PDA

Zobacz pełną wersję : dziwny odgłos przy ruszaniu..



s_misiek
26-12-09, 12:13
czy ktoś już spotkał się z czymś takim, a mianowicie od kilku tygodni (mniej więcej od 3) mam taki problem, jak samochód jest zimny ( po nocy) albo jak postoi dłuższą chwile na parkingu to (zazwyczaj podczas cofania jak wyjeżdżam, ale to samo jest jak bym wyjeżdżał przodem) słychać całkiem głośno jak pracuje jakiś silniczek jest to takie brzęczenie (odgłos przypominający pracujący podajnik płyt cd w odbiorniku samochodowym, tylko to akurat wykluczam:) dzieje się to tylko w momencie jak ruszam tzn. gdy zaczną się obracać koła, nie dotykając kierownicy (raczej wspomaganie odpada). Taki odgłos towarzyszy mniej więcej do czasu jak kończę manewr np. wyjeżdżania z garażu, czyli bardzo krótko...jak się uda to spróbuje zarejestrować telefonem ten odgłos i zamieszczę na forum, może jakoś uda się wykryć przyczynę...dodam ze takie coś nie występuje po krótkim postoju..
auto do civic 2007 w sedanie z USA

leonik
26-12-09, 12:26
jak samochod jest zimny odpalasz go i ruszasz od razu czy czekasz chwile az pochodzi na wolnym biegu??

Kozo
26-12-09, 13:53
czy ktoś już spotkał się z czymś takim, a mianowicie od kilku tygodni (mniej więcej od 3) mam taki problem, jak samochód jest zimny ( po nocy) albo jak postoi dłuższą chwile na parkingu to (zazwyczaj podczas cofania jak wyjeżdżam, ale to samo jest jak bym wyjeżdżał przodem) słychać całkiem głośno jak pracuje jakiś silniczek jest to takie brzęczenie (odgłos przypominający pracujący podajnik płyt cd w odbiorniku samochodowym, tylko to akurat wykluczam:) dzieje się to tylko w momencie jak ruszam tzn. gdy zaczną się obracać koła, nie dotykając kierownicy (raczej wspomaganie odpada). Taki odgłos towarzyszy mniej więcej do czasu jak kończę manewr np. wyjeżdżania z garażu, czyli bardzo krótko...jak się uda to spróbuje zarejestrować telefonem ten odgłos i zamieszczę na forum, może jakoś uda się wykryć przyczynę...dodam ze takie coś nie występuje po krótkim postoju..
auto do civic 2007 w sedanie z USA

byc moze jest to VSA - moj ojciec ma toyote i zaraz jak ruszy po dluzszej chwili jest taki dzwiek spod samochodu jakby "przetasowanie plyt cd w zmieniarce" i nawet byl z tym w ASO i powiedzieli ze tak ma byc (ze to dzwiek zalaczajacego sie ukladu VSC) - ja juz dokladnie nie pamietam ale chyba tez cos takiego bylo w civie - nie wiem czy o to Ci chodzi bo w civiku jest duzo roznych dzwiekow:D

s_misiek
26-12-09, 14:05
dokładnie dzwiek jak przetasowanie CD...a moje pytanie co to VSA? :)

"jak samochod jest zimny odpalasz go i ruszasz od razu czy czekasz chwile az pochodzi na wolnym biegu??" jak sa niskie temperatury to oczywiście chilke czekam az lekko zlapie temperaturke...

Kozo
26-12-09, 14:07
http://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Stability_Assist

wiec jesli masz VSA to spij spokojnie a jesli nie masz to jak zwykle jedz do ASO :D

s_misiek
26-12-09, 17:54
ja mam civica wersje LX 2007 USA i nie bardzo moge sie doczytac czy mam to VSA czy nie...

gongor
27-12-09, 01:14
Jeśli USA to chyba masz. Co do 2007 europejskiego rocznika to ja wziąłem w maju i był to ostatni miesiąc gdzie sprzedawali bez VSA ale ja taki chciałem - wychowany jestem że im mniej pierdół tym mniej ma się co popsuć :) Tzn debilem nie jestem że nie lubię elektrycznych szyb bo korbka się później zepsuje :)