PDA

Zobacz pełną wersję : dmuchawa przy -12 ni działa



mpepe
04-01-10, 14:10
witam przy -12 -15 zamarzają nadmuchy czy to normalne w VIII g ? wersja USA już 2 razy mi sie tak stało temperatura w nocy -12 i mi dmuchawa wysiadła parę godzin w ciepłym garażu i działa

szoi
04-01-10, 14:20
W mojej nic nie zamarza. a były już mrozy po -30 zeszłej zimy i tej zimy -25

mpepe
04-01-10, 16:59
może jakaś większa wilgotność jest u mnie...? (-: znajomemu w Szwecji w skodzie też przy dużych mrozach zamarza

mariusz05
04-01-10, 22:22
Może masz auto po jakiejś większej naprawie albo powodzi ?

szoi
05-01-10, 14:27
Co rozumiesz przez większą wilgotność? To raczej niedorzeczne.
Może rzeczywiście masz jakiegoś topielca jak sugeruje kolega mariusz05.

mpepe
05-01-10, 22:27
żaden topielec salonowy sprzęt, a co by miało to wspólnego ? skoro działa przy normalnych temp?wydaje mi się że jakby zalany był to by go szlak trafił i by nie działał w ogóle, a on szwankuje przy -12,
i co może mieć wspólnego bite auto z zamarzaniem?


Co rozumiesz przez większą wilgotność? To raczej niedorzeczne.
Może rzeczywiście masz jakiegoś topielca jak sugeruje kolega mariusz05.

to znaczy-- , że mieszkam parę kroków od rzeki i u mnie zawsze wszystko inaczej w zimie wygląda szczególnie szyby i w domu i w aucie są strasznie oszronione :)

wojtek1963
06-01-10, 11:08
Powiedz dokładnie, czy nie działa klimatyzacja czy zwykła dmuchawa przy wyłączonej klimie? Bo u mnie również przy większym mrozie jak włączę od razu po uruhcomieniu pjazdu klimę, to brak jest nadmuchu, który załącza się po kilku kilometrach aż rozgrzeje się trochę silnik. Ale to chyba normalne. Z koleji jak uruchomię samochód i włączę samą dmuchawę (bez klimy) lub opcję odszraniania przedsniej szyby to działa i dmucha.

szoi
06-01-10, 13:00
to znaczy-- , że mieszkam parę kroków od rzeki i u mnie zawsze wszystko inaczej w zimie wygląda szczególnie szyby i w domu i w aucie są strasznie oszronione
Proszę cię... Nie ma to najmniejszego znaczenia. Moja hondzina często stoi zaparkowana dosłownie 5 metrów od jeziora i jakoś jej to nie przeszkadza.
Normalne jest że dmuchawa zaczyna "mocno" dmuchać dopiero jak silnik złapie trochę temperatury, czym temperatura niższa tym później zaczyna dmuchać.
Chyba że nie o to chodzi. Napisz wtedy konkretnie co się dzieje i jakie są objawy

mpepe
06-01-10, 14:02
Panowie dmuchawa w ogóle nie działała, własnie wróciłem z serwisu hondy okazało się, że goście w serwisie naprawiali gniazdo zapalniczki bo nie działało i wtedy poruszyli wtyki od przełączników dmuchawy i zmiany pozycji dmuchawy tzn na szybę nogi itd. nałożyli wtyki zacisneli dla pewności i wszystko gra

szoi
06-01-10, 16:15
?? dziwne ja w swoim 5d mam
regulację od dmuchawy na kokpicie a gniazdo zapalniczki jest na tunelu środkowym... jak oni zdołali popsuć nawiewy przy naprawie zapalniczki. Brak słów na polskie ASO...

mpepe
12-01-10, 18:02
?? dziwne ja w swoim 5d mam
regulację od dmuchawy na kokpicie a gniazdo zapalniczki jest na tunelu środkowym... jak oni zdołali popsuć nawiewy przy naprawie zapalniczki. Brak słów na polskie ASO...

ja mam dwa gniazda jedno w schowku pod łokietniiem a drugie na kokpiciepod spodem jak ściągali to musieli coś pociągnąć za mocno albo piernik wie co... najważniejsze że mieli wcześniejszą naprawę gniazda w komputerze odnotowaną i powiedziałem im że musieli to wcześniej uszkodzić jak robili gniazdo serwisant kiwnął głową i powiedział, że tą usterkę mam free :)