PDA

Zobacz pełną wersję : Radio (Coupe Si USA)



TrOuBLE
16-02-10, 16:39
Witam.

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Civica Coupe Si 2006 (USA) :).
Z auta jestem bardzo zadowolony, jest jednak kilka rzeczy, które dosyć mnie denerwują, a główną z nich jest radio. Mam z nim 2 problemy:
1) Radio nie łapie mi w ogóle stacji z parzystą końcówką częstotliwości (np. 101.0, lub 96.0 FM), a bez problemu łapie pozostałe (np. 97.7 czy 92.5 FM). Problem występuje zarówno przy ustawianiu manualnym, jak i skanowaniu automatycznym.
2) Jest bardzo wybredne jeśli chodzi o płyty z MP3kami:). Tzn. czyta prawie wszystkie, ale większość dosyć przerywa czy wyskakuje DISC ERROR.

Jeśli chodzi o drugi problem to po przeszukaniu forum zauważyłem, że część z Was go rozwiązała. Jakiej firmy płyty CD poleciacie, żeby nie było problemu z odczytem. Na razie przetestowałem 2 firmy, 2 kolejne sprawdzę jutro:).

Rozumiem, że większość tych problemów rozwiązaliście przez gwarancję. U mnie niestety to odpada.
Ktoś orientował się jaki jest koszt wymiany oprogramowania/radia, żeby elegancko łapało wszystkie stacje, miało RDS :D i nie było takie wybredne jeśli chodzi o nagrywane płyty?

Z góry dzięki za pomoc

Kuczyniak
16-02-10, 23:57
Jesli chodzi o stacje to lipa, bo amerykanskie radia nie odbieraja fal z koncowka parzysta, a co do przerywania, nie spotkalem sie na zadnej plycie, nawet najgorszej jakosci wszystko smiga az milo wiec nie wiem o co chodzi.

uboat
17-02-10, 10:03
Generalnie wszystkie serwisy wypinają się na naprawy czy przestrajanie takiego sprzętu, aby odbierał parzyste fale. Widząc auto od razu proponują montaż nowych zestawów 2din z nawigacjami itp a to już ładnych kilka tys się robi, a Hondziarz na inne mody woli na ogół to przeznaczyć :)


u mnie nic nie przerywa, ale mam inną wadę bo jak jest głośność zero to mam szum w głośnikach. Ogarnę to wiosną. Jak nic nie zdziałam sam to *******ziele to w cholerę i wstawiam aftermarket. Nawigacja i radio satelitarne i tak nie działa u nas, a lans z dużym wyświetlaczem mi niepotrzebny.

TrOuBLE
17-02-10, 18:00
A gdyby dorwać radio od europejskiej 4-drzwiówki? Środek w sumie ten sam, to radio powinno też spasować:)

Problem drugi już rozwiązany: po przetestowaniu 4 różnych firm, okazało się, że problem był z Sony, Mediatech i TDK. A bez najmniejszych problemów czyta PLATINUMY. Zrobiłem sobie zapas:)

uboat
17-02-10, 20:21
w najgorszym wypadku przy wymianie na europejskie będziesz przerabiał wtyczki, choć wydaje mi się, że będzie plug&play

Lucas.FK2
19-02-10, 09:03
To nie lepiej wypieprzyć te radio (jak masz taki zamiar) i wstawić ekranik 2DIN? :D

TrOuBLE
19-02-10, 10:24
To nie lepiej wypieprzyć te radio (jak masz taki zamiar) i wstawić ekranik 2DIN? :D

Fabryczne radio w zupełności mi wystarczy na chwilę obecną. Po prostu fajnie by było gdyby miało RDS i nie wybrzydzało z parzystymi końcówkami:). Może w przyszłości pomyślałbym o jakimś 2DIN z nawigacją.

--------------

Właśnie znalazłem coś takiego:
http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=5536
W sumie fajna sprawa, jeśli śmigałaby na tym AutoMapa.

uboat
19-02-10, 19:24
Może w przyszłości pomyślałbym o jakimś 2DIN z nawigacją.

za te 4,5 tys to już chyba lepiej kolektorek i Hondatę zainstalować ;)

BTW wrzuć czarnucha do działu Nasze Hondy :D

TrOuBLE
19-02-10, 19:28
za te 4,5 tys to już chyba lepiej kolektorek i Hondatę zainstalować ;)

BTW wrzuć czarnucha do działu Nasze Hondy :D

Ale takie coś:
http://www.bartex-caraudio.com.pl/product_info.php?products_id=5536
kosztuje już 3 tysi.

Wrzucę, wrzucę:). Tylką jakąś sesję muszę ładną zrobić.

Lucas.FK2
19-02-10, 21:59
Bedzie pasować,a nawet musi to będzie najlepsze wyjście. Wszystko czytelne i podpisane elegacko,nowsza wersja Phantoma widać. :)

iced_devil
21-02-10, 17:28
u mnie też płytki czyta bez problemu, a radio mam w nosie bo i tak mało go słucham.... tak btw, wiosna idzie to kiedy spot Si???

pudel
25-02-10, 10:18
Jeśli Cię interesuje to mam radio do tego modelu.
napisz na prv

Jacek65
25-02-10, 21:23
A jakiej firmy obecnie montują radia w Civicach 4D?Może ktoś wie?:)

pudel
26-02-10, 09:26
są 2 modele
CLARION (wersja uboższa ) i APLPINE (bogatsza)
kostki i podłączenia są te same
ale różnią się bebechami pod panelem.

zyga502
26-02-10, 09:29
z tego co ostatnio wyczytałem w instrukcji to ja np mam radio alpine

pudel
26-02-10, 09:31
masz 6 płytowe ?

TrOuBLE
26-02-10, 09:50
Panowie czy radio od Sedana na pewno podejdzie? Nie było w nim innego wzmacniacza? Coupe Si ma chyba 7 głośników (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) i seryjny subwoofer z tyłu. Nie wiem czy w sedanach jest tak samo.

pudel
26-02-10, 09:57
Ilość głośników zależy od wersji. Generalnie radio ma wyjście na wzmacniacz i zmieniarkę.

zyga502
26-02-10, 10:08
masz 6 płytowe ?
tak mam wersję auta exe i zmieniarkę na 6 płyt

pudel
26-02-10, 10:18
na bank masz ALPINE ,
jakbyś chciał zrobić przekładkę na Anglika, to mam panel konsoli centralnej :)

uboat
26-02-10, 11:21
Panowie czy radio od Sedana na pewno podejdzie? Nie było w nim innego wzmacniacza? Coupe Si ma chyba 7 głośników (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) i seryjny subwoofer z tyłu. Nie wiem czy w sedanach jest tak samo.

2 głośniki w drzwiach, 2 wysokotonowe na podszybiu, 2 w tylnej półce, 1 subwoofer w półce. Razem 7 tak jak piszesz. Wzmak jest w konsoli centralnej w coupe przez dźwignią zmiany biegów (po deską). W sedanie jest pod siedzeniem kierowcyd

Jacek65
26-02-10, 15:56
z tego co ostatnio wyczytałem w instrukcji to ja np mam radio alpine

W instrukcji obsługi to piszą?U mnie nie ma nic na ten temat.Też wolałbym alpina,choć radia mało słucham w aucie.:D

zyga502
26-02-10, 16:34
W instrukcji obsługi to piszą?U mnie nie ma nic na ten temat.Też wolałbym alpina,choć radia mało słucham w aucie.

sorki wprowadziłem Was w błąd ,w instrukcji nie piszą ,a przeczytałem to tu

http://img163.imageshack.us/img163/6057/radio1p.jpg (http://img163.imageshack.us/i/radio1p.jpg/)

Jacek65
26-02-10, 20:19
Nie wiem jak to jest ale z tego co słyszałem to fabryczne radia w standarcie nie są wysokiej klasy i to dotyczy większości marek.Ludzie ceniący dobrą jakość w autach kupują modele bez radia i zakładają je sami.Lub dopłacają do bogatszej wersji radioodtwarzacza.:o

Hultay WRC
26-02-10, 21:24
To dobrze słyszałeś. Mało która marka oferuje dobre brzmienie w standardzie lub za dopłatą, albo każą sobie słono płacić, na tyle ze bardziej opłaca się zbudować system od początku.

Jacek65
27-02-10, 09:54
Ja osobiście to dobrej jakości muzykę słucham w domu.W aucie nie muszę tego mieć.Zresztą słucham tylko jak jadę na trasie, i to sam.Pozdrawiam:D

pudel
27-02-10, 22:38
Jakość dźwięku czyli co ?
jeśli słuchasz płyt CD to one są nagrane w 320kbps. Nie ma znaczenia czy przetwornik będzie 1 czy 8 bitowy, bo elektronika zajmuje się przerzucaniem cyferek na dźwięk. Większość mp3 jest nagranych w 192kbs a różnicy przecież nie słychać. Jakość dźwięku to wzmacniacz i głośniki. Mam porównanie zarówno tego Alpine jak i Claiona i stwierdzam że te radia bez wzmacniacza mają niezłą moc wyjściową. Grają czysto. Ale ja mam u siebie głośniki infinitty Kappa.
Podsumowując, zarówno z fabrycznego radia jak i "markowego" na standardowym wykończeniu, czyli bez mat wygłuszających i bez woofera > 30 cm nie ma różnicy w jakości dźwięku. a seryjne radio nie ma poprostu bajerów w stylu 254 rodzaje podświetlania, wyświetlanie filmików itd.
ma za to zaletę - nie wygląda atrakcyjnie i raczej złodziej się na to radyjko nie zaczai.