PDA

Zobacz pełną wersję : Radio



Lucas.FK2
20-12-09, 20:22
Otóż mam takie pytanie. Jak trzeba by było zrobić ,żeby standardowe radio uruchamiało się bez kluczyka jak w innych samochodach. Np.w Oplach ,VW i innych uruchamiają się bez kluczyka. Dlaczego tu akurat jest tak zrobione,jak to przerobić?
Pozdrawiam

zyga502
20-12-09, 20:33
myślę ,że zrobione to jest po to ,żeby chronić akumulator,z drugiej strony po co Ci radio ,gdy nie jesteś obok auta z kluczykiem?a poza tym czy w /w autach naprawdę możesz uruchomić radio bez kluczyka???

radmac
20-12-09, 21:19
oczywiście że można. i to nie tylko radia 1-din nie-fabryczne, ale nawet takie jak w hondach "wspawane" w deskę. Samochody którymi miałem okazję jeździć - tojkach (yaris, corolla, avensis) , audi (a4), volvo (s60) - można było sobie radyjka posłuchać bez kluczyka, ale przeważnie po godzinie się samo wyłączało, właśnie po to by chronić akumulator.
A przydaje się po to, że jak przykładowo wysiadam z auta na chwilę (i zabieram odruchowo kluczyki) a babol zostaje w samochodzie to może sobie przynajmniej coś posłuchać.

Maro2004
20-12-09, 21:19
Chociażby po to aby móc słuchać radia przy otwartych drzwiiach (np. podczas sprzątania auta) niebędąc narażonym na ciągłe słuchanie sygnalizacji otwartych drzwi. Tak, w innych (niektórych) autach jest możliwość włączenia radia bez kluczyka. W pozycji I można włączyć radio i wyjąć kluczyk, a w pozycji 0 można wyjąć kluczyk ale nie można włączyć radia. W tej ostatniej pozycji włącza się również blokada kierownicy.

Lucas.FK2
20-12-09, 22:01
Dokładnie jak powiedział radmac. Jest jakies rozwiązanie ,na te głupie rozwiązanie? ;P

pudel
21-12-09, 09:36
Nie jestem specjalistą w tym zakresie, ale wydaje mi się że wystarczy podmienić zasilanie radia. Domyślnie jest spod stacyjki - jeśli więc dociągniesz przewód + bezpośrednio z akumulatora to jesteś w domu. No prawie , właściwie nie do końca .
Bo jest jeszcze problem z zabezpieczeniem przed kradzieżą radia.
Nie wiem czy wystarczy wklepać kod po uruchomieniu czy za każdym razem będziesz musiał to robić.

Lucas.FK2
21-12-09, 17:17
Ciekawe gdzie ja ten kod wgl. mam? To jest pytanie :D A wy gdzie macie go napisanego?
Mój nówka sztuka z salonu.

mario85
21-12-09, 19:19
Zazwyczaj do zasialnia radia są dwa kabelki: czerwony (+), czarny (-) i żółty (sterowanie ze stacyjki). Wystarczy ten żółty podłączyć do czerwonego zeby dostawał ciągły sygnał i po sprawie.

zyga502
21-12-09, 19:32
Ciekawe gdzie ja ten kod wgl. mam? To jest pytanie A wy gdzie macie go napisanego?
Mój nówka sztuka z salonu.

nie wiem jak Twoja wersja,ale ja ostatnio pytałem w serwisie i sedany nie mają kodu

Lucas.FK2
21-12-09, 22:55
Bo w Passacie kumpla B5FL ma tak że zabierze kluczyk pójdzie,a ja moge z radiem robić se co chce :) W Hondzie też bym tak chciał. Tylko pytanie ,czy wyświetlacz wtedy zadziała...

browocofil
21-12-09, 23:36
Zazwyczaj do zasialnia radia są dwa kabelki: czerwony (+), czarny (-) i żółty (sterowanie ze stacyjki). Wystarczy ten żółty podłączyć do czerwonego zeby dostawał ciągły sygnał i po sprawie.

O ile sobie dobrze przypominam to tak właśnie jest - czerwony (czy tam może jakiś inny kolor) jest od podtrzymywania pamięci, więc jest cały czas pod napięciem, zaś ten drugi jest od zasilania.

Fajnie kwestia radia rozwiązana jest w Focusie. Np. słuchasz radia przy odpalonym silniku, gasisz -radio się wyłącza. Ale można je bez kluczyka włączyć i milknie po ok. 30 min

HG__wwa
14-05-10, 10:37
No to właśnie ja tak sobie podłączyłem radyjko i jak mam kluczyk w 1lub2 pozycji to radio gra jak przełącze na 0 lub wyjme kluczyk to się wyłącza, ale można je włączyć bez kluczyka..A jak radio zostało wyłączone poprzez wyjecie kluczyka to jak wloże go z powrotem to radio sie samo włącza.. to tzw.logika zapłonu- żółty i czerwony kabel, na żółtym musi być stale +12V, czyli z aku, a na drugim musi być +12V po przekręceniu stacyjki.. ale to też wszystko zależy od radia czy np jest funkcja logiki zapłonu i jaki kabelek gdzie idzie

malykciuk
14-05-10, 10:42
tak jak powiedział Mario- kabelki trza przełożyć.
jak podjedziesz do jakiegoś elektryka to Ci to zrobi w 3min (jak już się dostanie do kabli...)