PDA

Zobacz pełną wersję : SPRZEGLO-stukanie!!!!



mw1978
25-12-09, 15:52
Panowie ponownie zaczyna mi stukac sprzeglao. Juz raz mi wymieniano master cylinder przy ok 20tys. Teraz mam 35tys i zaczyna na nowo pukac.
Dla tych ktorzy nie wiedza o co chodzi przypominam ze gdy wciskany jest pedal sprzegla to tuz przy samejej "podlodze" slychac pukniecie ale jak by cos przeskokiwalo w pedale. To nie jest KLIK od tempoatu
Pytanie:
Ile razy juz to wymienialiscie w swoich autach i czy moze honda znalazla na to jakies rozwiazanie!

lokcio
25-12-09, 16:35
wymienianą mialem podobno cala pompe sprzegla :)
W serwisie powiedziano mi ,gdy zglaszalem usterke ,ze wiedza w czym tkwi problem bo dostali broszurke od Hondy w ktorej to jest dokladnie opisane co i jak nalezy zrobic ,podobno nalezy zmienic kat pompy ,tylko z w moim przypadku to nic nie pomoglo ,zbyt duze wyrobienie i wymienili calosc
Pozdrawiam

arkadiusz29
25-12-09, 17:18
Mam to samo w styczniu na przeglądzie rocznym beda sie tym zajmowali.Powiem szczeze ze mnie to drazni no zobaczymy jak sobie z tym poradzą

lukione
25-12-09, 22:49
Jezeli nie jest pęknięta tulejka (poszukaj białego elementu pod wycieraczką) to wystarczy WD40 i będzie spokój na kolejne 5tys. km. Tak nie jest to wada ani pompy ani nic z tych rzeczy, to poprostu skrzypi "popychacz" w pedale sprzęgła. Najłatwiej to zlokalizować wsadzając głowę przy pedałach i powciskać sprzęgło.

wojtek1963
25-12-09, 23:07
Trzy dni temu wymieniono mi pedał sprzęgła. Wcześniej miałem smarowany we wrześnkiu i przez ten czas było ok ale teraz zaczęło stukać. W seriwisie powiedzieli, że gdy stuka podczas wciskania, to wina jest tulejka, której nie można wymienić samej tylko cały zespół pedała. A gdy skrzypi, to wtedy wymienia się pompę sprzęgła.

mw1978
26-12-09, 03:27
stuka podczas wciskania
u mnie ewidentnie zaczyna stukac. Raz mi to juz robili i starczylo na rok!

arkadiusz29
26-12-09, 09:29
U mnie tez tylko stuka(nic nie skrzypi) i to nie za kazdym razem,raz stuknie trzy razy nie...róznie

wojtek1963
26-12-09, 10:59
U mnie tak samo. Stukało tylko podczas dłuższej jazdy miejskiej. Ale w serwisie nie wnikają czy stuka cały czas czy tylko sporadycznie. Wymieniają pedał sprzęgła w ramach gwarancji bez żadnego problemu.

gongor
26-12-09, 12:01
Odpowiadam na post, który niedługo się tu pojawi: NIKT tu nie chce sprzedawać CIFFA i kupować GOLFA!!! :D

Kozo
26-12-09, 13:58
Odpowiadam na post, który niedługo się tu pojawi: NIKT tu nie chce sprzedawać CIFFA i kupować GOLFA!!! :D

to Cie bardzo zdziwie i zaskocze :p - zapytaj sie kolegi lukione co zamierza zrobic - tylko nie wiem czy ma taka odwage przyznac sie tutaj na forum :D
chociaz w dalszym ciagu nie wiem co jest zlego w przyznaniu oczywistej oczywistosci:)

mw1978
26-12-09, 14:16
Mam to samo w styczniu na przeglądzie rocznym beda sie tym zajmowali.Powiem szczeze ze mnie to drazni no zobaczymy jak sobie z tym poradzą
dokladnie mam to samo!!!!!!!!!!
chcialbym zobaczyc ta czesc ktora sie psuje...

Manwe
26-12-09, 16:00
mam to samo (pisałem wcześniej w swoim temacie) i również na początku stycznia mam przegląd i zgłaszam tę usterkę

alphaOne
28-12-09, 01:15
1 raz - wymiana pompy i pedalu sprzegla - tak po ok 15.000 km przy tych samych objawach do mw1978

maderak
30-12-09, 18:14
15000 km - 1 raz miałem smarowane podzespoły (przy 10000). Na razie OK.

szadek24
30-12-09, 21:23
Miałem to samo przy 15tys.km wymienili mi stelaż,stópkę sprzęgła
było ok przez 2tys.km problem pojawił się znowu wymienili całą pompę sprzęgła teraz mam niecałe 30tys. km i odpukać wszystko jest ok pedał chodzi lekko i cicho;)

mw1978
30-12-09, 21:27
Miałem to samo przy 15tys.km wymienili mi stelaż,stópkę sprzęgła
było ok przez 2tys.km problem pojawił się znowu wymienili całą pompę sprzęgła teraz mam niecałe 30tys. km i odpukać wszystko jest ok pedał chodzi lekko i cicho;)
mi wysterczylo na rok!!!

kvas
31-12-09, 11:17
Wymieniony tydzień temu cały moduł. Kuerwa znowu coś tam chrupie ale ciszej. Znowu jade do oblukania :(:(:( Oczywiście jak sprawdzałem w serwisie to było ok...

arkadiusz29
24-01-10, 10:39
Juz po wymianie pompy sprzegła.Musze powiedzieć ze poza brakiem stukania znacznie poprawiła sie kultura zmieniania biegów.Jestem miło zaskoczony.Ile trwała u was wymiana pompy sprzęgła???

Pabloss
24-01-10, 12:22
u mnie koledzy na 1 przeglądzie ( rok temu) wymienili pedał sprzęgła z powodu wypadnięcia tulejki teflonowej. Sprzęgło wtedy mi nie przeskakiwało. Po około 6 miesiącach od 1 przeglądy zaczęło się klikanie. Teraz na 2 przeglądzie (tydzień temu) zgłosiłem to i wczoraj wymienili mi pompę. na chwilę obecną wszystko OK. Trochę dziwię się bo widziałem tą pompę i za bardzo nie ma się tam co zepsuć. Niewielki aluminiowy odlew gdzie w środku chodzi tłoczek. Może uszczelnienia nie wytrzymują sam nie wiem, co więcej w serwisie też nie wiedzą czemu to pada.

arkadiusz29
24-01-10, 15:39
Paweł jak mieszkasz w Jaworznie to powinieneś mnie tam często widywać:).Ile trwała u Ciebie wymiana pompy?Choć podobno w CTR'ach jest wiecej roboty(1.8l 2.5/h , 2.0l 3,5/h bynajmniej w JKK tak jest)

Pabloss
24-01-10, 23:11
Paweł jak mieszkasz w Jaworznie to powinieneś mnie tam często widywać.Ile trwała u Ciebie wymiana pompy?Choć podobno w CTR'ach jest wiecej roboty(1.8l 2.5/h , 2.0l 3,5/h bynajmniej w JKK tak jest)
tak mieszkam w Jaworznie. Wymianę pompy około 2h jak i serwis robiłem u Dumnickiego Bytom i szczerze polecam ten serwis ! Nie wiem ale chyba cie nie widziałem ale będę się teraz rozglądać za srebrna strzałą :-)

civic FD
24-03-10, 23:05
Witam Panowie mam podobny problem od dzisiaj moja honda to civic sedan z 2007 rok mam niecałe 60 tys przebiegu zaczeło mi stukać sprzegło przy dociskaniu do konca tak jak w pierwszym poscie ktoś opisał prysnołem w tamto miejsce pod pedałami wd 40 i odrazu przestało przejechałem jkąś godzine temu 40 km i w garażu jak juz zgasiłem silnik to zaczeło mi skrzypieć raczej niesłychać tego przy włączonym silniku ale dostaje białej gorączki jak to słysze niewiem co może być nie tak jutro dzwonie do serwisu chciałbym tylko małej porady czy to może być jakoś groźne czy raczej tylko będzie mnie wku..... ten paskudny odgłos skrzypienia bo za 2 tys km mam przegląd więc niewiem czy poczekać czy pogonić jak najprędzej na serwis
Pozdrawiam

Sagi80
24-03-10, 23:53
Pewnie pompa sprzęgła, wymieniają to zazwyczaj bez problemu... Mi na początku pomagało WD40, ale w końcu przestało pomagać, wtedy wymienili pompę i jest ok.



Witam Panowie mam podobny problem od dzisiaj moja honda to civic sedan z 2007 rok mam niecałe 60 tys przebiegu zaczeło mi stukać sprzegło przy dociskaniu do konca tak jak w pierwszym poscie ktoś opisał prysnołem w tamto miejsce pod pedałami wd 40 i odrazu przestało przejechałem jkąś godzine temu 40 km i w garażu jak juz zgasiłem silnik to zaczeło mi skrzypieć raczej niesłychać tego przy włączonym silniku ale dostaje białej gorączki jak to słysze niewiem co może być nie tak jutro dzwonie do serwisu chciałbym tylko małej porady czy to może być jakoś groźne czy raczej tylko będzie mnie wku..... ten paskudny odgłos skrzypienia bo za 2 tys km mam przegląd więc niewiem czy poczekać czy pogonić jak najprędzej na serwis
Pozdrawiam

kvas
25-03-10, 00:29
Ja mam juz dwa razy wymienione i nie pomoglo. WTF?

civic FD
25-03-10, 00:35
co to znaczy że niepomogło nadal skrzypi czy jak ??

Sagi80
25-03-10, 15:29
co to znaczy że niepomogło nadal skrzypi czy jak ??

Ha ha... Wystarczy że się ociepliło i nagrzało wnętrze, i znowu zaczęło stukać i skrzypieć! Hurra! Nowa pompa wytrzymała 10 tys. Znów będę miał nową :)

rzeczki
25-03-10, 16:07
mi w serwisie powiedzieli, ze to standard, ale niestety pompa sprzegla, ktora zamawiaja w ramach wymiany gwarancyjnej jest dokladnie taka sama jak na poczatku.
Jedyne co oni robia to ja smaruja bardziej niz jest oryginalnie.

dziwne jest to, ze jednym wytrzymuje 10k km, a innym 60k.

kvas
26-03-10, 17:00
Tak skrzypi jak naciskasz, a wlasciwie to wydaje taki chrupiacy odglos. Jej poprzedniczki dwie mialy to samo :)

civic FD
28-03-10, 01:54
Witam sympatycznych kolegów byłem w czwartek w serwisie popsikali mi pod pedałami jakimś smarem i jest cisza no i standardowo pompa do wymiany na gwarancji zobaczymy co z tego będzie
Pozdrawiam :)

zooyork2000
28-03-10, 11:07
Witam , od jakiegos czasu problem pojawił się i w mojej hondzie :p , szkoda tylko ze auto z rocznika 2009 i przebieg tylko 3800 km , no cóż grunt to japońska wytrzymalość. Szczerze mi to jakoś mega nie przeszkadza ,aczkolwiek wolałbym żeby wszytsko smigało gładko. Byłem w ASO i powiedzieli że znają problem i że niby trzeba tylko przesmarować ,ja mówie że pewnie bedzię do wymiany albo pedał albo pompa a oni że to w wczesniejszych modelach tak było i że teraz honda poprawiła niby ten cały osprzęt :D.

wojtek1963
28-03-10, 13:37
Nie zawracja sobie głowy ze smarowaniem. Miałem smarowne potem po kilku miesiącach to samo - wymiana pedału sprzęgła po kilku następnych miesiącach to samo - wymiana pompy i teraz jest ok ale nie wiadomo na jak długo. Niech Ci wymienią od razu pompę to będziesz miał czas na ewentualne kolejne wymiany przed upływem gwarancji.

TrOuBLE
28-03-10, 22:07
U mnie też czasami stuka, ale bardzo rzadko. Ktoś orientował się jaki jest koszt naprawy poza gwarancją?

Manwe
29-03-10, 22:39
co do stukania, klikania itp. to miałem ten sam problem i opisywałem go wcześniej. W styczniu zgłosiłem to na przeglądzie. Pan mechanik rozebrał pedał sprzęgła (tak to wyglądało z boku patrząc), długo smarował jakimś specyfikiem i tak od dwóch miesięcy odpukać nic się nie dzieje. Oby tak dalej

Artur S.
13-05-10, 19:14
No i qrw* zrobiło się ciepło i problem chrupiącego sprzęgła wrócił. Robili mi to już ze trzy, ostatnio wymienili pompę - wytrzymała chyba niecały rok... 22-go jadę na ASO na wymianę trójkątów od wydechu (zszedł lakier) - zobaczymy co powiedzą.
Słowo daję - nawet w starym cinquecento nie miałem tylu upierdliwych usterek.
Pzdr - Artur S.

Sagi80
14-05-10, 00:46
No i qrw* zrobiło się ciepło i problem chrupiącego sprzęgła wrócił. Robili mi to już ze trzy, ostatnio wymienili pompę - wytrzymała chyba niecały rok... 22-go jadę na ASO na wymianę trójkątów od wydechu (zszedł lakier) - zobaczymy co powiedzą.
Słowo daję - nawet w starym cinquecento nie miałem tylu upierdliwych usterek.
Pzdr - Artur S.

Haha mi tez się znów zaczęło, jak zrobiło się cieplej.
A jak tam szarpanie sprzęgła? U mnie bez zmian. W serwisie nie potrafili nawet tego sprawdzić.

leonik
14-05-10, 10:32
no to ładnie z tymi sprzęgłami.mogę sie założyc,że u Was też koła masowe są spękane dlatego szarpie.wymieniałem całe sprzęgło to widziałem co się stało po 60 tys km.masakraa.muszę poszukać,gdzieś mam zdjęcia to Wam pokażę.

Sagi80
14-05-10, 12:45
no to ładnie z tymi sprzęgłami.mogę sie założyc,że u Was też koła masowe są spękane dlatego szarpie.wymieniałem całe sprzęgło to widziałem co się stało po 60 tys km.masakraa.muszę poszukać,gdzieś mam zdjęcia to Wam pokażę.

Koniecznie pokaż :) Jak będę u siebie prędzej czy później wymieniał to zobaczę. Rozumiem że dodatkowo zmieniłeś koło masowe, czy nie?

leonik
14-05-10, 13:10
jeszcze nie .kupiłem komplet sprzęgła i przy wymianie okazało się,ze niedlugo trzeba będzie wymienić koło masowe bo spękane -to niedługo właśnie nadeszło :( szarpie przy ruszaniu :mad:

Artur S.
14-05-10, 19:47
Wczoraj i dzisiaj toczyłem się w korku (15km ponad 1h :mad: ) i hmm.... nie szarpało. :confused: A jak by tego jeszcze było mało, to teraz chrupie mi pedał przy jego puszczaniu a nie jak poprzednio - wciskaniu :confused:
Pzdr - Artur S.

arkadiusz29
14-05-10, 19:49
Ja pitole Artur widze że też trafiłeś na sztuke :eek: jak Kozo

kvas
16-05-10, 00:04
Ja juz mialem dwa razy wymieniona pompe sprzegla. Chrupanie pojawilo sie jak tak samo jak w poprzednikach. Na to chyba nie ma bata :(
Artur, co do trojkatow, to mi w serwisie powiedziano, że to nie podlega reklamacji (eksploatacja, te sprawy), ale podmalowali mi jakas specjalna farba - taki gest ze strony serwisu :D
Zeszla po zimie hehehehe

kap21
16-05-10, 13:45
Ja juz mialem dwa razy wymieniona pompe sprzegla. Chrupanie pojawilo sie jak tak samo jak w poprzednikach. Na to chyba nie ma bata :(
Artur, co do trojkatow, to mi w serwisie powiedziano, że to nie podlega reklamacji (eksploatacja, te sprawy), ale podmalowali mi jakas specjalna farba - taki gest ze strony serwisu :D
Zeszla po zimie hehehehe

Trójkąty wymienili mi w ramach gwarancji bez gadania.

semri
16-05-10, 14:34
Pedał ponownie zaczął stukać. Przesmarowali, wystarczyło na tydzień, szykuje się wymiana. A trójkąty u mnie zostały tylko pomalowane.

MaciekU
17-05-10, 14:46
Witam wszystkich. Kolejny powód aby nie lubic pedałów:) Mialem 3 razy smarowane, wymiane pedalu sprzegla i do tego tej pompy...od wymiany fajnie sie jezdzilo, cicho itd...ahh, kiedy to było (refleksja)...miesiąc temu. teraz mało sie nie zesra to sprzeglo

kvas
17-05-10, 16:00
:D

leonik
17-05-10, 19:02
piszemy pisma do Głównej siedziby Hondy?? mam auto po gwarancji,ale to jest śmieszne co się dzieje w tych autach.koła masowe,sprzęgła padają po 50 tys km,Tarcze po 15 tys km mają zużycie jakby "przeżyły" 100 tys km,elementy nadwozia,podwozia rdzewieją itp itd załamałem się co będzie za 2 lata.ciagle trzeba coś zmieniać bo się psuje.

Ordi
21-05-10, 21:07
Mi sprzęgło też stuka/puka. Jak pojadę na swerwis to wtedy zgłoszę do wymiany.

Co do trójkątów (końcówki wydechu), to wymienili mi 2 na nowe bez żadnego gadania

Sagi80
27-05-10, 13:28
no to ładnie z tymi sprzęgłami.mogę sie założyc,że u Was też koła masowe są spękane dlatego szarpie.wymieniałem całe sprzęgło to widziałem co się stało po 60 tys km.masakraa.muszę poszukać,gdzieś mam zdjęcia to Wam pokażę.

leonik, co z tymi fotami?

leonik
27-05-10, 18:16
"przeleciałem"cały dysk i nie wiem,gdzie je wpakowałem.

conner001
29-05-10, 00:36
Rozmawiałem z serwisem. Pompa siada tak samo jak w poprzedniej generacji. Po prostu nie zmienili producenta i problem pojawia się cały czas. Jeżeli autko na gwarancji to wymienią ale jak już po to problem :(

k1siel
08-06-10, 18:51
Witam,

Sedan 2009 przejechane 12600km, do tej pory nic, ale rano jak wyjechałem podczas ruszania pykanie sprzęgła co jakiś czas (jakby ABS się włączał). Po telefonie do serwisu dowiedziałem się, że najpierw muszą sprawdzić, może przesmarować. Czy upierać się od razu o wymianę pedału sprzęgła i/lub pompy?

Pozdrawiam

sitax
08-06-10, 19:02
ile kosztuje taka pompa, bo ma civic si z usa i tez mam taki problem

pan_tom
10-06-10, 07:41
W temacie sprzęgła już trochę przeżyłem. Mam 4d z 2008. Po ok. 12 tyś. zaczął popiskiwać pedał sprzęgła. Po jakimś czasie doszło wyczuwalne chrobotanie pod stopą podczas wciskania pedału. W ASO zdemontowali pedał sprzęgła i coś tam przesmarowali. Spokój był tylko przez krótki okres czasu. Zaliczyłem kolejne smarowania, które specjalnie nic nie wniosły. Na przeglądzie przy przebiegu 18 tyś wymieniono mi pompę sprzęgła. Był spokój aż do 28 tyś. Parę dni temu znowu zaczęło skrzypieć ale inaczej - jakby spod maski i bez wyczuwalnego chrobotania. Pojechałem tym razem do innego ASO i miły pan zaprosił mnie pod podniesiony samochód pokazując przyczynę skrzypienia. Nie znam się ale wyglądało to tak. Jakiś trzpień (wysprzęglik?) popychany ciśnieniem płynu poruszał się i popychał kolejny element. Mówiąc obrazowo to tak jakby palcem popychać łyżkę i w momencie kontaktu "palca" z łyżką pojawiało się skrzypienie. Serwisant posmarował punkt styku tych dwóch elementów i nastąpiła cisza. Podobno jest to "nieuleczalna" przypadłość i występuje nie tylko w civicach. Pozostaje tylko co jakiś czas posmarować to newralgiczne miejsce i będzie spokój. Tym razem wykluczyli pompę sprzęgła za sprawą braku charakterystycznego pukania/chrobotania i lokalizacji źródła dźwięku. No cóż. Pojeździmy - zobaczymy :)

Ezrael
14-06-10, 13:50
@sitax mi wczoraj w ASO powiedzieli 700pln.

U mnie tez padla ta pompa, samochod ma 1.5roku i 8k na liczniku. Facet w ASO mowil ze nowe sa inne niz te ktore sa fabrycznie montowane bo Honda zmienila producenta tej czesci.

Ez.

Pik
14-06-10, 20:03
Mnie wymienili zespol pedalu i pompe sprzegla (okolo rok temu i przejechalem od tej pory ponad 10k km). Jak do tej pory problem nie powrocil.

Pabloss
14-06-10, 21:26
Mnie wymienili zespol pedalu i pompe sprzegla (okolo rok temu i przejechalem od tej pory ponad 10k km). Jak do tej pory problem nie powrocil.

mi podobnie jak na razie jest OK

de125
18-06-10, 22:54
Witam,
Dołączam do grona narzekających na sprzęgło... Właśnie dziś zacząłem wyczuwać charakterystyczne 'chrobotanie' podczas dociskania pedału do podłogi wraz ze skrzypieniem (choć cichym - słyszalnym po wyłączeniu radia). Narazie nie każde dociśnięcie sprzęgła powoduje wyżej wymienione objawy ale widzę, że problem jest całkiem 'powszechny' więc pewnie u mnie to dopiero początek... :(
Piszecie, że smarowanie generalnie nic nie daje i konieczna jest wymiania pompy sprzęgła. Niestety moje auto już nie jest na gwarancji (5D, 2007). Uprzedzając fakty zapytam, czy ktoś z Was robił taką wymianę poza gwarancją? Jakie to są koszty?

Artur S.
19-06-10, 19:41
Piszecie, że smarowanie generalnie nic nie daje i konieczna jest wymiania pompy sprzęgła.
Niestety, nawet wymiana nic nie da - wcześniej czy później problem zazwyczaj wraca ( u mnie po wymianie było OK przez rok). IMHO szkoda wpuszczać się w koszty.
Pzdr - Artur S.

civic
20-06-10, 14:51
[, czy ktoś z Was robił taką wymianę poza gwarancją? Jakie to są koszty?[/QUOTE]

Kosmiczne jak i cały samochód :D

bunet
21-06-10, 00:48
Tak z ciekawości:
Czy wiec ktoś co oprócz skrzypienia jest nie tak z tym sprzęgłem?
Czy można jeździć nie wymieniając pompy, nie smarując, nie wymieniając pedała czy innej tam tulejki?
Co się może stać jak nie wymienimy, czy tylko będzie chrobotał czy skrzypiał?

Adam79
21-06-10, 11:08
U mnie chrupało przy około 20tys km, przesmarowali w ASO potem zaczęło chrupać a potem "olałem" i powiem że od około 50tys km do 100tys km przestało samo chrupać, czy było smarowane to nie wiem bo na przeglądach w ASO nic o tym nie mówili.

Artur S.
21-06-10, 22:18
Tak z ciekawości:
Czy można jeździć nie wymieniając pompy, nie smarując, nie wymieniając pedała czy innej tam tulejki?
Co się może stać jak nie wymienimy, czy tylko będzie chrobotał czy skrzypiał?
Pytałem kiedyś o to w ASO: w pompie znajduje się jakiś wodzik czy też tłoczek który pracuje m.in. w "gumowym" (?) kołnierzu. Po wyschnięciu lub np. od temperatury nadmiernym rozrzedzeniu smarowania, wodzik czy też tłoczek pociera na sucho o gumę co skutkuje właśnie "chrupaniem". Jak zapewniano mnie w owym ASO, to chrupanie i nazwijmy umownie: "haczące" działanie pedału sprzęgła są jedynym skutkiem problemu smarowania. Podobno nie rodzi to żadnych innych perturbacji, więc teoretycznie można z tym nic nie robić. Głowy jednak za powyższe nie dałbym sobie uciąć, bo ta generacja szczawia lubi zaskakiwać - niestety głównie w znaczeniu pejoratywnym.
Pzdr - Artur S.

de125
22-06-10, 12:43
Pytałem kiedyś o to w ASO: w pompie znajduje się jakiś wodzik czy też tłoczek który pracuje m.in. w "gumowym" (?) kołnierzu. Po wyschnięciu lub np. od temperatury nadmiernym rozrzedzeniu smarowania, wodzik czy też tłoczek pociera na sucho o gumę co skutkuje właśnie "chrupaniem". Jak zapewniano mnie w owym ASO, to chrupanie i nazwijmy umownie: "haczące" działanie pedału sprzęgła są jedynym skutkiem problemu smarowania. Podobno nie rodzi to żadnych innych perturbacji, więc teoretycznie można z tym nic nie robić. Głowy jednak za powyższe nie dałbym sobie uciąć, bo ta generacja szczawia lubi zaskakiwać - niestety głównie w znaczeniu pejoratywnym.
Pzdr - Artur S.

Dzięki za te informacje!
U mnie 'chrupanie' występuje narazie nierugularnie (czasami jest, czasami nie ma) więc póki co chyba daruje sobie wizytę w ASO. Choć przyznaje, ze jestem kierowcą, którego denerwuje wszelkie stukanie czy chrupanie nawet jeżeli nie jest to nic groźnego. Niestety obecna generacja Civica dostarcza mi różnych takich 'doznań'...

Artur S.
23-06-10, 19:24
Witam!
Dzisiaj przy okazji wizyty w AutoWest spytałem a'propo chrupoczącego pedału sprzęgła o pompę. Z tego co się dowiedziałem:
1. do dzisiaj żółtki nie zmieniły producenta tego gówna - problem więc nadal występuje chyba że ktoś ma farta.
2. całkowity koszt wymiany pompy sprzęgła dla wersji sprzed lifta w AW to ok 1100PLN.
Pzdr - Artur S.
p.s. informacyjnie: wymieniałem wewnętrzne, czarne trójkąty od wydechu - farba zeszła, naprawa w ramach gwarancji.

szubek
23-06-10, 20:52
Witam!
Dzisiaj przy okazji wizyty w AutoWest spytałem a'propo chrupoczącego pedału sprzęgła o pompę. Z tego co się dowiedziałem:
1. do dzisiaj żółtki nie zmieniły producenta tego gówna - problem więc nadal występuje chyba że ktoś ma farta.


Ja wymieniam w przyszłym tygodnu pompę i jest na 100% nowa cześć z usuniętą usterką ma inne numery
i problem rozwiązany na 100%.

Artur S.
23-06-10, 23:54
Witam!
To co napisałem dowiedziałem się dzisiaj w od pracownika serwisu w AutoWest. Temat jest znany i na tą chwilę nie do obejścia w inny, niż loteryjny sposób (po wymianie albo będzie długo dobrze albo krótko). Nie chciałbym siać defetyzmu, ale mam przeczucie że w AW mieli rację, a Tobie po prostu sprzedali kit żeby Cię uspokoić. Jeśli jednak w "weście" są niedoinformowani i żółtki faktycznie poprawiły ten error, to wypada się tylko cieszyć.
Pzdr - Artur S.

buri
24-06-10, 10:50
zeby uciac Wasze spekulacje: ten element zostal zmieniony (2 razy) pierwotnie była to czesc numer 46920-SMG-013 teraz jest 46920-SMG-033

szubek
24-06-10, 10:52
Niestety mi nie sprzedają kitu jestem za "starym klientem". Znam tam wszystkich od 12 lat. Dokładnie opisali mi problem i nawet przyniesli starą pompę ( taka mała pierdółka z tłoczkiem) i kierwonik dokładnie powiedział, że honda ma już rozwiązanie są nowe pompy i taką dostanę.

Zapytaj czy w Twoim serwie wiedzą np. o nowych siłownikach do klapy tylnej ????
Ja takie dostałem w ramach reklamacj około miesiąca temu. Mają inne numery są mocniejsze i w końcu problem klapy zażegnany na 100%, teraz wystarczy tylko zwolnic zamek i klapa od razu podnosi się sama.
Polecam wszystkim nie raz dostałem klapą w głowę bo nie otwierała się do końca.

Artur S.
24-06-10, 11:13
No to szczerze zwracam honor. Pozostaje mi tylko czekać aż objaw się u mnie nasili i zgłosić na wymianę - muszę się tylko zastanowić czy do AutoWestu skoro są niedoinformowani. Tak swoją drogą poproszę ich via-email o wyjaśnienie.
Szubek i Buri - dzięki za szczegółowe i cenne info. Macie u mnie (póki co: wirtualne) pifko :)
Pzdr - Artur S.

TeeS1975
24-06-10, 11:22
w Wawie chyba to jednak najlepsze ASO

bunet
24-06-10, 18:26
w Wawie chyba to jednak najlepsze ASO
Ja byłem w AW i polecam, choć kilka osób z tego forum się zraziło.

flo
02-07-10, 07:15
1,5 miesiąca temu wymienili mi na gwarancji pedał sprzęgła. po 2 tygodniach znowu zaczęło stukać. Wczoraj wymienili mi na gwarancji pompę sprzęgła :) na razie chodzi gładko bez żadnych stuków :) ciekawe ile wytrzyma. no cóż nasze hondy tak po prostu mają, kilka dni temu jechałem civikiem 1.8 Sport 2007 r. i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to właśnie stukające sprzęgło... :P wszystkim życzę wytrwałości w dochodzeniu swoich praw konsumenckich w ASO :)

Ordi
04-07-10, 15:28
Dobra Panowie, a teraz ja mam inne pytanie. Jak puszczam powoli sprzęgło to wszystko jest ok, ale gdy sprzęgło zaczyna nagle łapać (tarcza, docisk i łożysko z modelu 2009) to mam taki 'stuk' (cichy ale odczuwalny np. na podłodze) ale to nie pod pedałem tylko jakby hmmm w sprzęgle/skrzyni. Myślałem że to jest luz może jakoś na wałku od 1go biegu, ale stanąłem i wrzucałem wszystkie biegi i na każdy w miejscu słychać i czuć aż na podłodze taki stuk gdy sprzęgło się załącza.
To na 99% nie jest przegub bo gadałem z innym kumplem ale on też nie wie co to.
Jak jadę na biegu i puszczę i dodam gazu to nie ma żadnego stuku.
Czy to objaw kończącej się dwumasy? Tyle, że jak wymienieli mi w Hondzie jakieś 4tys km temu sprzęgło to mówili że sprawdzali wtedy też dwumasę i że jest jeszcze w super stanie... Wiem, że jak dwumasa padnie całkiem to wtedy drży cała buda. Ale narazie drgań ani innych stuków nie mam.

Btw.
Wiem, że to na 99,9% nie stuk od pedału bo pedał też mi stuka, ale inaczej :D

Btw.2
Pasuje mi to zdiagnozować i naprawić bo na początku sierpnia lecę na chorwację a nie chciałbym w połowie drogi szukać serwisu Hondy i bawić się w wymianę dwumasy lub innej części...

szubek
05-07-10, 13:41
Zrób taki test: wyłącz silnik bez wciśniętego sprzegła a potem z wciśniętym sprzęgłem - porównaj odgłosy jak silnik podzas gaszenia przy nie wciśniętym sprzegl rumocze- to objaw kończącego się dwumasa, tak było w moim innym aucie. Jak rozebrali to dwumas do wymiany.

Ordi
05-07-10, 23:10
sprawdziłem tak jak mówisz i... NIC. Odgłosy bez sprzęgła i ze sprzęgłem są takie same - wszystko normalnie, żednych stuków itd. Niczym odgłosy się nie różnią.

Tak się zastanawiam i myślę, że te stuki mogą pochodzić od źle złożonego lub nienasmarowego mechanizmu załączającego sprzęgło, który może się 'wieszać'. Jak mi wymieniali sprzęgło to mogli coś poskładać 'na siłę' lub nie nasmarować... Bo te odgłosy zaczęły się po zmianie sprzęgła. Pewnie podbiję wczwartek do Hondy i zobacze co i jak.

Jedyny minus to taki, że podjadę do Hondy w Lublinie (Świdniku) a tam kierownik serwisu jest nie za miły i dość 'olewający'... No i zechcę zareklamować przekładnię kierowniczą bo jak stoję w miejscu i macham kierą szybko lewo-prawo to słuchać ostre stuki. Sprawdzałem w innym civicu i tak nie ma :confused:

h16v
12-08-10, 11:33
Zapytaj czy w Twoim serwie wiedzą np. o nowych siłownikach do klapy tylnej ????
Ja takie dostałem w ramach reklamacj około miesiąca temu. Mają inne numery są mocniejsze i w końcu problem klapy zażegnany na 100%
A możesz mi zapodać te nowe numery? To byłaby cenna informacja - i tak sam muszę je kupić więc chciałbym wiedzieć :)


Pojechałem tym razem do innego ASO i miły pan zaprosił mnie pod podniesiony samochód pokazując przyczynę skrzypienia. Nie znam się ale wyglądało to tak. Jakiś trzpień (wysprzęglik?) popychany ciśnieniem płynu poruszał się i popychał kolejny element. Mówiąc obrazowo to tak jakby palcem popychać łyżkę i w momencie kontaktu "palca" z łyżką pojawiało się skrzypienie. Serwisant posmarował punkt styku tych dwóch elementów i nastąpiła cisza.
Szkoda, że dokładnie nie wiadomo co o co puka. Wydaje się, że ta informacja byłaby istotna ponieważ wszyscy co wymieniali pompę sprzęgła potwierdzili, że na krótko to pomaga a to w prost dowodzi jak totalnie nas naciągają i oszukują w niektórych niedouczonych ASO.
Swoją drogą zauważyliście, że w lecie sprzęgło się nie ślizga? U mnie objaw ten kompletnie ustał. Czekam do zimy kiedy znów wróci.

buri
12-08-10, 17:00
nie slizga sie bo auto oslablo - wyzsza temperatura powietrza=mniej mocy, biorac jeszcze pod uwage wydajnosc naszego IC
numer nowego siłownika tylnej klapy: 74820-SMG-E03, cena brutto w aso 95pln
albo zamow sobie od razu ten 74820-SMT-E02 - to jest od typeRa, ktory ma ciezsza klape a kosztuje dokladnie tyle samo

mikek
12-08-10, 18:44
siema buri
a powiedz mi jedna rzecz w hondzie na gwarancji nie zalaza innych silownikow do tylnej klapy mocniejszych albo od type r
bo ze staymi trzeba podonosic ja do gory bo stare sily nie maja

buri
12-08-10, 19:01
zaloza te, ktore w epc naleza do danego modelu wiec tych od typeR Ci nie dadza tak po prostu ale powinni zalozyc najnowsza czesc, ktora zastapila dotychczasowa - tak jak w wypadku tych silownikow zaloza te nowe, ktore popsuc sie nie powinny. w kazdym razie nie tak szybko

szubek
13-08-10, 02:38
już gdzieś pisałem, mi wymienili na gwarancji i przyszły już zmodyfikowane czyli mocniejsze, można w ciemno zamawiać dokładnie takie jakie przewiduje producent do danej wersji - honda poprawiła
i mają inny nr katalogowy i są zdecydowanie mocniejsze, klapa hula jak ta lala

Dziś wymienili mi pompę i pedła sprzęgła - nareszcie miodzio padło przy 38 tyś.

h16v
15-08-10, 12:57
nie slizga sie bo auto oslablo - wyzsza temperatura powietrza=mniej mocy, biorac jeszcze pod uwage wydajnosc naszego IC
Osobiście jestem zadowolony z mocy. Wracałem z wakacji jadąc za jakimś Volvo i wyprzedzanie w granicach 120-170km/h szło błyskawicznie. Dla mnie super jak na samochód. Motocyklowe przyspieszenia przerabiałem wiele lat i mimo to jestem miło zaskoczony tym silnikiem diesla.


numer nowego siłownika tylnej klapy: 74820-SMG-E03, cena brutto w aso 95pln
albo zamow sobie od razu ten 74820-SMT-E02 - to jest od typeRa, ktory ma ciezsza klape a kosztuje dokladnie tyle samo
OK ale czy te siłowniki od Type-R są mocniejsze od tych nowych do naszych cywilnych Civców?? Bo to, że klapa cięższa to nie znaczy, że do naszych Hond to się nada. Chyba, że do Type-R też wzmocnili.

buri
16-08-10, 11:56
watek jest troche na inny temat wiec krotko odpowiem: jak ci sie slizgalo i przestalo teraz, to w zimie na bank znow zacznie, zobaczysz.
nie wiem czy nowe silowniki sa mocniejsze od tych z type R, nie mierzylem ich sily, po prostu pisze jak ja bym zrobil. z reszta zamowie sobie taki i dam Ci znac czy dal rade. niektorzy na forum robili podobnie przy okazji montowania spojlera akcesoryjnego, do ktorego w komplecie daja silownik

h16v
16-08-10, 14:41
watek jest troche na inny temat wiec krotko odpowiem: jak ci sie slizgalo i przestalo teraz, to w zimie na bank znow zacznie, zobaczysz.
A Tobie się ślizga?? Szczególnie jeśli pisałeś w innym wątku, że masz 180KM.



nie wiem czy nowe silowniki sa mocniejsze od tych z type R, nie mierzylem ich sily, po prostu pisze jak ja bym zrobil. z reszta zamowie sobie taki i dam Ci znac czy dal rade. niektorzy na forum robili podobnie przy okazji montowania spojlera akcesoryjnego, do ktorego w komplecie daja silownik
To będzie cenna informacja. Też chętnie kupię. W lecie to nie przeszkadza ale w zimie te siłowniki wyjątkowo nie dają sobie rady :(

A tak przy okazji. W tym wątku ludzie pisali, że masowo wymieniają pompy sprzęgła. Moja zaczęła nieco chrupać i tak do końca to nie wiem czy mam się tym przejmować, bo nikt nie napisał, że mu się ta pompa kompletnie posypała. Więc jeśli ten zabieg ma mieć wymiar wyłącznie akustyczny to ja to chrzanię, jeśli zaś ma to się rozsypać to chyba muszę się tym zająć. No ale właśnie nie wiem czy trzeba :)

ga_cex
16-08-10, 15:40
To i ja się podepnę - w tamtym tygodniu pompa sprzęgła wymieniona (przebieg 86 kkm) natomiast wcześniej był wymieniany pedał +- przy 60kkm.
Też się zastanawiam kiedy ponownie się odezwie i czy ma to wpływ czy spokojnie można śmigać - niestety gwarancje się kończą a później takie naprawy to kosztowna zabawa.

Artur S.
16-08-10, 19:38
Witam!
Dopóki "chrupaniu" sprzęgła jest winna pompa - z tego co wiem nie ma problemu, gdyż jest to skutek pocierania o siebie jej elementów: tłoczka i gumowego kołnierza kiedy smar (czy co tam pełni jego funkcję) na skutek wadliwego projektu/wykonania wycieknie albo stanie się zbyt rzadki (dlatego problem pojawia się najczęściej jak jest gorąco).
"Chrupanie" może być też efektem uszkodzonych/urwanych plastikowych tulejek mocujących pedał sprzęgła - wtedy IMHO może to być problem.
Jest też jeszcze trzecia możliwość: sprężyna. Wtedy (tak jak u mnie) "chrupie" przy puszczaniu pedału. Podobno - tak jak w przypadku pompy - również nie jest to groźne nie licząc of course dyskomfortu kierowcy.
Aha - w pierwszym przypadku ASO wymienia pompę, w drugim pedał sprzęgła a w trzecim nie wiem, bo narazie temat odpuściłem.
Pzdr - Artur S.

zooyork2000
31-08-10, 11:26
Myślałem ,że egzemplarzy po lifcie to nie dopadnie ,wg zapewnień pana z salonu problem dawno rozwiązany;p .Tak więc hanka rocznik 2009 ,przebieg 13 tys i co pedał sprzęgła skrzeczy bardziej niż radio maryja , masakra. Do wymiany pompa. Zastanawia mnie fakt ,że skoro wszystkim się to sypie to czemu ci japońce nie wymyślą czegoś innego ,przecież w innych modelach hondy tak się nie dzieje.;/

arkadiusz29
31-08-10, 14:17
Ja wymieniałem tą pompe 8miesięcy temu i po 20tyś km znowu to samo,tuż przed sprzedażą zaczeło strzelać.W fn2 to nie jest chrupanie a pojedynczy klik/strzał przy koncu wciskania sprzęgła.

Artur S.
31-08-10, 20:27
Zastanawia mnie fakt ,że skoro wszystkim się to sypie to czemu ci japońce nie wymyślą czegoś innego...
O to samo się kiedyś spytałem w ASO. Odpowiedź była taka, że teraz kolejne modele (nie mylić z liftem) wychodzą tak często, że bardziej producentowi opłaca się naprawiać samochód za free w okresie gwarancyjnym, niż projektować na nowo podzespół do wersji która i tak zaraz wypadnie ze sprzedaży.
Pzdr - Artur S.

zyga502
31-08-10, 22:19
O to samo się kiedyś spytałem w ASO. Odpowiedź była taka, że teraz kolejne modele (nie mylić z liftem) wychodzą tak często, że bardziej producentowi opłaca się naprawiać samochód za free w okresie gwarancyjnym, niż projektować na nowo podzespół do wersji która i tak zaraz wypadnie ze sprzedaży.
Pzdr - Artur S.

myslę,że takiej odpowiedzi mógł Ci zapewne udzielić kretyn czyli standardowy pracownik ASO:D

Pik
31-08-10, 23:26
Wbrew pozorom odpowiedz jest bliska prawdy. Mysle, ze wykonanie okreslonych podzespolow Honda zleca kooperantom, ktorzy odpowiadaja za jakosc produkowanych u siebie czesci i ewentualna wada produkcyjna zapewne wcale nie obciaza finansowo Hondy tylko wlasnie podwykonawcow! Lub uzytkownika po okresie gwarancyjnym.

jacob
01-09-10, 20:49
U mnie ze sprzeglem bylo tak ze jak wolno puszczalem np. ruszajac z jedynki to trzeszczalo,a jak zmienialem bieg na wyzszy to przy wcisnietym sprzegle prawie do podlogi slyszalem stukniecie. Pojechalem z tym do ASO mimo ze nie mam juz gwarancji i pierwszy raz przezylem tam szok(a jest to moja czwarta honda) Kierownik powiedzial ze zrobia mi to bezplatnie. Jezdze tak juz cale wakacje i narazie jest wszystko ok

wojtek77
01-09-10, 22:11
u mnie gdzieś po roku zaczeło troche skrzypieć i też było takie stuknięcie przy wcisnięciu na maxa, choć nie zawsze, trwało to kilka miesięcy, miałem z tym jechać do ASO ale o dziwo samo się naprawiło i już ponad pół roku jest ok:D napewno wyjdzie po gwarancji:p