PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce



bart97
08-01-10, 14:27
Witam

Mam pytanie odnosnie hamulcow, a mianowicie:

Dopuki nie bylo sniegow wszystko bylo w jak najlepszym porzadku, slonce czy deszcz bez problemowo. Natomiast od chwili kiedy na ulicy jest snieg i chlapa (drogowcy sypia czym popadnie) - slysze jakby szuranie przy chamowaniu (takie jakby sie klocki konczyly). Dzieje sie tak tylko na poczatku jazdy - przy pierwszych kilku hamowaniach - potem juz nie slychac. Zwrocilem jeszcze uwage na to ze przednie i tylne tarcze sa skorodowane na krawedziach, nie widac na nich zadnych rantow (tak chyba sie dziac nie powinno).
Samochod (civ 1.8 5d 2009) jest nowy ma przejechane 3000km.
Czy ktos z was mial podobny problem, czy moze odrazu walic do ASO i niech na gwarancji cos z tym zrobia?

Pozdrawiam

lukione
08-01-10, 14:42
Tarcze rdzewieją, normalne i nie przejmuj się tym ;)

bart97
08-01-10, 16:35
Bardziej niepokoi mnie ten odglos przy hamowaniu

radmac
08-01-10, 17:57
Tarcze rdzewieją, normalne i nie przejmuj się tym ;) nie przejmuj się tym tarcze rdzewieją, parę razy zahamujesz i zdzierasz rdzę. Stąd to szuranie.

bart97
08-01-10, 18:40
Dziekuje. Poprostu pierwszy raz sie z czyms takim spotkalem. Wczezniej w zadnym aucie sie tak nie dzialo, dlatego pytam.

wojtek77
09-01-10, 11:20
u mnie tylne tarcze szurają non stop, na początku jazdy dość mocno potem troche mniej, byłem z tym kilka razy w serwisie, nic nie poradzili na to tak samo jak na kilka innych drobnych usterek:mad: przyzwyczaiłem się:)

okon
11-01-10, 02:15
To ja się dołączę z moim pytaniem. W moim 4d hamulce piszczą przy hamowaniu. Słychać delikatny ale wyraźnie słyszalny pisk przy wciskaniu hamulca. Czy to oznaka kończących się klocków? Czy po prostu tak ma być?
BTW: da się sprawdzić stan klocków samodzielnie, bez podnoszenia auta?

Pabloss
11-01-10, 10:23
raczej nie da sie ponieważ na klockach jest ogranicznik, blaszka ktota jak zaczyna trzec o tarcze to znak ze zblizamy sie do końca kloców. Ja tez mam pytanie koledzy wiem ze jest różnie ale ile u was wytrzymały klocki ???

zyga502
11-01-10, 10:28
ja mam przejechane 56 tys klocki są jeszcze nie zmienione,ale na przeglądzie po 60 tys tył już będę zmieniał

mrcn
11-01-10, 14:23
Ja tez mam pytanie koledzy wiem ze jest różnie ale ile u was wytrzymały klocki ???
U mnie słabiutko, tył po 30tys, przód po 33tys..

lukione
11-01-10, 18:22
Przód 20tys. tył jeszcze ori ale sądze że przy 40tys będą już do zmiany razem z kompletem tarcz z przodu.

T.r.
11-01-10, 19:17
Tył po ok 22 tyś przód po 25 tyś ale praktycznie ok 3-4 tyś zrobione na trasie a reszta po Łodzi. Teraz jest założone ferodo premier i po 10 tyś wydaje się że będzie lepiej. W hamowaniu nie ma różnicy :)

okon
12-01-10, 00:02
Czyli jak jest z tym piszczeniem - oznacza koniec klocków czy nie? :confused:

Artur S.
12-01-10, 09:09
Z tego co napisałeś w swoim poprzednim poście, ja bym obstawiał że w Twoim przypadku nie. Jak Ci blaszki zatopione w klockach zaczną piszczeć, to uwierz mi - zorientujesz się że to jest właśnie to.

A tak BTW: co jest grane że niektórym z Was szybciej zużywają się tylne klocki? Na ręcznym jeździcie? ;)

Pzdr - Artur S.

kocik
12-01-10, 09:16
u mnie tez ostro szuraja ale raczej niemozliwe zeby po 16 tys km przednie klocki byly do wymiany - nagram ten dzwiek i zapodam wam linka

zawsze jak tarcze byly zardzewiale to szuralo tak przez chwile a teraz caly czas - tyle ze teraz caly czas moga rdzewiedz w taka pogode...

Ca$h
12-01-10, 11:47
VSA - hamuje tyłem, jak ktoś lubi pokonywać szybko zakręty na tym systemie to tylnie klocki mogą równie szybko się zużywać

kocik
16-01-10, 12:07
u mnie jednak jakis syf sie dostal pod klocki i dlatego tak szuralo - wyczszczone i jest git - co jednak troche wkurzylo bo zrobil sie lekki rowek w tarczy ... dobrze ze tylne tarcze nie sa takie drogie

szoi
21-01-10, 20:21
ja mam 46 tys przejechane na pierwszych klockach i nic nie szura