PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic VIII "Radio" / Pomocy



kamil199402
08-03-10, 22:26
Witam.
Posiadam Honde Civic VIII 2009r. Chciałbym zamontować w niej własne radio ale oczywiście nie zabardzo wiem jak. Widziałem kilka ciekawych rozwiązań np.
http://www.polskajazda.pl/Samochody/...a/24743,312625


Może macie własne propozycje lub wiecie jak to zrobić?? Bardzo mi na tym zależy. Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Lucas.FK2
08-03-10, 23:22
Był taki temat. Ten user zrobił to na patencie z tym zegarkiem od radia.
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=63915

kamil199402
09-03-10, 15:02
Może to banalne albo i nie ale na stronie hondy w akcesoriach do samochodu BASE ani w innych nie mogę znaleśc samej ramki do radia...Czy mógłby ktoś pomóc i podesłać do tego link?? Byłbym wdzięczny.


Pozdrawiam.

A wpadłem jeszcze na jeden pomysł . Czy swoje radia można np. zamontowac tu : http://img687.imageshack.us/i/hondaradiopryklad.jpg/


Czy jest to możliwe?? Co o tym myślicie??Może ktoś tak kombinował??


Pozdrawiam

Manwe
10-03-10, 10:27
wątpię żeby się zmieściło, zmierz dokładnie otwór i jakieś interesujące Cię radio i sprawdź czy wejdzie

Lucas.FK2
10-03-10, 23:42
Dlaczego nie wejdzie? trochę rzeźby tego tunelu i wejdzie,panowie od Audio by tak usytuowali żeby było ładnie.
Tylko czy by wygodnie by było,bo mi osobiscie nie. taką ramkę gdzie jest standardowe radio da się kupić w salonie. koszt 450zł.

Artur S.
11-03-10, 13:39
Witam!
Mam pytanie odnośnie radia:
W wyposażeniu nowego szczawia 5D jest już złącze USB (jak rozumiem do systemu audio). Orientował się ktoś, czy jest możliwość jego dołożenia do przedliftowej wersji i ewentualnie jaka to jest kasa?
Pzdr - Artur S.

szubek
11-03-10, 21:15
Może to banalne albo i nie ale na stronie hondy w akcesoriach do samochodu BASE ani w innych nie mogę znaleśc samej ramki do radia...Czy mógłby ktoś pomóc i podesłać do tego link?? Byłbym wdzięczny.


Pozdrawiam.

A wpadłem jeszcze na jeden pomysł . Czy swoje radia można np. zamontowac tu : http://img687.imageshack.us/i/hondaradiopryklad.jpg/


Czy jest to możliwe?? Co o tym myślicie??Może ktoś tak kombinował??


Pozdrawiam

poszukaj na forum podawałem nr tej ramki i dokałdne zdjecie

Lucas.FK2
12-03-10, 00:25
Witam!
Mam pytanie odnośnie radia:
W wyposażeniu nowego szczawia 5D jest już złącze USB (jak rozumiem do systemu audio). Orientował się ktoś, czy jest możliwość jego dołożenia do przedliftowej wersji i ewentualnie jaka to jest kasa?
Pzdr - Artur S.

To jest podciągnięte z radia kablami i ładnie wykończone :rolleyes: Ja bym bardzie poszedł w ślady podciągnięcia tego do schowka pod radio. Ile kosztuje-nie mam pojęcia-wiem,że to robią.

browocofil
15-03-10, 23:42
Witam!
Mam pytanie odnośnie radia:
W wyposażeniu nowego szczawia 5D jest już złącze USB (jak rozumiem do systemu audio). Orientował się ktoś, czy jest możliwość jego dołożenia do przedliftowej wersji i ewentualnie jaka to jest kasa?
Pzdr - Artur S.

Było o tym kiedyś na forum. Tego oryginalnego podobno nie dołożysz, ale są różne patenty np. na allegro, które można podpiąć...mają BT, czytniki kart pamięci i jeszcze jakieś bajery

Lucas.FK2
15-03-10, 23:50
Jak nie można-? mają wejście,że można podpiąć czytnik kart czy tam USB. I do Ipoda złączke.

Pabloss
16-03-10, 12:34
Jak nie można-? mają wejście,że można podpiąć czytnik kart czy tam USB. I do Ipoda złączke. no to da się czy nie ponawiam pytanie Artura S.

Lucas.FK2
16-03-10, 23:35
Tylko w tym poliftowym Civie jest to podciągnięte fabrycznie do podłokietnika. :rolleyes:

Pabloss
17-03-10, 11:33
Tylko w tym poliftowym Civie jest to podciągnięte fabrycznie do podłokietnika.
chyba nie o to pytaliśmy z Arture S. tyle to my wiemy ze po lifcie jest pytamy czy w autach z przed liftem można podciągnąć ???

browocofil
19-03-10, 22:08
można użyć czegoś takiego: http://www.allegro.pl/item966575739_zmieniarka_po_co_mp3_usb_sd_mmc_hond a_3gratisy.html
pierwsze lepsze, jakie znalazłem, nie wiem czy akurat to będzie pasować, ale chodzi o ideę

Pabloss
20-03-10, 15:23
ok rozumem i dziękuję.

luki2691
07-11-12, 13:40
Witam wszystkich forumowiczów,
Mam następujący problem,
Przy dłużej jeździe w trasie (powyżej 1h, czasami wcześniej) radio w moim civiku się zacina. Tzn. wyłącza się radio, a po chwili (ok.1-2s) włącza się AUX, przełącza się od razu na stację radiową i ponownie wyłącza i tak non stop;-( W momencie zacięcia radio nie reaguje na żadne przyciski. Jedynym sposobem jest zatrzymanie się podczas jazdy i wyjęcie kluczyka na ok. 1min. Później jest ok, ale po pewnym czasie problem powraca.
Czy macie jakieś pomysły na pozbycie się problemu?
Niestety nigdzie nie znalazłem podobnego wątku.

bibi
12-11-12, 21:55
Jedyne co jeszcze możesz sam zrobić to proponuje zdjąć klemę z aku a po chwili podłączyć z powrotem.

luki2691
25-11-12, 11:25
Niestety odłączenie klem nie działa. Na początku grudnia jestem umówiony w ASO.

luki2691
18-12-12, 15:40
Dzwonił dzisiaj do mnie Pan z serwisu i poinformował mnie, że mieli do czynienia z podobnym przypadkiem, który skutkował wymianem radia. Więc wiem za co się teraz zabrać.

butler.gdansk
18-12-12, 16:12
Zaraz po kupnie auta (1,5 roku temu) radio też parę razy mi podobnie zaszalało, do tego abs/vsa się wyłączyło. Okazało się że mimo zaciśnięcia klemy kluczem (na masie) ta nie trzymała jak powinna bo przewód nad aku nadal mogłem poruszyć. Musiałem lekko zgiąć (ścisnąć) tą klemę żeby ciasno wchodziła, wyczyściłem metalowym wyciorem od czyszczenie rurek cu i całe połączenie wazeliną potraktowałem. Od tamtej pory zapomniałem o problemie.

luki2691
18-12-12, 17:01
W moim przypadku klemy nie mają nic wspólnego z tematem (sprawdzałem je i przeczyszczałem), problem pojawia się dopiero po nagrzaniu radia.

ga_cex
18-12-12, 18:39
W moim przypadku klemy nie mają nic wspólnego z tematem (sprawdzałem je i przeczyszczałem), problem pojawia się dopiero po nagrzaniu radia.

A RDS też ci gubi ? pewnie tak,
Jest kilka wątków na forum nt. radia i gubienia RDS oraz dziwnych jego zachowaniach (gubienie stacji itp).
Ja jak miałem jeszcze gwarancje to pojechałem i zgłosiłem problemy, radio zostało zmienione na nowe (niestety wraz z płytą w środku (no comment).
Po zmianie - wyraźnie lepszy odbiór stacji (bardziej czysto) niestety przy włączeniu ogrzewania szyby słabe stacje nadal przestają odbierać. TTTM.

luki2691
18-12-12, 20:43
Wszystko jest ok z radiem (rds nie gubi) dopóki się nie nagrzeje. Póżniej to tylko słychać strzelanie z głośników i samoczynne włączanie i wyłączanie. W sobotę w aso wymieniają mi radio.

4gotten
23-12-12, 16:29
mam identyczne objawy. Mógłbyś powiedzieć co dokładnie zdiagnozowali w ASO ? Moje auto jest po gwarancji i wymiana radia w ASO nie wchodzi w grę ze względu na koszty. Być może usterkę można usunąć samemu.

tynciu88
28-12-12, 10:08
Kiedyś jechałem z kumplem jego civiciem i na trasie radio zaczęło szalec. Na początku było takie wielkie boom z głośników, radio się wyłączało i włączało tak na przemian z tym wielkim boom i tak kilka razy(na początku myśleliśmy, że w coś przyrżneliśmy). Na wyświetlaczu pojawiało się aux, ale on nie miał wejścia aux. Po chwili radio przestało grać, a z głośniki piszczały. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki problem znikł raz na zawsze.

luki2691
28-12-12, 15:11
Jest już po problemie. Pomogła wymiana radia, póki co zrobiłem 350km w trasie przez ostanie 2-3 dni i żadnych problemów.

4gotten
28-12-12, 16:46
w moim przypadku wszystko przede mną. Dzisiaj w trasie ponownie problemy, samoczynne włączenie, wyłączanie, trzaski w głośnikach. Płyta CD po wyjęciu z radia była tak gorąca, że dziwię się , że nie się nie stopiła... Pójdę chyba w używane radio z wersji po FL, nie mogę jednak rozgryźć zagadnienia z dodatkowym kablem do wejścia USB. Złącza z tyłu w obydwu wersjach wyglądają dla mnie tak samo, nie widać dodatkowego gniazda pod USB...