PDA

Zobacz pełną wersję : Diesel czy benzyna



janaro
18-03-10, 12:01
Witam serdecznie, jeżdżę obecnie Hondą z 99r. i powoli przymierzam się do zmiany na rocznik 2006-2007. Jak patrzę na allegro i inne to w przystępnej cenie jest benzyna 1.4 i diesel 2.2 ICTDI. Całe życie jeździłem benzyniakami, więc mam trochę obawy co do diesla. Potrzebuję pomocy aby się ostatecznie zdecydować na jaki model, pewnie fajnie było by trafić benzynę 1,8 ale te są już trochę droższe. Jeżeli chodzi o diesla np trafiłem taki model
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11811060
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Sagi80
18-03-10, 13:05
Witam serdecznie, jeżdżę obecnie Hondą z 99r. i powoli przymierzam się do zmiany na rocznik 2006-2007. Jak patrzę na allegro i inne to w przystępnej cenie jest benzyna 1.4 i diesel 2.2 ICTDI. Całe życie jeździłem benzyniakami, więc mam trochę obawy co do diesla. Potrzebuję pomocy aby się ostatecznie zdecydować na jaki model, pewnie fajnie było by trafić benzynę 1,8 ale te są już trochę droższe. Jeżeli chodzi o diesla np trafiłem taki model
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11811060
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Dziwnie tani. W dieslach zdarzają się problemy ze ślizgającym sprzęgłem, więc na to warto zwrócić uwagę. A poza tym to diesel jest chyba dobrym wyborem :)

buri
18-03-10, 14:28
Witam serdecznie, jeżdżę obecnie Hondą z 99r. i powoli przymierzam się do zmiany na rocznik 2006-2007. Jak patrzę na allegro i inne to w przystępnej cenie jest benzyna 1.4 i diesel 2.2 ICTDI. Całe życie jeździłem benzyniakami, więc mam trochę obawy co do diesla. Potrzebuję pomocy aby się ostatecznie zdecydować na jaki model, pewnie fajnie było by trafić benzynę 1,8 ale te są już trochę droższe. Jeżeli chodzi o diesla np trafiłem taki model
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11811060
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

niebywała okazja wprost dlatego podszedl bym do tego baaaaaardzo ostroznie
co do twojego dylematu to wez pod uwage nastepujace rzeczy:
- wymiana kola dwumasowego po 100 000 w tym samochodzie na 90% jest niezbedna
- nie wiesz jak byl uzytkowanyc i czy wlasciciel sie wlasciwie obchodzil z turbina
- zywotnosc wtryskiwaczy piezoelektrycznych systemu common rail firmy bosch obliczona jest na 160-200kkm

prawda jest to, co pisze kolega sagi - sprzegło w tych samochodach do konca 2008 lubilo sie usliznąć

ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle:
kupilem rocznik 2005 tego auta z przebiegiem 99600km, który był dosc intensywnie uzytkowany
a silnik i turbina sa w bardzo dobrym stanie, mimo ze nikt się nie cackał z tym autem i nie bawił w studzenie turbiny
do wymiany od razu poszlo kolo dwumasowe i sprzęgło - koszt 3500+robocizna
poza tym wymienilem jeszcze obydwa przednie górne mocowania amortyzatorów, ktore się po prostu urwały w odstępie 2 miesięcy jedno po drugim - koszt niewielki ok. 150pln za sztukę
poza tym wymieniam olej, filtry i klocki i jezdze. zrobilem autem juz prawie 40000 i nic sie nie dzieje. inna sprawa ze po ok. 30kkm zaczelo sie slizgac sprzeglo ale bylo to 'niepoprawione' a auto zawirusowane wiec liczylem sie z tym. od lutego testuje to nowe sprzeglo na jeszcze mocniejszym programie i poki co jest super.

moja rada sprawdz bardzo dokladnie co bylo w aucie juz robione, a co juz trzeba wymianic albo bedzie trzeba wkrotce.
jesli trzeba bedzie wymienic sprzeglo to kupisz juz nowe i problemow z nim nie bedzie, musisz tylko skalkulowac czy cena zakupu i stan danego egzemplarza jest na tyle korzystny zeby moc okreslone pieniadze dolozyc

przeanalizuj tez czy duzo jezdzisz w trasach czy raczej miasto bo w trasie to auto zdecydowanie lepiej sie spisuje niz benzyna
nie spodziewaj sie tez spalania rzedu 5-6litrow w cyklu mieszanym ale przy rozsadnej jezdzie samochod spala ok. 7l ropy. benzyna tylew samo pali w trasie a w miescie dochodzi do 10.

ja sie zachwycilem tym silnikiem i o benzynie nie chcialem slyszec bo civic i-ctdi jest na prawde szybkim samochodem i nie brzmi jak diesel, poza tym latwo z niego wyciagnac dodatkowa moc co w benzynie jest z kolei bardzo trudne i kosztowne

na plus dla benzyny na pewno prowadzenie w zakretach - nie jest tak podsterowny

sory za przydlugi elaborat - moze jednak pomoze Ci w rozwiazaniu dylematu
w kazdym razie kazdego kandydata auto dokladnie sprawdzaj w aso lub SWOJEGO znajomego mechanika. koszt niewielki a moze zaoszczedzic przykrych niespodzianek

jeszcze jedno
to auto ktore wkleiles jest na pewno po dzwonie - uderzone bylo w tyl. po pierwsze miejsce zamontowania znaczka i-ctdi jest inne niz powinno byc, po drugie spojrz jak spasowane jest tylna klapa

next
18-03-10, 15:50
Co do swojego benzyniaka 1,8 l, to póki co spala mi średnio w okolicy 7,0 l.
Z tym, że w mieście jest to około 7,5 l (przy oponach 205, przy zimowych 225 było około 8).
Na trasie (większość na 6-tym biegu spokojna jazda) około 6,0.
Dużo wyższe spalanie, jak jazda dynamiczna, często ponad 4000 obr.
Ja akurat lubię wysokie obroty :D no i 15 tys. taniej przy nówce, więc wybór był jeden.

buri
18-03-10, 16:56
ja raczej bazowalem na tym
http://www.spritmonitor.de/en/overview/18-Honda/168-Civic.html?fueltype=2&vehicletype=1&constyear_s=2006&constyear_e=2010&power_s=100&power_e=115&gearing=1&activity=20&esearch=1
wszystko zalezy po jakim miescie jezdzisz i jak. ja w Warszawie ponizej 8,5 w miescie nie schodzilem benzyna 1,8

kocik
18-03-10, 18:38
dokladnie nie ma co patrzec na spalanie pojedynczego uzytkownika na poczatku w krakowie w krokach na krótkich odcinkach to pozniej 10 nie bylo co marzyc teraz inna trasa po miescie i i jest 8 - diesel napewno bedzie pali mniej i olej napedowy bedzie tanszy jazda napewno będzie na nim tańsza i tego sie trzeba trzymac

zyga502
18-03-10, 22:26
Co do swojego benzyniaka 1,8 l, to póki co spala mi średnio w okolicy 7,0 l.
Z tym, że w mieście jest to około 7,5 l (przy oponach 205, przy zimowych 225 było około 8).
Na trasie (większość na 6-tym biegu spokojna jazda) około 6,0.
Dużo wyższe spalanie, jak jazda dynamiczna, często ponad 4000 obr.
Ja akurat lubię wysokie obroty no i 15 tys. taniej przy nówce, więc wybór był jeden.
next jest nieaktywny Raportuj zły post

nie wiem jak jeździsz ,ale Twoje wartości spalania są dla mnie co najmniej dziwne,choć podobne do tych jak jeździ autem moja żona :D

Lucas.FK2
18-03-10, 22:51
No po klapie widać,ze był Robiony. Szczelina i to duża. Tak jak Buri zauważył napisz I-CTDi jest dziwnie naklejony. Ogólnie zarobony tanim kosztem,bo nikt się nie przyłożył.Trzeba dobrze poszukać tak z 45Koła trzeba będzie wyłożyć na Diesla z 2006r.

Czajka
19-03-10, 09:36
na zdjeciu gdzie widac cale auto od storny kierowcy, widac ze zderzak jest w innym odcieniu :/

4gotten
19-03-10, 10:04
No po klapie widać,ze był Robiony. Szczelina i to duża. Tak jak Buri zauważył napisz I-CTDi jest dziwnie naklejony. Ogólnie zarobony tanim kosztem,bo nikt się nie przyłożył.Trzeba dobrze poszukać tak z 45Koła trzeba będzie wyłożyć na Diesla z 2006r.
Duża szczelina nie musi świadczyć o powypadkowej historii auta. W moim samochodzie klapa była źle spasowana od nowości.

Artur S.
19-03-10, 11:18
Duża szczelina nie musi świadczyć o powypadkowej historii auta. W moim samochodzie klapa była źle spasowana od nowości.
Witam!
U mnie też blachy są tak spasowane, jakby auto było po mega-dzwonie. Ale zauważ, że na zdjęciu gdzie widać tył od strony kierowcy, rant biegnący od zderzaka nie pokrywa się z jego linią na klapie. A to już IMHO nie jest fabryczny error. Trzeba by się jeszcze zorientować, czy w wersji sport nie powinien być dwustrefowy climatronic, bo ze zdjęć wygląda na "zwykły".
Nie wiem jaka będzie cena auta po wszystkich opłatach, ale do sprowadzanych egzemplarzy podchodziłbym z duuuużą rezerwą. Dla relaksu polecam http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/spowiedz-handlarza,1270103,415 i forum http://bezwypadkowe.net/index.php.
Pzdr - Artur S.

Lucas.FK2
19-03-10, 11:26
Duża szczelina nie musi świadczyć o powypadkowej historii auta. W moim samochodzie klapa była źle spasowana od nowości.

Owszem zgadzam się ,ale w tym przypadku widać ,że to jakoś sie nie pokrywa.

leonik
19-03-10, 18:54
w wersji sport nie bylo 2 strefowego climatronicu - mam wersje sport :)

freak502
19-03-10, 20:47
ja również mam wersję SPORT i mam jednostrefowy climatronic i ksenony :)

bunet
19-03-10, 21:10
ja również mam wersję SPORT i mam jednostrefowy climatronic i ksenony :)

ksenony dokupione?

next
19-03-10, 21:27
nie wiem jak jeździsz ,ale Twoje wartości spalania są dla mnie co najmniej dziwne,choć podobne do tych jak jeździ autem moja żona :D

Jak byś przeczytał uważnie, to napisałem, że to wersja optymistyczna (prawie ekojazda). Dodałem, że jak ktoś chce jeździć wykorzystując moc, to będzie dużo wyższe.

Swoją drogą, jakie jest spalanie w 2,2Dl przy dynamicznej jeździe w mieście i poza?

Pabloss
19-03-10, 21:31
odsyłam kolegę do wątku który już tu wałkowaliśmy pt. co lepsze diesel czy benzyna. Przypuszczam że dyskusja rozwinie się podobnie jak wtedy. Kto ma diesla będzie go chwalić a kto ma benzynę będzie chwalić benzynę. Dla kolegi który się nie może zdecydować ---- odpowiedz sobie ile km robisz w ciągu roku oraz ile chcesz jeździć tym autem. Rachunek ekonomiczny podpowie ci co wybrać ON czy Pb tym bardziej że nie jesteś przyzwyczajony do diesli więc nie bedziesz miał problemu z kręceniem do wysokich obrotów (jak będziesz chciał pojeździć dynamicznie).

zyga502
19-03-10, 21:39
Jak byś przeczytał uważnie, to napisałem, że to wersja optymistyczna (prawie ekojazda). Dodałem, że jak ktoś chce jeździć wykorzystując moc, to będzie dużo wyższe.

Swoją drogą, jakie jest spalanie w 2,2Dl przy dynamicznej jeździe w mieście i poza?


Co do swojego benzyniaka 1,8 l, to póki co spala mi średnio w okolicy 7,0 l.
Z tym, że w mieście jest to około 7,5 l (przy oponach 205, przy zimowych 225 było około 8).
Na trasie (większość na 6-tym biegu spokojna jazda) około 6,0.
Dużo wyższe spalanie, jak jazda dynamiczna, często ponad 4000 obr.
Ja akurat lubię wysokie obroty no i 15 tys. taniej przy nówce, więc wybór był jeden.

pokaż mi kolego ,gdzie ja nie doczytałem,że to wersja optymistyczna ???czytam po raz kolejny uważnie i dalej tego nie widzę,nie rób z kogoś debila co nie potrafi czytać ,bo sam nie potrafisz przeczytać tego co sam napisałeś,wartości spalania ,które podałeś są nie realne tak dla sedana jak i 3/5d

freak502
19-03-10, 21:44
ksenony dokupione?


nie seryjne ... samochód kupiony w Holandii

next
19-03-10, 22:15
@zyga502

Napisałem:
Dużo wyższe spalanie, jak jazda dynamiczna, często ponad 4000 obr.
- chyba wyraźnie sugeruje, że podane wyżej spalania, tyczą się spokojnej jazdy. Czego tu nie rozumiesz? Wszystko trzeba dosadnie pisać?

ps. co do mojego małego spalania, być może dlatego, że mam Micheliny Saver (szerokość 205), no i nie cisnę go jeszcze na maxa, bo ledwo kupiony. A spalanie podaję póki co za komputerem.

Też stałem przed dylematem czy benz czy D.
Co prawda koszty nie były głównym czynnikiem, ale przy okazji sobie to policzyłem.

Zakładałem, że auto będzie na minimum 5 lat.
Cena diesla spada dużo szybciej nawet procentowo.
Rocznik 2006 w dieslu to 52% ceny wyjściowej (utrata 48%), cena benzyny to 57% ceny wyjściowej (utrata 43%) (średnie ceny w ogłoszeniach).

Zakładałem że w dieselu utracę 65% z 85 tys. = 55 tys.
Zaś w benzynie utracę 60-62% z 70 tys = 42,5 tys

Jeżeli w tym czasie zrobię 100 tys km, to teoretycznie:
- diesel: 1000* 5,6 * 4,05 = 22,7 tys zł
- benzyna: 1000 * 7,3 * 4,45 = 32,5 tys. zł

D: 55 tys + 22,7 = koszty 77,7 tys. (+ dużo wyższe koszty zakupu, lecz przy sprzedaży zostanie ciut więcej kasy)
B: 42,5 + 32,5 = koszty 75 tys.

Do tego można się bawić w koszta ubezpieczeń, napraw itd.

No i wiadomo, kto więcej jeździ, tym bardziej opłaca się diesla.

kucyk
21-03-10, 11:41
w wersji sport nie bylo 2 strefowego climatronicu - mam wersje sport :)

mam wersje Sport i mam dwustrefowa klime ;)

bunet
21-03-10, 12:28
mam wersje Sport i mam dwustrefowa klime ;)

zapodaj jakiś link do holenderskiej wersji sporta.

semri
24-03-10, 09:41
http://www.honda.nl/php/configurator_car/index.php?step=3


xenon dla sporta jest w opcji na zachodzie