PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic VIII / Tuba?



kamil199402
14-03-10, 11:54
Witam

Mam Honde Civic VIII "ufo" 2009. Mam seyjne radio i głośniczki. I powiem szczerze że u mnie gra bardzo dobrze ;) Ale chciałbym wstawić Tubę tylko nie wiem jak ;) Wstawiał ktos lub wie jak podłaczyć ?? ;)
Bo raczej serine radio nie ma wyjscia na tube , chyba że sie myle ;)

T.r.
14-03-10, 12:49
http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Subwoofers

Tu masz wszystko opisane z fotkami.

kamil199402
14-03-10, 13:05
Szkoda że nie ma PL ;D I nie każde zdj mogę otworzyć ;/

Zabardzo nic nie rozumiem ;)..niestety ;) mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie mam podłaczyć tube pod radio?:) z resztą sobie poradzę ;)

leonik
14-03-10, 14:31
wzmacniacz pod radio tzn kabel sygnalowy z radia do wzmacniacza+masa pod wzmacniacz +zasilanie z akumulatora,skrzynke do wzmacniacza :) w ASO chyba maja przejsciowke-wyjscie na wzmacniacz.ja mam cale audio podpiete pod radio dvd,które jest w schowku.

kamil199402
14-03-10, 14:59
Tylko że ja mam Tube aktywna ;) To skad mam wziąśc sygnał ;)?? Tylko to mi potrzebne ;) z reszta sobie poradze )

Sory bo sie tak spieszylem i nie doczytalem ;) Czyli w seryjnym radiu jest wyjście na tube tak?? Znaczy tam Jest czincz lub "jack" aby dać sygnał to tuby??

mickee
14-03-10, 18:40
Z tego co pobieżnie przeczytałem na CIVINFO to gostek pociągnął kable sygnałowe od tylnych głośników. Zasilanie spod zapalniczki (działa po przekręceniu kluczyka), rozwiązuje to problem sterowania włącz-wyłącz tubą aktywną.
Trochę rzeźba ale będzie grało.

kamil199402
14-03-10, 20:26
Dzwięk się nie zmieni?? A dla głośnika nic się nie stanie?? Czyli np. z tylnego głośnika plus i minus pociągnąć? Bo ja w tube to wciskam 2 czincze LEWY (biały) PRAWY (czerwony) wiec z drugiej stryny kabla czincz mam uciąć końcówki i tam "przyczepić" do tylnego głośnika?? Jakoś tak czarno to widze ;D W sumie tak nie próbowałem;D a co do zasilania to juz bym z aku. pociągnal ;)

szubek
14-03-10, 21:15
tube musisz mies aktywna jeden warunek spełniony a drugi to Twoja tuba musi mieć wejścia wyskoiego sygnału czyli sygnały bezposrednio z tylnych głośników innej opcji w naszyn cifie nie ma

daj adres e-mail wyśle Ci krótka instrukcję w PDF jak podłączyć tubę ja mam tak zrobione wg, tej instrukcji i jest ok.

kamil199402
14-03-10, 21:28
Ooo ale mi się udało ;) bo własnie mam wejscia nisko i wyokotonowe ;) No dzięki. kamil.flaga@interia.pl

mickee
14-03-10, 21:35
Do tuby przychodzą dwa kanały, lewy i prawy, tak jak do dwóch głośników w tylnych drzwiach. Musiałbyś pociągnąć przewody od obu. Dodatkowo masz zasilanie plus i minus oraz przewód sterujący dający impuls na załącz-wyłącz (tego tu nie masz). Jeśli pociągniesz zasilanie bezpośrednio z akumulatora to musisz jakoś rozwiązać problem z wyłączaniem tuby bo będzie cały czas włączona i aku Ci padnie.

kamil199402
14-03-10, 21:45
No rozumiem rozumiem ale rozwiązanie szubek'a jest całkiem całkiem ;) Wiec czekam na instrukcje ;]

mickee
14-03-10, 21:49
Zobacz jak ma rozwiązane zasilanie.

kamil199402
14-03-10, 21:52
Bo generalnie koło kierownicy mógłbym zrobić włacznik i wyłacznik. Bo przewaznie moja matka jeżdzi samochodem więc poco jej to ;) Ale jeśli bym uparl się do twojej opcji to mam takie pytania:

- jeśli pociągne 2 kable od tylnich głośników i to musze je wczepić do wejść wysokonapieciowych tak? A zasilanie mam wziasc tez z tych samych głośników??

mickee
14-03-10, 22:01
W sumie to moja opcja jest taka sama jak Szubka. Sygnał z głośników zapodajesz w tubie na wejścia "wysokie". Głośniki nie mają zasilania :D tylko przewody sygnałowe (+ i -). Zasilanie musisz pociągnąć prawidłowo z aku ale wtedy musisz zrobić jakiś włącznik. Chociaż nie wiem czy nie można pod wejście sterujące w tubie podłączyć właśnie jakiegoś plusa po stacyjce, który będzie działał jak ten cienki przewód idący z radia, które ma wyjście na tubę.

kamil199402
14-03-10, 22:06
Dobra to ciągne sygnał z ktoregoś z tylnich głośników. To raz. Pozniej jakiś gruby przewód (+) pod aku a minus gdzieś w bagażniku spróbuję znaleść ;) No i zrobię jakiś włacznik ;) No i będzie chyba stykać ;) Pod koniec tygodnia się pobawie ;)

mickee
14-03-10, 22:11
Z dwóch głośników ciągniesz, lewy i prawy niestety. Reszta może być. Chociaż ja zamiast włącznika pokombinowałbym z plusem wyłączanym stacyjką. Podłączasz go do trzeciego zacisku przy zasilaniu tuby (bo rozumiem, że masz 3 zaciski) i masz automatyczny wyłącznik.

szubek
14-03-10, 22:14
ciągniesz sygnał z obu głośników, masa jest w lewym tylnym progu pod wykładzina a zasilania pod fotelami wiecsprawa bardzo prosta. Moja "tuba" to głosnik basowy aktywny blaupunkta, który ma taka funkcje, że załącza się automatycznie w momęcie podania sygnałów z głośników wiec nie potrzeba żadnego kabla sterującego. Sprwadz u siebie czy twoja tuba ma taką opcję, aktualnie większośc sprzetu ma taka funkcję.

instrukcja poszła.

kamil199402
14-03-10, 22:15
Czyli 4 kable lecą do bagażnika od tych głośników ;) Czekaj czekaj bo nie rozumiem. To zasilania nie ciągniesz z aku tylko ze stacyjki czy ze stacyjki zrobileś "właćznik" (po przekręceniu stacyjki załącza tuba) ? Wiesz dokładnie to nie wiem heh bo ja tylko wypakowałem tą tube i zobaczyłem że ma duzo wejść i zaraz ją spakowałem i tak leży ;) I dotyczytałem w opisie ze ma wejscia na nisko i wysoko ;)

Ok . Sprawdzę ;) A co do zasilania to pod fotelami są jakieś kable czy źle zrozumiałem?? Troche zielony jestem ;) No jak narazie jeszcze nic nie doszło ;)

szubek
14-03-10, 22:20
dokładnie zasilenie jest pod tylnymi fotelami ( w instrukcji foto) jest to przewód którym idzie napiecie to zapalniczki w bagazniku i jest wystarczjąco gruby aby podpiąć tubę i dokładnie napięcie pojawia się w momecie załączenia stacyjki w pozycji akcesoria.

kamil199402
14-03-10, 22:22
Aha czyli to nie jest taka cięzka sprawa ;) Myślałem że gorzej będzie ;) Dzięki chlopaki ;) Ale co do instrukcji to moze wyslij jeszcze raz bo cos nic nie widze żeby przyszło ;] kamil.flaga@interia.pl

szubek
14-03-10, 22:24
adres poprawny nie mam zwrotki więc pewnei gdzieś wisi jeszcze

mickee
14-03-10, 22:26
Dobra to jeszcze raz po kolei. Ja to mam radio z wyjściem na tubę więc to inna bajka.
Ty musisz zrobić tak:
1. Z tylnych głośników, lewego i prawego ciągniesz w sumie 4 przewody, które podłączysz pod wejścia wysokiego sygnału w tubie. Tylko nie pomyl + z -.
2. Z akumulatora ciągniesz PLUS, tylko daj bezpiecznik - podłączasz go w tubie pod PLUS zasilający
3. Minus możesz podkręcić gdziesz pod jakąś śrubę z bagażniku - podłączasz go w tubie pod MINUS zasilający
4. Ciągniesz plus po stacyjce (może być z radia, zapalniczki itp.)- podłaczasz go w tubie pod zacisk włączający/wyłączający tubę. No chyba, że masz faktycznie tubę aktywowaną sygnałem wejściowym to masz kłopot z głowy.
Tyle. Powinno działać tak,że jak przekręcasz kluczyk w stacyjce to włącza się tuba a po wyjęciu kluczyka tuba się wyłącza.

kamil199402
14-03-10, 22:30
Instrukcja doszło ;) Dzięki ;)

W tej instrukcji to chyba bardziej skamplikowanie bylo robione ??:)

A nie mogę np zdjac siatki z głośnika wykrecić go z dosłownie z niego pociagnać sygnału??:)

W twojej instrukcji chyba jest pociagniete z przednich głośników?? I widzę ze na instrukcji zostały zrbione końcówki czincz czyli ktoś je podpinał do tuby pod prawy i lewy kanał? a ja poprostu pociagne z tylnich głośników do wejść wysoko? Wiec nie beda mi potrzebne czincze tak??:]

szubek
14-03-10, 22:44
tak podłączasz pod wejścia wysokie nie pod czincze, w instrukcji jest pobrany sygnał z tylnych głośników a kable znajduja się dokładnie w środkowym tunelu a demontaż podłokietnika to 5 min roboty.

kamil199402
14-03-10, 22:47
Czyli troche wiecej roboty bedzie ;D

Czekaj to powoli. Czyli koło samych tylnich dzwi nie bedzie zednych kabli aby je pociagnąc sygnał??:]Kolory kabli z instrukcji zapewne sa takie same jak u mnie w UFO ;) To wiec koło ręcznego wziąść sygnał i poprowadzić do tuby. Jak wcześniej wspomniales zasilanie od zapalcziczki jest pod fotelami tak? Wystarczy fotel tylni podnieśc czy pod wykładziną czy jak??

Ty robileś wszystko tak jak w instrukcji tak??

Ale jakbym pociągnał dosłownie z tylnich głośników to też by nic sie nie stało nie??:)

Lucas.FK2
14-03-10, 22:54
Przepraszam,że się wciskam i Może trochę nie na temat,ale jak zrobić,żeby radio włączyć bez kluczyka? Co trzeba przerobić? :rolleyes:

szubek
14-03-10, 23:17
kurcze ehhhh....w tej instrukcji są fotki i dokałdnie wszytko widac ja na dłoni, zasilanie jest pod tylnimi fotelami w wiązce pod wykładziną a ze tam jest łączenie wykładzin wiec nie mam problemu z dostępem, punkt masy jest w progu lewych tylnich drzwi pod wykładziną( łatwy dostęp) a wiązka z sygnałem do tylnych głośników jest w środkowym tunelu.

Ja zrobiłem dokałdnie tak jak na fotkach i wg. mnie nie da się prościej.

Co do pyt. Lukasa to jest z tym sporo pracy ale tyko dlatego, ze trzeba dostać się do radia a to jest rozbebeszyć pół auta.
Trzeba podać 12V w tym przypadku najlepiej bezpośrednio z aku na zasilanie radia, gdyż radi jest zawsze zasilane z dwóch napięc 12V jedno to tzw. pamięć czyli stałe 12V a drugie to 12V po załączeniu stacyjki. Można by złapać z 12V ( pamięć) ale to jest dużo cieńszy przewód więc nie nadję się do zailania głównego radia.

kamil199402
14-03-10, 23:22
Rozumiem że moje pytania są wyczerpujące ale taki już jestem ;D


Ale j może spróbuje bezpośrednio pod głośniki myśle że nic sie nie stanie ;)

A takie pytanko jeszcze.. ścigałeś może siatki z bocznych głośników ?? Bo u mnie coś niechce zejśc? Próbowałem to troche plastik nadłamałem ;]
One na zatrzaskach siedza nie??

mickee
15-03-10, 10:43
No wszystko pięknie ładnie ale jak weźmiesz bezpośrednio z głośników to musisz pokonać przelotkę w drzwiach a to nie wiem czy jest takie proste...

kamil199402
15-03-10, 11:45
No właśnie wiem, wiec jednak chyba wezmę z tego tunelu te kabelki ;)

mickee
15-03-10, 13:23
No widzisz, słuchaj "starszych" ;):D

browocofil
15-03-10, 23:54
Bierz sygnał z tunelu - jak pisał szubek jego demontaż to 5 min. Mam ten sam glosniczek co on i tak samo montowany

przemek82
10-11-14, 14:35
szubek czy mogłbyś podesłać mi ten schemat podłączenia tuby na przemyslaw.zalewski@onet.pl ?? Z góry dzięki :)

zolw82
11-11-14, 22:12
Jakby ktoś chcial to oddam za grosze całą istalację potrzebną do podłączenia wzmacniacza pod fabryczne radio, w zestawie:
-zwrotnica / moduł do podłączeni chinchy do instalacji radiowej
-kabel prądowy gruby z bezpiecznikiem
-chinche
-kondensator duzy chyba 1farad

Info PW

przemek82
13-11-14, 12:19
Moze ktos inny posiada ten schemacik ? Bo wlasnie zakupilem suba aktywnego tego blaupunkta i przymierzam sie go montarzu :)


Dobra poradziłem sobie. Btw nie trzeba bezpiecznika jak sie podlacza pod przewod zapalniczki bo juz jest seryjnie zamontowany z tego co mnie poinformowal koles z car audio gdzie montowalem suba aktywnego.