PDA

Zobacz pełną wersję : CIF VIII gen- jak podłączyć niefabryczne radio.



Bullseye
24-12-09, 00:59
Witam wszystkich forumowiczów, potrzebuje od was pomocy w temacie fabrycznego radia w civicu VIII gen 5d.

Problem mój jest następujący - Chce wymienić oryginalne radio na 2 dinowe nawigacje kenwooda DNX-7240bt.

1. pierwszy problem z jakim sie spotykam to barak możliwości kupienia ramki bez radai 2 din (oczywiście poza ASO) w ASO - cena 450 PLN.
2. problem jak podłączyć nie fabryczne radio aby:
a) sterowanie klimatyzacja nadal działało, bo z tego co wiem jest ono sprzężone z radiem
b) prawidłowo funkcjonowała funkcja TEL-MUTE w radiu, oraz żeby dźwięk z rozmowy telefonicznej byłz głośników auta.
c) zachować możliwość sterowani radiem z kierownicy

Bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie jak to można zrobić, bądź adres jakiegoś warszawskiego serwisu car-audio, który byłby w stanie zająć się taką sprawą. no i oczywiście czy można gdzieś kupić ww. ramke.

Pozdrawiam,

Kozo
24-12-09, 08:21
kolego a za nim napisales to pytanie to czytales ten watek ?

http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=56593

Lucas.FK2
24-12-09, 14:29
dokładnie. Ramke może Ci wykonać firma zajmująca się audio,ale wcale taniej nie wyjdzie. Powiem tak,na tym nie zaoszczędzisz. Klimatyzacja NIE JEST SPRZĘŻONA Z RADIEM a,żeby nie bawić się z tym radiem standardowym. Wypieprzyć najlepiej i miec spokój,kupić ramkę base + wyświetlacz base i z dupy za przeproszeniem :) Klawisze z fajery mogą działać-tylko trzeba kupić odpowiednią jednostkę i dobrze podłączyć.
P.S-powiedzieli Ci ile byś musiał czekać na taką ramkę?
Pozdrawiam i wesołych świąt ;)

leonik
24-12-09, 15:43
dolaczam sie do pytanka.czekam az ktos to zrobi chce kupic ramke i wyswietlacz base + zalozyc radio dvd 2 din.Wesołych Świąt

Bullseye
16-01-10, 02:09
Witam wszystkim ponownie.

Jak wiadomo najlepiej samemu sobie odopowiadać na pytania stosując metodę prób i błędów :)
Dzisiaj zamontowałem w swoim civicu Kenwood'a 7240bt. Wszystko poszło zgodnie z planem i co najciekawsze (dla zainteresowanych) nie muszę wozić Hondowskiego radia ze sobą, wszystko działa idealnie, wystwietlacz wskazuje temperaturę godzinę i dodatkowo jeszcze date (wyświetla sie ona w miejscu RDS) data i godzina ustawiane są za pomocą sterowania w kierownicy, które oczywiście tez obsługuje samo radio. jedyną rzeczą której nie ma na wyświetlaczu to obrazki wskazujące kierunek strumienia powietrza i brak napisu AUTO przy wskażniku z temperaturą. Ale da się z tym żyć.

Załączam parę fotek dla ciekwaych efektu,

Pozdrawiam,
Bullseye

TUŻ PRZED

http://www.imageno.com/thumbs/20100116/wj0qmn7gwthf.jpg (http://www.imageno.com/wj0qmn7gwthfpic.html)

JUŻ PO

http://www.imageno.com/thumbs/20100116/m38zoq1sbihi.jpg (http://www.imageno.com/m38zoq1sbihipic.html)

http://www.imageno.com/thumbs/20100116/zr2sbn93zyft.jpg (http://www.imageno.com/zr2sbn93zyftpic.html)

Postaram sie wrzucić niedługo kolejne fotki troche lepszej jakości.

kucyk
16-01-10, 10:32
gratki

jak to gra, lepiej niz standrdowe radio? skad wziales ramke / jaka cena?

Bullseye
16-01-10, 11:51
gra bajecznie, nie ma porównania ze stockowym radiem, a rameczka ASO 400 PLN

kocik
16-01-10, 12:27
to cacko obsluguje zestaw glosnomowiacy? moglbys powiedziec jak sie sprawuje ?

Bullseye
16-01-10, 13:13
obsługuje zestaw głośno mówiący (tylko mikrofon mam wymieniony na nie oryginalny bo kenwoodowski ma bardzo słabą czułość) mikrofon mam przy słupku bocznym zaraz obok tweeter, mowie normalnie nie muszę sie wydzierać. nawet pasażer siedzący obok może ,siedząc normalnie, prowadzić rozmowe przez zestaw głośnomówiący.

kocik
16-01-10, 13:29
a jak to wyglada jak sluchasz np cd - automatyczne wyciszenie mowisz obierz i gadasz skonczy sie rozmowa - cd znow zaczyna grac? - wszytko jest na takim pelnym automacie?

leonik
16-01-10, 13:34
czyli kupuje ramke za 400 zl wyciagam stare ori radio i wkladam 2 din dvd i nie ma problemu z klima zegarkiem itp?

semri
16-01-10, 15:29
bajera :) , zrób jakiś manualik

Lucas.FK2
16-01-10, 18:09
Pytania :D
-jaki koszt
-ile czekałeś na ramkę u Dealera
-sprzedajesz standardowe radio?
-ile Ci to zajęło czasu?
Pozdrawiam ;)

browocofil
16-01-10, 19:41
kto Ci to montowa
przecież napisał, że sam

Bullseye
16-01-10, 23:54
Gdy tel dzwoni to cokolwiek by nie grało to się wycisza. po skończonej rozmowie zaczyna grac z powrotem

Manuala nie zrobię bo manuali na rozkręcenie Civica w sieci jest od groma i ciut ciut, a jak dla kogoś nie wystarczające sa sieciowe manuale to polecam pobrac instrukcje serwisową, bardzo przydatna rzecz. Poza tym w manualu mógłbym zawrzeć tylko jak rozmontować auto bo reszta to juz tylko czyste podłączenie. a jeżeli chodzi i działanie wyświetlacza klimatyzacji to kupiłem od takiego magika moduł sterowania radiem z kierownicy zintegrowany z przejściówkami do wyświetlacza - bez niego wyświetlacz wogóle nie działa - (we wcześniejszym poscie tez pare słów było na ten temat).

Kosz oprócz radia to:
-ramka ASO - 400 PLN - czas oczekiwania 3 dni
-ramka maskująca do radia - 60 PLN
-przejściówki do anteny - 15 PLN
-moduł do wyświetlacza ze sterowaniem z kierownicy - 550 PLN
-pizza w przerwie w trakcie montowania - 50 PLN :)
-9 godzin wolnego czasu na montaż - BEZCENNE :)

Jeżeli chodzi o sprzedaż radia fabrycznego chętnie go sprzedam, tylko pozostaje kwestia ceny :)

Ca$h
17-01-10, 00:15
kupiłem od takiego magika moduł sterowania radiem z kierownicy zintegrowany z przejściówkami do wyświetlacza

te czary sa z allegro?
czy trzeba miec różdżkę i cylinder? :p

Bullseye
17-01-10, 00:21
zdecydowanie różdzke i cylinder

leonik
17-01-10, 11:26
masz linka na allegro do tego modułu ??

Bullseye
17-01-10, 14:25
to nie było kupowane na allegro, jezeli ktos jest chetny mogę taki moduł mu załatwić (chwilowo bez mojego narzutu - kontakt na prv), przepraszam ze nie podaje namiarów producenta ale staram sie o wyłączną dystrybucje :)

Lucas.FK2
17-01-10, 16:36
Wgrywasz navi-i każde fabryczne sie chowa :D

browocofil
17-01-10, 20:49
-pizza w przerwie w trakcie montowania - 50 PLN
droga jakaś ;)

leonik
17-01-10, 21:53
bo to były 3 pizze :) montowali radio w 6 osób :)

Bullseye
17-01-10, 22:23
troche sie pomyliliście w 12 osób :)

Lucas.FK2
17-01-10, 23:13
Czyli kazdy coś myślał i montował i doradzał :p
A na serio mam wrażenie jakbyś tej ramki nie dokręcił... jakby lekko odstawała.

Bullseye
18-01-10, 00:11
ramka wogole nie odstaje, problem jest tylko taki ze samo wykonanie tej ramki pozostawia troche do zyczenia. z prawej strony zrobila sie troszke wieksza przerwa niz byla przy radiu fabrycznym. ale to tylko wydzi jakosc samej ramki

Lucas.FK2
18-01-10, 08:58
Planujesz jakieś fajne mapy tam sobie wgrać?

Bullseye
18-01-10, 18:40
a co sa zle ?? nie narzekam :)

Lucas.FK2
08-02-10, 14:37
Ogólnie gratuluje wykazania się zdolnościami manualnymi i zamontowania za pomoca znajomych tej jednostki. :)

michcio1986
17-06-14, 22:19
KUpiłem Civica VIII i kolo dorzucił mi ramke na duze radio. Jakie mogę kupić radio które będzie pasować?