PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc przy kupnie felg



Kuczyniak
29-12-09, 17:18
Witam, bardzo proszę o pomoc w wyzej wymienionym temacie. Jeżdżę Civiciem w sedanie sprowadzonym z USA. Mianowicie zaklepałem sobie felgi z ATR'a. Rozstaw śrub to 5x114,3, więc taki sam jak u mnie, rozmiar 17x7J więc powinno pasować z oponą 225/45? Nie znam ET tej felgi.. No i ciekawe jak otwór centrujący.. Średnica piasty jest ~67mm więc nie wiem czy podejdzie do mojej Hondy. Jeśli nie to co można z tym zrobić? Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o wybór felg od strony "czy pasują" więc proszę o wszelkie rady. Dziękuję z góry nawet za najmniejsze uwagi, pozdrawiam.

http://www.extremekarts.pl/atr/felga.jpg

majkilipa89
30-12-09, 13:36
Gdybys byl laikiem to nie napisalbys o ET i szerokosci felgi, ani nawet o rozstawie srub:)
Powinny pasowac. W razie czego nie mozesz zwrocic albo przymierzyc?

Kuczyniak
30-12-09, 16:25
:D No totalnym laikiem może nie, ale też nie grzeszę wiedzą w tym temacie :) One na razie są zarezerwowane, po nowym roku mam jechać i je przymierzyć, ale skoro od razu można powiedzieć, że np nie da sie ich założyć do mojego auta to mogę zaoszczędzić 200km i darować sobie je. Fakt, że bardzo mi się podobają i jednak chciałbym je mieć u siebie :) Czytałem o ET, że im większe tym bardziej felga się schowa, (średnica piasty a ET to jest to samo? :D może głupie pytanie ale nie wiem bo jeśli tak to) ta felga ma 67 ET a moje OEMy maja 55. Jak te z ATRa maja sie jeszcze bardziej schowac to kicha.. Dobrze myślę?

Lcfr
30-12-09, 17:04
srednica otworu centralnego jak dobrze pamietam powinna byc 64

a na tych felgach z tego co sie orientowałem taka własnie jest
ET jest chyba 45 (jak oemów wiekszosci) choc co do ET to moge sie mylic
ale u ciebie ET miedzy 45-55 smiało na pewno pasuje
jednym słowem te felgi powinny pasowac jeżeli masz rozstaw 5x114

Kuczyniak
31-12-09, 10:35
No to super :) Dziekuje Wam :)