PDA

Zobacz pełną wersję : Smiech na sali - zmiana żarowki w VII gen



borkomar
14-10-06, 01:15
Witam.
Jadac zauwazylem ze mi sie zaroweczka spalila - mowie sobie zerkne i ja wyjme.Zatrzymalem sie na stacji benzynowej otwieram maske , odpinam kabel z zarowki i co dalej :?: Dziwnie wszystko ladnie zakonserwowane itd ale, nie ma zadnego drucika ani podobnej rzeczy zeby wypiac zarowke ktora sobie wystaje z klosza zalozylem kabelek spowrotem i dojechalem do domu - jutro mam zamiar tam zagladnac - moze cos przeoczylem a nie chce nic tam urwac przez przypadek - pierwszy raz widze taki patent :P .Moze ktos sie z tym juz meczyl :?: Jakies wskazowki :?:

Kras
14-10-06, 09:51
Przeoczyłeś...instalka jest jak w każdej innej Hondzie (no może oprócz xenonowej).

Chris
14-10-06, 09:54
Dokladnie, wszystko standardowo i bez problemow :wink:

borkomar
14-10-06, 13:07
Hmm . to moja pierwsza Honda i napewno nie ostatnia ;) wiec moze to one maja jakos dziwnie to zrobione - nic za mala godzinke ide powalczyc.

[ Dodano: Sob 14 Paź, 2006 ]
Ok , i po problemie - tak myslalem ze trzeba ta gume sciagnac - dziwne ciagadla sa (ciekawe kiedy sie to urwie) zmienilem zaroweczki na Philipsa - ktory to znacznie lepiej swieci i znacznie bielszym swiatlem od fabrycznego OSRAM'a.Stwierdzam to po tym , iz na poczatku zmienilem jedna zarowke po czym zauwazylem roznice w sile i kolorze swiatla - dokupilem druga taka sama i po klopocie - na jak dlugo :?: To sie okaza - H1 lubia sie palic niestety , ale przynajmniej sa tanie ;)

DORIS
18-10-06, 14:09
tak, polecam wymiane żarówek na białe philipsy night vision- chyba ze ktos ma jeszcze lepszy patent :)
ja zmienilam ostatnio i roznica jest nieporownywalna w widoczności- swiatlo jest naprawde jasne a nie sikawkowo-zółte :D
nawet jakby sie mialy przepalac co pol roku to i tak warto zainwestowac...

borkomar
19-10-06, 19:09
tak, polecam wymiane żarówek na białe philipsy night vision- chyba ze ktos ma jeszcze lepszy patent :)
ja zmienilam ostatnio i roznica jest nieporownywalna w widoczności- swiatlo jest naprawde jasne a nie sikawkowo-zółte :D
nawet jakby sie mialy przepalac co pol roku to i tak warto zainwestowac...

Dokladnie tak.
Swiatlo znacznie bielsze i ze zwiekszona sila swiecenia.

polaros
31-12-06, 16:54
Podłączę się pod temat.
Przepaliła mi się żarówka ( civic '05 sport) w światłach mijania. Kupiłem nową H1 Philipsa i zabrałem się za rozbieranie. Tak jak w civicu przed fl odpiąłem wtyczkę, ściągnąłem gumową osłonę i nie wiem co dalej :)
Jest tam jakiś kawałek druta trzymający chyba żarówkę przykręcony jedną śrubką czy trzeba to odkręcić??

lukas-comp
31-12-06, 16:58
nie jest nic przykrecone...
odpinasz kabel, sciagasz gume, drucik do gory sciagasz z zatrzaskow i wyjmujesz zarowke
nastepnie zakladasz drucik, gume i podpinasz kabel...
cala operacja wymiany zarowki nie powinna zajac wiecej niz 10min (od strony aku), a od strony kierowcy jeszcze mniej... :)

polaros
31-12-06, 17:29
Dzięki jak jutro wydobrzeje to spróbuje :)

Yarro
09-01-07, 00:05
Trochę zwątpiłem czytając poprzednie posty.
Piszecie o wymianie H1.
Mam civa 2004 po fl (od niedawna i nie zaglądałem do lampek) i właśnie się przymierzałem do zakupu zapasowych żarówek, tylko że w instrukcji piszą, że w reflektorach są H4 a nie H1 :628:
Muszę chyba zejść i zaglądnąć w końcu do środka...
Pzdr

polaros
09-01-07, 10:03
W światłach mijania są napewno H1
Dla wymieniających żarówki :) drucik który przytrzymuje calą oprawke wraz z żarówka należy odginac do srodka a nie na zewnątrz ( jak mi podpowiadała logika )

Frank
11-01-07, 14:34
żarówki przepalają się na potęgę, tak mniej więcej raz na 10k km, H1 philipsa są faktycznie lepsze od osram (mucha). Wymiana jak sie wie jak to zrobic nie jest trudna, pierwszy raz wymienialem bez przesady z pół godziny, teraz już ok. 2 minut:-)

lukas-comp
12-01-07, 23:48
zarowki sa H4!!!
mi sie przepalila jedna po 100kkm :P

Yarro
19-02-07, 22:54
Popatrzyłem w końcu na żarówki - faktycznie H1 (mam chyba instrukcję z modelu przed fl, w której piszą o H4).
Zakupiłem więc zestawik H1+W5W Philips Bluevision i ruszyłem na wymianę żarówek. Ze światłami mijania nie ma większego problemu poza ograniczonym dostępem, ale czy może mi ktoś powiedzieć jak się dobrać do pozycyjnych. ??
Zgodnie z instrukcją to łatwizna - żarówki są nad światłami mijania i bez większego problemu można się do nich dostać. Tyle teorii. Faktycznie pod maską nie ma za bardzo do nich dostępu.
Czy trzeba tak jak przy kierunkowskazach odchylić nadkole żeby się do nich dobrać???
W wyszukiwarce nie znalazłem nic na ten temat więc nieśmiało pytam, czy miał ktoś może okazję wymieniać te żarówki osobiście?

Adam
04-04-07, 21:24
DORIS, Witaj, czytam sobie wasze opienie na temat żarówek. Mam EU7 z 2001 roku i nie jestem absolutnie zadowolony z jakości i ilości światła wydzielanego przez moje reflektory. Nie zaglądałem tak, ale w instrukcji piszą, że są tak H4. Czy można coś poradzic, zmienic żaróweczki na inne itd... pozdr

Barti88
04-04-07, 23:55
Możesz zmienić żarówki na inne. Ja wcześniej jeździłęm na zwykłych 55/60W chyba takie były od nowości. Teraz mam żarówki o tej samej mocy lecz barwie białej wpadającej lekko w niebieskie i jest jak dla mnie duużo lepiej.

Flt
18-11-07, 21:38
Witam.

Mama CIVIC VII gen 2004r po faceliftingu z soczewkowymi lampami.
Właśnie spaliła mi sie żarówka światła pozycyjnego (mijania) także szykuje się wymiana...a przy jej okazji pomyślałem że zakupie zestaw lepszego świecenia.
I tu mam pytanka żeby nie popełnić błędu przy zakupach do mojego modelu:

1)Typ żarówek mijania (pozycyjne) to H1?
2)Typ żarówek postojowych to W5W?
3)A jaki jest typ żarówek świateł długich (drogowych)?

Myślałem o takich zestawach:
1) H1 Philips Bluevision + W5W Philips Bluevision
2) H1 Philips VisionPlus + W5W Philips Bluevision
3) H1 PhilipsNightGuide + W5W Philips Bluevision

Coś też słyszałem o postojówkach diodowych o niebieskim zabarwieniu? (dostępne na allegro) może w to zainwestować? czy dają lepszy efekt od Bluevision?

Co doradzacie patrząc na ogólny "efekt", jasność i zasięg świecenia oraz trwałość - żywotność żarówek?

A i jak z panami smerfami i homologacją na niebieskie świecenie? to jest legalne? czy może przy każdej nocnej jeździe będę zbierał mandaty?

Zestaw H1+W5W mam zamiar montować sam (pierwszy raz) także bardzo proszę o małe wskazówki co odgiąć i gdzie pociągnąć żeby czegoś nie urwać.

Dzięki za pomoc i odpowiedzi.

cart
18-11-07, 21:48
1)Typ żarówek mijania (pozycyjne) to H1?
2)Typ żarówek postojowych to W5W?
3)A jaki jest typ żarówek świateł długich (drogowych)?

a manuala masz ?? ;)
1 tak
2 tak
3 niewiem


1) H1 Philips Bluevision + W5W Philips Bluevision
mialem tak, ale w5w sie szybko przepalily :/

2) H1 Philips VisionPlus + W5W Philips Bluevision
mam tak i chce wrocic do zestawu 1 bo lepszy efekt ;)

Flt
19-11-07, 18:33
Dostałem się do manuala, wynika z niego że:

H civic VII przed Face Liftem ma:
1)Typ żarówek mijania (pozycyjne) - HB4
2)Typ żarówek postojowych - W5W
3)Typ żarówek świateł długich (drogowych) - HB3

H civic VII po Face Lifcie ma:
1)Typ żarówek mijania (pozycyjne) - HB1
2)Typ żarówek postojowych - W5W
3)Typ żarówek świateł długich (drogowych) - HB3

Już zakupiłem zestaw H1 Philips VisionPlus + W5W Philips Bluevision, czekam na dostawę. Cóż jak się przepalą trzeba będzie kupić nowe - oby tylko szybko nie padały. Słyszałem że rok powinny wytrzymać.

Dziś po lekturze manula zrobiłem pierwsze podejście do wyjęcia spalonej żarówki, wcześniej upewniłem się czy bezpieczniki reflektorów nie są przepalone - oba sprawne. No to teraz kolej na żarówki...i tu zonk: z obu stron dostęp jest fatalny. Najłatwiej chyba wymienić (długie) HB3 - tam najłatwiej włożyć rękę.

Ale już HB1 to niezła gimnastyka: od strony kierowcy cholernie przeszkadza zbiornik płynu spryskiwaczy i jakaś rurka od klimy, a od strony pasażera-akumulator. 10 min walczyłem żeby tylko zdjąć i później trafić z kostką HB1 w odpowiednie miejsce.

Tą gumową uszczelkę HB1 trzeba chyba ciągnąc kombinerkami albo jakimiś szczypcami - palcami nie dałem rady i dałem jej spokój.

A wymiana postojówki W5W to następny wspaniały patent: trzeba zdejmować nadkole żeby dostać sie do oprawki. A nadkole w zimie wiadomo - całe oblodzone, extra.

Japońce jak to wszystko projektowali to chyba pod swoje małe rączki albo wpuszczają tam małego robocika i on odwala całą robotę.

Finał moich prac dzisiaj taki że wymarzłem 20 min i tylko zdjąłem i założyłem wtyczki HB1. A gratis mam całe ręce poranione od tej ciasnoty.
Nie wiem jak ktoś to wszystko potrafi zrobić w 2 min?

Przy okazji: następny wspaniały patent to umiejscowienie skrzynki bezpieczników pod kierownicą - też można się tam "wygodnie i komfortowo" dostać, nie mówiąc o wymianie bezpiecznika.

Jak mi przyjdą nowe żarówki przygotuję sobie zestaw: szczypce + kombinerki + suszarka do odlodzenia nadkola bo bez tego chyba nic się nie da...
I na przyszłość mieć nadzieję że nie będzie trzeba wymieniać którejś z żarówek podczas kontroli policyjnej.

cart
20-11-07, 01:32
no tak, dostac sie do zarowek nie jest latwo, ale jak juz wiesz jak to zrobic to jest latwiej ;)

no a bezpieczniki faktycznie w rewelacyjnym miejscu nie sa :/

Flt
10-12-07, 20:06
no tak, dostac sie do zarowek nie jest latwo, ale jak juz wiesz jak to zrobic to jest latwiej ;)

no a bezpieczniki faktycznie w rewelacyjnym miejscu nie sa :/

Witam.
Kilka słów po wymianie w/w zestawu:
1) Faktycznie "jak się wie jak" to później człowiek myśli "jakie to proste",
2) Co do samego zestawu Bluevision: światła świecą teraz jasnym białym światłem, nie jak wcześniej na żółtawo. Jednak przyznam że spodziewałem się większego "efektu niebieskości".

Przy okazji coś mnie zastanawia: Czy Honda nie powinna mi zasygnalizować spalonej żarówki/bezpiecznika na tablicy wskaźników wewnątrz auta? Dziwne to żarówkę miałem spaloną i nic nie pokazało?

Pozdrawiam

Barti88
10-12-07, 23:42
Przy okazji coś mnie zastanawia: Czy Honda nie powinna mi zasygnalizować spalonej żarówki/bezpiecznika na tablicy wskaźników wewnątrz auta? Dziwne to żarówkę miałem spaloną i nic nie pokazało?
Pozdrawiam

pierwsze słysze...nie ma czegoś takiego.

cart
11-12-07, 00:09
ja tez ??
na poczatku myslalem ze byles w aso i Ci nie powiedzieli ale jak przeczytalem dalej to zrozumialo ze chodzilo o auto ;) no takie rzeczy to tylko w erze :aloha:

Flt
11-12-07, 02:22
ja tez ??
na poczatku myslalem ze byles w aso i Ci nie powiedzieli ale jak przeczytalem dalej to zrozumialo ze chodzilo o auto ;) no takie rzeczy to tylko w erze :aloha:

No tak sie składa że nie tylko w erze tylko nawet w zwykłym Lublinie II jest wskazanie na desce spalonej żarówki...hmmm jestem niemiło zaskoczony że w hance tego nie ma :/

Kubi
14-12-07, 10:50
Założyłem BlueVision Philipsa. Zobaczymy jak długo poświecą. Wcześniej miałem OSRAMA w różnych wersjach i paliły się jak diabli. Potem jakiś epizod z Tungsram ale te z kolei dawały bardzo mało światła.
Póki co efekt z Philipsem super.

an6968
14-12-07, 11:55
A ja założyłem MEGALIGHT+60% Tungsram ,naprawdę świecą dwa razy lepiej od philips premium +30% zresztą oto link do testu :
http://www.sv650.info/index.php?id=garaz/zarowki

Kubi
15-12-07, 03:40
Fajna sprawa!!! Ja miałem zwykłe żarówy Tungsram, więc nie ma co porównywać. Twoje świeca super.

skolopendra
16-12-07, 12:04
A ja założyłem MEGALIGHT+60% Tungsram ,naprawdę świecą dwa razy lepiej od philips premium +30% zresztą oto link do testu :

miałem je swojego czasu
trzeba powiedzieć ze jak za tak śmiesznie niską kwotę to świecą bardzo dobrze ;)
.
lecz gt150 sa znacznie lepsze

stewart
16-12-07, 20:49
musze powiedziec ze na zarowki blue vision philipsa h4 nie moge narzekac bo jezdzilem na nich 2 lata w audi b4 i srzedalem auto nie wymieniajac zarowek ani razu a co do swiecenia moim zdaniem rewelka

an6968
17-12-07, 14:20
A ja założyłem MEGALIGHT+60% Tungsram ,naprawdę świecą dwa razy lepiej od philips premium +30% zresztą oto link do testu :

miałem je swojego czasu
trzeba powiedzieć ze jak za tak śmiesznie niską kwotę to świecą bardzo dobrze ;)
.
lecz gt150 sa znacznie lepsze

skolopendra mówisz ze lepsze ?? to zapraszam do przeczynia testu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74941

jaspero
21-03-08, 13:23
A nie lepiej zainteresowac sie xenonem?? Ja mam takie http://allegro.pl/item333139348_xenon_hid_h1_h4_h7_8000k.html i poki co przezywciezaja wszytskie zarowki. Do mojej hondy tez to zamontuje.

jaspero
21-03-08, 13:23
A nie lepiej zainteresowac sie xenonem?? Ja mam takie http://allegro.pl/item333139348_xenon_hid_h1_h4_h7_8000k.html i poki co przezywciezaja wszytskie zarowki. Do mojej hondy tez to zamontuje.

paluchoski
19-08-10, 21:17
mam pytanie.
posiadam lampy soczewkowe w 7 genie. skladaja sie one z dwoch czesci - przezroczystego klosza i tuby z soczewką (polaczona z jest ona z lustrem od dlugich)

dzis zmienialem zarowki i w jednej lampie, ta czesc z tuba mi sie strasznie gibie. tak jakby jedna srubka gdzies w srodku sie odkrecila, chyba ze to na jakis klej jest przyczepione ?
generalnie nie ma tragedii bo ten krążek gumowy to usztywnia, ale przy duzej predkosci na pewno mi te lampy sie trzesa.

pytanie - czy ktos cos takeigo juz mial ? jesli mial to czy dokrecenie tego jest skomplikowane (piszecie o sciaganiu nadkola...) generalnie podejrzewam, ze trzeba wyjac caly klosz, ale nie chce pol auta rozbierac.

dzieki

CM Punk
19-08-10, 21:24
Nie sądzę,żeby się coś tam mogło odkręcić-przecież silniczek musi mieć możliwość sterowania soczewką.

paluchoski
19-08-10, 21:30
cos musialo, bo w drugiej lampie jest na sztywno.
silniczek gora-dol jest juz w soczewce (to de facto blaszka)
a rusza mi sie caly ten tunel z soczewka, taki srebrny co go widac z zewnatrz

CM Punk
19-08-10, 21:44
Zobacz budowę lampy soczewkowej
http://japancars.ru/cat/honda/index.php?hmodtyp=8626,8627&npl=17S5T501&_nplgrp=3&nplblk=B__0800
silniczek jest oznaczony numerem 16 i jest na zewnątrz,wychodzi z niego taki bolczyk zakończony kulką,który wysuwa się i chowa,wpina się w plastikowy element.Kiedyś rozbierałem swoją lampę,ale nie pamiętam,czy ten element był ruchomy,wydaje mi się,że był,ja mam u siebie ori xenon,ale budowa zwykłej soczewki jest prawie identyczna.

paluchoski
19-08-10, 21:57
mi sie rusza ten pierscien, w ktory wchodzi soczewka. on jest zespolony takze z lustrem 'dlugich' wiec podejrzewam, ze silniczek takze jest zintegrowany w ten 'modul'. problemem jest to, ze nie trzyma sie na sztywno z kloszem lampy, tylko jest zaczepiony tak jakby w jednym punkcie, a w drugim sie CHYBA odczepil. wnioskuje to po tym, ze w drugiej lampie jest wszystko na sztywno.

CM Punk
19-08-10, 22:27
No to może ten bolczyk z silniczka wyskoczył?Bo on pewnie też ma zadanie stabilizujące.
Jeśli jesteś z Wawy,to może podjedź,jak możesz w sobotę na Bemowo,bo pewnie jakiś mini-spot zrobimy,to się obluka,szczegóły na EP-klubie.

paluchoski
19-08-10, 22:44
szczerze mowiac watpie, bo, regulacja dziala symetrycznie do drugiego swiatla.

marekctr
19-08-10, 23:02
Michał ma racje Masz odpiętą regulacje silniczkiem dla tego się rusza.
Co do tego, że regulacja działa to pewnie dla tego, że opiera się o kulkę silniczka i podnosi ją do góry podczas regulacji a siła ciążenia ziemskiego pozwala jej opadać na duł..
Musisz zaczepić kulkę w regulator i przestanie się ruszać.

paluchoski
20-08-10, 00:46
dzieki. a wiesz moze jak to zrobic i czy zrobie to sam bez wyjmowania lampy :) ?

chyba ze wyjecie lampy to nie jakies super skomplikowane i czasochlonne zajecie, to moze podjade do japan auto.

pzdr
p

a co do spotu na bemowie to postaram sie wpasc, oblukam tez inne elementy i sprawdze czy moja nowo nabyta ep1 nie jest z 10 innych :)

ta kulka rzeczywiscie moze miec dzialania stabilizujace, aczkolwiek soczewka mi teraz lata bardziej na boki niz gora-dol. ale moze jedno drugie podtrzymuje...

CM Punk
20-08-10, 01:12
Jeśli chcesz wyjąć lampę,to niestety trzeba zdjąć zderzak,co nie jest takie trudne,ale trochę odkręcania jest.Ja to u ojca na kanale robiłem i to ze 3 razy.

paluchoski
20-08-10, 10:31
kumam. bez wyjecia chyba i tak nic nie zrobie

marekctr
23-08-10, 22:08
Można zrobić bez wyjmowania lampy. Trochę cierpliwości i znajomości konstrukcji silniczka, lampy i gotowe.

paluchoski
31-08-10, 12:53
marek, moglbys to dokladniej opisac pliz ? od naszych *****istych dziur na drogach cala soczewka mi lata

marekctr
31-08-10, 18:43
Zapięcie silniczka do soczewki bez wyciągania lampy:

1.Ustawić pokrętło elektrycznej regulacji w środku auta na pozycję 0.

2.Odłanczamy przewód zasilający silniczek.

3.Przekręcamy korpus silniczka i wyjmujemy.

4.Pokrętłem manualnym kręcimy w prawo w celu maksymalnego wysunięcia kulki regulacyjno mocującej są dwa sposoby:

http://img138.imageshack.us/img138/3030/p1060004h.jpg (http://img138.imageshack.us/i/p1060004h.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img843.imageshack.us/img843/1359/p1060003c.jpg (http://img843.imageshack.us/i/p1060003c.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

a. Śrubokrętem:

http://img839.imageshack.us/img839/9447/p1060005w.jpg (http://img839.imageshack.us/i/p1060005w.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

b. Palcami:

http://img691.imageshack.us/img691/6016/p1060006j.jpg (http://img691.imageshack.us/i/p1060006j.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


5.Po wysunięciu kulki regulacyjno mocującej wkładamy ją do otworu w lampie w szczelinę mocującą od dołu (szczelina pokazana na zdjęciu strzałką).:

http://img828.imageshack.us/img828/3073/p1040477m.jpg (http://img828.imageshack.us/i/p1040477m.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



6.Przekrecamy silniczek w otworze i podłączamy zasilanie elektryczne.


Pamiętajmy, że po takim montażu należy ustawić światła pokrętłem opisanym w punkcie 4.a
Miłej zabawy i sprytnych łapek.:D

paluchoski
01-09-10, 23:46
*****iste dzieki !
o ile stopni ten silniczek trzeba obrocic zeby go wyjac ?
czy ta kulka wskakuje w jakies lozysko, czy tylko miedzy te dwie blaszki ?

dzieki !

marekctr
02-09-10, 00:27
Poczujesz opór może 30 st.
To szpara plastikowa jest nie ma, co się podniecać.;)

Proszę :)

paluchoski
02-09-10, 00:37
no ale to ma tam 'zaskoczyc' na wcisk czy tylko wejsc 'od spodu' miedzy te dwa plasticzki ?

marekctr
02-09-10, 08:54
Tylko wejsc 'od spodu' miedzy te dwa plasticzki

tommek82
03-09-10, 12:19
Witam

Możecie mi powiedzieć jaka jest przyczyna częstego palenia się żarówek od świateł mijania? W tym roku wymieniłem już chyba z 6 sztuk. Nie ukrywam że żarówki które montuje nie są jakieś super najlepsze (GE lub inne marki w cenie do 12zł/szt.). Oczywiście przy montażu nie dotykam szkła żarówki, może to wina elektryki? Czy jednak kwestia kupienia markowej żarówki???

KOWAL ziom
03-09-10, 14:46
raczej lewa żarówka, chyba że masz twardy zawias,

a co do tematu, to wymieniałem dziś w es7 żarówkę od światła stopu, ogólnie rzecz biorąc sprawa jest bardzo prosta, nie licząc faktu walki z wyściółką bagażnika, bo tą jest trudno odgiąć, żeby wsadzić rękę... ale wszystko łącznie z zakupem żarówki nie zajęło więcej niż 15min :)

tommek82
03-09-10, 22:19
co rozumiesz przez twardy zawias ?? :)

KOWAL ziom
04-09-10, 20:15
twardszy niż seria, wiadomo, że jak będzie ciut to nie ma znaczenia, ale jak mocniej to żarówki będą latały... bo będą większe wstrząsy

And84
07-10-10, 21:58
hej , dzisiaj chciałem wymienić u ojca żarówkę w podświetleniu tablicy rej. ale za bardzo nie wiem jak się wyciąga tą lampkę jest tam niby strzałka i napis remove no ale nie chciałem nic na siłe bo wiadomo jak z plastikami :p jak się niby wyciąga tą lampkę ?
Aha to Civic EP1

marekctr
08-10-10, 00:31
Przesuwasz delikatnie aczkolwiek stanowczo w prawo i odchylasz lewą cześć klosza w duł i gotowe.

can
08-10-10, 00:32
twardszy niż seria, wiadomo, że jak będzie ciut to nie ma znaczenia, ale jak mocniej to żarówki będą latały... bo będą większe wstrząsy

no to grubo urodziles wniosek, ja mam od ponad roku gwint skrecony na jakies -6cm, profil opony 215/40/17 i przez ten okres moze raz wymienilem postojowke :)

And84
08-10-10, 18:52
Przesuwasz delikatnie aczkolwiek stanowczo w prawo i odchylasz lewą cześć klosza w duł i gotowe.
Dzięki udało się :o trochę siły trza było , widać dawno nie wyciągane .

SEBO
04-03-11, 03:35
w zależności od reflektorów żarówki dobierasz,
w budzie EU masz 2x H1 i 2x HB3
"H1 philips vision plus extreme + 100%" dają radę

AWIK
07-03-11, 13:12
Jak dobrać się do żarówki świateł pozycyjnych? Demontując osłone nadkola?

mycek
07-03-11, 14:30
nic nie musisz zdejmowac. podnosisz maske i wymieniasz zarowke bez rzadnego tam odkrecania nadkola. jest tam zwykle dojscie (z tego co pamietam nawet tej gumy ni etrzeba zdejmowac). co do przepalania zarowek, wedlug serwisu winny jest ten przelacznik swiatel, kierunkow i co tam jeszcze jest z lewej strony. wymieniaja to w serwisie w ramach akcji serwisowej. ja u siebie wymienilem z 2 tygodnie temu.

booltazar
07-03-11, 20:49
Jak dobrać się do żarówki świateł pozycyjnych? Demontując osłone nadkola?

nie jestem pewein, ale moze to zalezec od wersji lift/przedlift
u mnie konkretnie (EP2 2004) trzeba wlozyc konczyne pomiedzy wypelnienie nadkola, a blotnik, nie trzeba demontowac wystrczy wyjac jedna lub dwie spinki i lapa sie zmiesci.

CM Punk
07-03-11, 22:49
Jak dobrać się do żarówki świateł pozycyjnych? Demontując osłone nadkola?

Skręcasz koła odpowiednio,odpinasz kilka spinek,odginasz nadkole i dostajesz się do postojówki :).

EFKA5
08-03-11, 09:24
w emce tez trzeba odpiąć kawałek nadkola :)

AWIK
08-03-11, 12:38
Dzięki, a jak się odpina te spinki? Rozumiem, że działa to tak, że jest gniazdo z łapkami w które wbija się plastikowego wkręta który to rozpycha, a jak ten wyjąć?

EFKA5
08-03-11, 13:01
ja te spinki wymieniłam na takie odkręcane i mam spokój :D

psotek86
22-03-11, 22:48
witam,
czy ktoś słyszał z was o wymianie w ramach akcji serwisowej czegoś żeby tak żarówki się nie przepalały? bo widziałem wcześniej kolega Mycek napisał że był w serwisie i to zrobili mu. Kontaktował się z salonem Hondy w wawie i powiedzieli ze o niczym takim nie słyszeli... ale ze jak jestem w posiadaniu wiarygodnych informacji na ten temat to żeby dać im znac...

zbych123
26-03-11, 20:02
ja pozycyjne bez odpinania spinek nadkola wymieniam tylko kierunki trzeba nadkole trochę rozpiąć

lucas.79
21-11-11, 17:54
Odgrzeję kotleta bo walczę z wymianą żarów :)
Muszę wymienić je w światłach pozycyjnych w mojej Hondzie (hatch, polift - 5d )
Dziś już jedna nie świeci.
Co polecacie, żeby dłużej poświeciło?
Znalazłem coś takiego w sklepie 200 metrów od domu:
http://allegro.pl/zarowka-philips-vision-plus-h1-bk-krakow-i1930281840.html
Nadadzą się?
To ma być symbol H1? poprawcie mnie jeśli się mylę...

Ultra Pete
21-11-11, 18:21
Pozycja w lampie soczewkowej w VII genie to w5w. Swiatlo mijania to H1.
Dostajesz sie od nadkola, przekrecasz gniazdo zarowki, wyciagasz zarowke, wsadzasz nową i wkrecasz w gniazdo. Bardzo ciasno jest - ostrzegam.

lucas.79
21-11-11, 18:34
No właśnie czytam ten wątek i przygotowuję się mentalnie do tego :).
Chyba to za 1 - szym razem nie będzie takie proste dla mnie jak myslałem...
Jutro się za to wezmę, dziś już za ciemno.
Rzuccie Panowie jamkiś linkiem, z dobrymi żarówami, żebym nie musiał za 3 miesiące znów wymieniać.

Ultra Pete
21-11-11, 20:46
http://allegro.pl/w5w-osram-cool-blue-intense-szybka-wysylka-i1936135543.html

nie przejmuj sie ze sa 'niebieskie' - sa przyjemnie biale po prostu.

lucas.79
21-11-11, 22:34
http://allegro.pl/w5w-osram-cool-blue-intense-szybka-wysylka-i1936135543.html

nie przejmuj sie ze sa 'niebieskie' - sa przyjemnie biale po prostu.

dziekuję!

kedud
24-11-11, 13:10
Nie ma takich żarówek które się nie przepalają. Nie znasz dnia ani godziny kiedy się przepali. Ja mam philipsa ultra blue, ale kupiłem je dla efektu świecenia, nie spodziewam się że będą świecić wiecznie.

Wymiana żarówek nie jest tak straszna, za pierwszym razem może to wyglądać na skomplikowane. Ale potem okazuje się bardzo prosta, no ale trzeba mięć małe rączki. Miejsca jest bardzo mało, ale mi sie udało wymienić bez odkręcania akumulatora.

Wyjmujesz wtyczkę (ale i bez tego sie chyba obejdzie)
Ściągasz gumę (poprostu ją z suwasz.)
Odczepiasz metalową klamre z żarówki (to taki srebny drucik który naciskasz na końcu i przesuwasz w lewą lub w prawo)
żarówka sie juz nie trzymam i możesz ja wymienić.
Zaczepie klamry jest na takie samej zasadzie ale wymaga więcej koncentracji i cierpliwości.
Guma
Wtyczka.

END pozdro civic 2001 5d 1.6 110km

owsikk
24-11-11, 15:50
kedud, ostatnie posty dotyczyły żarówki postojowej, natomiast Ty piszesz o żarówkach świeteł mijania. O ile wymiana H4 w przedlifcie jest podobna do wymiany H1 w polifcie, o tyle w żarówkach postojowych już nie jest tak kolorowo :)

W poliftach żeby wymienić żarówkę postojową trzeba odpinać nadkole ;-)

kedud
25-11-11, 16:07
hehe, przepraszam... pospieszyłem się, ale to prawda w przed liftem wymiana postojowej jest banalnie łatwa... po lifcie nie mam wiec nie wiem