PDA

Zobacz pełną wersję : Spalnie a komputer pokladowy 1,8 5D



lokocool
31-01-10, 20:29
Sluchajcie jak to jest ze spalaniem i tym co pokazuje komputer pokladowy ?
Osttanio zatankowalem +/- na full czyli okolo 50l --> dzis zapala mi sie rezerwa --> komputer pokladowy pokazuje mi spalanie na poziomie 7,1l a przejechalem okolo 500KM ( do momentu jak zapalila sie rezerwa).
czyli wychodzi ze spalil okolo 9l a nie troche powyzej 7.

Dobrze mysle ?

Pozdrawiam

Kabuto
31-01-10, 20:55
Zatankuj raz jeszcze do pełna to się przekonasz ile naprawdę spalił.
Komputer zaniża spalanie - wszystkie nowe civica tak mają...
pozdro

lokocool
31-01-10, 21:01
a ile zaniza ? bo z tego co wyczytalem to opiie sa rozne.
Ktos prowadzil obserwcje ?

zyga502
31-01-10, 21:08
a ile zaniza ? bo z tego co wyczytalem to opiie sa rozne.
Ktos prowadzil obserwcje ?
komp zaniża ok 0,5 l na 100km

semri
31-01-10, 21:54
tu możesz popatrzeć na moim przykładzie, zaniża średnio od 0,3-1 l
http://motonotes.pl/Honda,Civic,711,car.html

lokocool
31-01-10, 22:26
Dzieki, to by sie tak +/- Zgadzalo... rozumiem ze tego nie mozna jakos wyregulowac softwarowo.. ot tak honda ma :)

@semri, a mam jeszcze pytanie, jedzisz raczj dynamicznie czy raczej oszczednie ?

Artur S.
31-01-10, 22:36
U mnie zaniża od 0,5l do nawet trochę ponad 1l/100km. Już dawno przestałem patrzeć na to, co pokazuje komputer, bo to kolejna niedoróbka żółtków w trzeszczolocie. Nawet w ASO przyznają, że "trochę to hondzie nie wyszło" i niestety, nie ma na to rady.
Pzdr - Artur S.

semri
31-01-10, 23:00
dynamicznie, nie umiem jechać w trybie kapeluszniczym.

lokocool
31-01-10, 23:01
Czyli pasuje ja teraz na dotarciu staralem sie jezdzic oszczednie wiec wyszlo na moje oko cos kolo 7,8-8,2 --> a Tobie srdnio wychodzi kolo 9l wiec wszystko jasne --> japnczykiem niewazne jak sie jezdzi pali tyle samo :)

Dzieki.

Kabuto
31-01-10, 23:17
Komputer zaniża proporcjonalnie do wartości spalania. Jeśli spalanie wynosi 6l/100km, komputer przekłamuje o ok 0,5l. W przypadku, gdy spalanie wzrasta do ok 10l/100km, komputer przekłamuje już o ok 0,8-0,9l. Jakby nie patrzeć, niedoszacowanie na poziomie 8-9%.

Pabloss
01-02-10, 19:34
u mie przekłamuje około 0,5 l/ 100 km, ale bardziej denerwuje mnie przeliczanie średniej prędkości jazdy hehehhe zawsze mam bzdurę totalna na kompie.

semri
01-02-10, 22:04
denerwuje bo oblicza razem z postojami

lox
07-02-10, 11:45
U mnie też zaniża w granicach 0,5 - 1 l/100km. Mimo to i tak mam komputer ustawiony na wyświetlanie średniego spalania - przynajmniej wiem czy spala +/- 8, czy +/- 10 :D

przemyslaw
31-07-11, 13:11
Witam,
a może ktoś wie na jakiej podstawie komputer odczytuje średnie spalanie, bo jak ostatnio jechałem na trasie to zacząłem z wynikiem 8,0 (bo wyjeżdżałem z miasta) a skończyłem na 6,8 i całą drogę stopniowo komputer wskazywał niższe spalanie, więc może jak bym jechał jeszcze dalej to wskazałby mi 6,0/100 km :D

lokocool
31-07-11, 22:22
he he :) mi ni epokazuje mniej niż 8

Za to jak moja kobieta pojezdzila nim przez tydzien po miescie, splanie na poziomie 5,8-6,1l... u mnie jest to nie wykonalne...

Ege
16-08-11, 23:45
dziś civic (typeS'09) przeszedł samego siebie.... zalałem przed pomiarem i dziś po, na maxa pod korek, w obliczeniach też na bank się nie machnąłem = nie ma opcji na błąd z mojej strony, a....
na pokładowym 8,7L/100 a mi wyszło 9,72L/100

przeważnie wychodziło 0,5-0,7L

h16v
17-08-11, 00:43
A tak BTW - może ktoś mi uświadomić dlaczego wyświetlacz zużycia chwilowego, kompletnie świruje jak się toczy ledwo, ledwo w korku. Dziś wracałem z Władysławowa - miliony korków po drodze no i często jechałem prawie 0 na jałowym biegu - obroty silnika jak na luzie, a on mi skacze do 20l na 100km, i to przy zjeżdżaniu z górki. Nie ogarniam.
Co do przekłamywania to nawet do litra dochodzi ale generalnie 0,5-0,7 - potwierdzam (zależnie od stacji ;)

mroziu
17-08-11, 19:46
A tak BTW - może ktoś mi uświadomić dlaczego wyświetlacz zużycia chwilowego, kompletnie świruje jak się toczy ledwo, ledwo w korku. Dziś wracałem z Władysławowa - miliony korków po drodze no i często jechałem prawie 0 na jałowym biegu - obroty silnika jak na luzie, a on mi skacze do 20l na 100km, i to przy zjeżdżaniu z górki. Nie ogarniam.
Ponieważ przy prędkości samochodu dążącej do 0 spalanie liczone L/km dąży do nieskończoności. Dlatego licznik pokazuje > 20L/100km przy bardzo małych prędkościach a jak się zatrzymasz to magicy z Hondy wymyślili że będzie pokazywał 0 ;)

Ege
17-08-11, 22:34
A tak BTW - może ktoś mi uświadomić dlaczego wyświetlacz zużycia chwilowego, kompletnie świruje jak się toczy ledwo, ledwo w korku. Dziś wracałem z Władysławowa - miliony korków po drodze no i często jechałem prawie 0 na jałowym biegu - obroty silnika jak na luzie, a on mi skacze do 20l na 100km, i to przy zjeżdżaniu z górki. Nie ogarniam.

Wcale nie świruje;) tylko trzeba zrozumieć że pokazane spalanie jest w jednosce L/100km

nawet jak toczysz się na biegu jałowym/bez gazu przy niskich prędkościach (np 4km/h) to spalanie będzie bardzo duże bo wystarczy sobie wyobrazić że 100km z prędkością rzędu np 4km/h będziesz jechał 25godzin!!!!pomyśl ile auto spali paliwa przez 25h nawet bez dodawania gazu i przy obrotach 900/min... Wolno nie znaczy ekonomicznie;)

przy V=0 nie to że pokazuje spalanie 0 tylko nie pokazuje go w ogóle, bo nie da się obliczyć spalania w jednostce litra na kilometry skoro robisz ich ZERO. Przez zero się nie dzieli;) Jedynym wyjsciem na postoju było by przełączenia na Litr/godzina;)
także, gdyby nie przekłamania to wydaje mi się że wyświetlacz spalania działa bardzo logicznie;)

h16v
17-08-11, 23:47
nawet jak toczysz się na biegu jałowym/bez gazu przy niskich prędkościach (np 4km/h) to spalanie będzie bardzo duże
Ale ja to ideologicznie ogarniam i się z Tobą zgadzam. Problem polega jednak na tym, że jadąc bardzo wolno wcale nie mam zużycia 20l/100km. Takie zużycie pojawia się przy wrzuceniu na luz i przy do hamowaniach. Tego za bardzo nie kumam.

Ca$h
18-08-11, 03:10
Takie zużycie pojawia się przy wrzuceniu na luz i przy do hamowaniach. Tego za bardzo nie kumam.

U kumpla w E46, też zauważyłem takie zachowanie przy do hamowywaniu. Luz mam praktycznie tylko w chwili zatrzymania (zawsze dojeżdżam na biegu), ale i wtedy kreski lecą do maxa i z powrotem do 0.

davision
18-08-11, 10:40
Być może podczas hamowania wciskasz tez sprzęgło i dlatego kreski walą na maxa.

kedzior1231
21-08-11, 10:54
Ja tez tak mam ... hamowanie na biegu potem zatrzymanie, wrzucenie na luz i zawsze kreska idzie na maxa... moze to takie demo :P

Alix
22-08-11, 22:42
Chyba w każdym aucie tak jest? Póki zwalniasz na biegu jest 0 bo odcina zapłon i nic nie spala a jak jedziesz na luzie to paliwko leci i dzieje się jak napisaliście powyżej. W żony Suzuki i we wcześniejszym Avensisie identycznie. Tylko że w Ave wyświetlało cyferki na wyświetlaczu i była większa skala - od 0,1 litra do 99,9 litra. Zawsze mi się podobało 65 litrów/km w okolicy odcięcia 1. biegu. A w Civie tylko do 20-stu oszust jeden...

Komp w Civie jest po prostu niepoprawnym optymistymistą o + 0,5 do + 1,0 litra - myślę , że to celowe nastawy. Tym bardziej, że tak jest we wszystkich egzmplarzach. W Suzuki Swifcie komp mam super akuratny i jak parę razy go policzyłem to praktycznie co do 0,1 litra, tak po mieście z postojami jak i w trasie. W Ave po mieście też był zwykle bliski prawdy a na trasie wręcz o dziwo pesymistyczny o te 0,2 litra (co się na forum Ave potwierdzało). W niektórych BMW jest dostępna kalibracja kompa do realnego spalania - dają wybór :p

lchmiel
27-08-11, 22:35
W tym miejscu (http://forum.naviexpert.pl/topic597-30.html#p18030) podano wyjaśnienie dla poniższego wykresu dla Hondy Civic 1.8 140 KM, sedan, rok 2007, i drugiego podobnego wykresu dla innego japońskiego samochodu.

http://www.lchmiel.pl/sklad/NE/Honda_zuzycie_paliwa_o.png

Moja Honda to 4D a nie 5D, ale to nie ma aż takiego znaczenia. Zobaczcie, jak się mają do siebie wyniki pomiarów spalania według komputera i według tankowania. Niestety, w Hondzie Civic nie mamy możliwości kalibracji wskaźnika zużycia paliwa (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?95042-Kalibracja-wska%BCnika-zu%BFycia-paliwa) w komputerze pokładowym.