PDA

Zobacz pełną wersję : regulacja spryskiwaczy?



Czajka
22-01-10, 13:17
mam taki problem w cifie 09', mianowicie spryskiwacz od strony kierowcy nie psika tam gdzie powinien, prawie polowa wycieraczki lata po suchej szybie i teraz moje pytanie, czy da sie to samemu jakos wyregulowac? na poczatku tylko mały kawałek był suchy a zauwazylem dzisiaj, ze spryskiwacz psika tylko na srodek szyby (czyli tak jakby strumien przesunał sie w strone pasazera) :confused:

juz znalazlem na forum, sorry i prosze o zamkniecie !!

wojtek1963
22-01-10, 14:59
W tym civicu jeszcze nie nastawiałem ale w poprzednim aucie trzeba było włożyć do dyszy spryskiwacza coś cienkiego np. szpilkę i wtedy można było wyregulować. Jak chcesz to możesz spróbować

Jacek65
22-01-10, 15:50
mam taki problem w cifie 09', mianowicie spryskiwacz od strony kierowcy nie psika tam gdzie powinien, prawie polowa wycieraczki lata po suchej szybie i teraz moje pytanie, czy da sie to samemu jakos wyregulowac? na poczatku tylko mały kawałek był suchy a zauwazylem dzisiaj, ze spryskiwacz psika tylko na srodek szyby (czyli tak jakby strumien przesunał sie w strone pasazera) :confused:

juz znalazlem na forum, sorry i prosze o zamkniecie !!

Napisz może co znalazłeś, jak sie je reguluje.Pozdrawiam:)

Czajka
23-01-10, 09:08
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=33169&highlight=spryskiwacz

Jacek65
24-01-10, 21:17
Dzięki.Z tego co piszą to regulacji w zasadzie nie ma.

Czajka
25-01-10, 09:54
4gotten napisał: Przy odrobinie pracy można trochę wyregulować spryskiwacze lewo-prawo. W tym celu należy zdemontować plastik z podszybia, w którym są zamontowane spryskiwacze. Każdy spryskiwacz mocowany jest dwoma wkrętami. Trzeba je poluzować, obrócić w porządanym kierunku i ponownie dokręcić wkręty (choć zakres regulacji jest niewielki to mi w zupełności wystarczył- wcześniej miałem problem z oczyszczaniem lewego dolnego rogu, teraz jest znacznie lepiej).

Jacek65
25-01-10, 20:34
Daj spokój:o.Kto tam będzie kombinował z demontażem spryskiwaczy.Tym bardziej jak auto jest na gwarancji.Po takiej "regulacji"to może w ogóle później nie spryskiwać.Ja tam wolę nie grzebać.;)

gin
27-01-10, 14:00
w moim tez nie dociera lewego dolnego rogu, zgłaszałem w serwisie, coś pokręcił, wciskając delikatnie szpikulec w sprysk, wydaje mi sie ze nieco poprawiło sie, natomiast mnie nadal nie zadowala, dlatego przydała by sie jakas instrukcja, bo w sumie sam próbowałem i na boki to nie bardzo sie chce kręcic ten sprysk.

szubek
27-01-10, 15:34
nic z tym nie zrobicie jedyne rozwiąznie to utrzymywanie maximum płynu w zbiorniczku taka badziewna konstrukcja tych spryków, juz ten temat opisywałem w linku podanym powyżej. U mnie też wycieraczka trze jakis 5-6cm po suchym i nic z tym nie moge zrobic do kitu jak całe auto.

Jedyne ekstremalne rozwiązanie to demontaż podszybia i naciągnać delikatnie dyszę na wkrętach jak będzie źle to znowy zabawa z demontażem aż się pourywają uchwyty....

mariusz05
27-01-10, 19:21
Ew.zdemontować podszybie i poszerzyć otwór na śrube w plastyku z podszybia od strony drugiej wycieraczki i nie dokręcać zbyt mocno spryskiwacza żeby po zmontowaniu można było nim ruszać na boki,na razie z tym pomysłem poczekam aż sie ociepli bo nie mam garażu

gongor
27-01-10, 19:42
Ja też zgłaszałem to przy okazji któregoś przeglądu - powiedzieli że nie umieją nic z tym zrobić - TTTM - paranoja :mad: