PDA

Zobacz pełną wersję : --> Honda Civic Ufo 1.8 07-08r <-- Dobry wybór? Prośba o pomoc.



kamillo215_belk
27-01-10, 12:13
Witam serdecznie wszystkich civiciaczy :)
Zgłaszam się do Was z ogromna prośbą o pomoc... na wstępie chciałem przeprosić, za miejsce ulokowania postu... mam nadzieje, że nikt mnie za to nie zabije :)
Tak więc przechodzę do tematu... w okresie czerwiec - lipiec planuję nabyć Civica, jak z tematu, czyli: hatchback, 5d, 1,8, rocznik 07-08, kolor czarny, wersja Executive (jak znajdę) :)
Do przeznaczenia będę miał ok 55 tyś złotych.

I teraz właśnie pytanie:
1. Czy warto?
2. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, żeby sprzedawca nie nabił mnie w butelkę? Jak już znajdę jakiś konkretny egzemplarz, to na pewno przed zakupem sprawdzimy go na stacji diagnostycznej, ale to chyba nie wystarczy, prawda?

Także drodzy forumowicze, bardzo a to bardzo proszę o pomoc w w/w sprawie.
Pozdrawiam serdecznie
Kamillo215_Belk

semri
27-01-10, 12:20
ogólnie przeszukaj dział i poczytaj, ale najpierw zmniejsz czcionke

kamillo215_belk
27-01-10, 12:28
ok, już zmieniłem ;) chciałem, żeby była bardziej czytelna :)

buri
27-01-10, 12:52
na pewno zanim auto kupisz zabierz je na sprawdzenie do aso zebys sie nie wladowal na mine
poza tym w takich pieniadzach mozesz tez rozwazyc diesla - w koncu i-ctdi to silnik roku z 2005:D, wiadomo troche staarszy bedzie musial byc ale czy 2006 czy 2008 to i tak przedliftowy model i wszystkie kampanie serwisowe bedzie mial za soba

Artur S.
27-01-10, 13:01
1. Czy warto?
Jeśli miałeś którąś z wcześniejszych generacji szczawia - nie. Jeśli to będzie Twoja pierwsza honda - jak najbardziej tak.

2. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu, żeby sprzedawca nie nabił mnie w butelkę?
Przejrzyj topic o wadach wersji 5D i będziesz wszystko wiedział. Generalnie zwróć uwagę na to, czy auto nie ściąga (najczęściej na prawo), nie skrzypią (:mad: qrwa) plastiki, nie "chrupie" pedał sprzęgła. Jeśli jesteś estetą to obejrzyj kokpit i szybkę od zegarów. To shit jakich mało którego nie da się praktycznie utrzymać w czystości bez zarysowań - pod słońce wygląda to ohydnie. Żeby się dowiedzieć czy auto walone, i w jakim ogólnie jest stanie technicznym (silnik, zawieszenie, hamulce etc) radzę jechać do dobrego mechanika/ASO.
Generalnie szczawia trapią pierdoły i tylko od tego na co zwracasz uwagę zależy, czy przypadnie Ci do gustu.
Pzdr - Artur S.

Lucas.FK2
27-01-10, 22:31
No więc czy wszystko działa,to podstawa. Oczywiście ten błyszczący plastik i szybka od zegarów bedą miały rysy,albo mniejsze,albo większe,to nie ma znaczenia,aby nie było zrysowane nie wiadomo jak pod każdym kątem.
Lakierek sprawdź,czarny to mięciuchny lakier,będzie miał jakieś odpryski na 100% ,ale żeby tez nie było nie wiadomo ile. Najlepiej jakby był krajowy,ewentualnie z Niemiec,nie z Francji przypadkiem czy nie wiadomo skąd . Rocznik 2006 to był newralgiczny rocznik,lepszym spokojnieszym wyborem będzie Civic z rocznika 2007-8.
I tak jak powyżej-czy sprzęgło nie chrupie i czy coś mu nie szarpie. Wersja Sport też dobra,Comfort to standard w zasadzie który też ma wiele do zaoferowania,prócz lamp w zderzaku i innych dodatkowych bajerów.
Pozdrawiam. :)

P.S-ten spełnia twoje kryteria i jest najnowszy
http://otomoto.pl/honda-civic-1-8-sport-po-liftingu-C11311445.html jednak dla pewności lepiej sprawdzić czy nie był tłuczony.

kamillo215_belk
28-01-10, 09:22
Lucas.FK2 dziękuję bardzo za radę i cenne wskazówki.
Pozdrawiam serdecznie.

Lucas.FK2
28-01-10, 23:39
Nie ma problemu ;) Służę radą jak coś wiem ;)

lukione
29-01-10, 07:59
Może chcesz kupić Type S? :D