PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

havok
27-01-09, 22:49
Tak.

mirasek
28-01-09, 08:54
Sluchajcie mam swoja hanie od nie calego roku i calyczas wydaje mi sie ze zawieszenie w mojej kochanej cos zle dziala stuka i jakies dziwne odglosy.wydalem juz na poprawe tego ok 2 tys. i nic dupa zbita.
Pytania pomocnicze:
1. na co wydałeś 2000zł? czym było to uzasadnione? zużyciem czy że coś gdzies stuka i wymieniamy wszystko po kolei? ;)
2. jak objawia Ci sie złe działanie zawieszenia? źle sie prowadzi, ściąga, pływa?? pomijając dziwne odgłosy bo pewnie sprężyny strzelają w kielichach :D ten typ tak ma jak jest wilgotno, a przynajmniej większość i trzeba sie przyzwyczaić albo dać filcowe podkładki (gdzieś o tym czytałem)

taif1991
28-01-09, 13:01
Mialem dzis mala przygode, stalem pod gore na bardzo, bardzo duzym wzniesieniu, chcialem ruszyc tak zeby nie zamielac, jechalem pare metrow z wcisnietym sprzeglam, wiem moj blad, jeszcze auto mialem obciazone, wyjezdzam z tej gory a tu czuje zapach spalonego sprzegla, jak narazie jest chyba wszystko dobrze, ale czy mam sie bac? Mam nadzieje ze chyba tylko troche przypalilem tarcze... Sprawdzalem czy sprzeglo slizga, wrzucilem 4 bieg gazu dalem i chce ruszac, ale samochod gasnie, to chyba znak ze sprzeglo jest sprawne. Ma przejechane 130.000km.

czara
28-01-09, 16:20
ja znam trochę inna wersje sprawdzenia czy sprzęgło jest spalone wrzucam 3-ke i jak ruszy to znaczy ze nie jest ;]

mirasek
28-01-09, 20:31
Eee tam, po co tak męczyć auto? ;) jak rusza, jeździ i na najwyższym biegu sie nie ślizga to jest ok. Jak przestanie działać to sie je wymieni. Mi kiedyś poślizgnęło sie ostro na pierwszym biegu (!) - wysokie obroty, nowe opony i komplet pasażerów, może sie i przypaliło przez co skróciło swoj zywot ale do dzisiaj działa normalnie. Nie ma co sie martwić na zapas, jak ma paść to padnie - napewno kiedyś :D

kamsmol
28-01-09, 21:11
Witam
Tym razem szybkie pytanie odnośnie tarcz i klocków hamulcowym do mojego Civica MA9... Dziś po małej przejazdce usłyszałem ze strasznie mi piszczy w lewym przednim kole, zwłaszcza na wstecznym i przy skręcaniu w lewo ale jak nacisnę hamulec do polowy to pisk ustaje... Wnioskuje ze to klocki i tarcze... Jakiej firmy kupić do mojej hani zestaw (klocki + tarcze) czytałem ze ferodo i brembo to dobry zestaw ale wole się upewnić... Nie jeżdżę brawurowo i szybko wiec zestaw ma być do normalnej jazdy:D

Czy ten zestaw będzie odpowiedni http://allegro.pl/item533957522_tarcze_brembo_klocki_ferodo_honda_ci vic_rover.html

Mile widziane inne propozycje w rozsądnych cenach...:rolleyes:

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Kamil

misiek1
28-01-09, 21:16
w poprzednim autku miałem taką sytuację że wyciągałem kumpla bo lekko "przestrzelił" zakręt swoim bolidem. jego autko było dość mocno położone w głebokim rowie ale zaczepiliśmy linkę i rura... przez kilka minut wstawiałem ile fabryka zapodała pod maskę, co chwilę pomagajac sprzeglem. nagle zauważyłem dym w kabinie i poczułem straszny smród, podniosłem maskę i z każdej możliwej strony buchła chmura smierdzącego dymu... po tym katowaniu sprzęgło pojeździło jeszcz xxx tyś. kilometrów a może i do dzisiaj jeździ. wiec kolego taif1991 mozna powiedzieć, że masz dobrze dotarte sprzęgło:) nie ma się czym przejmować:)

PS. ...a bolid kumpla i tak został w rowie:p:D

czara
28-01-09, 21:16
polecam tarcze jurid już długo na nich jeżdżę do tego klocki ferodo, nie piszczy i hamuje jak żyleta.

taif1991
28-01-09, 21:29
Dzieki, uspokoiliście mnie :D Na przyszłość już będę uczulony...

noctyfer
29-01-09, 13:50
witam, chce zamontować u siebie dokładkę od VTI-s czy wystarczy tylko mocowanie na śrubach czy lepiej podkleić gdzie nie gdzie jakimś silikonem, jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej kwestii.

SoZa
29-01-09, 14:18
Witam panowie. Zrobiłem samodiagnostykę i pokazało mi błąd 41. Wywaliłem starą lamde i wrzuciłem drugą używaną, kompa zresetowałem i *******zielam. Dzisiaj z ciekawości zrobiłem samodiagnostykę (ok 2 tyg po wymianie sondy) i znów bład 41. Pytanie panowie co sprawdzić w obwodzie sndy czy może kupić jakiś zamiennik uniwersalny (ngk dedykowany ok 500 zł). Prosze o little pomoc

OSCAR
29-01-09, 14:27
witam, chce zamontować u siebie dokładkę od VTI-s czy wystarczy tylko mocowanie na śrubach czy lepiej podkleić gdzie nie gdzie jakimś silikonem, jak wyglądają Wasze doświadczenia w tej kwestii.


jesli zalezy ci zeby nie odstawala i grzechotala to polecam klej do szyb, koszt kolo 25pln, silikon sie nie nadaje.
a juz koniecznie jesli chodzi o tylna dokladke, bez kleju sie nie obejdzie, mozna tez na mocna tasme (kupisz w castoramie), ale to ponoc krotkotrwale rozwiazanie.

pozdrawiam

mirasek
29-01-09, 16:49
Witam
Tym razem szybkie pytanie odnośnie tarcz i klocków hamulcowym do mojego Civica MA9... Dziś po małej przejazdce usłyszałem ze strasznie mi piszczy w lewym przednim kole, zwłaszcza na wstecznym i przy skręcaniu w lewo ale jak nacisnę hamulec do polowy to pisk ustaje... Wnioskuje ze to klocki i tarcze... Jakiej firmy kupić do mojej hani zestaw (klocki + tarcze) czytałem ze ferodo i brembo to dobry zestaw ale wole się upewnić... Nie jeżdżę brawurowo i szybko wiec zestaw ma być do normalnej jazdy:D

Czy ten zestaw będzie odpowiedni http://allegro.pl/item533957522_tarcze_brembo_klocki_ferodo_honda_ci vic_rover.html

Mile widziane inne propozycje w rozsądnych cenach...:rolleyes:

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Kamil

Piszczy bo pewnie masz progi na tarczach, chyba ze już zestaw sie kończy. Do normalnej jazdy brembo + ferodo będzie ok, daruj sobie tańsze klocki SL i jeśli już to kup premier. Miałem SL, lubiały czasem popiskiwać, pojeździły ledwo 30 tys.km i zostały blachy :D kupiłem jakieś "badziewne" klocki za 40 zł i hamują o niebo lepiej, nie piszczały ale zaczęły bo zrobiły się już progi na traczach.

czara
30-01-09, 07:28
witam, pytanie odnośnie zawieszenia, wiem ze jest kilka wątków na ten temat ale takiego nie znalazłem;] chodzi mi o obniżenie zawieszenia nieznacznie max -30mm. Nie zależy mi tez na twardym sportowym zawiasie za mega kasę, pytanie czy jest jakiś zestaw lekko obniżający budę wiadomo ze za tym idzie tez lekko twardszy ale bez przesady za w miarę przystępne pieniądze? , ewentualnie czy do mojej budy MB27 (5D - 98r) podejdzie jakiś seryjny zawias z innego modelu i w rezultacie obniży mi lekko bude o te -30mm? może od jakiegoś VTI? dokupienie samych sprężyn z tego co wyczytałem również nie wchodzi w grę. Opcja kupienia używanego zawieszenia z innego modelu była by najlepsza pod względem finansowym Grin. Moze ktoś juz coś takiego u Siebie sprawdzał i efekty były ciekawe?

havok
30-01-09, 10:17
1. Nie sprecyzowałeś "przystępne pieniądze", bo na przykład w odniesieniu do zestawów Koni (za około 2000) to przystępne to połowa, nie?
2. Przykład obniżony sprężyn -30mm do 5d: http://www.12tune.nl/index.php?target=categories&category_id=3567
3. Z Vti to będą sztywniejsze, a nie niższe.
4. Efekty wsadzania zamiennie sprężyn od innych wersji (także 5d) były już opisywane w dziale"Układ jezdny".

BTW, wiecie, jakie jest największe kłamstwo forumowe w internecie?
"Szukałem, ale nie znalazłem" :D

czara
30-01-09, 11:42
1. Nie sprecyzowałeś "przystępne pieniądze", bo na przykład w odniesieniu do zestawów Koni (za około 2000) to przystępne to połowa, nie?
fakt, 1000 zł jest juz bardziej przystępne niz dwa ale może uda sie jeszcze taniej? nigdy nie interesowało mnie glebowanie auta bo nie było takiej potrzeby ale 5d stoi naprawdę dość wysoko,wiec chciałem sie trochę zorientować jak to wygląda tylko ze w innych działach sa tematy drogich, gwintowanych kompletów, pooglądałem ostatnio autka tego typu wlasnie na -30,-50 i wyglądały naprawdę duzo lepiej wiec stad moje pytanie odnośnie zamiany zawieszenia z innego auta :D

2. Przykład obniżony sprężyn -30mm do 5d: http://www.12tune.nl/index.php?targe...tegory_id=3567
No dobra ja tez znalazłem podobne sprężyny ale ogólnie nie powinno sie zakładać niższych sprężyn na seryjne amorki, poprawcie mnie jesli sie mylę a takie sprężyny plus nowe amorki to juz jest koszt ponad 1000zł ;/

3. Z Vti to będą sztywniejsze, a nie niższe.
No oto mi chodziło czyli z VTI odpada może z wtedy z innego modelu?

4. Efekty wsadzania zamiennie sprężyn od innych wersji (także 5d) były już opisywane w dziale"Układ jezdny".
w takim razie przykro mi ale przegapiłem bo naprawdę szukałem sporo;)

BTW, wiecie, jakie jest największe kłamstwo forumowe w internecie?
"Szukałem, ale nie znalazłem"
Byc może tak to wygląda tylko wiesz jak jakiś wątek ciągnie sie przez 200str. a nie każdy ma tyle czasu żeby je wszystkie przejrzeć wiec może czasami cos przeoczy :D

kamsmol
30-01-09, 12:35
Panowie kolejne takie moje pytanko... Przeglądając oferty klocków hamulcowych w IC spotkałem się w specyfikacji z taką pozycja jak System hamulcowy: Lukas lub Akebono lub TRW Jakie klocki mam kupić do Civica 5D z 1995roku (przedliftowy) ??? Jaki system wybrać???

Dziękuje za odp
Pozdrawiam
Kamil

aer
30-01-09, 18:26
Z przodu Lukas, a z tyłu Akebono.

Konrad84
30-01-09, 18:46
czara 5d nie stoi wysoko, ma dużą odległość między kołem a nadkolem, ale prześwit nie jest duży w porównaniu do innych aut. Możesz kupić sprężyny obniżające z tym że stare amortyzatory zaraz ci padną. Możesz kupić sprężyny obniżające z nowymi amortyzatorami, najlepiej pod niższą sprężynę, ale to podobny koszt do zestawu np. KONI 1130, a zestaw będzie lepszy, bo ze sprężynami obniżającymi są różne historie. Niestety tanie modyfikacje to najczęściej detuning.

kamsmol, lukas to kupa.

aer
30-01-09, 18:54
kamsmol, lukas to kupa.
Jak nie Lukas to jakie?
Można sobie zamiennie montować klocki różnych systemów?
Czy nie jest tak, że klocek + zacisk to jakiś komplet i trzeba jedno dostosować do drugiego?

Konrad84
30-01-09, 18:58
e, nie zrozumiałem. Myślałem że chce zakładać klocki i zaciski lucasa na przód (były w serii), a to kupa.

aer
30-01-09, 19:04
Konrad, a u ciebie 'legendowskie' hamulce to jaki system?

Konrad84
30-01-09, 19:23
nissin, ale szczerze mówiąc mam swoją hondę 10 lat, więc kilka kompletów wymieniłem i nigdy nikt mnie nie pytał o system. Zawsze chodziło o model/ rocznik ewentualnie wielkość tarczy.

Salata
30-01-09, 20:13
Pytanko :

chcę wymienić płyn hamulcowy.Ile go tam jest:rolleyes: ??

qba1983
30-01-09, 20:44
0,5 l

Salata
01-02-09, 00:25
0,5 l

tenx ;]

Szukałem trochę tego na 4um ale nic z tego ;]
Oscylowałem między 0,5-1l bo zazwyczaj jest sprzedawany w pojemnikach 0,5l

taif1991
01-02-09, 17:56
W desce rozdzielczej, obok zegarka, te dwa przyciski od świateł awaryjnych i od podgrzewanej tylnej szyby, łuszczy mi sie taka folia na nich, szpeci to bardzo... Czy moge ja zerwac, czy nie mozna?

qba1983
01-02-09, 19:09
ja zerwalem... juz 3 lata i zyje:D

czara
01-02-09, 20:11
mam kłopot, założyłem do mojej hondy 5D 98r 1.4 stabilizator przedni od VTi, rozpórkę górną przednia i zaczęło mi cos walić w lewym kole? czy ktoś juz może sie spotkał z czymś takim po wymianie stabilizatora? może za bardzo ścisnęło auto i cos tam haczy? tłucze tak strasznie na dziurach i kostce brukowej ze az strach jechać , na prostej jest dobrze. bylem na dwóch stacjach diagnostycznych i wszystkie gumy sa ok no może lekko sie poddaje tylna tuleja wahacza ale to możliwe żeby tak waliło?

qba1983
01-02-09, 20:40
jak na stacji diagnostycznej nic nie wykryli.... to my mozemy tylko zaparzyc herbatke i powrozyc z niej.

przy montazu wymieniales gumy? laczniki? (ma sie rozumiec od stabililizatora)

czara
01-02-09, 20:48
wymieniłem łączniki, z reszta te stare nawet by nie podeszły bo z tego co widziałem sa inne (od VTi jest łamany 90stopni) a zwykły jest prosty, tak się zastanawiam czy to może grubszy stabilizator wali o wahacz na dziurach? ale to chyba mało prawdopodobne;/

SoZa
01-02-09, 20:53
wymieniłem łączniki, z reszta te stare nawet by nie podeszły bo z tego co widziałem sa inne (od VTi jest łamany 90stopni) a zwykły jest prosty, tak się zastanawiam czy to może grubszy stabilizator wali o wahacz na dziurach? ale to chyba mało prawdopodobne;/

Nie ma opcji...

qba1983
01-02-09, 21:31
laczniki ktore ja dostalem,te do mb6 mialy za duze talerzyki(te pod gumki) i mogly walic... jak tylko dolozylem wymienilem na te ze starych lacznikow. moze to to?
ale na stacji diagnostycznej by do tego nie doszli?(wjezdzales na trzepaki)

czara
02-02-09, 07:21
całkiem możliwe ze może źle dobrali mi łączniki, na szarpakach nie bylem gość ,bo szalał z brecha naprawdę sprawdził wszystko co mogło by sie ruszać i walić i wszędzie jest twardo wiec mówił ze szarpaki nic nie dadzą - chyba sie mylił :D, amorki bez zarzutów, sworznie sztywne pozostaje mi naprawdę chyba tylko wrzucić ją na szarpaki.

hariusz
03-02-09, 10:34
Witam panowie, miałem lądowanie bokiem na krawężniku (przednim lewym), felga skrzywiona, właśnie się prostuje i będę wiedział czy będzie żyć jeszcze, dobrze że zapasowe koło to identyczna felga więc nie ma bólu. ALe co gorsza teraz kierownica jest skrzywiona ok. 1 cm w prawo. Żeby jechać prosto muszę ją skręcić o ten 1 cm i wtedy wydaje się że jest ok, nie skręca samochód już po drodze. Czy jest możliwość że tylko zbieżność myszę ustawić i będzie ok czy też bankowo gdzieś coś skrzywiłem w zawiasie. Mechanicy patrzyli, szarpali koło, takim łomem też patrzyli czy jest ok zawias i niby ok.... Więc czy jest sens jechać na zbieżność, czy lepiej jeszcze raz poszukać np. skrzywionego drążka ? Mogła się przestawić zbieżność bez uszkodzenia czegoś?

StefanS
03-02-09, 11:19
drążek kierowniczy się wygiął, trzeba wyregulować jeszcze raz.

Hikiel
03-02-09, 15:36
Jaki rozmiar ma klucz do swiec w B18C4?

aer
03-02-09, 17:48
Witam panowie, miałem lądowanie bokiem na krawężniku (przednim lewym), felga skrzywiona, właśnie się prostuje i będę wiedział czy będzie żyć jeszcze, dobrze że zapasowe koło to identyczna felga więc nie ma bólu. ALe co gorsza teraz kierownica jest skrzywiona ok. 1 cm w prawo. Żeby jechać prosto muszę ją skręcić o ten 1 cm i wtedy wydaje się że jest ok, nie skręca samochód już po drodze. Czy jest możliwość że tylko zbieżność myszę ustawić i będzie ok czy też bankowo gdzieś coś skrzywiłem w zawiasie. Mechanicy patrzyli, szarpali koło, takim łomem też patrzyli czy jest ok zawias i niby ok.... Więc czy jest sens jechać na zbieżność, czy lepiej jeszcze raz poszukać np. skrzywionego drążka ? Mogła się przestawić zbieżność bez uszkodzenia czegoś?
Miałem taką przygodę niecały miesiąc temu. Uderzenie naprawdę mocne (felga do wyrzucenia i przestawiona kierownica), a mimo tego na stacji diagnostycznej nic nie znaleźli. Niby wszystko całe i proste. Dopiero po ok 100km zaczęło wyć łożysko. Wymieniłem i ustawiłem zbierzność i jest ok.
U ciebie nie słychać łożyska?

hariusz
04-02-09, 12:31
U mnie wszystko wydaje się być ok, poza tą kierownicą krzywą o te 1 - 2 cm, nic nie skrzypi nie harczy, nie stuka. Felga stalowa to wyrzucenia poszła, ale mam tą zapasówkę już przełożoną. Dziś mam trasę 150km to będę pewnie więcej wiedział. Szlag by to trafił, 2 m dalej krawężnik miał 2 cm, a ja się musiałem wbić na odcinek 15 cm. Oby na zbieżności + ewentualnie drążku kierowniczym i łożysku się skończyło...

Dżu
04-02-09, 14:15
Witam :)
Gdzie znajdę numer silnika w MB7 ? tabliczki nie znalazłem a na silniku nie mogę zlokalizować (w podwieszonym temacie widze tylko benzyniaka)
Nowy nabytek więc dowód tymczasowy w polu moc trzy kreseczki :/

fanie by było wiedzieć czy to N czy R

SoZa
04-02-09, 20:55
Jaki rozmiar ma klucz do swiec w B18C4?
16 z tego co pamietam

zieliniaczek
04-02-09, 21:13
czy poda mi ktos odpowiednie et do 16" i 7,5 feldze? by pasowalo do mojej Hondy

Gruszka
04-02-09, 22:04
czy poda mi ktos odpowiednie et do 16" i 7,5 feldze? by pasowalo do mojej Hondy

Szerokosc felgi nie ma znaczenia przy odsadzeniu ET. Szukaj minimum 40-45 (seryjne felgi, ktore ladnie sie chowaja maja 55). Przy ET35 przod bedzie wystawal na zewnatrz, poza rant blotnika.

Pzdr.

zieliniaczek
04-02-09, 22:51
teraz mam 14" i 6" i sa na rowno z nadkolami, pytam bo nie chce wlasnie udziwnien pozniej , dzieki

OSCAR
05-02-09, 14:02
Szerokosc felgi nie ma znaczenia przy odsadzeniu ET. Szukaj minimum 40-45 (seryjne felgi, ktore ladnie sie chowaja maja 55). Przy ET35 przod bedzie wystawal na zewnatrz, poza rant blotnika.

Pzdr.

vtam,

tutaj musze sie troszeczke niezgodzic....
mianowicie szerokosc felgi ma oczywiscie znaczenie przy doborze felg, rowniez w odniesieniu do et.
np. Tomku, jak masz felge 7.5cala szeroka i jest rowno z blotnikiem przy et 45 to juz przy et40 bedzie wystawala.
druga sprawa, felgi w vti maja 5.5 cala szerokosci i et55, alu 6" i et chyba 50. inne wersje silnikowe maja inaczej rozstawione kola, rozstaw kol jest o 1cm wiekszy i inne et maja felgi (buda ma takie same wymiary).
jakby przekopac forum, ludzie pisza, ze maja felgi 15" J7 i et 38 i nic nie trze i nic nie wystaje.
ja ze swojej strony moge powiedziec, ze przy mb6 i mc2 minimalne et to 40-42, optymalne 45 przy feldze J7 15-16".
w pozostalych wersjach silnikowych pewnie optymalne et przy takich felgach jest kolo et40. tego nie moge powiedziec na 100% bo tego sam nie przetestowalem, opieram sie tylko na wypowiedzial kolegow z forum.

jakbym sie mylil, to prosze o sprostowanie :)

pozdrawiam

zieliniaczek
05-02-09, 20:29
no wlasnie dobrze gadasz:) bo ja w seju to przerabialem na 13" i inne et odnosilo sie do felgi 5,5" i inne do 7"

skubiszek
06-02-09, 14:53
jak wymienić przewód Anteny w MB2? poszła mi końcówka, kupiłem przewód i teraz gdzie go poprowadzić i ciągnać ??

zed
06-02-09, 17:59
czy poda mi ktos odpowiednie et do 16" i 7,5 feldze? by pasowalo do mojej Hondy

Przy 16'' 6,5 ''+opona profil do 50 i nawet glebie 40mm nic nie trze ;)

zieliniaczek
06-02-09, 20:13
no oki ale przy jakim et felgi?

OSCAR
06-02-09, 23:34
optymalnie 40-45, mozesz zaryzykowac 38 byc moze tez nie bedzie tarlo, ale to trzeba by przymierzyc.

zieliniaczek
07-02-09, 10:55
podziekowal :)

Grześ
07-02-09, 12:10
Czy zbyt mały luz zaworowy może mieć znaczny wpływ na spalanie ?


Falują obroty na biegu jałowym. Zgodnie z zaleceniami forumowiczów wykonano:
- przepustnica i krokowy czysty jak łza
- wymieniony filtr paliwa, świece
- wyregulowane zawory
- reset ecu

Po tych zabiegach wskazówka jest troszkę spokojniejsza ale czy jest szansa by było jak dawniej?
Czy jest szansa, że wymiana kabli WN coś pomoże?

aer
07-02-09, 14:21
Czy ktoś mógłby dla mnie zrobić zdjęcie obudowy termostatu (takie jak poniżej), albo chociaż potwierdzić (lub zaprzeczyć), że w zaznaczonym miejscu, w obudowie powinno być wcięcie takie jak na zdjęciu?
Nie jestem pewien czy jest prawidłowo, czy przypadkiem przy wymianie termostatu nie uszkodzono mi obudowy.

http://img89.imageshack.us/img89/1939/termostatls3.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=termostatls3.jpg)

Oktawian86
07-02-09, 14:53
z ciekawości poszedłem do swojego samochodu(ten sam silnik) i ja takiego ubytku nie mam. Możliwe że coś tam Ci uszkodzili

aer
07-02-09, 14:54
Tego się właśnie spodziewałem.
Dzięki za pomoc.

taif1991
07-02-09, 18:00
Na jakiej zasadzie sie mątuje halogeny w 5D?

Czy w tych zaslepkach w zderzaku mozna wyciac otwory na halogen?

Nie mowie o orginalnych halogenach, tylko dostalem takie soczewkowe" i wlasnie sie zastanawiam jak je tam upchnac...

qba1983
07-02-09, 18:58
Na jakiej zasadzie sie mątuje halogeny w 5D?



to pytanioe jest dos dziwne...:rolleyes:
halogen montuje sie tak jak w kazdym innym aucie, i zasada jest ta sama...


co do tych plastykowych zaslepek... tak, jak je zdejmiesz to zobaczysz ze od tylu jest taki rancik po ktorym mozna wyciac oryginalny otwor na halogen(ja tak zrobilem)

bialy06
08-02-09, 14:40
Witam
Mam na oku felgi 15" 6,5J ET37 i chciałbym założyć na nie oponki 195/50. I teraz pytanie czy w budzie MB2 nie będzie tarło i wystawało za rant błotnika? Obecnie zawiecha seria ale planuje zglebić -30 max -35mm i czy wtedy też będzie wszystko OK??

EDIT:

jakby przekopac forum, ludzie pisza, ze maja felgi 15" J7 i et 38 i nic nie trze i nic nie wystaje.
Czy w takim wypadku 15" 6.5J ET37 będzie bardziej wystawać, bardziej schowana, czy tak samo jak w zestawieniu które napisałeś?

SoZa
08-02-09, 16:45
Witam
Mam na oku felgi 15" 6,5J ET37 i chciałbym założyć na nie oponki 195/50. I teraz pytanie czy w budzie MB2 nie będzie tarło i wystawało za rant błotnika? Obecnie zawiecha seria ale planuje zglebić -30 max -35mm i czy wtedy też będzie wszystko OK??

EDIT:

Czy w takim wypadku 15" 6.5J ET37 będzie bardziej wystawać, bardziej schowana, czy tak samo jak w zestawieniu które napisałeś?
u mnie była własnie taka gleba i felga i było jak najbardziej ok - było to za czasów gdy moje wozidło było mb2

czara
09-02-09, 08:07
witam, czy po wymianie kolektora wydechowego trzeba restartować komputer? nie dawno czyściłem przepustnice ale znowu zaczęły mi spadać obroty na jałowym.Czy może mieć to jakiś związek z wymiana kolektora z 4x1 na 4x2x1?

drex87
09-02-09, 10:02
witam, czy po wymianie kolektora wydechowego trzeba restartować komputer? nie dawno czyściłem przepustnice ale znowu zaczęły mi spadać obroty na jałowym.Czy może mieć to jakiś związek z wymiana kolektora z 4x1 na 4x2x1?

czy moze miec z tym zwiazek to ci nie powie male raczej po wymianie kolektora pasowało by zrobic reset ja np. robie reser zawsze jak cos wymieniam np. filtry itp. napewno nie zaszkodzi a jedynie moze cos pomuc

BolzZ
09-02-09, 12:28
a co najmniej pomóc :D

czara
09-02-09, 13:37
dzięki, jeszcze jedno pytanie czy w D14A8 można wyjąć i wyczyścić silniczek krokowy bez wyciągania całej przepustnicy? jak juz mam robić reset to może poczyszczę krokowy bo coś obrotomierz pływa ;/

SoZa
09-02-09, 14:29
dzięki, jeszcze jedno pytanie czy w D14A8 można wyjąć i wyczyścić silniczek krokowy bez wyciągania całej przepustnicy? jak juz mam robić reset to może poczyszczę krokowy bo coś obrotomierz pływa ;/
lepiej wyczyść to i to , w tym silniku przepustnica schodzi gładko, miejsca jest tam opór.

Gruszka
09-02-09, 23:31
vtam,

tutaj musze sie troszeczke niezgodzic....
mianowicie szerokosc felgi ma oczywiscie znaczenie przy doborze felg, rowniez w odniesieniu do et.
np. Tomku, jak masz felge 7.5cala szeroka i jest rowno z blotnikiem przy et 45 to juz przy et40 bedzie wystawala.
druga sprawa, felgi w vti maja 5.5 cala szerokosci i et55, alu 6" i et chyba 50. inne wersje silnikowe maja inaczej rozstawione kola, rozstaw kol jest o 1cm wiekszy i inne et maja felgi (buda ma takie same wymiary).
jakby przekopac forum, ludzie pisza, ze maja felgi 15" J7 i et 38 i nic nie trze i nic nie wystaje.
ja ze swojej strony moge powiedziec, ze przy mb6 i mc2 minimalne et to 40-42, optymalne 45 przy feldze J7 15-16".
w pozostalych wersjach silnikowych pewnie optymalne et przy takich felgach jest kolo et40. tego nie moge powiedziec na 100% bo tego sam nie przetestowalem, opieram sie tylko na wypowiedzial kolegow z forum.

jakbym sie mylil, to prosze o sprostowanie

pozdrawiam

Hej Mariusz,

Oczywiscie masz racje, wszystko co napisales sie zgadza :) Mi w duzym skrocie chodzilo o to, ze felgi innych producentow (nieoryginalne), to zazwyczaj 15x6 lub 15x6,5 i rzadko kupuje sie inne. Szerokosc wtedy nie gra wiekszej roli, ale oczywiscie porownujac dwie felgi o duzej roznicy szerokosci - offset ma ogromne znaczenie. W poprzedniej mojej 5D 1.4 felgi 15x6,5 przy ET 35 z przodu wystawaly, z kolei z tylu chowaly sie, ale na styk i generalnie takiego zestawu nie polecam.

Ponizej link, do fajnego "kalkulatora felg" - polecam:
http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

Pozdrawiam,
Gruszka

OSCAR
10-02-09, 08:15
Hej Mariusz,

Oczywiscie masz racje, wszystko co napisales sie zgadza :) Mi w duzym skrocie chodzilo o to, ze felgi innych producentow (nieoryginalne), to zazwyczaj 15x6 lub 15x6,5 i rzadko kupuje sie inne. Szerokosc wtedy nie gra wiekszej roli, ale oczywiscie porownujac dwie felgi o duzej roznicy szerokosci - offset ma ogromne znaczenie. W poprzedniej mojej 5D 1.4 felgi 15x6,5 przy ET 35 z przodu wystawaly, z kolei z tylu chowaly sie, ale na styk i generalnie takiego zestawu nie polecam.

Ponizej link, do fajnego "kalkulatora felg" - polecam:
http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

Pozdrawiam,
Gruszka

oo fajny ten kalkulator, polecam tym co szukaja zamiennikow felg alu. jest tam obrazowo przedstawione co to jest et, j i inne parametry felg - warto dodac do "ulubionych"

pozdrawiam

cola
10-02-09, 08:29
Swiety kalkulator! Wielkie dzięki :)

hariusz
10-02-09, 14:14
Witam, czy civ '99 5d ma rozstaw śrub 114 ? Bo potrzebuje felgi stalowej 14' a są chyba też 100. To będzie napisane gdzieś na feldze? Pewnie nie da się tego sprawdzić bez zdejmowania kołpaka...

Slawkowski
10-02-09, 14:16
VTi ma 114, nasza wer.5d ma 100.

jjurgiel
10-02-09, 14:57
Pewnie nie da się tego sprawdzić bez zdejmowania kołpaka...

14 mm różnicy to i centymetrem krawieckim da się namierzyć:)

sebekkk1
10-02-09, 18:33
Witam. Mam pytanie czy adapter załączony do radia Sony CDX-GT23 będzie pasował do fabrycznej instalacji? (Civic MA8, obecnie oryginalne hondowskie radio 200R) ;)

drex87
10-02-09, 19:33
kolego musisz kupic przejsciówkę z koski hondy na ISO popytaj w sklepach z elektronika lub na allegro tu masz przykład
http://www.allegro.pl/item528712583_honda_adaptor_kostka_zlacze_samochod owe_dar_8b.html

sebekkk1
10-02-09, 21:11
Dzięki wielkie, pozdrawiam. :)

mirasek
10-02-09, 23:05
u mnie hondowskie radio było na kostki ISO także nowe pasowało plug and play, wystarczy wyjąć i sprawdzić

200R... chyba takie właśnie miałem, sprawdze

czara
11-02-09, 11:59
witam czy komplet rozporek i stabilizatorów z civica 5D 1.8 vti 98r podejdzie do MA9 95?

drex87
11-02-09, 12:46
witam czy komplet rozporek i stabilizatorów z civica 5D 1.8 vti 98r podejdzie do MA9 95?

podejdzie tylko moze nie byc otworów tak jak np. Przednia rozporka górna

taif1991
11-02-09, 16:38
Czy ten: http://moto.allegro.pl/item543640581_wklad_lust_honda_civic_95_01_5_d_acc ord_93_96.html

wkład lusterka

bedzie pasowal do mojej 5D 99r.

Ma to jakies znaczenie ze mam elektryczne lusterka?

Jak go tam zamontowac?

drex87
11-02-09, 16:50
bedzie pasował widze ze jest on juz tym plastikiem z tyłu tma tylko zatrzaski sa. Ale moim zdaniem troche drogo ja w sklepie motoryzacyjnym za samo szkło dałem 15zł i zadnej roznicy nie ma takze popytaj

a tu masz jak wymienic wkład http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=8550&highlight=podgrzewane+lusterka

crash
11-02-09, 19:28
podejdzie tylko moze nie byc otworów tak jak np. Przednia rozporka górna


i prawdopodobnie nie masz otworów w tylnich wachaczach poprzecznych do mocowania stabilizatora ... i dziur do rozpórki tylnej dolnej...

taif1991
11-02-09, 19:41
drex87 dzieki wielkie, tego szukalem...

suchy2004
14-02-09, 16:06
Wiem że było już o tym, ale nie to czego potrzeba...Mianowicie, chcę założyć centralny na pilota. Założyłem siłownik w drzwiach kierowcy, przeciągnąłem kabelki...chciałbym jakiś schemat, jak podmienić centralki, tzn jaki kolor kabelka co oznacza?
No i jak podłączyć kabelki do kierunków lub świateł postojowych?Czy pod przycisk awaryjnych jakoś?,ale jak?

defel
16-02-09, 21:11
Witam, czy do hani 5D 95r. można bez problemowo zamontować fotele i kanapę z nowszych roczników (chodzi o lata 96-99) ? czy czymś się różnią przy tej samej budzie ?. chciałbym sobie zmienić a z mojego rocznika to wybór jest mały lub są w strasznym stanie:eek: .

Gruszka
16-02-09, 22:23
Witam, czy do hani 5D 95r. można bez problemowo zamontować fotele i kanapę z nowszych roczników (chodzi o lata 96-99) ? czy czymś się różnią przy tej samej budzie ?. chciałbym sobie zmienić a z mojego rocznika to wybór jest mały lub są w strasznym stanie:eek: .

Mozesz smialo wkladac tapicerke z dowolnego rocznika (jedyny mankament, to oparcie tylnej kanapy - masz auto z lat 95-98 a wiec oparcie z tapicerki nowszej niz te roczniki, czyli z lat 99-00, nie bedzie sie zatrzaskiwac i trzeba bedzie zmienic mocowanie - takie male uszy metalowe 2 szt.).

Jak juz zmieniasz, to pomysl nad tapicerka od VTi, niewiele dolozysz a podarujesz sobie odrobine luksusu:
http://www.allegro.pl/item557700703_honda_civic_5d_vti_tapicerka_skorzan a_polskory.html

Mozesz tez zaszalec i kupic np, pelna skore:
http://www.allegro.pl/item552825313_honda_civic_5d_1997_2000.html

Pzdr.

Xus
17-02-09, 01:42
link do pierwszych foteli jest z hondy UK

TeeS1975
17-02-09, 02:07
tak ale są takie same jedyny mankament to regulacja wysokości siedziska ma ja pasażer nie kierowca, poza plug and play

czara
17-02-09, 08:02
mam kłopot z żarówką H4 co 3-4 miesiące przepala mi sie żarówka od strony kierowcy i zaczyna kopać prąd w drzwiach kierowcy przy zamykaniu. Druga strona jest ok. Jak szukać przebicia? i co może być przyczyna przepalania sie żarówki w tak szybkim tępię ?

Barry
17-02-09, 22:02
Jeżeli używasz dobrych żarówek to jest kilka możliwości.
1. Napięcie z regulatora za wysokie.
2. Możesz mieć gdzieś małe zwarcie.
3. Skorodowane lub brudne kostki żarówek.

czara
18-02-09, 10:00
dziwna sprawa bo wczoraj włożyłem nowa żarówkę i problem zniknął, nie wiem czy to ma coś wspólnego ale wydaje mi sie ze kiedy przepaliła sie żarówka i jak postał cala noc na zimnym gorzej odpalał jakby akumulator był słabszy czyli wynikało by ze gdzieś jest zwarcie.chyba nie obejdzie sie bez wizyty u elektryka ;/

mam jeszcze jedno pytanie dostałem wczoraj podłokietnik sa tam 3 przyciski sterowania szybami i jeden przełącznik on - off. wie ktoś do czego on służy? halogeny były przy kierownicy,spryskiwacze lamp tez, podgrzewanie foteli tez, może podgrzewanie lusterek? ale taki przycisk jest tez chyba inny.:)

taif1991
18-02-09, 10:09
a to nie jest przypadkiem od tego ze off nikt nie moze otworzyc elektrycznych szyb w samochodzie a on ze moga otwierac? :D

czara
18-02-09, 10:21
:D zapomniałem o tym przycisku ,nie mam stylu elektryki wiec wyleciało mi z głowy hehe dzięki
a tak na marginesie można go przerobić na coś innego? tzn podpiąć pod niego np ogrzewanie lusterek? działa jak zwykły przełącznik?

drex87
18-02-09, 11:21
:D zapomniałem o tym przycisku ,nie mam stylu elektryki wiec wyleciało mi z głowy hehe dzięki
a tak na marginesie można go przerobić na coś innego? tzn podpiąć pod niego np ogrzewanie lusterek? działa jak zwykły przełącznik?

tak dział ja kzwykły przełacznik mozesz podpiac co tylko ci sie zamarzy

kamsmol
18-02-09, 19:07
WITAM

Mam pytanko związane z drążkiem kierowniczym... Po powrocie z serwisu okazało sie ze do wymiany mam drążki kierownicze... Mam H 5D MA9 i rozmiar gwintu mam z obu stron M14... Czy ktoś wymieniał ostatnio te drążki???? Jakiej firmy i gdzie kupowaliście??? proszę o odp.. z góry dziękuje

Pozdrawiam
Kamil

abarth81
18-02-09, 20:35
kolego 555 algo QH (quinton hazel) angielskie ja mam 555 od roku i narazie zero zuzycia co do QH to chyba szły na pierwszy montaz w 5D (kształt mają identyczny jak oryginalne)

kamsmol
18-02-09, 20:40
odnosnie firm wlasnie takie zamierzalem kupic ale jak kupowales jaki rozmiar gwintu miales 12/14 czy 14/14...???

Nev-X
19-02-09, 18:24
Witam. Mam takie pytanko odnośnie lampki wewnętrznej w Civicu 5d MA8. Założyłem diodową żarówkę i ustawiłem włącznik żeby się lampka zapalała przy otwieraniu drzwi. No i się zapala tylko gdy zamknę drzwi to gaśnie ale nie do końca, diody lekko się świecą. Jeśli wyłączę je całkiem to gasną. Co może być przyczyną ?? Przy zwykłej żarówce tego nie było.

misiek1
19-02-09, 18:49
odnosnie firm wlasnie takie zamierzalem kupic ale jak kupowales jaki rozmiar gwintu miales 12/14 czy 14/14...???

wymieniałem na 555 i gwint był 14/14, co ciekawe jak zamawiałem w sklepie motoryzacyjnym trzy razy przyszły drążki z gwintem 12/14 w końcu kupiłem na allegro:)

kamsmol
19-02-09, 19:55
misiek a moglbys podeslac mi linka jakie kupowales na allegro... lub od jakiego sprzedawcy???

Pozdr
Kamil

Nev-X
20-02-09, 18:02
Witam. Ostatnio miałem wymieniany lewy błotnik po lekkiej stłuczce. Zauważyłem że klosz lewej przedniej lampy jest zaparowany, a lampa niby nie była uszkodzona. Wie ktoś może co zrobić żeby ona nie parowała??

chubik
20-02-09, 18:07
Witam. Ostatnio miałem wymieniany lewy błotnik po lekkiej stłuczce. Zauważyłem że klosz lewej przedniej lampy jest zaparowany, a lampa niby nie była uszkodzona. Wie ktoś może co zrobić żeby ona nie parowała??

Rozkleić.Wyczyścić i porządnie skleić :D

Nev-X
20-02-09, 18:16
Dzięki :) poczekam aż sie cieplej zrobi :)

KruKs
21-02-09, 10:45
Czy podczas wymiany filtra paliwa trzeba najpierw zmniejszyc cisnienie w przewodach ? I czy przy zmniejszaniu trzeba odkrecic kleme " - " od akumulatora ? (bo tak mowi niby manual) :P

I ile wchodzi plynu hamulcowego do anglika ? 0.5L starczy ?

qba1983
21-02-09, 14:00
0,5l starczy.... juz o tym bylo ze 2 strony wczesniej...

przy zmianie filtra zrob jak karze manual.... odlacz kleme, a cisnienie zmniejsza sie rozkrecajac sruby na filtrze... wiec nic dodatkowego nie musisz robic, mozesz zarzuciuc szmate na filt podczas odkrecania, zeby sie paliwko nie rozlalo po calym silniku...;)

taif1991
22-02-09, 10:39
ze tak zapytam, po co odlanczac kleme?

ja ostatnio wymienialem filtr paliwa i tego nie zrobilem... mam sie czegos obawiac?

vtec
22-02-09, 12:38
Po to żeby przypadkiem nie poszła iskra w benzyne jak będzie paliwo gdzieś leciało :p I miałeś sie czego obawiać, bo mogło wszystko wypier#%$^$# fpisdu :D Przecież pod karoserie jest podłączony minus no nie? :p

czara
22-02-09, 12:43
w civicu 5D 6gen tłumik ma dospawana końcówkę bardziej z prawej strony nie centralnie na środku czy jeśli kupie uniwersalny z centralnie osadzoną końcówką będę mógł go zamontować tak aby otwór w zderzaku pokrywał sie z końcówką? nie mam jak tego sprawdzić pogoda fatalna i nie wiem czy takie przesuniecie tłumika jest możliwe.

Chemiczny
22-02-09, 19:15
Szybkie pytanie:
Czasami po uruchomieniu silnika nie działa mi opcja jednokrotnego przejechania wycieraczkami (wajcha w dół). Sytuacja wraca do normy jak uruchomię wycieraczki pokrętłem bądź pociągnę wajchę do siebie żeby uruchomić spryskiwacz i wycieraczki jednocześnie -
Czy mam się uzbrajać w kasę na nowy przełącznik > czy coś nie styka ?
po tym jak uruchomię już wycieraczki to "wajcha w dól" działa spokojnie i nie zacina się

bialy06
22-02-09, 19:19
Szybkie pytanie: jak są ustawione żarówki w listwie podświetlającej zegary od góry? Pionowo czy poziomo bo nie wiem jakie diody dobrać, żeby efekt był najlepszy. Mile widziana fotka tej listwy jak ktoś ma pod ręką.

NUPEL
22-02-09, 19:46
witam. musze zmienic tarcze i klocki
czy taki zestaw bedzie ok?
http://moto.allegro.pl/item552764275_tarcze_brembo_klocki_ferodo_honda_ci vic_rover.html
jezeli nie, to poleccie cos dobrego tak do 300-350 zl

kamsmol
22-02-09, 19:58
Szybkie pytanie: jak są ustawione żarówki w listwie podświetlającej zegary od góry? Pionowo czy poziomo bo nie wiem jakie diody dobrać, żeby efekt był najlepszy. Mile widziana fotka tej listwy jak ktoś ma pod ręką.

foto nie mam ale zarowki ustawione sa poziomo...

TeeS1975
22-02-09, 23:25
poziomo, zwrócone główkami do siebie

Barry
23-02-09, 00:02
poziomo, zwrócone główkami do siebie

No nie bardzo. Żarówki są równolegle do siebie. Idą w poprzek listwy.
Jeżeli dasz białe diody będziesz miał piękną niebieskawą poświatę na wskazówkach. Mam tak u siebie, wygląda super.:)

bialy06
23-02-09, 00:13
Wielkie dzięki chłopaki:)
Pozdr.

TeeS1975
23-02-09, 00:41
Barry masz rację my mystake

kohoshi
24-02-09, 09:47
mam banalne pytanie o rozstaw śrub w felgach do MB2 99' dla mojego staruszka, i ET jakie w alu tam podejdzie, jeśliby ktoś wiedział bo poszukuję felg na lato.

bialy06
24-02-09, 12:35
4x100 a ET w zależności od rozmiaru, szerokości felgi oraz szer. opony. Ale bezpieczne to tak ET od 40 do 50

Cloud
24-02-09, 15:22
a nie czasem 4x114.3??

suchy2004
24-02-09, 15:35
4x114,3 w MB6... W MB2 4x100

Windykator
24-02-09, 17:06
Dobra, to teraz ja mam pytanie :)
Czy ktoś wie na 100%, czy wydechy Aero i 5D są tej samej długości? Czy jest coś czym się różnią?

havok
24-02-09, 17:15
Częścią końcową (rura dłuższa).

suchy2004
24-02-09, 18:48
Mam dwa pytania...Czy elektryka przednich szyb z anglika podejdzie do wersji kontynentalnej?Jesli nie, czy z wieloma przeróbkami się to wiąże.
Drugie czy elektryka szybek przód podejdzie do mojej poliftowej Mb2?

BolzZ
24-02-09, 18:52
nie wiąże się z wielkimi przeróbkami, jeśli nie chcesz mieć kontroli nad prawą szybą z miejsca kierowcy, oraz jeśli automatyczne otwieranie szyby do końca chcesz mieć w prawych drzwiach ;)

taif1991
24-02-09, 19:08
Czy prawidlowo spasowany zderzak z maska ma wygladac jak w tej [H] http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7883877 czy ma tam byc jakas szpara? Jesli ma ktos foto jak to ma wygladac poprawnie, bardzo prosze o udostepnienie, poniewaz u siebie bede wymienial reflektory i chce to jakos spasowac.

suchy2004
24-02-09, 19:46
Czy prawidlowo spasowany zderzak z maska ma wygladac jak w tej [H] http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7883877 czy ma tam byc jakas szpara? Jesli ma ktos foto jak to ma wygladac poprawnie, bardzo prosze o udostepnienie, poniewaz u siebie bede wymienial reflektory i chce to jakos spasowac.

Wygląda jak nie bity przodem;)
Moje kolejne pytanie...Czy można w obudowe lusterka manualnie sterowanego zamknac mechanizmy od elektrycznego?
Chce polakierowac lusterka, mam manualne, a z czasem chcialbym zmienic na elektryczne, szkoda dwa razy placic za lakiernika.
I jeszcze jedno pytanie, czy w desce rozdzielczej bez poduszki pasazera(przedliftowa), mozna wpasowac poduszke od poliftowej?Chodzi mi o samo wyciecie otworu?
Pozdrawiam

taif1991
24-02-09, 22:00
Emblematy na tylnej klapie jak sa mocowane? Po zdjeciu zostaja jakies dziury po nich?

qba1983
24-02-09, 22:10
dziury sa tylko po srodkowym znaczku hondy
reszte mozna zdejmowac...

Barry
24-02-09, 22:34
Podejdzie na pewno.

Chemiczny
25-02-09, 08:41
no i stało się - padł przekaźnik do sterowania wycieraczkami (nie działa stycznik przy jednokrotnym przejechaniu wycieraczkami)
Czy ktoś to rozbierał ? czy trzeba kupić nowe ?
Chodzi mi o całą wajchę

Konrad84
25-02-09, 10:58
cena nowej cię zmasakruje, niestety trzeba szukać używki. Oczywiście jeżeli się nie da naprawić, a tego nie wiem :)

bialy06
25-02-09, 18:35
Jaka jest różnica między halogenami przed i po lifcie?

Mystek
25-02-09, 20:32
Niewydaje mi sie. Raczej nie. Byly tylko dostepne wieksze halogeny z akcesoriow hondy, wypelnialy prawie cala zaslepke.

Pytanie odemnie :

Do C4 lepiej skrzynie S80 od ITR czy modzic obecna ?? Jesli modzic to co dokladnie ? w jaki sposob i +/- ile to kosztuje ... ?

havok
25-02-09, 21:00
Mystek, rób skrzynie tak, jak Konrad. Uniwersalny przepis: 1,2,3 od 1.6 vti i 6 z Integry LS do swojej.

Mystek
25-02-09, 21:11
1,2,3 od B16 rozumiem ze sa krotsze i niebedzie wypadac z Vteca ?

ale co masz na mysli piszac :
i 6 z Integry LS do swojej.

havok
25-02-09, 22:14
Bo mi się palce omsknęły, miało być 5. Piąty bieg jest dłuższy, więc na trasie będzie na niższych obrotach przy tej samej prędkości.

Mystek
26-02-09, 06:37
a to ciekawe rozwiazanie, podoba mi sie.
4 rozumiem zostaje ?

czara
26-02-09, 07:45
witam, mam problem po odpaleniu komputer za późno załącza ssanie. muszę trochę dodać gazu i dopiero wskakuje na wysokie obroty. Ostatnio resetowałem komputer niestety musiałem to zrobić na mrozie ale zrobiłem zgodnie z instrukcja bez żadnego obciążenia pochodził do włączenia dmuchawy potem światła, ogrzewanie, radio itd i 30 min jazdy. w sumie od tamtej pory to sie zaczęło czy to ma jakiś związek z resetem na mrozie? wydaje mi sie ze tak ale zanim będę jeszcze raz resetował juz w ciepłym miejscu wole się upewnić.

Konrad84
26-02-09, 08:19
4 też jest krótsza, więc można wymienić, chyba że chcesz mieć lepsze stopniowanie między 4 a 5 (z lsa) kosztem elastyczności na 4 to możesz zostawić obecną. Istotną sprawą jest wymiana przełożenia głównego. Skrzynia z ITR ma przełożenie 4,78, ale 4 bieg dłuższy od tego z b16, ale wkładając do swojej obecnej skrzyni 1,2,3,4 od b16 będziesz miał dłuższą skrzynię niż ITR ze względu na przełożenie które w b16 i b18 ma chyba 4,28. W dziale turbo na swap lub układ jezdny (nie pamiętam :) ) był temat skrzynia b16 vs. b18 tam wszystko ładnie opisywaliśmy.

Djadi
26-02-09, 14:44
Mam pytanie panowie :) bo coś mi buda w prawo zjeżdża a zbieżność ustawiałem i teraz tak się zastanawiam czy z tyłu w naszych 5D da rade ustawić zbieżność coś tam poczytałem i myślę ze da ale nie jestem pewien poradźcie

Konrad84
26-02-09, 14:54
a pierdzialeś tak samo w opony?

Mystek
26-02-09, 15:27
Skrzynia z ITR ma przełożenie 4,78, będziesz miał dłuższą skrzynię niż ITR ze względu na przełożenie które w b16 i b18 ma chyba 4,28.

To w C4 jest 4.28 a ITR 4.78 ?

No wlasnie i co z kosztami, w jakiej kwocie sie zamykamy ze zrobiona tak srzynia ?

Konrad84
26-02-09, 15:36
tak, tzn nie pamiętam dokladnie cz 4,28, al 4,2 napewno.
Jakiej dokladnie skrzyni?

suchy2004
26-02-09, 15:39
witam, mam problem po odpaleniu komputer za późno załącza ssanie. muszę trochę dodać gazu i dopiero wskakuje na wysokie obroty. Ostatnio resetowałem komputer niestety musiałem to zrobić na mrozie ale zrobiłem zgodnie z instrukcja bez żadnego obciążenia pochodził do włączenia dmuchawy potem światła, ogrzewanie, radio itd i 30 min jazdy. w sumie od tamtej pory to sie zaczęło czy to ma jakiś związek z resetem na mrozie? wydaje mi sie ze tak ale zanim będę jeszcze raz resetował juz w ciepłym miejscu wole się upewnić.


To co opisałeś wygląda na złe działanie krokowego, a może brudna przepustnica.
Rozbierz wyczyść przepustnice, może to pomoże.

jakub005
27-02-09, 11:43
Mam pytankko:czy żeby wymienić żarówkę przy regulacji nawiewu to trzeba zdjąć ten caŁy środkowy plastik?

Xus
27-02-09, 11:51
tak

bialy06
27-02-09, 13:49
Ja nie zdejmowałem i wymieniłem. Wyciągasz popielniczkę i wykręcasz jej mocowanie. Wyciągasz zaślepki wraz z guzikami zamkniętego obiegu, AC itp. wkładasz rękę od spodu i "wymacujesz" obudowy żarówek. Czerwoną obwódką zaznaczyłem gdzie szukać żarówek:
http://images44.fotosik.pl/72/d5e0d28aad8e2791m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d5e0d28aad8e2791)
Zajumałem komuś zdj. Rovera z otomoto bo nie miałem swojego pod ręką:D

Ale jeżeli nie masz szczupłych i zwinnych dłoni to niestety musisz rozbierać konsole:(

taif1991
27-02-09, 18:17
Mam problem ze spasowaniem przedniego zderzaka z maska, dzis zakladalem nowe reflektory, juz na starych to nie bylo spasowane dobrze, tam sa takie zaczepy na ktore sie zaczepia zderzak... no i dzis sie z tym meczylem pol dnia i zostaje mi taka ochydna dziura :(

Chcialbym zeby to wygladlo jak w tej Hondzie: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7536922
ostatnie zdjecie.

Moze juz ktos przez to przechodzil?

A wyglada to teraz mniej wiecej jak w tej: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6384499

Tylko jeszcze wieksze szpary...

teg
27-02-09, 23:36
Nie wiem czy te modele tak mają... W Skodzie miałem tak, że jeśli zgasiłem silnik, "podpompowałem" pedałem hamulca żeby był wysoko i sztywno, to po odpaleniu silnika pedał wpadał w podłogę może 2 cm. Tutaj wpada niemal w podłogę :/ Ogólnie chodzi lekko, hamuje dobrze (sprawdzane na stacji diagnostycznej) , tylko że zakres pracy pedału hamulca nawet przy małych prędkościach jest bardzo duży. Tak ma być?

Mystek
28-02-09, 11:51
Pytanie moze glupie ale tak sie zastanawialem , jak tu wszyscy robia te skrzynie hybrydowe, podmieniaj biegi itp a czy mozliwe bylo by zrobienie skrzyni z 6 biegiem ?

Xus
28-02-09, 13:12
z hybryda jest tak ze zwalasz skrzynie rozbierasz ja i zmieniasz koleczka w srodku:)

Mystek
28-02-09, 14:37
No wiem wlasnie wszyscy zmieniaja ale pytanie czy mozliwym jest dolozenie jeszcze jednego biegu, taka 6-ka przydalaby sie na trasie ;)

qba1983
28-02-09, 15:01
ja zawsze mowie ze wszystko jest mozliwe... ale w tym wypadku jest to ewidentnie nie oplacalne.
pomijam sprawe zwiazana z samym wybierakiem w skrzyni(mysle ze w przypadku wybieraka byla by mozliwosc zastapienia R na 6)
a jesli chodzi o same biegi to pomysl... walek glowny ma jakas dlugosc... na tej dlugosci mieszcza sie wyszystkie 6 biegow(doliczam R) zeby wlorzyc 7 bieg... mosial bys kazdy z trybikow zwezic.... to musialo by bc zrobione dokladnie.. a przy tych wszystkich kolach koszt byl by malo kuszacy
a tak szczerze mowiac.. to malo prawdopodobne zeby sie tego ktos podjal.
no chyba ze jest juz gotowa skrzynia z 6 biegami w innej budzie i caly walek polegal by na dopasowaniu oboudowy skrzynie do silnika...ale czy taka jest...

Mystek
28-02-09, 17:28
a czy typer civ lub accord niemaja 6ki ? Tak z ciekawosci ....

Konrad84
28-02-09, 18:22
wsteczny jest na innym walku.

cola
28-02-09, 19:09
Jak to jest w koncu z tym offestem dla MA9?
Kilka osob mowi, zeby byl jak najwiekszy, 42, 45 a na stronie jednej czytam, ze dla tej budy, to:
Honda Civic (MA8, MA9) 8x16 4x100 30ET

http://www.tomason.de/tn1_listausytkowania.php

Gruszka
28-02-09, 19:17
Cola, to kup sobie takie felgi (16"x8JJ ET30), zaloz a potem bedziemy czekac na temat: "Kupilem felgi, wystaja 2,5cm poza blotnik - pomocy!" i odpiszemy, ze trzeba bylo sluchac porad a nie czytac bzdury na stronie producenta.

cola
28-02-09, 19:32
Cola, to kup sobie takie felgi (16"x8JJ ET30), zaloz a potem bedziemy czekac na temat: "Kupilem felgi, wystaja 2,5cm poza blotnik - pomocy!" i odpiszemy, ze trzeba bylo sluchac porad a nie czytac bzdury na stronie producenta.

Hihi, ok ... Dzieki za rady.
Szukam sklepu w centr. Polsce gdzie bede mogl jechac i poprzymierzac fele. Jakos nie widzi mi sie kupno w ciemno przez neta :/

pozdrawiam
Konrad

qba1983
28-02-09, 20:16
wsteczny jest na innym walku.

mi nie chodzilo o zastapienie kola zebatego wstecznego biegu(choc i tak to co mowisz nie jest prawda...jest na tym samym walku, tylko jest uzyty miedzy walek ktory odwraca kierunek obrotu walka napedowego) nie da sie tak bo kolo zebate jest wyfrezowane bez posrednio na walku i nie da sie go zastapic, no chyba ze by robic od nowa walek.
mowiac o zastapieniu r mialen ma mysli sam mechaniozm zmieniajacy biegi(mechanizm przesuwajacy tuleje)

Mystek
28-02-09, 20:26
Panowie spokojnie, pytanie proste da sie czy nie ?
Ludzie wsadzaja H22 do 3gen i inne cuda wiec pytam czy cos takiego bylo by mozliwe ...

havok
28-02-09, 21:55
Wyczytałem w internecie, że Trust robił skrzynie 6-biegowe do b-serii, ale za jakieś chore pieniądze. Od niczego innego 6-biegowego nie podpasujesz ot tak. Koszta modyfikacji w granicach 10 tys. Tyle w necie.

Konrad84
01-03-09, 10:52
ale koszta tej skrzyni czy przeróbki żeby pasowala inna ?

newil
01-03-09, 10:52
Panowie, obecnie jezdze na 10w40 silnik b18c4 przebieg 140tys , auto z niemiec od 98tys jedzi na 10w40, tak dokumentuje ksiazka. Oleju nie ubywa. Obecnie musze wymienic olej i zastanawiam sie jaki wlac? Valvoline?Motul?Shell? i czy 10w40? pozdrawiam i dzieki za podpowiedz:)

Chemiczny
01-03-09, 10:54
Pytanie dotyczy zamka w drzwiach - ostatnimi czasy użyłem odmrażacza który skutecznie wypłukał wszystko co w zamku siedziało i teraz skubany ciężko chodzi.

Ma ktoś jakieś pomysły co można naładować do środka żeby wróciła płynna praca ? Nie chcę gada rozbierać a raczej nasmarować.

Czuć lekkie chrobotanie i mały opór przy otwieraniu. - Boję się o zmasakrowanie klucza

skolopendra
01-03-09, 13:25
Czuć lekkie chrobotanie i mały opór przy otwieraniu.

w punktach dorabiania kluczy mają specjalne smary do zamków

lunatyk
01-03-09, 22:53
pytanko civic 5d 96r iiii ... :)

w najbliższym czasie [ jak zrobi się cieplej w garażu ] będzie parę dodatków w Hondzie robione m.in chce zainstalować podgrzewanie foteli i wyprowadzić podgrzewanie luterek. I teraz mam pytanie co do przycisków. Nie miałem u siebie nawet przycisku pod przednie przeciwmgielne kupiłem teraz jest... ale z drugiej strony kierownicy na tej samej wysokosci sa zaslepki równiez na 2 przciski. W hondach bylo coś takiego montowane ? chyba w VTI spryskiwacze i podswietlnie zegarów ? mozna dostac 2 przyciski nie oznaczone zadnymi symbolami ?[ bo po co jeszcze raz ten sam przycisk do swiatel z innymi funkcjami ] Potrzebuje takie przyciski o ile lusterka mozna podpiac pod ogrzewanie tylnej szyby o tyle maty grzewcze w siedzeniach chcialbym zainstalować odzielnie... pozdrawiam.

drex87
01-03-09, 23:18
z jednej strony masz do przeciw mgielnych z drugiej do spryskiwaczy lap i dimer do sciemniania podswietlenia a do podgrzewanych foteli guziki powiny byc w srodkowej konsoli miedzy klima a obiegiem wewnetrznym co do podgrzewanych lusterek to miejsce na guzik jest koło sterowania lusterek wszystkie guziki mozna kupic na allegro

arafat
02-03-09, 14:48
Panowie, obecnie jezdze na 10w40 silnik b18c4 przebieg 140tys , auto z niemiec od 98tys jedzi na 10w40, tak dokumentuje ksiazka. Oleju nie ubywa. Obecnie musze wymienic olej i zastanawiam sie jaki wlac? Valvoline?Motul?Shell? i czy 10w40? pozdrawiam i dzieki za podpowiedz:)

Witam, ja przy nie wiadomo jakim przebiegu:( po jakimś Castrolu pół syntetyku (był tylko raz zalany przez handlarza, brak jakichkolwiek informacji na czym jeździł we Włoszech) zalałem Motul 6100 Synergie Plus 10W-40. Spalił około pół litra na 10k km więc chyba ok, na dniach wymieniam ponownie na Motul;)
Pozdrawiam.

pdw88
02-03-09, 17:40
mam malutkie zapytanie
w jakiej pozycji przy zimnym silniku startuje wskażnik temperatury silnika? U mnie wskażnik zaczyna pracę 1cm poniżej kreski poziomej

Slawkowski
02-03-09, 17:49
czy 1 cm ponizej to nie wiem, ale na pewno ponizej kreski poziomej.

teg
02-03-09, 19:35
Mam kilka szybkich pytań, na które odpowiedź przydałaby mi się jescze dzisiaj:

1. Czy w przekładni kierowniczej można kasować luzy, czy też od razu nadaje się do regeneracji?
2. Gdzie znajduje się zawór EGR, jakie są objawy jego zabrudzenia?
3. Co może być przyczyną tłuczenia z tyłu - jakby coś leżało w bagażniku... Wyjąłem wszystko łączenie w tylną półką, wykręciłem bardziej odbojniki klapy... Jeśli ktoś jedzie z tyłu to tłucze się mniej. Puste, głuche odgłosy, jakby trzeszcząca tapicerka albo coś plastikowego leżało w bagażniku.

taif1991
02-03-09, 21:18
szybkie pytanie:

jakie powinny byc grube tarcze hamulcowe z przodu i z tylu w 5D D14Z4.?

Xus
03-03-09, 02:06
śr.: 262
Grubosć tarczy hamulcowej [mm]: 21,0
Min. grubożć: 19
Typ tarczy hamulcowej: wentylowana
Il. otworów: 4
Miejsce zabudowy: oś przednia


śr.: 238,5
Grubosć tarczy hamulcowej [mm]: 10,0
Min. grubożć: 8
Typ tarczy hamulcowej: pełna
Il. otworów: 4
Miejsce zabudowy: oś tylna
dla pojazdów z ABS


stosowana w:

1.4 16V (MB2) (1997.01 - 2001.02); 1396 ccm - 75 KM/55 kW; Silnik: D14A7

1.4 16V (MB2) (1997.01 - 2001.02); 1396 ccm - 90 KM/66 kW; Silnik: D14A8

1.5 16V (MB3) (1997.01 - 2001.02); 1493 ccm - 114 KM/84 kW; Silnik: D15Z8

1.6 16V (MB4) (1997.01 - 2001.02); 1590 ccm - 116 KM/85 kW; Silnik: D16B2

2.0 i TD (MB7) (1997.01 - 2001.02); 1994 ccm - 86 KM/63 kW

teg
03-03-09, 12:33
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, nie mam jak sprawdzic bo pisze z komórki... Czy jest różnica w skrzyniach biegów przy silniku d15z8, miedzy hatchbackiem 5d, sedanem i 3d? Czy sa to te same skrzynie biegów, jesli sie różnią to jak bardzo, czy moge do 5d wsadzić skrzynie od 3d albo sedana? Czy tez moze przełożenia beda krótsze? Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi, po poludniu jade po skrzynie. Proszę o pomoc.

drex87
03-03-09, 13:43
kolego po pierwsze w 3d nie było silnika D15Z8 po drugie skrzynie maja inne przełozenia bo sa robione pod dany silnik D15Z8 to vtec-e czyli ma długa skrzynie jesli ci nie zalezy na dynamice tylko na mały spalaniu to załuz taka jaka miałes a jeli ci zalezy na dynamice to poszukaj skrzyni o krótszych przełozeniach tu taj masz dane która skrzynia jakie ma przełozenia http://img225.imageshack.us/img225/3562/gearratiosix8.png

taif1991
03-03-09, 14:51
Xus Normalnie Wielkie dziekie za takie info!

alen333
03-03-09, 17:10
Potrzebuję porady dotyczącej podłączenia mat grzewczych razem z przyciskami co gdzie jak wpiąć.
Chodzi mi o podgrzewane przednie fotele.
Mam oryginalne maty i przyciski z Rovera tylko nie wiem jak i gdzie to wszystko podłączyć.
Wszystko zaczyna się i kończy na włożeniu przycisków i mat grzewczych.
A co z elektryką? Może ktoś bawił się już w podłączenie owych mat...

teg
03-03-09, 21:16
Znowu ktoś mnie nie zrozumiał... ;) Dokładniej: jutro mam okazję przełożyć skrzynię z VI gen. sedana 1.5 do mojej VI gen. hatchbacka 1.5.

1.Czy te modele z tymi silnikami mają te same skrzynie? Bo dawca nie ma tabliczek znamionowych :| Po prostu nie ma już elementów, na których były. Sprzedawca ma papiery itp., jestem pewien legalności.
2. Czy w sedanach występował silnik 1.5 o mniejszej mocy, np. 90KM, jak to bywało w starszych hatchbackach i czy skrzynia w takim wypadku (jeśli sedan 90KM istniał) miała krótsze przełożenia?

ketang
03-03-09, 21:55
Zablokowal mi sie pas bezpieczenstwa --mial ktos podobny problem?da sie to rozebrac?

Djadi
03-03-09, 23:02
podejdą mi te fele z tym ET do mojego 5d piszcie szybko http://www.allegro.pl/item570363598_felgi_opony_15_4x100_195_50r15_zobac z.html

taif1991
03-03-09, 23:49
Regulacja swiatel gora dol jest, a jest moze prawo, lewo? Bo oba swiatla schodza mi sie do srodka, w taki krzyż...

wunat
03-03-09, 23:53
gora dol, jezeli chodzi Ci o elektryczna, silniczkiem?

taif1991
03-03-09, 23:58
chodzi mi o manualna regulacje, nie elektryczna, gora dol mam ustawione ok. tylko czy da sie ustawic prawo lewo? chcialbym zeby prawy reflektor dobrze oswiecal prawa strone, pobocze.

TeeS1975
04-03-09, 00:47
na każdej lampie masz dwie śruby jedna reguluje góra dół druga prawo lewo

Djadi
04-03-09, 08:15
podejdą mi te fele z tym ET do mojego 5d piszcie szybko http://www.allegro.pl/item570363598_felgi_opony_15_4x100_195_50r15_zobac z.html

fajnie że ktoś mi odpowiedział!!

wunat
04-03-09, 08:44
fajnie ze zerknales na wielki podwieszony temat o felgach i ich ET!

teg
04-03-09, 09:42
Panowie jeszcze raz bardzo prosze o odpowiedź, czy skrzynia z sedana 1.5 pasuje i ma takie same przełożenia jak w hatchbacku 1.5? I czy w sedanach montowano 1.5 90KM z krotsza skrzynia jak w hatchbackach? Bardzo mi potrzebna ta informacja.

drex87
04-03-09, 10:49
kolego w sedanie był D15z6 a ty masz d15z8 skrzynia ci podejdzie ale napewno ma troszke inne przełożenia

cola
04-03-09, 11:30
Mam MA9 z 1995r.D15Z3.
Chce zakupic dywaniki i pytaja mnie czy mam model przed zmiana w 1995. czy po? Mozecie pomoc?

edit:
Oka, z tego co widze lifting byl w 1997r. :)

teg
04-03-09, 11:40
kolego w sedanie był D15z6 a ty masz d15z8 skrzynia ci podejdzie ale napewno ma troszke inne przełożenia

Dzieki eielkie za odpowiedz! Ale o ile widze, to D15Z6 i Z8 maja takie same przelozenia skrzyn, tyle ze znalazlem porownaie 5d d15z8 i 3d d15z6 :/ Czy moze mi to ktos sprawdzic? Bo jestem na komie :/ Bardzo proszę.

drex87
04-03-09, 13:19
Mam MA9 z 1995r.D15Z3.
Chce zakupic dywaniki i pytaja mnie czy mam model przed zmiana w 1995. czy po? Mozecie pomoc?

edit:
Oka, z tego co widze lifting byl w 1997r. :)

fajne pytanie ci zadali bo ja nie wiem co tu ma do zeczy przed liftem czy po przecież dywaniki sa takie same nie rozumie

cola
04-03-09, 14:48
Chyba babeczka niezbyt kumata (tak jak ja:) :)

Podala mi linka do zjec dywanikow:
http://www.autovip.pl/foto/d/welur/801006.jpg

Teraz mam gumowe i ten kierowcy jest inny...
Powiedzcie, to sa dobre dywaniki do mojej Hani?

Konrad

taif1991
04-03-09, 15:26
kolego a mi sie wydaje ze te dywaniki: http://moto.allegro.pl/item548851582_dywaniki_samochodowe_honda_civic_96_ 00_5d_cena.html
bede dopasowane bardzo dobrze, ementualnie te: http://moto.allegro.pl/item567357254_honda_civic_5d_dywaniki_welurowe_wys oka_jakosc.html

kupilem teraz gumowe takie: http://moto.allegro.pl/item566421441_honda_civic_dywaniki_gumowe_korytka_ szybka_wysylk.html i powiem ze srednio pasuja...

na lato musze kupic welurowe, takie jak te z pierwszego linku lub z drugiego.


na każdej lampie masz dwie śruby jedna reguluje góra dół druga prawo lewo

patrzylem przedchwila i nic... mam tylko jedna śrube od regulacji, gora dol, drugiej nigdzie nie widze :( no i jak to ustawic? bo swiatla swieca mi do srodka, lewe ok, ale prawe chce zeby oswietlalo pobocze.

TeeS1975
05-03-09, 00:47
musisz mieć śrubę, masz naklejki na lampie od góry

qba1983
05-03-09, 07:03
druga srube masz troche schowana... szukaj otworu przy blotniku... ta sruba jest mniej wiecej kolo kierunkowskazu. nie widac jej z gory... masz tylko otwor w blasze...

pit69
06-03-09, 08:45
siema jaki tlumnik sportowy byscie polecili do mojej hani..czy sa jakies dedykowane ktore pasuja bez przerobek ? czy poprostu pierwszy lepszy uniwersalny i kombinowac ze spawaniem itp..

Konrad84
06-03-09, 08:54
deykowany dostaniesz ulter, dalej zależy co masz na myśli pisząc "sportowy" i "uniwersalny".

teg
06-03-09, 08:54
A co to jest: tłumik sportowy? Bo mnie się to kojarzy z kołpakami sportowymi ;) Masz przerobiony wydech, czy chcesz wymienić tłumik końcowy na jakiś dający... hmmm.. inny dźwięk? Pamiętaj że jak zmienisz średnicę rury wylotowej bez innych przeróbek to pogorszysz moc i przebieg momentu obrotowego.

Krasny
06-03-09, 08:55
Witam!

Ostatnio chciałem zakupić części do swojej Hondy w Intercars w Gdańsku, ale potrzebny jest "nr klienta" którego nie znam.:(
Czy osoby z Klubu Hondy obecnie mogą jeszcze uzyskiwać rabat na części w/w sklepie.
Czy zna ktoś "nr klienta" którym można się posługiwać przy zakupie części?
Proszę o odpowiedz na PW.

Pozdrawiam :)

Konrad84
06-03-09, 09:19
te zniżki są dla klubowiczów, ty jesteś sympatykiem ;)

luk137
06-03-09, 11:58
Witam . Jak wymienić żarówkę w przednim kierunkowskazie w modelu przed liftingiem ?? Może ktoś wie ?? Bo ja nie mam pojęcia . Z góry dzięki za pomoc .

drex87
06-03-09, 13:22
kolego trzeba natkole leko odchylic i wł9ozyc tam reke i wyciagniesz zarówkę innego sposobu nie ma

mickee
06-03-09, 13:25
luk137: skręcasz koła w lewo lub w prawo, zależy w którym kierunku chcesz wymieniać, odpinasz spinki nadkola plastikowego, odkręcasz śrubę mocującą nadkole do zderzaka. Ściągasz nadkole lub odginasz jego przednią część i jak wsadzisz dobrze rękę to dostaniesz sie do żarówki.
Jak masz instrukcje to jest to tam opisane.

luk137
06-03-09, 13:51
Dzęki za podpowiedz . Troche dziwnie to wymyślili .

ARA
06-03-09, 21:19
Ile potrzeba płynu chłodniczego (do całkowitej wymiany) - 5D 1.4

nikog0
06-03-09, 22:27
Ile potrzeba płynu chłodniczego (do całkowitej wymiany) - 5D 1.4 manual, którego mam na kompie mówi że 3,1 dm3

Mam pytanie odnośnie opon do d14z4 5drzwiowy 2000rok. te będą dobre? czy jakieś inne polecicie na lato w tej cenie?
http://www.opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oid=105919&rodzaj=1

wunat
06-03-09, 22:30
Ziom za ta cene masz chociazby toyo t1r moze szalu nie ma ale sa przyzwoite i sprawdzone...

havok
06-03-09, 22:43
Ja bym jeszcze zalecił przejrzenie tematu o oponach w dziale "Układ jezdny"

nikog0
06-03-09, 22:44
Ziom za ta cene masz chociazby toyo t1r moze szalu nie ma ale sa przyzwoite i sprawdzone...
dzięki za info, szukam w necie tych opon co pisałeś ale cena zaczyna się od 250 PLN za sztukę a ja bym chciał wydać 150PLN za oponke... znasz jakis sklep z takimi cenami jak piszesz? pzdr

wunat
06-03-09, 22:47
szukaj profilu 195/50/15

nikog0
06-03-09, 22:49
szukaj profilu 195/50/15
ale chyba będą za szerokie do mojej hani... chciałem max 185 wsadzić, żeby auto chociaż trochę przyśpieszało, myślałem nawet nad 175... narazie zmieniam tylko przód a poza tym mam felgi stalowe 14cali

wunat
06-03-09, 22:55
nie bedzie problemu, sam tak jezdzilem.

w senie na takim profilu ;]

nikog0
06-03-09, 23:23
a pytanko odnośnie tych opon jeszcze, co sądzicie o tych oponach:
http://www.opony.pl/opony_pl/opona.aspx?oid=144020&rodzaj=1

??? do nich bym się przymierzał kupić chyba...??

TeeS1975
06-03-09, 23:33
Nie wiem czy ktoś na tym jeździł, ale jeżeli planujesz zmianę felg (w najblizszej przyszłości) to 15 i wtedy Toyo T1R 195/50/15
Jeżeli ten rozmiar co podałeś (185/60/14) i Toyo to chyba nie masz większego wyboru

havok
07-03-09, 00:33
nikog0, wcześniej napisałem delikatnie, ale widzę, że nie poskutkowało. Twój problem nie jest adekwatny do tego tematu (ani to szybkie pytanie-szybka odpowiedź, ani coś dotyczącego tylko tego nadwozia) - idź natychmiast do tego: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=621097

czara
07-03-09, 08:44
witam mam kłopot z wskaźnikiem paliwa wyjąłem zegary pomalowałem wskazówki zamontowałem z powrotem i teraz wskaźnik zawyża mi poziom paliwa o pół baku a wcześniej działał bez zarzutu, jak mam zatankowane do polowy pokazuje pełen stan. odłączyłem jeszcze raz zegary wymontowałem wskaźnik z zegarów (myślałem ze sie zrestartuje) odczekałem chwile ustawiłem poprawnie i dalej po odpaleniu auta wskazówka wędruje do samej góry. Ma ktoś pomysł jak się tego pozbyć? jest może jakiś bezpiecznik który za to odpowiada i trzeba go wyjąc na chwile? może ten 7.5 od kompa zresetować komputer i ustawić wskaźnik?

Cairo
07-03-09, 09:47
A ściągałeś wskazówki?

czara
07-03-09, 10:11
wskazówek nie ruszałem, miałem juz kiedyś nauczkę przy obrotomierzu i teraz obchodzę sie z tym jak z jajkiem. i to mnie właśnie dziwi bo robiłem to naprawdę delikatnie.

drex87
07-03-09, 10:35
ja miałęm kiedys cos taiego ze wskaznik mi zanizał jak zatankowałem do pełna to wskazówka nie dosżła do "1" tylko zatrzymywałą sie pod i po wyciagniecu liczników okazało sie ze srubka jedna była poluzowana dokreciłem ją i jest w porzadku. sróbuj poluzowac troszke mzoe cos pomoze

czara
07-03-09, 11:32
no nie wiem rozebrałem te zegary juz 2 razy i nic nie pomogło. Wskazówka pracuje jest podświetlenie wiec wszystko działa i zasilanie jest dziwne bo zrobiłem probe spuściłem wskazówkę na maksa w dół poza linie rezerwy i po minucie od odpalenia silnika wskazówka wylądowała na samej gorze bo mam pól baku wachy, wcześniej gdy zbliżałem sie pod rezerwę ( w rzeczywistości) pokazywała nie cale pol baku. Rozumiem jakby zaniżała byc może dałem za dużo farby na wskazówkę i ściąga ja do dołu ale do góry? nie wiem

ARA
07-03-09, 13:48
Ile płynu chłodzącego przy 5d D14A8 z AC? (3.1 bez AC)

TeeS1975
08-03-09, 01:53
czara spróbuj wymontować zegary podłaczyć takie rozebrane, właczyc zapłon czy nsawet odpalić auto i ustawić poziom jaki teoretyczxnie uważasz że powinien być, może pomoże, 50%
Ara, z klimą raczej tyle samo, przecież klimastyzacja ma oddzielną chłodnicę i zupełnie niezależny system chłodzenia

Djadi
08-03-09, 18:09
Pomożecie kupiłem stabilizator tył od VTI i potrzebuję końcówki zakupić byłem w sklepie z częściami ale koleś nie mógł znaleźć do MB6 rozglądałem się na allegro ale nie jestem pewien czy to będzie dobry zakup i które to? proszę was o pomoc :) z góry dzięki :)

wunat
08-03-09, 18:39
czy patyki od silniczka wycieraczek przod pasuja tez od wersji rhd?

cola
08-03-09, 21:24
Felga Ultralite D1 15x7/ET42/100x4/ i opony 195/15/r15 - jeszcze nie wiem jakie :(
Pytanie - felga ma 7cali. Jak opony o takich rozmiarach beda lezec na feldze?
Jak taki zestaw bedzie wypelnial nadkole?

Dzisiaj zamowilem felgi, ale moge jeszcze odmowic. Nie zwrocilem uwagi na te kwestie :(

zieliniaczek
08-03-09, 22:17
bedzie oki opona na 7 cali spokojnie bedzie lezala no i w nadkolu masz et 35rowno z nadkolem wiec twoje bedzie oki

Djadi
08-03-09, 22:33
Pomożecie kupiłem stabilizator tył od VTI i potrzebuję końcówki zakupić byłem w sklepie z częściami ale koleś nie mógł znaleźć do MB6 rozglądałem się na allegro ale nie jestem pewien czy to będzie dobry zakup i które to? proszę was o pomoc :) z góry dzięki :)

qba1983
08-03-09, 22:49
djadi, co ty taki len jestes;) bylo juz przecierz...
ja kupowalem u tego kolesia, doradzi pomoze...
http://allegro.pl/show_user.php?uid=4769471

asdlik
08-03-09, 23:32
Witam. Mam dziwny problem z Hanią d14z4, mb2. Słyszę piski z tylnego zawieszenia jak w dziurę wjadę.Nawet nie dziurę tylko jakieś nie równości. nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że pisk cichnie jak jest mokro na podwórku.
Ma ktoś jakieś ciekawe propozycje?

zieliniaczek
08-03-09, 23:57
SZYBY... mam problem z szyba od strony kierowcy, jest ona elektryczna i nie dochodzi do konca tzn dobija wlacznik szyba skacze ma luzy i nie wiem co zrobic zminic caly mechanizm? szyba 2mm sie buja tzn mozna ja podciagnac w leco praco jest luz na prowadnicy, ustawiajac ja na uszczelke badz dociagajac do niej, ale nie zawsze dobrze sie uklada i wnerwia mnie to bo wieje pow 100km/h co zrobic?

lunatyk
09-03-09, 11:41
mechanizm podnoszenia szyby - najprawdopodoobniej urwane ostatnie zęby. dokładniej CI opisalem w Twoim temacie. pozdro

suchy2004
09-03-09, 15:09
Witam
Wylukalem fajne felgi wiem ze bylo o tym milion razy, ale sa naprawde okazyjne i musze miec pewnosc.
Czy podejda do mojej hanki felgi 16''/7''/et30??
Najbardziej chodzi mi o to et?Czy bede bardzo wystawaly, czy sie beda za bardzo chowaly?
Prosze o szybka odpowiedz.
Pozdrawiam

qba1983
09-03-09, 15:15
przy et 37 felgi 7" mam rowno z blacha.. wiec wydaje mi sie ze te felgi wyjda ci za obrys.
a jak obnizysz zawieszenie to raczej bedzie przycierac

suchy2004
09-03-09, 15:27
Czyli szukac dalej?Cos miedzy et35-38?Szkoda bo fajne felgi...

Marecki
09-03-09, 17:02
Pytanie odnośnie paska rozrządu w D14A8. W manualu jest napisane, żeby wymieniac co 100kkm lub 60 miesięcy. Więc jeżeli pasek wymieniony był powiedzmy 50kkm temu, ale minęło sześc lat, to czy mimo to trzeba go wymienic, czy czekac aż stuknie 100kkm?

TeeS1975
09-03-09, 17:38
skoro minęło 6 lat czyli 72 miesiące to chyba jest więcej niż 60 prawda? więc wymieniać,
A 100 kkm tyczy się tylko i wyłącznie oryginalnych części, na zamienniku 60 kkm

Marecki
09-03-09, 17:50
Tak, ale chodzi mi konkretnie o to, czy sztywno się tego trzymac. Teraz już wiem.

mirasek
09-03-09, 17:55
a OEM pasek jest jakiego producenta? Gates?

Vex
09-03-09, 19:20
Jaka jest srednica przepustnicy w 1.4, dokladnie D14Z4 ?

czara
10-03-09, 07:30
czara spróbuj wymontować zegary podłaczyć takie rozebrane, właczyc zapłon czy nsawet odpalić auto i ustawić poziom jaki teoretyczxnie uważasz że powinien być, może pomoże, 50%

Teraz to jzu w ogolę nic nie rozumiem, :kwasny:próbowałem ustawić wskazówkę w rożnych pozycjach i przy włączonym silniku zawsze leciała do góry. a wczoraj wymieniłem wskaźnik na inny i sytuacja jest identyczna wskaźnik wędruje do góry ale spaliłem już trochę paliwa i teraz dochodzi do polowy kreski (czyli reaguje poprawnie )a powinno być gdzieś 1/4 ( ok 10-12 litrów max)
jakieś pomysły? mam z tym jechać do elektryka? tylko ze nie było żadnej usterki żadnego zwarcia po prostu nagle po odłączeniu zegarów wskaźnik oszalał a nowy poszedł w jego ślady. Nie przeszkadza to tak bardzo ale szlak mnie trafia jak coś nie działa w hondzie tak jak powinno.

wunat
10-03-09, 23:58
Jaka jest srednica przepustnicy w 1.4, dokladnie D14Z4 ?

56mm afair

qba1983
12-03-09, 16:53
a teraz ja o cos zapytam.
chce przelozyc przednie zwrotnice z MB6 do siebie, pytanie:
czy przegub wejdzie w piaste? wymieniam i juz? czy moze przegub od D serii nie wejdzie w ta zwrotnice...

pewnie podejdzie skoro sie swapy hebli sprzedaja...:rolleyes:

yablko
12-03-09, 17:27
jak wyglada obieg powietrza z kabiny na zewn, tzn gdzie znajdują się jakieś fabryczne otwory ktorymi wyplywa powietrze z kabiny na zewnatrz pojazdu?

qba1983
12-03-09, 18:32
jak bys sie postaral to bys odpowiedz znalazl...

na lewym boku bagaznika, pod tylnym zderzakiem.

taif1991
12-03-09, 19:52
Wiem ze to nieodpowiedni dzial na zadanie takich pytan, ale nie chce zakladac nowego tematu w dziale Styling. Mam nadzieje ze uzyskam jakas odpowiedz, mianowicie:

Co myslicie o tym jak by potraktowac grill taka listwa http://moto.allegro.pl/item572646794_listwa_na_rant_krawedziowa_krawedz_c hrom_10m.html w srebrnym 5D Angliku... Mi sie wydaje zeby to ladnie sie komponowalo...

Czy ten mieszek bedzie pasowal: http://moto.allegro.pl/item573025727_mieszki_honda_civic_crx_accord_miesz ek_skora_nct.html
Chodzi mi o taki z czerwonym obszyciem. Jesli pasuje to jak wymontowac stary i zalozyc nowy?

havok
12-03-09, 20:51
nie chce zakladac nowego tematu w dziale Styling
Dlaczego?


Co myslicie o tym jak by potraktowac grill taka listwa
Będzie w stylu bling-bling. Jak chcesz.


Czy ten mieszek bedzie pasowal:
W 5d jest inny, ale może po zdjęciu z ramki będzie pasował. Ja kupowałem u tego: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=53427 i wszystko pasowało.
Instrukcja - zdejmujesz plastik (na forum jest instrukcja), odkręcasz gałkę. Potem siedzisz i odczepiasz od plastiku zszywki tapicerskie trzymające mieszek oryginalny. Potem zakładasz nowy (już możesz nie zszywać ;) ) i voila!

Xus
13-03-09, 01:43
Wiem ze to nieodpowiedni dzial na zadanie takich pytan, ale nie chce zakladac nowego tematu w dziale Styling. Mam nadzieje ze uzyskam jakas odpowiedz, mianowicie:

Co myslicie o tym jak by potraktowac grill taka listwa http://moto.allegro.pl/item572646794_listwa_na_rant_krawedziowa_krawedz_c hrom_10m.html w srebrnym 5D Angliku... Mi sie wydaje zeby to ladnie sie komponowalo...



nie
jak kolega wyzej

Degrees
14-03-09, 20:52
witam.
mam civica 5d 2001r.1,4l. potrzebuje klape pod silnik i znalazłem taką :
http://allegro.pl/item566629057_honda_civic_1_5_1996_r_sedan_oslona_ pod_silnik.html
facet opisął ją jako 1,5 1996. ;/ czy bedzie ona pasoawała do mojego????
pozdrawiam

jakub005
14-03-09, 22:30
Witam, mam pytanko: Jakie są parametry opony zapasowej( jaka się tam zmieści?)

TeeS1975
14-03-09, 22:31
A jesteś przekonany że masz nadwozie MA, MB lub MC :D
A ta osłona jest do sedana, więc niekoniecznie musi pasować do naszej budy, do naszej można też na allegro znaleźć, albo zapytać kogoś z dzialu giełda

Kuba na zapasie jest pełnowymiarowe koło. 175/65/14 podajże

taif1991
14-03-09, 22:43
raczej 185x60x14

jakub005
14-03-09, 23:00
Dzięki,ja mam teraz 175/65/14 i się tam nie mieści(wystaje)

TeeS1975
14-03-09, 23:24
Dzięki,ja mam teraz 175/65/14 i się tam nie mieści(wystaje)

Nie wiem jak to możliwe ja miałem 185/65/14 i nie wystawało