PDA

Zobacz pełną wersję : sprzęgło??



h16v
21-12-09, 09:38
Cześć,

Mam taki efekt. Na 1 i 2 wciskam gaz do dechy w moim 2.2 iCTDi i wszystko jest ok. Przy 3 i 4 wciskam do dechy i przy jakiś 2500rpm obroty dość szybko rosną a koła jakby się ślizgały i dopiero po pół może 1 sekundzie samochód jakby chwyta przyczepność. No i teraz nie wiem co się dzieje czy mam sprzęgło do wymiany czy coś innego. VSA się nie włącza więc buksowanie kół moim zdaniem odpada zresztą jezdnia była sucha.
Nie wiem co o tym myśleć - może to jest normalne - raczej wątpię :(

h16v

Sagi80
21-12-09, 10:00
Cześć,

Mam taki efekt. Na 1 i 2 wciskam gaz do dechy w moim 2.2 iCTDi i wszystko jest ok. Przy 3 i 4 wciskam do dechy i przy jakiś 2500rpm obroty dość szybko rosną a koła jakby się ślizgały i dopiero po pół może 1 sekundzie samochód jakby chwyta przyczepność. No i teraz nie wiem co się dzieje czy mam sprzęgło do wymiany czy coś innego. VSA się nie włącza więc buksowanie kół moim zdaniem odpada zresztą jezdnia była sucha.
Nie wiem co o tym myśleć - może to jest normalne - raczej wątpię :(

h16v

Pare wątków temu ktoś pisał o tym w wątku "sprzęgło-diesel-...". To ponoć kwestia nadmiaru oleju w silniku choć nie wiem co ma piernik do wiatraka.

majkilipa89
21-12-09, 10:22
Dziwna sprawa, ze masz problemy na wyzszych biegach. Jezeli dajesz gaz, obroty rosna, ale samochod nie jedzie to pewnie sprzeglo.
Tak jak napisal Sagi80- byly tutaj tematy adekwatne do pytania. Chyba w tym dziale tez kiedys cos czytalem.

h16v
21-12-09, 12:15
Pare wątków temu ktoś pisał o tym w wątku "sprzęgło-diesel-...".
Dzięki. Przepraszam za zaśmiecanie forum. Korzystałem z wyszukiwarki przed napisaniem tego post ale zrobiłem to bardzo amatorsko. Oczywiście wątek (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=21210), który wskazałeś sporo wyjaśnia i ponowne rozgrzebywanie go nie ma sensu. Jeszcze raz sorry.

--
h16v