PDA

Zobacz pełną wersję : Fabryczny akumulator hondy - problemy



hs2
14-02-10, 12:40
Witam!
Mam do was pytanko. Jeżdzę cifem z 2009 roku ale ostatnio od około 2 miesięcy dużo żadziej - średnio raz dwa na tydzień. Przebieg to 3600 km.
Moje pytanie - przedwczoraj zawiódł mnie akumulator. Na początku byłem ździwiony bo auto jest nowe. Byłem w Aso hondy ponieważ akumulator nie reagował na ładowanie prostownikiem podładowali i puki co działa.

Moje pytanie do was - jakie macie z tym doświadczenia ? Zerkałem i fabrycznie dali bardzo małą pojemnosć (w sumie to nie pojemność w mikro faradach tylko jakaś wielkość wyrażona w ampero godzinach).

bunet
14-02-10, 14:11
Kiedyś po miesiącu nie odpalania civica, padł mi akumulator. Naładowałem i jest okej(dwa lata temu).
Obecnie raz w tygodniu śmigam civic'iem, w pozostałe dni katuję służbowy:))) i odpukać żadnych problemów z civiciem.
Odpalał nawet ostatnio przy -28st.
Reasumując:
jest dobrze.

arkadiusz29
14-02-10, 15:31
Ale coś z tymi akumulatorami w civach jest,są słabe.Mam odpięty aku w aucie od ponad tygodnia w poniedziałek zobaczymy czy odpali ale nie jestem dobrze nastawiony bo po 2 dniach nie było rewelacji przy odpalaniu(wprawdzie były mrozy) ale co ciekawe nie zawsze sie tak dzieje??????Powiem tak ten akumulator nie daje mi konfortu psychicznego;)

JulekCIVIC
14-02-10, 16:07
Ja zalecam czestrza jazde nawet o tak do sklepu czy na przejazdzke, auto musi pracowac, do tego jest stworzone :D

leonik
14-02-10, 18:05
mi wymienili aku po roku.cos z nimi jest dalej nie tak ze wszystkie cify maja z nimi problemy.wyciagnij aku naładuj porzadnie i zobacz czy bedzie hulał :)

Jacek65
14-02-10, 18:27
U mnie nie ma problemów z akumulatorem.Mam przejechane dopiero 3600km Civicem z 2009r 4D.Ale dość dużo jeżdzę i na dużych odcinkach.Jeśli jeżdzisz często ale na krótkich odcinakch i to jeszcze na mrozie,to akumulator może więcej oddawać energi przy zapalaniu niż ją otrzymuje z alternatora.Do tego jeszcze dochodzi obciążenie przez światła,dmuchawę i np.radio.A na postoju przez autoalarm.I alumulator może nie wyrobić.Wieksza pojemność nić nie da bo akumulator należy dobrać do mocy alternatora.I większy może być zawsze niedoładowany.Pozdrawiam.:D

4gotten
14-02-10, 18:57
Problem z akumulatorem może wynikać z wadliwego modułu MICU. Jest to system sterujący szeregiem funkcji elektrycznych, powiązany ze skrzynką bezpieczników. Szerzej o tym na civinfo, w poście nr 45 jest zacytowany oficjalny list wysłany do właściciela auta w tej sprawie. Warto spytać w ASO http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-and-irritations/35919-honda-civic-fuse-box-micu-recall-3.html