PDA

Zobacz pełną wersję : Check System



Dobi
14-01-10, 17:14
Podczas uruchamiania silnika na ekranie komputera pokładowego pojawia mi się komunikat "Check System" razem z symbolem hamulca ((!)), wskaźnik od razu gaśnie jak silnik zacznie pracować. Problem pojawia się zwykle po dłuższym postoju samochodu (kilka godzin). Jestem umówiony w ASO na kontrole, ale może ktoś miał podobną przypadłość.

kasiora96
14-01-10, 17:48
Zdarza mi sie ten komunikat oglądać ale nie zawsze i nie przywiązuje do tego uwagi.

Ca$h
14-01-10, 18:08
może ręczny przymarza na postoju i po chwili puszcza

Adam79
14-01-10, 19:01
Podczas uruchamiania silnika na ekranie komputera pokładowego pojawia mi się komunikat "Check System" razem z symbolem hamulca ((!)), wskaźnik od razu gaśnie jak silnik zacznie pracować. Problem pojawia się zwykle po dłuższym postoju samochodu (kilka godzin). Jestem umówiony w ASO na kontrole, ale może ktoś miał podobną przypadłość.

Miałem to samo do czasu aż wymieniłem akumulator,wcześniej też nie zwracałem na to uwagi,zwróciłem dopiero po wymianie akumulatora ,że się nie pojawia:D

mariusz05
14-01-10, 20:38
Zdarzało sie od czasu do czasu, szczególnie w zimie ?(po dłuższym postoju np.8-10h) , po moich oględzinach okazało sie że poziom płynu hamulcowego był grubo poniżej min.

buri
15-01-10, 09:44
u mnie od dluzszego czasu wyswietla sie ten komunikat przy odpalaniu, tyle ze z wykrzyknikiem a nie symbolem hamulca
po podpieciu pod komputer okazalo sie ze spowodowane jest to spadkami napiecia kiedy mam wlaczone duzo urzadzen elektrycznych (szczegolnie w zimie kiedy automatycznie wlacza sie grzanie tylnej szyby)
akumulator jest dobry wiec nie wymieniam, powiedzieli zeby sie nie przejmowac

Dobi
15-01-10, 13:35
Widzę że to przypadłość Civic'a, też podejrzewam akumulator. W każdym razie w poniedziałek zobaczymy co powie ASO na ten temat. U mnie kontrolka zaczęła pojawiać się coraz częściej co mnie trochę zaniepokoiło.

CichyVIII
15-01-10, 14:58
sprawdź jeszcze poziom płynu hamulcowego

Dobi
15-01-10, 15:52
Sprawdzę. Niby samochód był na przeglądzie jakieś 3 tygodnie temu i płyn był wymieniany, ale nigdy nic nie wiadomo (problem występował także przed przeglądem).

lukione
15-01-10, 19:17
To ja bym tym bardziej sprawdził ten płyn skoro ASO tam zaglądało ;)

browocofil
15-01-10, 23:04
(szczegolnie w zimie kiedy automatycznie wlacza sie grzanie tylnej szyby)
co znaczy automatycznie? że samo, czy że masz taki odruch? bo mi się nic nie włącza

buri
18-01-10, 10:38
ja zauwazylem ze jak jest tylna szyba zaszroniona albo jest na niej rosa to po odpaleniu, mimo ze nie wlaczam ogrzewaia szyby tylnej i lusterek, szyba odmarza/odrasza sie tam gdzie sa paski od ogrzewania szyby wiec wyglada na to ze sie wlacza automatycznie albo mam cos popsute...lusterka same nie odmarzaja

Pik
18-01-10, 10:49
Tak nie powinno byc, masza awarie. Sprawdz czy nie masz ogrzewania tylnej szyby wlaczonego na stale, niezaleznie od wlacznika?

buri
18-01-10, 15:24
no prosze to moze dlatego mi ten check system wywala zawsze przy odpalaniu

Dobi
19-01-10, 06:55
U mnie po kontroli akumulatora wynikło że jest on niedoładowany (w sumie dziwne bo raczej duże jeżdżę dziennie i mało rozruchów silnika). W każdym razie doładuję i zobaczę czy ma to jakiś wpływ na pojawienie się tego błędu, jak na razie to
nie przejmuję się że się pojawia :)

T.r.
20-01-10, 12:09
co znaczy automatycznie? że samo, czy że masz taki odruch? bo mi się nic nie włącza

http://www.civinfo.com/forum/electronics/12193-heated-rear-window-auto.html tu jest temat o samoczynnym włączaniu sie podgrzewania tylnej szyby. Tak jest w dieslu.

kasiora96
21-01-10, 18:33
Odnośnie do tego automatycznego włączenia sie ogrzewania tylnej szyby mam FK3 ale nie doczytałem się tego w instrukcji obsługi, dopiero teraz to zauważyłem jak miałem troche śniegu na szybie może ktoś to wytłumaczy jak to działa. Na jakiej zasadzie czy chodzi tu o nawiew czy może coś innego.

zyga502
21-01-10, 19:35
nie ma czegoś takiego jak automatycznego ogrzewania tylnej szyby,zawsze trzeba je włączyć samemu,a działa to tak ,że na szybie od wewnątrz są przyklejone cienkie paski ,które grzeją szybę

buri
22-01-10, 11:50
zyga pare postow wyzej kolega wkleil link do odpowiedniego tematu na civinfo, diesle tak mają

zyga502
22-01-10, 12:03
zyga pare postow wyzej kolega wkleil link do odpowiedniego tematu na civinfo, diesle tak mają

kurcze w angielskim jestem słaby :( więc nie czytam tamtego forum i nie wiedziałem ,że tak jest w dieslach

Lucas.FK2
23-01-10, 00:28
Weź sobie tłumacz google i wklej linka tej strony :D Nie wszystko jest przetłumaczone z sensem ,ale można się domyśleć :D

russso
06-03-13, 08:23
Witam!
Mam problem, że przy uruchamianu silnika (najczęściej z rana) wyskakuje mi check system z symbolem hamulca. Klocki zostały wymienione oraz płyn hamulcowy ponieważ były już na wykończeniu ale błąd dlej wyskakuje. Próbowałem go skasować poprzez zdjęcie klemy z aku, ale błąd znowu dziś rano wyskoczył. Co może być jeszcze przyczyną wyskakiwania tego błędu. Akumulator był wymianiany ok 3m-c temu. Bardzo proszę o jakie rady.
Pozdrawiam!

Dobi
07-03-13, 09:47
Ja miałem taki objaw jak kończył mi się akumulator po wyminie problem się już nie pojawił. Z tego co piszesz wyminąłeś go więc może to nie to. Spróbuj podładować go i zobacz czy ma to jakiś wpływ na pojawianie się tego błędu.

Adam79
14-01-14, 17:10
Jak miałem jeszcze civica 8 gen 1,4 to objawy były identyczne, po jakimś czasie nawet zapalał się błąd poduszek i abs z vsa. Po wymianie aqu objawy ustąpiły. W serwisie na diagnozie wyskakuje jako sporadyczny błąd napięcia.




Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)