PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

vtec
28-08-09, 11:28
Zdejmujesz tapicerke z tylnej klapy i odkręcasz 4 śruby.

markiewicz
28-08-09, 14:52
Witam. Jak wymienić końcówkę drążka w Civic MA8??

mirasek
28-08-09, 20:26
Kody błyskowe SRS zczytuje sie tak samo jak te od ECU ? Dwa długie i jeden krótki to 21? Jeśli tak to co on oznacza?

86largo86
28-08-09, 20:30
Jak dopasowac tylna lotke na klape - bo tam u mnie od dolu nie ma wyznaczonych miejsc w ktorych trzeba wiercic, a moze ma ktos foto z montazu gdie to jest umiejsciwione. A mam jeszcze pytanko dlaczego jak puszczam nawiew to mi z niego śmierdzi a z klimy nie??

lukaskus
29-08-09, 09:47
Kody błyskowe SRS zczytuje sie tak samo jak te od ECU ? Dwa długie i jeden krótki to 21? Jeśli tak to co on oznacza?

Według tabeli kodów (manual str.24-26) 2-1 to "Przerwa lub zwiększony opór w napełniaczu
poduszki pasażera"

Opis postępowania str. 24-44 :-)

mirasek
29-08-09, 12:36
Dzięki! Przerosło mnie szukanie strony w manualu, aż przykimałem na krzesełku ;) Skasowałem kumplowi srs i po 1000km znowu mu sie zapalił, będziemy szukać winowajcy...

Windykator
29-08-09, 14:46
A mam jeszcze pytanko dlaczego jak puszczam nawiew to mi z niego śmierdzi a z klimy nie??
Może warto wymienić wewnętrzny filtr powietrza?? ;)

qba1983
29-08-09, 15:24
mam pytanko.
moja hanka bierze troche oleju, okolo 1l na 3 tys km ostrej jazdy. dymu nie widac podczas jazdy, ale tak zaczalem ogladac i postanowilem zrobic maly test na postoju.
na wolnych nic zero dymka,
przy 4tys tez czysto,
ale jak dojde do odciecia to tez niby bez dymka, ale przy schodzeniu z obr lekka chmurka szaro niebieskiego dymku sie pokazuje.

gdziesz czytalem ze mozna tak dosc co jest do wymiany (uszczelniacze czy piersicienie)
wiec, jak to w koncu jest?

Badman
29-08-09, 17:17
jeśli dymi przy schodzeniu z obrotów to najczęściej uszczelniacze zaworowe

crash
29-08-09, 19:33
czy w naszych 5d z tyłu na kołach jest regulacja kątów ? można ustawić zbieznosc ? mam glebe i tylne goła są tak :D / \ przednie tez ale to wiem ze bez problemu zbieznosc sie zrobi a tyl ? nie widze nigdzie regulacji ?

mirasek
29-08-09, 19:44
Jeśli chodzi o regulacje zbieżności z tyłu, to jest taka opcja, ale w tym przypadku potrzebna jest regulacja pochylenia koła, jedyny sposób o jakim słyszałem to dystanse pod śruby górnych wahaczy.

crash
29-08-09, 22:26
czyli co w przypadku gleby ?? to z tylu sa gorne wahacze ? myslelem ze jest ten wleczony na cukierku i poprzeczny... chyba ze cos przeoczylem?

mirasek
29-08-09, 22:37
Z tyłu to ja naliczyłem 4 wahacze na strone ;) główny wleczony na cukierku, poprzeczny dolny przedni (na nim reguluje sie zbieżność tyłu), poprzeczny dolny tylny i poprzeczny górny (te dwa ostatnie ustalają pochylenie koła ale nie mają regulacji, jedynie wspomniane dystanse pod górny).

Z przodu są dwa, ale też bez regulacji pochylenia koła, jedynie zbieżność. Rozwiązaniem moga być aftermarketowe regulowane wahacze górne...

86largo86
30-08-09, 01:21
filtr wymieniony miesiac temu

crash
30-08-09, 11:47
a ma ktoś manuala do naszych 5d ale w jednym pliku ? bo ja mam w milionie pliczkow pobranego z forum ?

dobra, juz pociagnalem mauala w jednym pliku, teraz tylko sie zastanawiam jak wytlumaczyc sprawe mechanikowi zeby mi te kola sie wyprostowaly :D

bo jak z przodu mi drze laczki od srodka to bedzie zbieznosc czy moze wina kata pochylenia kol ? moze trzeba bedzie zainwestowac w regulowane wahacze ? :/

boro
30-08-09, 13:35
86largo86 mam to samo, wymiana filtra i odgrzybianie klimy całej razem z kanałami wszystkimi nie pomogło. Rozebrałem całe podszybie tam wszystko wymyłem i tez nie pomogło. Zauważyłem że uszczelka na podszybiu jest gąbkowata i myślę że tu jest problem. Jak jest ona wysuszona to może ona daje ten dziwny zapach. Jak wrócę do kraju to ją wymienię i zobaczymy. Chyba, że coś tam zdechło głębiej ale rozebrałem prawie wszystko i nic tam nie ma. Mam nadzieje, że znajdziesz problem. Powodzenia!

hariusz
30-08-09, 14:53
Witam, obserwuje od paru miesięcy że moja Hanka czasem nie odpala dostatecznie szybko, tzn. w 90% jest ok, żadne opóźnienie jest niezauważalne ale czasem muszę przytrzymać zapłon o te pół lub jedną sekundę dłużej. Świece są nowe, natomiast kable WN mają nie znaną mi historię - może coś z nimi? Przed zimą wolę załatwić tą sprawę. W ogóle to zdawało mi się, że taki temat był ale nie mogę go znaleźć.

maxx
30-08-09, 15:00
bo jak z przodu mi drze laczki od srodka to bedzie zbieznosc czy moze wina kata pochylenia kol ? moze trzeba bedzie zainwestowac w regulowane wahacze ? :/

Niezbyt duży kąt pochylenia nie powinien ciąć opony, koniecznie sprawdź sobie zbieżność. regulowane wahacze są b. drogie.

skolopendra
30-08-09, 17:08
obserwuje od paru miesięcy że moja Hanka czasem nie odpala dostatecznie szybko,

zapewne w tym czasie masz już rezerwę w baku :)

barteks
30-08-09, 21:08
Witam,
Muszę wymienić łożysko w tylnym kole, nie wiem jednak na co się zdecydować. Znalazłem taką ofertę na allegro:
http://allegro.pl/item718992589_lozysko_kola_tylnego_z_piasta_ntn_ho nda_civic.html
Auto ma z tyłu tarczówki oraz jest wyposażone w ABS.
Przeglądając forum wyczytałem, że zamienniki szybko się zużywają i lepszym rozwiązaniem jest wymiana na ori używkę. Warto?

Elmer89
30-08-09, 22:05
Witam,
Chciałem założyć do swojego Civica Felgi od VTI i tu pojawia się problem ponieważ w 1.4 podobnież rozstaw śrub jest 4x100 a w VTI 4x114,3 czy ktoś mógł by doradzić co zrobić dystanse czy nakrętki pływające czy może coś innego nie znam się za bardzo na tym wiec mile widziany by był jakiś link :D jak to wygląda , a najlepiej które można by było kupić :D Proszę o pomoc :D:D

Pozdrawiam

qba1983
30-08-09, 22:31
kolego jak juz uwazasz ze te felgi od VTI sa najlepsze i lepszych nie ma to kup sobie clego swapa hebli wraz z wahaczemi i za 1300zl bedziesz mial felgi wraz z wiekszymi heblami... uwierz mi warto

Elmer89
30-08-09, 23:10
to będzie dobre ?? tylko ze ja nie posiadam ABS

http://allegro.pl/item714480971_honda_civic_swap_zawieszenia_i_hamul cy_od_1_8_vti.html

lunatyk
31-08-09, 08:59
witam, pytanie z cyklu urwiesz mi od internetu ...


podczas podroży wydmuchało mi lewe przednie nadkole ( ten plastik ) najprawdopodobniej odkreciła się śrubka mocowania do zderzaka i potem powietrze jak wpadło tak ....

plastik wyleciał, urywając wężyk od zbiorniczka płynu do spryskiwacza i element lampy kierunkowskaz.... wyrwane zostalo tak jakby gniazdu kierunkowskazu, uszkodzenie w lampie ale swiatła normalnie są tylko po kierunku został kabelek z wtyczką... i teraz moje pytanie czy dostanę sam kierunek gdzieś bo planuje to jakoś skleić, czy muszę wymieniać całą lampę ? ( duży koszt + będzie róznica między tą co została więc najlepiej obie... )

darp4
31-08-09, 09:01
to nieistotne, pamietaj ze 1.4 jest lżejsze i jak wrzucisz ten zawiech to będziesz miał zadarty przód.Musisz dokladnie obejrzeć ten zestaw w jakim jest stanie.tez kiedyś myślałem o takiej operacji.ale zestawy pozostawiały wiele do życzenia:(podjedz, rzuć okiem, daleko nie masz.

kierunek sam wymienisz.

sorry cała lampa. możesz kupic z anglika i przełozyc tylko szkło rozpraszające.

zawsze bedzie taniej.Rozklejasz w piekarniku lub opalarką, rozkręcasz, podmieniasz szkło, składasz do kupy i wkładasz do siebie :)

ArturNOW
31-08-09, 22:17
Mam pytanie o stacyjkę.

Czy powinna ona wykrywać samo włożenie kluczyka? Zmieniłem alarm i ona ma taką funkcję, że jak zostawi się kluczyk w stacyjce i otworzy drzwi to przez 15sekund miga światłami. Tylko że u mnie miga nawet jak kluczy wyjmę i wydaje mi się, że coś jest nie tak z czujnikiem w stacyjce o ile taki istnieje :-)

Druga sprawa to podłączenie nawiewu. Obecnie mam podłączony bezpośrednio pod akumulator i nie wiem gdzie i co przełączyć. Ogólnie widzę, że nawiew, wentylator chłodnicy i defogger tylnej szyby są na jednym bezpieczniku. Czy wszystko powinno był podłączone pod stacyjkę tak by działało tylko po przekręceniu kluczyka? Bo u mnie wszystko działa bezpośrednio na akumulatorze.

Tam widziałem kable od spodu do ECU do tego wirnika. Od góry tuż nad tym jest od chyba rezystora. Trochę wyżej na lewo do przełącznik by powietrze leciało bezpośrednio.

Mam jeszcze stare zdjęcie.

http://img20.imageshack.us/img20/1205/dscn5826.th.jpg (http://img20.imageshack.us/i/dscn5826.jpg/)

Ten drugi kabel do rezystora to miał coś grzebane. Bo jak jest ta płytka na której jest rezystor to w niej nie ma śrubek, a obok jest wkręcona i takie trzymadło dociskające zrobione. Po prostu żal.pl, ale co tam. No i nie wiem po których kablach iść aby zobaczyć czy jest to podłączone pod stacyjkę czy pod aku bezpośrednio.l

AdaSu
01-09-09, 02:54
Jakis pomysl na skrzypiaca tylna polke?

lunatyk
01-09-09, 04:34
gdzie szukać centralki zamka centralnego ? :D w którym miejscu auta.

86largo86
01-09-09, 10:27
86largo86 mam to samo, wymiana filtra i odgrzybianie klimy całej razem z kanałami wszystkimi nie pomogło. Rozebrałem całe podszybie tam wszystko wymyłem i tez nie pomogło. Zauważyłem że uszczelka na podszybiu jest gąbkowata i myślę że tu jest problem. Jak jest ona wysuszona to może ona daje ten dziwny zapach. Jak wrócę do kraju to ją wymienię i zobaczymy. Chyba, że coś tam zdechło głębiej ale rozebrałem prawie wszystko i nic tam nie ma. Mam nadzieje, że znajdziesz problem. Powodzenia!

U mnie problemem chyba jest syf ktory podczas wakacji nlecial do komory silnika i kanalikow, takze musze zobaczyc moze sie cos na filtrze osadzilo, czas pokaze ale u mnie nie jest tak zle

suchy2004
01-09-09, 15:10
Mam pytanie o stacyjkę.

Czy powinna ona wykrywać samo włożenie kluczyka? Zmieniłem alarm i ona ma taką funkcję, że jak zostawi się kluczyk w stacyjce i otworzy drzwi to przez 15sekund miga światłami. Tylko że u mnie miga nawet jak kluczy wyjmę i wydaje mi się, że coś jest nie tak z czujnikiem w stacyjce o ile taki istnieje :-)

Nie masz tam żadnego czujnika(w stacyjce rzecz jasna), taki alarm po prostu kupiłeś który zawsze będzie migał awaryjnymi po otwarciu drzwi. Kolega miał identycznie po 10-15 sek dopiero przestawało migac...


gdzie szukać centralki zamka centralnego ? :D w którym miejscu auta.

W drzwiach pasażera, widoczna po zdemontowaniu boczka.

ArturNOW
01-09-09, 16:36
suchy2004 dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Jeżeli on defaultowo twierdzi, że kluczyk jest w stacyjce to pewnie można go oszukać aby zawsze myślał, że jest wyjęty. Trzeba się będzie pobawić.

suchy2004
01-09-09, 17:05
suchy2004 dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń. Jeżeli on defaultowo twierdzi, że kluczyk jest w stacyjce to pewnie można go oszukać aby zawsze myślał, że jest wyjęty. Trzeba się będzie pobawić.

Z tego co pamiętam u kolegi, było to niezależne od właczonego silnika, czyli krańcówki od drzwi dawały sygnał do "mrygania" kierunkowskazów

ArturNOW
02-09-09, 12:02
No właśnie to jest od drzwi. Można wyłączyć czujnik na drzwiach ale to trochę mija się z celem :)

86largo86
02-09-09, 12:37
Orientuje sie ktoś czy lapmy od Areodeck`a bedą pasowac do 5D?? Może kiedyś ktos tak miał albo posiada fotki

sane
02-09-09, 12:53
Orientuje sie ktoś czy lapmy od Areodeck`a bedą pasowac do 5D?? Może kiedyś ktos tak miał albo posiada fotki

nie będą... mają inny kształt... a szkoda, bo są *****iste...

Badman
02-09-09, 13:22
Czy felgi o takim rozmiarze 6x14, et: 35, rozstaw śrub 4x100 beda pasowaly do mojego Civica ? :) na gume 175/60/14
pozdrawiam i dziekuje za wskazowki, szukałem w archiwum ale nie łapię sie w tych oznaczeniach ;/

czara
02-09-09, 16:34
Czy felgi o takim rozmiarze 6x14, et: 35, rozstaw śrub 4x100 beda pasowaly do mojego Civica ? na gume 175/60/14
pozdrawiam i dziekuje za wskazowki, szukałem w archiwum ale nie łapię sie w tych oznaczeniach ;/

będą :D


Cytat:
Napisał 86largo86 Zobacz post
Orientuje sie ktoś czy lapmy od Areodeck`a bedą pasowac do 5D?? Może kiedyś ktos tak miał albo posiada fotki
nie będą... mają inny kształt... a szkoda, bo są *****iste...

przednie lampy?

sane
02-09-09, 16:43
przednie lampy?

raczej chodziło o tylne... przednie to wiadomo, że będą pasowały ;)

Marecki
03-09-09, 01:15
Pytanie: Po uruchomieniu silnika i włączeniu świateł mijania pojawia się takie jakby świerczenie spod maski. Czy to początek problemów z alternatorem, czy coś innego?

eVok
03-09-09, 15:07
w granicach ok.3ooo obrotów taki dziwny odgłos wydobywa się z obrotomierza.cykanie jakby.miał ktoś taką usterkę?

civic15vtec
04-09-09, 15:35
Witam ma problem, po wymianie rozrządu paska itp, z osłony paska zaczął wydobywać sie dziwny dzwięk,
pojechałem do mechanika i okazało sie ze to pasek obciera o obudowę trochę sie zsunął,
mechanior mówi mi że to koło zębate jest krzywe i dlatego sie tak dzieje, faktycznie widać ze nie kręci sie prosto tylko drga.
I jest teraz pytanie czy to mechanik coś spierd.... przy wymianie rozrządu czy to nie jego winna ??
Za odp z góry thx

suchy2004
04-09-09, 16:08
Witam ma problem, po wymianie rozrządu paska itp, z osłony paska zaczął wydobywać sie dziwny dzwięk,
pojechałem do mechanika i okazało sie ze to pasek obciera o obudowę trochę sie zsunął,
mechanior mówi mi że to koło zębate jest krzywe i dlatego sie tak dzieje, faktycznie widać ze nie kręci sie prosto tylko drga.
I jest teraz pytanie czy to mechanik coś spierd.... przy wymianie rozrządu czy to nie jego winna ??
Za odp z góry thx

Jak wcześniej tak nie miałeś i robił właśnie przy tym to chyba logiczne że jego wina. A napewno to krzywe kółko, a nie rolka napinająca?

civic15vtec
04-09-09, 16:37
Jak wcześniej tak nie miałeś i robił właśnie przy tym to chyba logiczne że jego wina. A napewno to krzywe kółko, a nie rolka napinająca?

Ale on twierdzi ze pasek wcześniej był bardzo luźny dlatego było ok ( faktycznie widziałem go był i to masakra ) a teraz jak jest sztywny to ze niby to spowodowało luzy na kółku .
Rolka jest nowa , na pewno z kołem jest coś nie tak bo jak przyłożył śrubokręt do niego to tylko w niektórych miejscach obcierał o koło .

Marecki
05-09-09, 00:27
Pytanie: Po uruchomieniu silnika i włączeniu świateł mijania pojawia się takie jakby świerczenie spod maski. Czy to początek problemów z alternatorem, czy coś innego?

Ponawiam pytanie:)

Chemiczny
05-09-09, 00:45
Mam pytanie - wciśnięcie przycisku spryskiwacza reflektorów wywala mi bezpiecznik od tego układu. Co może być nie tak ? jakieś 3 tyg temu jeszcze wszystko działało ?
Czy to oznacza że znowu będę musiał zdejmować zderzak - sprawdzić połączenie kostki w pompce ? Da się to zrobić bez zdejmowania zderzaka ?

UPDATE. Teraz nie wywala bezpiecznika ale pompka nie działa - słychać tylko pod deską jak klika przekaźnik ?

qba1983
05-09-09, 07:45
Ponawiam pytanie:)
najpierw zmien pasek, i naciagnij odpowiednio. a przy wymianie sprobuj obrucic kolem alternatora, jesli obraca sie bez oporow to lozyska sa ok, i wina lezy po stronie paska.

suchy2004
05-09-09, 09:14
Ale on twierdzi ze pasek wcześniej był bardzo luźny dlatego było ok ( faktycznie widziałem go był i to masakra ) a teraz jak jest sztywny to ze niby to spowodowało luzy na kółku .
Rolka jest nowa , na pewno z kołem jest coś nie tak bo jak przyłożył śrubokręt do niego to tylko w niektórych miejscach obcierał o koło .

Jeśli tak to ja bym poszukał kółka i zmienił. Używane napewno nie stanowi majątku...

Marecki
05-09-09, 17:00
najpierw zmien pasek, i naciagnij odpowiednio. a przy wymianie sprobuj obrucic kolem alternatora, jesli obraca sie bez oporow to lozyska sa ok, i wina lezy po stronie paska.

Dzięki qba. Sprawdzę to.

balek881008
06-09-09, 09:31
Koledzy mam mały problem z samodiagnostyką w hondzie Civic 95-Mb1 (d16y3). Otóż często przy zapalaniu pojawia się błąd silnika i silnik gasnie lub nie ma wolnych obrotów. Podejrzewam ze uszkodzona może być sonda lecz przy próbie diagnostyki i czytaniu błędów dioda check nie mruga tylko ciągle swieci . Co mogę zrobić jak rozpoznać czy to uszkodzony komputer czy jakiś inny element??.

markiewicz
06-09-09, 11:34
Witam. Mam małe pytanko. Jaka powinna być zbieżność kół przednich w Civie MA8?

kisiel88
06-09-09, 13:48
jaki kupić akumulator do silnika D14A2 tzn ? chodzi mi o pojemność żeby nie była za duża

lukaskus
06-09-09, 14:09
jaki kupić akumulator do silnika D14A2 tzn ? chodzi mi o pojemność żeby nie była za duża

45Ah

czara
07-09-09, 12:12
a jaka powinna być moc rozruchowa takiego akumulatorka?

eM_Zet
07-09-09, 16:13
a jaka powinna być moc rozruchowa takiego akumulatorka?

Około 330A

mirasek
08-09-09, 22:45
Może głupie pytanie... Czy pierwsza sonda lambda jest zamienna z drugą? W sensie czy trzeba szukać konkretnej czy wszystko jedno gdzie sie ją wkręci i będzie robić? Kontynuuje problem z d14z4 ;)

Bastess
09-09-09, 09:27
jol!

o oleju bylo juz wiele razy ale chcialbym spytac o Wasza porade (a wlasciwie sie upewnic po przeczytaniu tematow z forumowego archiwum)

Kupilem Civica MB6. Przebieg niby 145 tys. Na razie ciezko mi stwerdzic czy bierze olej (pewnie cos lyka). Dotychczas byl zalewany jakis polsyntetyk 10w40. Teraz chce zalac Motul Synergie+ 10W40. Jezdze oszczednie. VTEC uzywany ale niezbyt czesto - raczej sporadycznie. No czasem bywa, ze szybciej zbieram sie ze swiatel ;)

Czy waszym zdaniem ten olej dobrze zachula? ;) Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi!

czara
09-09-09, 10:22
pytanko jakiej średnicy sa odboje do MB2 w amorkach kayaby? 12? czy 14? chcial bym je od razu wymienic z amorami ale nie wiem jakiej średnicy jest ten srebrny trzpień na który przychodzi odbój..

suchy2004
09-09-09, 11:33
jol!

o oleju bylo juz wiele razy ale chcialbym spytac o Wasza porade (a wlasciwie sie upewnic po przeczytaniu tematow z forumowego archiwum)

Kupilem Civica MB6. Przebieg niby 145 tys. Na razie ciezko mi stwerdzic czy bierze olej (pewnie cos lyka). Dotychczas byl zalewany jakis polsyntetyk 10w40. Teraz chce zalac Motul Synergie+ 10W40. Jezdze oszczednie. VTEC uzywany ale niezbyt czesto - raczej sporadycznie. No czasem bywa, ze szybciej zbieram sie ze swiatel ;)

Czy waszym zdaniem ten olej dobrze zachula? ;) Z gory dzieki za konkretne odpowiedzi!

Niby dużo osób na tym jeździ i ponoc jest niezły do normalnej jazdy. Z tego co się dowiedziałem zaraz po zalaniu, lepszy byłby valvoline do takiej mocy jaką dysponuje b18c4...

Bastess
09-09-09, 12:31
Niby dużo osób na tym jeździ i ponoc jest niezły do normalnej jazdy. Z tego co się dowiedziałem zaraz po zalaniu, lepszy byłby valvoline do takiej mocy jaką dysponuje b18c4...

dzieki za odp!

kurde, znowu jestem w kropce hehe ;)

a jaki dokladnie rodzaj valvoline masz na mysli?

czara
09-09-09, 12:50
ja np mam valvoline pól syntetyk 10w40 max life. wejdź na stronkę valvoline tam dobierzesz Sobie olej do auta jest specjalna "dobierarka" oleju do każdego auta

suchy2004
09-09-09, 12:55
dzieki za odp!

Kurde, znowu jestem w kropce hehe ;)

a jaki dokladnie rodzaj valvoline masz na mysli?

valvoline vr1 racing

brak.loginu87
09-09-09, 13:27
Ja leje shell helix ultra 5w40. Od 4 miesięcy ani kropli nie łyknął!

Bastess
09-09-09, 15:13
valvoline vr1 racing

dzieki!

Niestety ten olej nie wystepuje w specyfikacji 10w40 (tzn. takiej jaka byla lana dotychczas). Prawodpodobnie zostaje przy Motulu ale chetnie przeczytam sobie jeszcze jakies wskazowki :)

pozdro!

grze
12-09-09, 21:13
Witam,
ostatnio w trasie spaliła mi się lewa żarówka więc na stacji benzynowej kupiłem byle jaką i zmieniłem. Gdy dojechałem do domu postanowiłem zmienić na ori obie żarówki z przodu (ori były montowane Osram Bilux). Zmieniłem w lewej lampie żarówkę z powrotem, po czym biorę się za prawą lampę (bo żarówki słyszałem, że zmienia się parami), i wtedy pojawił się problem - nie można zmienić żarówki, bo przeszkadza dolot powietrza do filtra - te plastikowe rury. Jak to rozmontować żeby dobrać się do żarówki? Nie chciałbym nic połamać.
Pozdrawiam

qba1983
12-09-09, 21:22
ciagniesz ta rurke do gory, na sile, ale z czuciem...

grze
12-09-09, 22:31
ciagniesz ta rurke do gory, na sile, ale z czuciem...
Dzięki qba1983, tak myślałem, że to jest na wcisk ale zawsze lepiej spytać się mądrzejszych zanim się zacznie działać :)

boro
13-09-09, 07:51
Mam pytanie. Czy podłokietnik skórzany z wersji przedliftowej będzie pasował do wersji poliftowej. Chodzi o samą górną część.

taif1991
13-09-09, 09:41
Mam pytanie. Czy podłokietnik skórzany z wersji przedliftowej będzie pasował do wersji poliftowej. Chodzi o samą górną część.


Tak, bedzie pasowal.

Jesli kupie anglika 1.8 VTi to silnik, skrzynie i wszystko co potrzebne bede mogl przelozyc do wersji d14z4? tak samo cale wnetrze, chodzi o fotele...

crash
13-09-09, 10:17
chyba bedziesz musial wiazke przedluzyc a fotele beda mialy inaczej regulacje... od wewnatrz tak jakby... .tzn przy recznym bo fotel kierowcy rozni sie od fotela pasazera ale to jest chyba jakos do przelozenia

WaQL
13-09-09, 10:18
Tak, bedzie pasowal.

Jesli kupie anglika 1.8 VTi to silnik, skrzynie i wszystko co potrzebne bede mogl przelozyc do wersji d14z4? tak samo cale wnetrze, chodzi o fotele...

Plug and play :) Tylko jak crash napisal fotele sa odwrtotnie, albo stelaz zostawiasz ze starego fotela kierowcy, i masz oba regulowane w pionie.

brak.loginu87
13-09-09, 17:00
Potrzebuję zdjąć boczek z tylnych drzwi, odkręciłem dwie śruby w uchwycie do ciągnięcia oraz jedną śrubę w klamce, zawleczkę od odsuwania szyby też wyciągnąłem. Potem ciągnąłem za boczek i od dołu odchodzi super, ale u góry tam gdzie jest klamka to trzyma się mocno. W zasadzie to cała klamka nie chce wyjść pomimo odkręconej śruby, a trzyma się tak mocno, że nawet tam się nie da włożyć reki żeby coś obmacać. Kto mi powie co robię źle?

mirasek
13-09-09, 17:04
Wyciągnij klamke, jest dodatkowo na zaczepach, przesuń ją do przodu i wyjdzie na zewnątrz, potem zdejmij drut z klamki i możesz zdejmować boczek :)

jakub005
13-09-09, 21:46
Witam, mam następujące pytanko: czy te halogeny pasują też do civica 5D? http://moto.allegro.pl/item733738062_soczewki_halogeny_honda_accord_93_98 r.html Na aukcji jest napisane, że do accorda, ale widziałem w civicu podobne i z tąd moje pytanie.

Dissnej
14-09-09, 18:41
Czy jeżeli nie ma kontrolki ABS na tablicy tzn., że nie ma ABSu? W ogłoszeniu dotyczącym sprzedaży Hondy, którą kupiłem było info o ABSie ale kontrolki nie ma. Nie jeździłem wcześniej samochodem więc nie wiem dokładnie jak zachowuje się pedał hamulca Z ABSem. Co prawda przy ostrym hamowaniu wyczuwam drgania ale czy jest to ABS czy np. zużyte tarcze:P
PS. Jeszcze jedno pytanie. Podczas przejeżdżania po progach zwalniających tylnymi kołami słychać bardzo głośne skrzypienie. Dzieje się tak tylko na pierwszych dwóch progach. Potem skrzypienie stopniowo zanika aż do całkowitej ciszy. Problem powraca rano i tak codziennie. W czym może być problem?

Bastess
14-09-09, 21:34
Czy jeżeli nie ma kontrolki ABS na tablicy tzn., że nie ma ABSu? W ogłoszeniu dotyczącym sprzedaży Hondy, którą kupiłem było info o ABSie ale kontrolki nie ma. Nie jeździłem wcześniej samochodem więc nie wiem dokładnie jak zachowuje się pedał hamulca Z ABSem. Co prawda przy ostrym hamowaniu wyczuwam drgania ale czy jest to ABS czy np. zużyte tarcze:P
PS. Jeszcze jedno pytanie. Podczas przejeżdżania po progach zwalniających tylnymi kołami słychać bardzo głośne skrzypienie. Dzieje się tak tylko na pierwszych dwóch progach. Potem skrzypienie stopniowo zanika aż do całkowitej ciszy. Problem powraca rano i tak codziennie. W czym może być problem?

z tego co opisujesz to wg mnie nie masz ABS'u :(

Przy rozruchu/przekreceniu stacyjki powinna Ci sie zapalac kontrolka ABS'u (jest pod kontrolka SRS). Aby miec w 100% pewnosc polecam zrobic test. Znajdz gdzies na asfalcie w bezpiecznym miejscu troche piasku. Gwaltownie na nim zachamuj i sprawdz czy "odbija" Ci pedal hamulca. Nie myl tego ze wyekspolatowanymi tarczami - przy ostrzejszym hamowaniu czuc wibracje na kierownicy.

Co do drugiego pytania to moze ktos inny ;)

pozdro!

bialy06
15-09-09, 16:05
Witam, chce sobie kupić nakrętki zabezpieczające do alu i moje pytanie jaki rozmiar? 12 x 1,5 - stożek?:confused:
Jakie polecacie zabezpieczenia?
Pozdr.

kisiel88
15-09-09, 16:12
czy te drewienko na desce rozdzielczej jest sciagane ? pytam bo chcialem okleic ja carbonem i nie wiem czy moge ja wziąć do domu czy musze robic w samochodzie z gory dzieki

misiek1
15-09-09, 22:17
czy te drewienko na desce rozdzielczej jest sciagane ? pytam bo chcialem okleic ja carbonem i nie wiem czy moge ja wziąć do domu czy musze robic w samochodzie z gory dzieki

Jest ściągane, ale jest przy tym troszkę roboty i trzeba uważać żeby nie zniszczyć deski przy demontażu. Był temat na forum jak zdemontować ten element włącznie ze zdjęciami

mickee
16-09-09, 08:26
Witam, chce sobie kupić nakrętki zabezpieczające do alu i moje pytanie jaki rozmiar? 12 x 1,5 - stożek?:confused:
Jakie polecacie zabezpieczenia?
Pozdr.

Dokładnie taki rozmiar jak podałeś. Niestety gość, od którego kupowałem na Allegro ma zawieszone konto.
Ja radzę Ci kupić nakrętki, które mają wzór zabezpieczający wycięty w środku, nie da się ich odkręcić żabką lub czymś podobnym. Ja mam takie:
http://moto.allegro.pl/item742182868_najskutecznejsze_nakretki_zabezpiecz ajace_honda.html

taif1991
24-09-09, 19:37
Chcąc wymienic w D14Z4 uszczelke pod misa olejową trzeba sciagac kolektor zeby tam dojsc?

wunat
24-09-09, 20:26
tak

kamsmol
26-09-09, 15:16
Witam

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi: czy jak odkrece widoczne na foto ponizej sruby ktorymi chce przymocowac rozporke to czy nie stanie sie cos z kolumna amortyzatora - nie opadnie czy cos w tym stylu:rolleyes:

http://www.kamsmol.republika.pl/komora.jpeg

Pozdr
Kamil

mirasek
26-09-09, 16:41
W aucie stojącym na ziemi nic sie nie stanie.

brak.loginu87
26-09-09, 23:00
Rozbierałem dzisiaj drzwi kierowcy. Mam centralny zamek (siłowniki w trzech drzwiach) i elektryczne szyby. Co to jest za element?
http://img2.imageshack.us/img2/8379/dsc00838rz.th.jpg (http://img2.imageshack.us/img2/8379/dsc00838rz.jpg)

misiek1
27-09-09, 00:08
Z tego co ja wiem to jest sterownik centralnego zamka:)

suchy2004
27-09-09, 00:52
Rozbierałem dzisiaj drzwi kierowcy. Mam centralny zamek (siłowniki w trzech drzwiach) i elektryczne szyby. Co to jest za element?
http://img2.imageshack.us/img2/8379/dsc00838rz.th.jpg (http://img2.imageshack.us/img2/8379/dsc00838rz.jpg)


Moduł "komfort" od elektrycznych szyb.
Centralka od zamka jest w drzwiach pasażera.

brak.loginu87
27-09-09, 08:18
A co ten pakiet daje? Bo jedyną dodatkową funkcją jaką odkryłem to jest osuwanie szyby u kierowcy do końca jak się "specjalnie" naciśnie przycisk.

lukaskus
27-09-09, 12:17
A co ten pakiet daje? Bo jedyną dodatkową funkcją jaką odkryłem to jest osuwanie szyby u kierowcy do końca jak się "specjalnie" naciśnie przycisk.

....i to jest właśnie funkcja "komfort"

Badman
27-09-09, 17:37
Witam

Panowie potrzebuje szybkiej odpowiedzi: czy jak odkrece widoczne na foto ponizej sruby ktorymi chce przymocowac rozporke to czy nie stanie sie cos z kolumna amortyzatora - nie opadnie czy cos w tym stylu:rolleyes:

http://www.kamsmol.republika.pl/komora.jpeg

Pozdr
Kamil

Kamil a jaką rozpórkę kupiłeś ?

kamsmol
27-09-09, 18:26
Rozporke kupiłem na allegroszu od goscia ktory ja mial w VI gen 3D i mowil ze to do rocznikow 96-00, pasuje idealnie bez wiercenia...

Pozdr
Kamil

czara
28-09-09, 08:24
w jakiej odległości powinien być tłumik przelotowy (zamiast kata) od kolektora?

crash
28-09-09, 12:11
miedzy kolektorem a tlumikiem srodkowym :D :D

a tak serio to ja nie wiem :D wywal wszystko, zrob sama rure do koncowego i nie bedzie dylemata :D :D

czara
28-09-09, 13:23
miedzy kolektorem a tlumikiem srodkowym

a tak serio to ja nie wiem wywal wszystko, zrob sama rure do koncowego i nie bedzie dylemata

no właśnie nie chce takiego rozwiązania juz tak jeździłem rok czasu na jednym środkowym i przelotowym końcowym i zaczął mnie w końcu denerwować ten metaliczny odgłos miedzy 2500 - 3500 tys/or. wstawiłem drugi przelotowy zamiast kata ale chyba za blisko kolektora w sumie to zaraz za kolektorem i wydaje mi sie ze auto sie trochę zmulilo ale czy tak jest naprawdę czy tak mi sie tylko wydaje tego nikt nie wie dlatego chciał bym wiedzieć ile mniej więcej musi być przerwy miedzy kolektorem a tłumikiem/strumienica/katem wiem ze do każdego auta jest osobny układ ale kilku lodków z forum robiło wydechy u specjalistów kilku sie zna na wydechach wiec może wiedza jaka to odległość

grze
28-09-09, 14:26
Koledzy, wywalenie kata wcale nie musi oznaczać przyrostu mocy. Często dzieje się wręcz odwrotnie. Chyba, że kat jest po prostu zatkany ale wtedy auto ciężko wkręcałoby się na wysokie obroty.
Poza tym pamiętajcie, że ciśnienie spalin w wydechu jest istotne między innymi dla odczytów sondy lambda, na podstawie których ECU dobiera skład mieszanki.

crash
28-09-09, 20:51
dlatego po wywaleniu kata w d15z3 mocy przybylo minimalnie a sonda zaczela wariowac :D ale dla tego ryku warto bylo

czara
29-09-09, 07:57
no dobra dowiedziałem sie ze w miejsce kata montuje sie czasem tłumik drgań, to teraz pytanie czy taki tłumik drgań oprócz niwelacji drgań tłumika końcowego ma jakieś jeszcze plusy? jak wygląda sprawa przelotu? nie wiem jaka spełnia jeszcze role czy w nim rowniez rozprężają sie spaliny? jakiej powinien być długości? no i w jakiej odległości od kolektora? podobno metaliczne brzęczenie tez niweluje

grze
29-09-09, 15:37
prędzej tłumik środkowy z modelu bez kata

KruKs
01-10-09, 22:29
Mam pytanie, musze zmienic jedna rurke (gumowa) z odplywu szyberdachu. Nie bede rozpisywal jak i dlaczego ale czy moze mi ktos powiedziec jak nowa wlozyc ? tzn jak wloze ja w slupek i zaczne pchac od gory na dol to to bedzie wszystko ? czy ona na te swoje miejsce dojdzie ? Czy musze grzebac w nadkolu i gdzies ja ustawiac w specjalnym miejscu ? (D14A7 98r MB2)

i jeszcze jaka dlugosc ma ta rurka ? bo dostalem o takiej srednicy ale nie wiem jaki kawal ma to byc :)

mirasek
02-10-09, 21:51
Jeździł ktoś angielką na felgach 13" ?? Rozmyślam różne opcje na zimę, m.in. fele 13" i opony 175/70 ale szczerze to nawet nie wiem czy coś zyskam finansowo w porównaniu do standardowych kółek... Poza tym kwestia prowadzenia na wyższym profilu, czy to nie będzie kaszana?

mickee
03-10-09, 08:01
Wydaje mi się, że finansowo nie zyskasz a wygląd Hanki skutecznie popsujesz. Prowadzenie... hmm jeśli nie będziesz szalał w zakrętach to na gorsze nie wyjdzie. Będzie bardziej miękko i pływająco.

Domanoid
03-10-09, 10:55
Dwa pytanka:
1. Jakie dywaniki z allegro do MB2 z `99? (Interesują mnie tylko gumowe z dużym rantem).
2. Stuka mi prawy zewn. przegub, jaki najlepiej zamówić? (silnik D14a7).

Pozdrawia nowy użytkownik hani ;)

Djadi
04-10-09, 20:28
Mam pytanie czy podejdą mi felgi z ET 38 rozmiar 15"

qba1983
04-10-09, 20:53
podejda jesli szerokosc nie jest wieksza niz 7" ja mam ET37 7" i z tylu prawie wystaje, ale mam zawieszenie od mb6 a tam jest inne osadzenie piasty, jesli masz zwykly zawias to nawert ET35 nie powinno byc problemem

grze
05-10-09, 14:09
1. Jakie dywaniki z allegro do MB2 z `99? (Interesują mnie tylko gumowe z dużym rantem).
te były stosowane przez ASO: http://www.allegro.pl/item760716463_dywaniki_gumowe_honda_civic_1995_200 0_germany.html

aer
05-10-09, 16:38
Czy tłumiki środkowe z MB1,2,3 lub 4 można stosować zamiennie?
A dokładniej czy do MB1 bez przeróbek podejdzie np. z MB2?

wunat
05-10-09, 17:08
te były stosowane przez ASO: http://www.allegro.pl/item760716463_dywaniki_gumowe_honda_civic_1995_200 0_germany.html

polecam

Domanoid
05-10-09, 22:31
Dzięki, jak dozbieram te kilka złotych kupię ;)

Jeśli chodzi o przegub - wczesny alarm, na przeglądzie zostałem poinformowany że gumy są prawie nowe, a skoro zostały założone w niemczech, to z przegubami nic się nie powinno jak na razie stać.

wunat
05-10-09, 23:09
a to w Niemczech nie maja piachu? ;]

grze
06-10-09, 11:53
a jaki mniej więcej jest koszt wymiany gum na przegubach? warto to zrobić prewencyjnie? u mnie są jeszcze niby dobre

cichy10
06-10-09, 13:05
Czy goły silnik D14Z4 będzie pasował "plug&play" w miejsce D14A8?

mickee
06-10-09, 14:02
te były stosowane przez ASO: http://www.allegro.pl/item760716463_dywaniki_gumowe_honda_civic_1995_200 0_germany.html

Mam takie i stwierdzam, że te z tyłu są kiepsko dopasowane. Nachodzą na prowadnice foteli. Jakość jest super, gruba guma porządnie wykonane. U mnie ślizgały się bardzo po podłodze ale przyklejenie rzepów załatwiło problem.

MikeFoto
06-10-09, 14:23
Pytanko, czy ktoś się orientuje, ile kosztuje w ASO spryskiwacz reflektora - ten czarny element montowany w zderzaku ?

EDIT: Odpowiem sobie sam, bo udało mi się znaleźć odpowiednia informację ... koszt 80zł sztuka :eek: (Cairo pisał TU (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showpost.php?p=286262&postcount=4))

misiek1
06-10-09, 20:42
Pytanie w związku z dolotem, czy średnica rury dolotowej do przepustnicy może wynosić 60 mm? Czy nie będzie za mała? I jak jest średnica zewnętrzna przepustnicy żeby wiedzieć jaką redukcję kupić:)

Marcin_G
06-10-09, 20:59
a jaki mniej więcej jest koszt wymiany gum na przegubach? warto to zrobić prewencyjnie? u mnie są jeszcze niby dobre

W moim mieście 50 zł*od strony.

vtec
06-10-09, 23:53
Pytanko, czy ktoś się orientuje, ile kosztuje w ASO spryskiwacz reflektora - ten czarny element montowany w zderzaku ?

EDIT: Odpowiem sobie sam, bo udało mi się znaleźć odpowiednia informację ... koszt 80zł sztuka :eek: (Cairo pisał TU (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showpost.php?p=286262&postcount=4))

Ja mam chyba taki sprysk jak chcesz, to Ci po taniości oddam.

grze
07-10-09, 10:13
Napisał grze Zobacz post
a jaki mniej więcej jest koszt wymiany gum na przegubach? warto to zrobić prewencyjnie? u mnie są jeszcze niby dobre
W moim mieście 50 zł*od strony.
dzięki za odpowiedź. rozumiem, że to koszt samej robocizny :D

Marcin_G
07-10-09, 17:21
Tak, osłona od 30 zł*wzwyż.

taif1991
07-10-09, 20:15
Dzis odpalajac samochod po kilku dniowym postoju, odpalil za pierwszym razem, wszystko ok. ale zaraz po odpaleniu migla mi doslownie na sekunde kontrolka od oleju? co to moze znaczyc? :(

mirasek
07-10-09, 21:36
remont silnika!!! :D

a serio to nic groźnego... jak dawno zmieniany był olej? jaki jest filtr oleju?

taif1991
07-10-09, 21:46
to nie jest smieszne! :D

olej byl zmieniany 9 miesiecy temu Mobil 5W-40 przejechane przez ten czas 8tys. A filtr oleju z Filtrona. Poziom oleju prawidlowy.

mirasek
07-10-09, 21:58
wraz z eksploatacją lepkość oleju się jakoś tam minimalnie zwiększa (generalnie w wyniku zanieczyszczenia oleju), dochodzi niższa temp. otoczenia, to raz, dwa to że właśnie Filtron w obiegowej opini stracił ostatnio na jakości, dla przykładu powiem że w dieslu HD którego eksploatuje po zmianie na Filtrona (z Fiaam czy Donaldson) kontrolka oleju gaśnie dopiero po chwili czego na innych filtrach nie było (olej taki sam) także chyba podziękuje Filtronowi jeśli chodzi o filtry olejowe...... mój civ na filtronie także potrafił mrugnąć ;) ale nie ma z tym dramatu choć napewno na zdrowie nie wychodzi - dłuższe chwilowe smarowanie graniczne w dalszych elementach magistrali = szybsze zużycie podczas rozruchu.....

drex87
08-10-09, 08:19
z tym filtronem to moze byc prawda bo wczesniej miałem inny filtr i niwe robił tak a teraz czasami rano potrafi mrygnac kontrolka a wczesniej tego nie było ma jeszcze 2 tys do wymiany i mysle ze pozniej juz tego nie bedzie

czara
08-10-09, 10:19
mam do kupienia ładne felgi na zimę ale z otworem centrującym 56,6, jak wiadomo w hondach jest 56,1 czy te 0,5 mm będzie problemem? czy występują w ogolę pierścienie centrujące o tak małych wymiarach?

altair
08-10-09, 11:06
Dzis odpalajac samochod po kilku dniowym postoju, odpalil za pierwszym razem, wszystko ok. ale zaraz po odpaleniu migla mi doslownie na sekunde kontrolka od oleju? co to moze znaczyc? :(

Też tak mam, jak samochód postoi dłużej niż 5 dni.

Marek

markiewicz
08-10-09, 12:49
Jak odpowietrzyć układ chłodzenia po wymianie płynu?

pako7
09-10-09, 21:13
ja powoli delikatnie leje płyn aż już się napełni odpalę samochód odkręcam znów korek i nadal wlewam płyn jak już mi wyrzuca to zakręcam korek robię z 500 metrów na średnim gazie , gaszę autko czekam aż ciśnienie zejdzie, znów odkręcam korek dolewam do pełna i do zbiorniczka ma max . odplam autko i czekam aż się wentylator włączy. potem jeszcze pare dni kontroluje płyn bo jk jest zimny to powinno jeszcze sobie zaciągnąć z zbiorniczka.
silniki z serii B jest ciężko odpowietrzyć, ja mam taką metodę.
tylko musisz pamiętać że jak czekasz aż się wentylator włączy to obserwuj czy czasem nie zagotuje ci się bo może zrobić się pęcherz przy czujniku wentylatora..

I mam pytanko czy ktoś z was ma problem z wodą dostającą się przez nawiew bo u mnie w MB6 z klimą dostaje się woda i cieknie po obudowie kompa i jest w filtrze pyłkowym znaczy w tamtym miejscu.
jak to usunąć??

Grześ
10-10-09, 07:15
Jak odpowietrzyć układ chłodzenia po wymianie płynu?


Ja jak wymieniałem płyn nie było żandnego problemu sam się odpowietrzył cały układzik tylko przez parę dni obserwować musisz czy Ci płynu nie ubywa i dolewać.


ja powoli delikatnie leje płyn aż już się napełni odpalę samochód odkręcam znów korek i nadal wlewam płyn jak już mi wyrzuca to zakręcam korek robię z 500 metrów na średnim gazie , gaszę autko czekam aż ciśnienie zejdzie, znów odkręcam korek dolewam do pełna i do zbiorniczka ma max . odplam autko i czekam aż się wentylator włączy. potem jeszcze pare dni kontroluje płyn bo jk jest zimny to powinno jeszcze sobie zaciągnąć z zbiorniczka.
silniki z serii B jest ciężko odpowietrzyć, ja mam taką metodę.
tylko musisz pamiętać że jak czekasz aż się wentylator włączy to obserwuj czy czasem nie zagotuje ci się bo może zrobić się pęcherz przy czujniku wentylatora..

I mam pytanko czy ktoś z was ma problem z wodą dostającą się przez nawiew bo u mnie w MB6 z klimą dostaje się woda i cieknie po obudowie kompa i jest w filtrze pyłkowym znaczy w tamtym miejscu.
jak to usunąć??

Proszę
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?t=7345&highlight=uszczelka+podszybia

Chemiczny
10-10-09, 22:33
Pytanko, czy ktoś się orientuje, ile kosztuje w ASO spryskiwacz reflektora - ten czarny element montowany w zderzaku ?

EDIT: Odpowiem sobie sam, bo udało mi się znaleźć odpowiednia informację ... koszt 80zł sztuka :eek: (Cairo pisał TU (http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showpost.php?p=286262&postcount=4))

dokładnie to 75,64 PLN
numer części 76880ST3S02

Dissnej
11-10-09, 09:29
Za każdym razem po wyłączeniu silnika słychać co jakiś czas (raz na 1-2 min) takie strzelanie jakby coś było nagrzane a teraz szybko się chłodziło? Czy to normalne? Co to jest?
I jeszcze jedno szybkie pytanie z zupełnie innej beczki: czy ktoś wie jakiego drewna imitacje mamy w swoich hondach?

uuuplask
11-10-09, 15:44
Za każdym razem po wyłączeniu silnika słychać co jakiś czas (raz na 1-2 min) takie strzelanie jakby coś było nagrzane a teraz szybko się chłodziło? Czy to normalne? Co to jest?
I jeszcze jedno szybkie pytanie z zupełnie innej beczki: czy ktoś wie jakiego drewna imitacje mamy w swoich hondach?


Odnośnie tych pyknięć to chyba w każdym aucie świata tak jest. A co do drewna to się nie wypowiem.

duzy 5d
11-10-09, 17:22
siema
mam pytanko o koncowy tłumik mam ma9 i przerabiam wydech na 2cale czy seryjny tłumik z VTI spasuje do 2 calowej rury bo seryjny swój musze rozcinac??

mirasek
11-10-09, 22:39
Za każdym razem po wyłączeniu silnika słychać co jakiś czas (raz na 1-2 min) takie strzelanie jakby coś było nagrzane a teraz szybko się chłodziło? Czy to normalne? Co to jest?


Normalne, układ wydechowy, konkretniej chyba katalizator, nagrzewa sie w czasie jazdy i po zgaszeniu stygnie tak właśnie strzelając. Podoba mi sie to zjawisko :)

crash
12-10-09, 08:31
mi nie strzela.... bo juz nie mam kata :D

eVok
12-10-09, 12:00
to po prostu stygnie wydech,nawet w autach bez katalizatora tak się dzieje ( tak miałem )

czendler
12-10-09, 18:03
witam!

może nie jest to zbyt profesjonalnie zadane pytanie ale czy felgi 14ski z Civic'a 98 5d beda pasowaly do Civica 99 HB ?

Bede wdzieczny za odpowiedz

Pozdrawiam
Maciek

Einstein
12-10-09, 21:09
Mam pytanie, chce zmienić kierownice i nie wiem jak odłączyć poduszkę powietrzną zeby zdemontowac kierownice w 5D moze mi ktos dac jakis schemat albo rozpisac co nalezy zrobic zeby operacja poszla bez uszczerbku na poduszce

Domanoid
12-10-09, 21:41
witam!

może nie jest to zbyt profesjonalnie zadane pytanie ale czy felgi 14ski z Civic'a 98 5d beda pasowaly do Civica 99 HB ?

Bede wdzieczny za odpowiedz

Pozdrawiam
Maciek
Jak najbardziej ;)

czara
13-10-09, 08:01
Mam pytanie, chce zmienić kierownice i nie wiem jak odłączyć poduszkę powietrzną zeby zdemontowac kierownice w 5D moze mi ktos dac jakis schemat albo rozpisac co nalezy zrobic zeby operacja poszla bez uszczerbku na poduszce

Zanim zaczniesz cokolwiek robić z poduchami najlepiej odłącz akumulator żeby Ci czasem nie wywaliło ich jak gdzieś stukniesz albo Ci spadnie. W kierownicy od tylu po bokach masz takie prostokąty maskujące odchylasz je odkręcasz chyba 3 śruby już dokładnie nie pamiętam, następnie z tylu tez masz taki sam prostokąt tylko ze dość duży odchylasz go odpinasz kostki od poduchy i wyciągasz. Z tego co pamiętam kiedyś jak wymieniałem kierownice założyłem taki temat co i jak przy wymianie kierownicy i poduszek, także jak dobrze poszukasz na pewno znajdziesz na forum. Masz tam po kolei co i jak jakie śruby jaki klucz wszystko czarno na białym...:D

aktak
13-10-09, 10:17
proszę o pomoc i podpowiedź, nagle przestała świecić lampka oświetlenia wewnętrznego, wymienialem żarówkę i to nie przynioslo skutku, sprawdzałem również bezpieczniki:confused:

krzys_o
13-10-09, 20:19
szybkie pytanie, czy opona 195/50/15 wejdzie na felge 7,5''

Domanoid
13-10-09, 20:31
proszę o pomoc i podpowiedź, nagle przestała świecić lampka oświetlenia wewnętrznego, wymienialem żarówkę i to nie przynioslo skutku, sprawdzałem również bezpieczniki:confused:
Przed chwileczką czytałem inny podobny temat, tam gościu też twierdził że z bezpiecznikiem wszystko ok, jak się okazało tylko wyglądał na cały. Wymień bezpiecznik od Interior na inny (jeśli taki masz). Jeśli nie - będziemy szukać dalej.


krzys_o - niech sie wypowie ktoś znający rzecz, ja nie wiem.

zed
14-10-09, 15:21
szybkie pytanie, czy opona 195/50/15 wejdzie na felge 7,5''

Raczej nie. U mnie przy 195/50/r16 7,5'' ciezko byla ja naciagnac

krzys_o
14-10-09, 16:19
Raczej nie. U mnie przy 195/50/r16 7,5'' ciezko byla ja naciagnac

Naciągnąć może i się da tylko czy to bezpieczne. Opona przecież pracuje podczas jazdy i nie chciałbym żeby np spadła na zakręcie.

zoy
15-10-09, 07:50
Panowie fachowcy, szukam Naby do angielki. Znalazlem cos takiego NRG Steering Wheel Short Hub (http://www.racinglab.com/nrg-short-hub-honda-004.html) zastanawia mnie czy podejdzie to pod wieloklin z angielki ? za wszelkie info bede wdzieczny.

wunat
15-10-09, 08:58
afair trzeba brac z 5g, ale trzebaby to jeszcze sprawdzic.

zed
18-10-09, 20:11
Naciągnąć może i się da tylko czy to bezpieczne. Opona przecież pracuje podczas jazdy i nie chciałbym żeby np spadła na zakręcie.

U mnie nic sie nie stalo tylko ze wulkanizator bedzie mial trudniej przy zakladaniu :D

taif1991
19-10-09, 20:38
Takie szybciutkie pytanie, do felg 15' alu jakie wybrac opony 195.55.15 czy 195.50.15? a moze profil 60?

vtec
19-10-09, 21:08
55 miały standartowo VTi, ale to balony straszne są. Ja bym brał 50/45, ale do tego musi być dobra gleba.

Civ dohc
19-10-09, 23:10
Profil 60, o nie, to juz Żukiem zalatuje :)

taif1991
20-10-09, 10:11
to chyba zdecyduje sie na 55 bo gleby nie bedzie. dzieki :)

crash
20-10-09, 13:32
15" najlepiej wyglada z profilem 50 :) ale to moje zdanie :)

czara
20-10-09, 13:49
najlepiej to wygląda z profilem 45 ale niestety na nasze drogi się nie nadaje :D

taif1991
20-10-09, 16:22
no tak 45 :rolleyes: ale na 55 chyba zmniejszy sie troche szpara miedzy nadkolem na blotnikiem niz na 50 i bedzie troche bardziej komfortowo na 55? dobrze mysle? :D

Jarek
20-10-09, 18:24
Szyby ( przednia i tylnia ) są na uszczelki montowane, czy na klej? Bo mi zamarzają od wewnątrz i musze się dowiedzieć ile mniej więcej kosztuje naprawa.

Civ dohc
20-10-09, 20:48
Na klej kolego, na klej...

AdaSu
20-10-09, 22:37
Dlaczego godzinę po wsadzeniu nowych żaróweczek do przycisków (przeciwmgielny przód, awaryjny, podgrz. szyby) 2 z nich się przepaliły spowrotem? (przeciwmgielny i awaryjny)

czara
21-10-09, 07:49
no tak 45 ale na 55 chyba zmniejszy sie troche szpara miedzy nadkolem na blotnikiem niz na 50 i bedzie troche bardziej komfortowo na 55? dobrze mysle?
zawsze jest coś za coś, zgadza sie na 55 minimalnie zmniejszy sie szpara miedzy kołem a nadkolem ale za to samo kolo z ta opona będzie wyglądało jak balon (brzydko), z 45 szpara pod nadkolem będzie mniejsza ale kolo będzie sie ładnie prezentować, nie za gruba oponka + ładny felunek i jest bajka ale znowu z drugiej strony będzie twardo na dziurach, zwiększy sie prawdopodobieństwo powyginania felgi no i będzie bardziej ciągnąć na koleinach wiec rozwiązaniem pośrednim jest profil 50, nie jest to tez za komfortowy profil bo jednak jest to opona juz o niskim profilu i każda większą nierówność niestety będzie juz czuć.

bubba
21-10-09, 17:16
Dlaczego godzinę po wsadzeniu nowych żaróweczek do przycisków (przeciwmgielny przód, awaryjny, podgrz. szyby) 2 z nich się przepaliły spowrotem? (przeciwmgielny i awaryjny)

najprawdopodobniej niska jakość żarówek. Zawsze w takiej sytuacji najlepiej wziąć do ręki miernik i pomierzyć napięcia - chociaż nie sądzę żeby mogło być wyższe niż nominalne

Slawkowski
21-10-09, 18:15
mam problem z oslonka/zaslepka zamka (element jak na fotce)

http://images38.fotosik.pl/213/32b5eba3e7e91580.jpg

zaslepka wpadla mi do srodka, z tego co widzialem, powinna byc wypychana przez precik (ledwo go widac) ale narazie nic mi sie z tym nie udalo zrobic i teraz czy jak zdemontuje klamke todo tego czegos dostane... co moglo ewentualnie sie stac i najwazniejsze, czy jest to element zamka czy klamki ???
mozna dostac sam ten element czy jest on moze w komplecie z klamka ???

moze ktos mial podobny przypadek ?

Katarzyna
21-10-09, 19:16
mam szybkie pytanie: od niedawna jest właścicielką Hondy Civic 5D z 1998 roku, nadwozie: MB3, silnik: D15Z8, typ: SOHC VTEC-E, 114 km (84Kw)

problem jest z lampką econo - powinna się zapalać jak jeździ się ekonomicznie, ale niestety jeszcze ani razu się nie zapaliła, mimo, że przy zapłonie sama kontrolka się świeci na zielono

jaka może być tego przyczyna? czy to coś z elektroniką? coś jest niepodłączone? trzeba ją podłączyć do komputera, żeby sprawdzić błędy?

bardzo proszę o pomoc - może ktoś z forum miał już taki problem...?

brak.loginu87
21-10-09, 19:41
mam szybkie pytanie: od niedawna jest właścicielką Hondy Civic 5D z 1998 roku, nadwozie: MB3, silnik: D15Z8, typ: SOHC VTEC-E, 114 km (84Kw)

problem jest z lampką econo - powinna się zapalać jak jeździ się ekonomicznie, ale niestety jeszcze ani razu się nie zapaliła, mimo, że przy zapłonie sama kontrolka się świeci na zielono

jaka może być tego przyczyna? czy to coś z elektroniką? coś jest niepodłączone? trzeba ją podłączyć do komputera, żeby sprawdzić błędy?

bardzo proszę o pomoc - może ktoś z forum miał już taki problem...?

Silnik musi być nagrzany, to znaczy jak się puści gaz to obrotomierz ma wskazywać pierwszą "kreskową" wartość poniżej 1K obrotów.

mirasek
21-10-09, 20:03
jaka może być tego przyczyna? czy to coś z elektroniką? coś jest niepodłączone? trzeba ją podłączyć do komputera, żeby sprawdzić błędy?

Sprawdź czy w pamięci ECU nie ma błędów, nie trzeba do tego podpinać się do komputera, wpisz w szukajke hasło "samodiagnostyka", do zrobienia we własnym zakresie. Lampka econo nie zapali się na 1 i 2 biegu lub/i gdy silnik jest zimny lub/i powyżej 120km/h, itd...

Dzieju
22-10-09, 13:59
pytanie:

czemu po wysprzęgleniu nie spadaja mi obroty tylko sie utrzymuja(choć niezawsze tak jest)?

pozdro

Hikiel
22-10-09, 14:03
Moze linka gazu sie wyszczerbila i gdzies przeszkadza? Sprobuj stopa poprzac pedal ku gorze. Jesli nei pomorze to krokowy ogarnij.

karoleksz
22-10-09, 22:45
Mam szybkie pytanie:
Mam do wykorzystania dwie opony 185/60/r14 (Michelin) i dwie 185/65/r14 (Matador) - obie pary zimówki. Można jeździć na oponach o różnych wysokościach (tutaj różnica jest niewielka)? Niższe na przód czy tył? Dobrej jakości jeszcze są i szkoda oddawać/sprzedawać. Chyba, że zostawię sobie Micheliny, dokupię jedną parę jakichś zimówek w tym rozmiarze (słyszałem dobre opinie np o GoodYear Ultra Grip), a te Matadory gdzieś sprzedam.
Co radzicie?
Pozdrawiam
Karol

suchy2004
22-10-09, 23:18
Mam szybkie pytanie:
Mam do wykorzystania dwie opony 185/60/r14 (Michelin) i dwie 185/65/r14 (Matador) - obie pary zimówki. Można jeździć na oponach o różnych wysokościach (tutaj różnica jest niewielka)? Niższe na przód czy tył? Dobrej jakości jeszcze są i szkoda oddawać/sprzedawać. Chyba, że zostawię sobie Micheliny, dokupię jedną parę jakichś zimówek w tym rozmiarze (słyszałem dobre opinie np o GoodYear Ultra Grip), a te Matadory gdzieś sprzedam.
Co radzicie?
Pozdrawiam
Karol


Ja bym się zbytnio nie przejmował tylko założył wyższe na tył niższe na przód i jezeli są w dobrym stanie to bym posmigał.
Nie wiem jak zimowe, ale jak szukałem opon letnich to matadory były droższe od michelin więc powinny byc lepszej jakości?!


pytanie:

czemu po wysprzęgleniu nie spadaja mi obroty tylko sie utrzymuja(choć niezawsze tak jest)?

pozdro

Masz instalację gazową?

brak.loginu87
22-10-09, 23:32
Gdzie jest korek wlewu oleju do skrzyni biegów? W manualu jest rysunek ale nie mogę go do niczego dopasować.

mario3m
22-10-09, 23:49
mam problem z oslonka/zaslepka zamka (element jak na fotce)

http://images38.fotosik.pl/213/32b5eba3e7e91580.jpg

zaslepka wpadla mi do srodka, z tego co widzialem, powinna byc wypychana przez precik (ledwo go widac) ale narazie nic mi sie z tym nie udalo zrobic i teraz czy jak zdemontuje klamke todo tego czegos dostane... co moglo ewentualnie sie stac i najwazniejsze, czy jest to element zamka czy klamki ???
mozna dostac sam ten element czy jest on moze w komplecie z klamka ???

moze ktos mial podobny przypadek ?

Jet to element zamka, wyciągasz razem z klamką demontujesz wkłdkę, wyciągasz blaszkę (uwaga na sprężynkę) i składasz do kupy tak jak powinno być. Trudniej jest dobrać się do klamki niż naprawić ten element.

mAgik
23-10-09, 00:20
Mam szybkie pytanie:
Mam do wykorzystania dwie opony 185/60/r14 (Michelin) i dwie 185/65/r14 (Matador) - obie pary zimówki. Można jeździć na oponach o różnych wysokościach (tutaj różnica jest niewielka)? Niższe na przód czy tył? Dobrej jakości jeszcze są i szkoda oddawać/sprzedawać. Chyba, że zostawię sobie Micheliny, dokupię jedną parę jakichś zimówek w tym rozmiarze (słyszałem dobre opinie np o GoodYear Ultra Grip), a te Matadory gdzieś sprzedam.
Co radzicie?
Pozdrawiam
Karol

Jak masz ABS to wywali Ci błąd i odłączy ABS. O ile pamiętam ponowne uruchomienie samochodu wyłączała kontrolkę, ale po przejechani kawałka znowu było to samo.
Co za Micheliny masz i co za Matadory? Marka marką ale model jest istotny

Dzieju
23-10-09, 07:31
Masz instalację gazową?


mam instalacje właśnie,tylko nie jezdze na gazie bo musze go zrobic.to moze miec cos wspólnego z gazem?

karoleksz
23-10-09, 09:10
Jak masz ABS to wywali Ci błąd i odłączy ABS. O ile pamiętam ponowne uruchomienie samochodu wyłączała kontrolkę, ale po przejechani kawałka znowu było to samo.
Co za Micheliny masz i co za Matadory? Marka marką ale model jest istotny

Z tym ABS to dziwna sprawa. Aż tak czuły jest? Jeśli chodzi o te opony to mam Matadory M58 M+S 82T (2006 rocznik) , a Micheliny to Alpine X M+S 86Q (chyba 1997 rocznik). Mimo różnic rocznikowych nie widać tego po ich stanie wizualnym (wysokość bieżnika > 5mm, guma nie jest sparciała, itp).
Jeśli będę zmieniał to skłaniam się chyba zostawić Micheliny, bo:
- przy 185/60/R14 (Michelin) wielkość opony jest bliższa oryginałowi (175/65/R14) niż przy 185/65/R14 (Matador)
- mimo, iż indeks prędkości/nośności jest tylko 86Q, to i tak zimą nie będę raczej rozwijał większych prędkości

I jeszcze jedno pytanie:
Podczas ostatniej wymiany opon, mechanik zauważył, że dwie moje felgi stalowe jest ciężko wyważyć i warto by wymienić na bardziej proste. Oryginalnie mam założone 5calowe, ale mam do załatwienia dwie 5,5 calowe (po 50zł sztuka - używane, ale już proste:) I teraz pytanie, czy mogę jeździć z felgami o różnym rozmiarze na rożnych osiach (np przód felgi 5 calowe, tył felgi 5,5 calowe)? Jeśli chodzi o szerokość opon, to się dowiadywałem, że będą pasowały oba rozmiary (5 i 5,5 cala) do moich zimówek (185/60/R14) i letnich (mam jeszcze do dojeżdżenia 175/65/R14, potem pewnie też zamienię na 185/60).

Pozdrawiam
Karol

mAgik
23-10-09, 09:33
pytanie:

czemu po wysprzęgleniu nie spadaja mi obroty tylko sie utrzymuja(choć niezawsze tak jest)?

pozdro

Po wysprzęgleniu na postoju też tak się dzieje czy podczas jazdy? Jeśli podczas jazdy bardzo możliwe, że przycina Ci się linka gazu


I jeszcze jedno pytanie:
Podczas ostatniej wymiany opon, mechanik zauważył, że dwie moje opony stalowe jest ciężko wyważyć i warto by wymienić na bardziej proste. Oryginalnie mam założone 5calowe, ale mam do załatwienia dwie 5,5 calowe (po 50zł sztuka - używane, ale już proste I teraz pytanie, czy mogę jeździć z felgami o różnym rozmiarze na rożnych osiach (np przód felgi 5 calowe, tył felgi 5,5 calowe)? Jeśli chodzi o szerokość opon, to się dowiadywałem, że będą pasowały oba rozmiary (5 i 5,5 cala) do moich zimówek (185/60/R14) i letnich (mam jeszcze do dojeżdżenia 175/65/R14, potem pewnie też zamienię na 185/60).

Według mnie nie powinno to mieć znaczenia, że felgi będą z tyłu o 0,5 cala szersze o ile resztę parametrów mają takie jak potrzeba. Może ktoś to z forum potwierdzi.
Rozumiem, że chodziło Ci o felgi stalowe, nie opony ;)
Co do ABSu to czujniki sczytują prędkość obrotową kół z przodu i z tyłu, przy różnych rozmiarach opon, prędkość kół przednich i tylnych będzie się różnić (choćby minimalnie), dlatego układ wariuje.

karoleksz
23-10-09, 10:25
Rozumiem, że chodziło Ci o felgi stalowe, nie opony
Oczywiście chodzi o felgi stalowe:) poprawiłem swój post

suchy2004
23-10-09, 12:16
mam instalacje właśnie,tylko nie jezdze na gazie bo musze go zrobic.to moze miec cos wspólnego z gazem?

Prawdopodobnie ma. Spotkałem się już z kilkoma takimi przypadkami i akurat w nich była instalacja. Co więcej sam tak miałem w poprzednim samochodzie. U mnie działo się to na benzynie i na gazie. Gdy włożyłem nowy silnik w którym nie było instalacji problem znikł, więc do dziś nie wiem tak naprawdę w czym tkwił problem.

zieliniaczek
24-10-09, 11:54
zakupilem termometr do samochodu i powiedzcie mi którędy wyprowadzić kabel z sonda na zewnątrz samochodu?

Domanoid
24-10-09, 13:03
Pod nogami kierowcy jest taka duża okrągła guma, zrób w niej dziurę na jeden kabelek lub ją wyjmij a później włóż jak już poprowadzisz kabelek... Innym sposobem jest cięcie izolacji na fabrycznych kablach i przeciąganie tam nowego kabelka (co może być trudne jeśli na końcu tego kabelka jest jakiś większy czujnik). Ale nigdy nie preferowałem niszczenia oryg. instalacji więc... :) Polecam pierwszy sposób ;)

czara
24-10-09, 19:36
pod nogami pasażera tez jest taka guma :D

maxx
24-10-09, 22:06
Aby nic nie dziurawić możesz puścić kabelek pod uszczelką drzwi kierowcy potem pod błotnikiem w lewe nadkole. Tak mam już wiele lat i wskazania są ok.

zieliniaczek
25-10-09, 14:02
dzieki :))

andrzej_civic
27-10-09, 07:22
witam poszukuje pilnie wymiaru szyby przedniej do civica MA8 95r z gory dzieki

Katarzyna
27-10-09, 10:10
Sprawdź czy w pamięci ECU nie ma błędów, nie trzeba do tego podpinać się do komputera, wpisz w szukajke hasło "samodiagnostyka", do zrobienia we własnym zakresie. Lampka econo nie zapali się na 1 i 2 biegu lub/i gdy silnik jest zimny lub/i powyżej 120km/h, itd...

Taaaaaa... to dobre jest! Zrobię sobie samodiagnostykę! To tak, jakbym Tobie powiedziała "zrób mi baleyage" ;) ;) ;) Trzeba mi było napisać: jedź tu i tu, do tego gościa / warsztatu, zapłacisz tyle i tyle, zrobią Ci diagnostykę i cześć!

Honda była u mechanika gdzieś za Łomiankami i on zrobił tą samodiagnostykę i wyszło, że trzeba było wymienić sondę lamba. Tylko, że pod zegarami była przepalona żarówka od "check engine" i przełożono żarówkę z lampki immobilizera.

I tu zaczynają się schody, bo wcześniej sama namąciłam z immobilizerem... tzn. mam komplet 3 kluczyków - dwa są czarne, jeden czerwony. Ostatnio zakładałam otwieranie centralnego zamka z pilota i nieopatrznie uruchomiłam auto czerwonym kluczykiem. Szczęście w nieszczęściu, że było to u elektryka, bo obydwa czarne przestały działać i Ci elektrycy coś tam modzili, podłączyli komputer, próbowali odpalić samochód i w końcu jakoś - sami nie wiedzieli dokładnie jak - udało się im wkodować 1 czarny kluczyk.

Natomiast po wymianie sondy coś się zresetowało i ten działający czarny kluczyć przestał działać, a ten drugi czarny co nie działał zadziałał. Nie mam teraz tej lampki od kluczyka, nie wiem czy miga, czy nie, działa mi tylko 1 kluczyk i chciałabym to wszystko wyprostować.

Gdzie w Warszawie jest elektryk, czy ktoś kto się na tym zna i mogłabym podjechać i to naprawić...?

Dzięki z góry,
Kaśka

mickee
27-10-09, 10:36
Jedź do ASO, zrobią Ci to w 20 min profesjonalnie a nie przez przypadek tak jak Ci poprzedni magicy. Jak dobrze zagadasz (bez rachunku) to nie zapłacisz za dużo. Ja płaciłem 80zł w ASO w Słupsku (po starej znajomości).

mirasek
27-10-09, 15:12
Taaaaaa... to dobre jest! Zrobię sobie samodiagnostykę! To tak, jakbym Tobie powiedziała "zrób mi baleyage" ;) ;) ;) Trzeba mi było napisać: jedź tu i tu, do tego gościa / warsztatu, zapłacisz tyle i tyle, zrobią Ci diagnostykę i cześć!

Coż, pytanie było o co innego a nie o warsztat w wawie ;) Podałem opcje bez żadnych kosztów z minimum wysiłku ale jak tak bardzo chcesz wydać kase to jedź do ASO :D

taif1991
28-10-09, 20:25
Panowie powoli glupieje i dostaje świra... Mam troche nietypowy problem, mianowicie: np. przy wyjezdzie z domu na gl. droge skrecam prawie na maxa w lewo i ruszam, wtedy pojawie sie takie Buuu.... az do wyprostowania kol, raczej z prawej strony prawdopodbnie kolo od strony pasazera tak samo jest przy jezdzie po rondzie i troche to glupie bo raz to buczenie sie pojawia a raz nie.... przeguby raczej wyeliminowalem bo by to buczalo caly czas tak samo po jezdzie na zakretach a na zakretach jest cicho, buczy tylko wtedy kiedy ruszam. sciagalem oba kola, krecilem ogladalem, nic nie widac.... a ja juz powoli szalu dostaje, od kilku dni tak...

mAgik
29-10-09, 11:41
Panowie powoli glupieje i dostaje świra... Mam troche nietypowy problem, mianowicie: np. przy wyjezdzie z domu na gl. droge skrecam prawie na maxa w lewo i ruszam, wtedy pojawie sie takie Buuu.... az do wyprostowania kol, raczej z prawej strony prawdopodbnie kolo od strony pasazera tak samo jest przy jezdzie po rondzie i troche to glupie bo raz to buczenie sie pojawia a raz nie.... przeguby raczej wyeliminowalem bo by to buczalo caly czas tak samo po jezdzie na zakretach a na zakretach jest cicho, buczy tylko wtedy kiedy ruszam. sciagalem oba kola, krecilem ogladalem, nic nie widac.... a ja juz powoli szalu dostaje, od kilku dni tak...

Obstawiam, że łożysko koła się kończy. Przy skręconych kołach działają na nie inne siły niż przy jeździe na wprost. Za jakiś czas zacznie Ci buczeć na prostej. Przeguby raczej by stukały niż buczały.

grze
29-10-09, 18:49
Napisał taif1991 Zobacz post
Panowie powoli glupieje i dostaje świra... Mam troche nietypowy problem, mianowicie: np. przy wyjezdzie z domu na gl. droge skrecam prawie na maxa w lewo i ruszam, wtedy pojawie sie takie Buuu.... az do wyprostowania kol, raczej z prawej strony prawdopodbnie kolo od strony pasazera tak samo jest przy jezdzie po rondzie i troche to glupie bo raz to buczenie sie pojawia a raz nie.... przeguby raczej wyeliminowalem bo by to buczalo caly czas tak samo po jezdzie na zakretach a na zakretach jest cicho, buczy tylko wtedy kiedy ruszam. sciagalem oba kola, krecilem ogladalem, nic nie widac.... a ja juz powoli szalu dostaje, od kilku dni tak...
Obstawiam, że łożysko koła się kończy. Przy skręconych kołach działają na nie inne siły niż przy jeździe na wprost. Za jakiś czas zacznie Ci buczeć na prostej. Przeguby raczej by stukały niż buczały.
też mi się tak wydaje. jaki masz przebieg? czy ten odgłos pojawia się tylko gdy jedziesz w jedną stronę (przykładowo w lewo) czy nie ma znaczenia w którą stronę skręcasz? proponowałbym podnieść auto na lewarku i sprawdzić jak obraca się koło, czy jeśli nim pokręcisz, to kręci się płynnie aż do zatrzymania, czy też skokowo

taif1991
29-10-09, 19:32
Przebieg to niby 140tys km. z polskiego salonu, wiec od poczatku jezdzi po polskich drogach...

Co do tego odgłosu (buczenia) nie ma reguły... Raz w prawo raz w lewo chociaz wydaje mi się że częściej w lewo i tylko to sie pojawia gdy ruszam z miejsca i skrecam... Co do kół z przodu raczej kręcą się płynnie bez żadnych skoków chociaż z lekkim oporem ale wydaje mi sie ze tak ma być bo po ściągnieciu klockow i pokreceniu kolem i tak jest opor (naped)...

No ok. Stawiacie na łożyska.... Co mam robic? Moge jeszcze z tym troche jezdzic? Obserwowac to co sie bedzie dalej dzialo? Wie ktos moze jaki jest ewentualny koszt nowych łożysk?

Dziekuje bardzo za zainteresowanie sie moim problemem :)

Marecki
30-10-09, 01:36
Szybkie pytanie: czy jest jakaś różnica w budowie pompy wody między D14A3 a D14A8?
Bo będę zmieniał teraz pompę, a tu gdzie jestem nie mają w katalogu D14A8, tylko właśnie A3.
Dzięki za odp.

mAgik
30-10-09, 11:40
Przebieg to niby 140tys km. z polskiego salonu, wiec od poczatku jezdzi po polskich drogach...

Co do tego odgłosu (buczenia) nie ma reguły... Raz w prawo raz w lewo chociaz wydaje mi się że częściej w lewo i tylko to sie pojawia gdy ruszam z miejsca i skrecam... Co do kół z przodu raczej kręcą się płynnie bez żadnych skoków chociaż z lekkim oporem ale wydaje mi sie ze tak ma być bo po ściągnieciu klockow i pokreceniu kolem i tak jest opor (naped)...

No ok. Stawiacie na łożyska.... Co mam robic? Moge jeszcze z tym troche jezdzic? Obserwowac to co sie bedzie dalej dzialo? Wie ktos moze jaki jest ewentualny koszt nowych łożysk?

Dziekuje bardzo za zainteresowanie sie moim problemem :)
Cena łożyska to 120-250zł w zależności od producenta.
Polecam jednak kupić te chociaż te średniej półki cenowej, to starczy na dłużej. Ja kiedyś założyłem firmy Optimal i miesiąc wytrzymało. Teraz jeżdżę na SKF i jestem zadowolony.


Szybkie pytanie: czy jest jakaś różnica w budowie pompy wody między D14A3 a D14A8?
Bo będę zmieniał teraz pompę, a tu gdzie jestem nie mają w katalogu D14A8, tylko właśnie A3.
Dzięki za odp.

Wg mnie idzie co innego. Do D14A8 idzie HEPU P783 a do D14A3 HEPU P046

grze
30-10-09, 12:02
Przebieg to niby 140tys km. z polskiego salonu, wiec od poczatku jezdzi po polskich drogach...

Co do tego odgłosu (buczenia) nie ma reguły... Raz w prawo raz w lewo chociaz wydaje mi się że częściej w lewo i tylko to sie pojawia gdy ruszam z miejsca i skrecam... Co do kół z przodu raczej kręcą się płynnie bez żadnych skoków chociaż z lekkim oporem ale wydaje mi sie ze tak ma być bo po ściągnieciu klockow i pokreceniu kolem i tak jest opor (naped)...

No ok. Stawiacie na łożyska.... Co mam robic? Moge jeszcze z tym troche jezdzic? Obserwowac to co sie bedzie dalej dzialo? Wie ktos moze jaki jest ewentualny koszt nowych łożysk?

Dziekuje bardzo za zainteresowanie sie moim problemem :)

to że przednie koła kręcą się ciężej, to normalne, bo masz napęd na przód.

bardzo prawdopodobne, że to któreś łożysko (tak na 80%) bądź nawet łożyska. jednak zlokalizowanie które z nich jest zużyte, nie jest takie proste.

nim zaczniesz cokolwiek robić sprawdziłbym jeszcze osłony tarcz hamulcowych, czy to czasem nie ich wina oraz łączniki stabilizatora. zdarzyło mi się kiedyś, że urwany łącznik dawał takie właśnie odgłosy na zakrętach

algi
30-10-09, 12:32
Witam,

Szukam akumulatora do Honda Civic 5D 1999 Liftback z D14Z4 i wszystko co znajduję (Bosch/Varta/Centra) ma Lewy Plus (tak widzę na rysunkach).
U mnie jak stoję przed samochodem to plus jest po prawej stronie. Tak też jest w service manualu do Hondy.

O co chodzi?

mafia35
30-10-09, 12:53
Np. akumulator Centra Plus pasujący do Civica z tej aukcji:

http://moto.allegro.pl/item797276406_akumulator_centra_plus_45ah_300a_45_ ah_civic_yaris.html

możesz zamówić z "plusem" z której strony chcesz, więc większego problemu nie ma....

Tu również masz prawy "plus":

http://moto.allegro.pl/item790457052_akumulator_centra_plus_cb454_45ah_ho nda_civic.html

Marecki
30-10-09, 16:35
Wg mnie idzie co innego. Do D14A8 idzie HEPU P783 a do D14A3 HEPU P046[/QUOTE

Jesteś pewien? Nie chciałbym się "nadziac", bo właśnie dostałem pompę z jeszcze innym symbolem:HW-1808

taif1991
30-10-09, 19:51
Jutro jeszcze raz dokladnie te kola z przodu ogladne i caly przod...

Wymieniajac olej w sprzegle i odpowietrzyc, robi sie to na takiej samej zasadzie jak hamulce?

A jak wymienic olej w spomaganiu odpowietrzyc...?

Nic nie moge znalesc na ten temat, nie wiem chyba zle szukam.

mAgik
30-10-09, 19:54
Jutro jeszcze raz dokladnie te kola z przodu ogladne i caly przod...

Wymieniajac olej w sprzegle i odpowietrzyc, robi sie to na takiej samej zasadzie jak hamulce?

A jak wymienic olej w spomaganiu odpowietrzyc...?

Nic nie moge znalesc na ten temat, nie wiem chyba zle szukam.

Nie pamiętam jak to było dokładnie ze sprzęgłem, na pewno pedałem się pompowało, jakiś odpowietrznik chyba był, układ wspomagania sam się odpowietrza, najlepiej po zalaniu go poruszać kierownicą lewo, prawo żeby płyn zaciągnął i się jednocześnie sam odpowietrzał.


Wg mnie idzie co innego. Do D14A8 idzie HEPU P783 a do D14A3 HEPU P046[/QUOTE

Jesteś pewien? Nie chciałbym się "nadziac", bo właśnie dostałem pompę z jeszcze innym symbolem:HW-1808

Może po prostu to indeks innej firmy, ja Ci podałem indeksy firmy Hepu. Jak chcesz daj mi nr VIN na priv to Ci podam numer oryginału pompy Hondowski to się upewnisz.


Witam,

Szukam akumulatora do Honda Civic 5D 1999 Liftback z D14Z4 i wszystko co znajduję (Bosch/Varta/Centra) ma Lewy Plus (tak widzę na rysunkach).
U mnie jak stoję przed samochodem to plus jest po prawej stronie. Tak też jest w service manualu do Hondy.

O co chodzi?

Kolego, ale jak stoisz przed samochodem do klemy są bliżej Ciebie czy bliżej ściany grodziowej?

taif1991
30-10-09, 20:01
Ze sprzeglem sobie poradze.

Tylko jak spuścić olej ze wspomagania? :D

Civ dohc
30-10-09, 20:38
Bardzo łatwo. Odkręcasz i zdejmujesz przewód dochodzący do przekładni, odpalasz silnik, kierownicą w prawo, w lewo, tak ze dwa razy i płyn zleci. Bez podnośnika lub kanału ciężko będzie :D

taif1991
30-10-09, 20:54
Dzieki :)

Ostatnie pytanko: Z przodu bede mial opony ziomowe 175.65.14 a na tyle 185.60.14 czy bedzie swirowal ABS?

Sorry ze tak nabijam posty ale nie sposob wszystkiego na raz spamietac...

Civ dohc
30-10-09, 21:22
Nic się nie będzie działo. Spoko można latać. Te dwa rozmiary są do siebie bardzo zbliżone jaśli chodzi o średnicę całkowitą koła :cool:

mAgik
30-10-09, 21:28
Dzieki :)

Ostatnie pytanko: Z przodu bede mial opony ziomowe 175.65.14 a na tyle 185.60.14 czy bedzie swirowal ABS?

Sorry ze tak nabijam posty ale nie sposob wszystkiego na raz spamietac...

175/65R14 583,1 mm
185/60R14 577,6 mm

Nie powinien aczkolwiek różnie z nim bywa. W mm masz podane średnice opon

raq22100
30-10-09, 23:44
Mam Civica 1.4iS 5D z 99r, tam koło koło zapsaowego jest taki steropianerk z wyżłobionymi rowkami na lewarek, klucz do kół i jakiś klucz jeszcze. I tutaj moje pytanie, co to był za klucz, do czego służył i czy zawsze on był dawany? Mam hanie od salonu i klucza nie było, dlatego mnei ciekawi.

braun
31-10-09, 01:05
Mam Civica 1.4iS 5D z 99r, tam koło koło zapsaowego jest taki steropianerk z wyżłobionymi rowkami na lewarek, klucz do kół i jakiś klucz jeszcze. I tutaj moje pytanie, co to był za klucz, do czego służył i czy zawsze on był dawany? Mam hanie od salonu i klucza nie było, dlatego mnei ciekawi.

To był klucz bodajże imbusowy do awaryjnego zamykania szyberdachu.

Marecki
31-10-09, 01:32
Może po prostu to indeks innej firmy, ja Ci podałem indeksy firmy Hepu. Jak chcesz daj mi nr VIN na priv to Ci podam numer oryginału pompy Hondowski to się upewnisz.

Moja pompa jest firmy JWP. Tyle mogę Ci powiedziec. Ale jeszcze to sprawdzę.
Dzięki za odp.

raq22100
31-10-09, 10:42
A ja szyberdachu nie miłem, więc pewnie dlatego mi go nie dali, dzięki za odp.

pzdr,

grze
31-10-09, 20:12
Bardzo łatwo. Odkręcasz i zdejmujesz przewód dochodzący do przekładni, odpalasz silnik, kierownicą w prawo, w lewo, tak ze dwa razy i płyn zleci. Bez podnośnika lub kanału ciężko będzie :D

a potem się nie zdziw jak zatrzesz pompę... wolałbym w ogóle nie zmieniać płynu we wspomie niż spuszczać płyn na uruchomionym silniku! to się robi inaczej. trzeba ponieść auto na podnośniku i spuścić płyn na wyłączonym kręcąc kołami lewo-prawo. potem zalewasz nowy płyn, znowu kręcisz lewo-prawo i dolewasz płyn na max. dopiero wtedy włączasz silnik i wtedy jedna osoba kręci kierą lewo-prawo, a druga na bieżąco dolewa płynu jeśli zajdzie taka potrzeba

taif1991
31-10-09, 22:26
Plyn w spomaganiu juz wymieniony...

Pomylilem plyny do sprzegla, wlalem przez przypadek taki jak do wspomagania hydrauliczny :( Odpowietryzlem ale pedal ciezko chodzi, czy moglo sie cos stac? Jak go zmienie na DOT4 bedzie wszystko dobrze? Poprostu sobie zapomnialem i wlalem taki sam jak do pompy :(

Civ dohc
01-11-09, 00:08
Zmień i to koniecznie, ten jest za gęsty i tak jak napisałeś, ciężko chodzi...a tak na marginesie, to jest olej a nie płyn hydrauliczny :D

skolopendra
01-11-09, 17:50
DOT4 bedzie wszystko dobrze? Poprostu sobie zapomnialem i wlalem taki sam jak do pompy

długo pompa nie pociągnie !

taif1991
01-11-09, 18:42
długo pompa nie pociągnie !

Chyba mnie nie zrozumiałeś....

Do pompy od wspomagania wlałem olej hydrauliczny taki jaki ma byc, wlałem taki sam hydrauliczny do sprzęgła bo myślałem że taki ma być skoro sprzęgło hydrauliczne...

Teraz sprzęgło strasznie ciężko chodzi, ale chodzi :D

Jeśli zmienię na DOT4 będzie wszystko OK?

qba1983
01-11-09, 19:39
przeplukaj tym dot 4 i bedzie dobrze

taif1991
01-11-09, 20:22
1. Czy felga ET 37 7J 15' z opona 195.55.R15 Nic nie bedzie obcierac przy seryjnym zawieszeniu ?

2. Co sądzicie o oponach: TOYO PROXES T1R ?

3. Wie ktoś czy te siłowniki: http://moto.allegro.pl/item802747938_amortyzator_silownik_klapy_tyl_honda _civic_5d.html napewno pasują do tylniej klapy?


Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, również za te wczesniejsze.

skolopendra
01-11-09, 20:22
Chyba mnie nie zrozumiałeś....

faktycznie ;)


przeplukaj tym dot 4 i bedzie dobrze

nie inaczej

mAgik
02-11-09, 08:20
1. Czy felga ET 37 7J 15' z opona 195.55.R15 Nic nie bedzie obcierac przy seryjnym zawieszeniu ?

2. Co sądzicie o oponach: TOYO PROXES T1R ?

3. Wie ktoś czy te siłowniki: http://moto.allegro.pl/item802747938_amortyzator_silownik_klapy_tyl_honda _civic_5d.html napewno pasują do tylniej klapy?


Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, również za te wczesniejsze.

1. U mnie w mb6 lekko obniżonym nawet 195/60r15 nie obciera

2. Dobre oponki

3. Nie mam pojęcia

czara
02-11-09, 10:45
a u mnie na oponach 205/50/16 i glebie 40mm delikatnie obciera o plastikowe nadkole przy max skręcie.

także przy 195 i kolkach 15 możesz spokojnie śmigać

SSS
02-11-09, 12:39
1.5 v-tec econo, ile płaciliście za graty do rozrządu (z i bez pompy wody) + ile wymiana?

pozdrawiam

//edit : znalazłem komplet za 120 zł marki japan line + pompa wody 80 zł. na maxa tanio, miał ktoś styczność z tą marką ?

czara
03-11-09, 07:45
ja bym na Twoim miejscu nie oszczędzał na rozrządzie. Kup pasek Mitsuboshi i reszta gratów łącznie z pompa GMB a będziesz miał spokojniejsze sumienie i pewność ze nie zerwie Ci się coś jak będziesz dobrze kręcił hondę.
Aczkolwiek jeśli chodzi o japan line kiedyś cos tak kupowałem z tej firmy ale były to chyba tylko szczeki do tylnych hebli heh aczkolwiek spisywały sie nieźle :D

misiek1
03-11-09, 08:55
Szybkie pytanie, czy kolektor ssący z silnika D16W4 będzie pasował do mojego silnika D14A5??

mAgik
03-11-09, 11:07
1.5 v-tec econo, ile płaciliście za graty do rozrządu (z i bez pompy wody) + ile wymiana?

pozdrawiam

//edit : znalazłem komplet za 120 zł marki japan line + pompa wody 80 zł. na maxa tanio, miał ktoś styczność z tą marką ?

Kolego, mogę Ci ogarnąć rolkę napinającą GMB (japońska) za 50zł + pasek Contitech za 50zł lub Bosch za 48zł jeśli chcesz. Jak coś wal na priv. Japan line nie polecam, lepiej szukaj czego innego.

SSS
03-11-09, 11:53
fajnie, odezwę się dziś do Ciebie :)

troop
03-11-09, 14:53
Bardzo łatwo. Odkręcasz i zdejmujesz przewód dochodzący do przekładni, odpalasz silnik, kierownicą w prawo, w lewo, tak ze dwa razy i płyn zleci. Bez podnośnika lub kanału ciężko będzie :D

ja bym ni radził spuszczać na dole tylko przy zbiorniku, czasem może się maglownica rozszczelnić (mi tak jeden mechanior wymieniał). Ponadto jeśli jest oryginalny to wcale nie trzeba wymieniać.

kilerciu
03-11-09, 16:04
który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie kabiny i bagażnika i ktory za klakson

taif1991
03-11-09, 17:48
ja bym ni radził spuszczać na dole tylko przy zbiorniku, czasem może się maglownica rozszczelnić (mi tak jeden mechanior wymieniał). Ponadto jeśli jest oryginalny to wcale nie trzeba wymieniać.

Taak... skoro jest orginalny nie trzeba wymieniac? A skoro ten plyn ma 11lat tez nie trzeba wymieniac? To moze rozrzadu tez nie wymieniac skoro jest orginalny?

troop
04-11-09, 09:42
No. To jest pełny syntetyk i nie trzeba zmieniać. Zobacz w instrukcji do pojazdu. Ja sobie tego nie wymyślam. pozdro

vtec
04-11-09, 16:59
który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie kabiny i bagażnika i ktory za klakson

A rozpiski na klapce nie masz?

JPAJAK
04-11-09, 21:09
Zauważyłem w swojej hani, że temperatura podczas jazdy rosła pod czerwoną kreskę. Po włączeniu ogrzewania na full to spadało. Wymieniłem termostat (50zł) i przez kilka dni (6) było ok. Ale niestety dzisiaj znowu pojawił się ten sam problem. Prosze o pomoc. Może to wina czujnika temperatury, albo uszkodzony jest czujnik wskaźnika tem. Wentylator załacza się przy niebezpiecznie wysokiej temp. A może wystarczy odpowietrzyć układ chłodzenia? jak to się robi bo nie znalazłem żadnego odpowietrznika?
Dzięki za wszelkie sugestie

brak.loginu87
05-11-09, 08:29
Tu - http://extern.pl/samochod/termostat/ masz trochę info. Jeżeli po włączeniu ogrzewania temperatura spada to znaczy, że coś nie tak jest z dużym obiegiem, w twoim przypadku to znaczy:
- termostat nie otwiera się do końca (a to chyba odpada bo masz nówkę)
- zapowietrzony układ chłodzenia
- czujnik wentylatora jest nie sprawny (jak układ jest zapowietrzony to może akurat koło czujnika wentylator jest bańka powietrza - powietrze jest izolatorem).
- może masz jakiś syf który zatyka chłodnicę, przewody (np pomieszanie różnych płynów chłodniczych możne zamienić je w papkę) i jak spuszczałeś płyn podczas wymiany to coś się odetkało.

Wszystko co do odpowietrzania jest również w linku podanym wyżej.

Marecki
05-11-09, 11:29
Pytanko: Jaką gwarancję przebiegu daje Gates na swoje paski"power grip"?

JPAJAK
05-11-09, 15:09
Tu - http://extern.pl/samochod/termostat/ masz trochę info. Jeżeli po włączeniu ogrzewania temperatura spada to znaczy, że coś nie tak jest z dużym obiegiem, w twoim przypadku to znaczy:
- termostat nie otwiera się do końca (a to chyba odpada bo masz nówkę)
- zapowietrzony układ chłodzenia
- czujnik wentylatora jest nie sprawny (jak układ jest zapowietrzony to może akurat koło czujnika wentylator jest bańka powietrza - powietrze jest izolatorem).
- może masz jakiś syf który zatyka chłodnicę, przewody (np pomieszanie różnych płynów chłodniczych możne zamienić je w papkę) i jak spuszczałeś płyn podczas wymiany to coś się odetkało.

Wszystko co do odpowietrzania jest również w linku podanym wyżej.


Dzięki za sugiestie. Okazała się, że mam nieszczelny korek od chłodnicy, w związku z tym wyrzucał płyn do zbiornika wyrównawczego, a tym samy w chłodnicy było go za mało - stąd grzanie się - taką diagnozę otrzymałem w serwisie, sprawdzili uszczelke - ok, termostat nowy - ok, czujniki temp - ok wiatrak tez bez uwag. Mam nadzieje, ze po wymianie korka nie będę miał więcej takich objawów

markiewicz
05-11-09, 18:28
Pytanko: Jaką gwarancję przebiegu daje Gates na swoje paski"power grip"?


Z tego co pamiętam to jest to 60 tyś kilometrów

grze
05-11-09, 22:46
Z tego co pamiętam to jest to 60 tyś kilometrów

a ile lat?

mi zmieniali rozrząd w aso i ori pasek hondoski jest właśnie Gates (rolka Koyo)

Djadi
06-11-09, 08:09
Chłopaki mam pytanie jadąc dzisiaj do pracy gdzieś tak już po rozgrzaniu silnika zapaliła mi się kontrolka CHECK ENGINE żółta kontrolka i tak jechałem jakieś 5 km w tym czasie kontrolka od ECONO nie świeciła ,zatrzymałem sie zgasiłem hanke odpaliłem i wszystko w porządku nie wystąpił już ten problem jak myślicie co mogło być tego przyczyna? Pierwszy raz miałem taki problem

mickee
06-11-09, 09:05
Zrób samodiagnostykę to się dowiesz co to było.

kamsmol
06-11-09, 15:41
Dokładnie zrob samodiagnostyke bo podejrzewam ze to sonda lambda...Mialem tak u siebie...


Pozdrawiam
Kamil

crash
06-11-09, 17:24
ja tez tak mialem, ale jak sie ochlodzilo to jej przeszlo a sonde pokazywalo mi kilka razy

Djadi
06-11-09, 20:16
ok postaram się zrobić samodiagnostyke :) ale jeszcze jedno pytanie do was, jadę sobie dzisiaj a tu mi coś piszczy z tyłu zatrzymałem się, dotykam śruby gorące i piasta , więc stawiam na łożysko :/ jakie łozysko polecacie?. Mam abs

qba1983
06-11-09, 23:11
eee... Marek, a czy to nie hamulce? przy lozyszkach raczej sie felgi nie grzeja.. jak juz to wystepuja luzy na piascie. ja stawiam zapieczone prowadnice w zaciskach.
lozyska z tylu so wymienne tylko w komplecie z piastami - polecam oryginal(a ze drogi, to uzywke)

raq22100
07-11-09, 16:41
Gdzie znajde jakiś poradnik czy cos jak rozkręcić przendi panel? te pokrętła do grzania-klimy?

Barry
07-11-09, 17:05
Był na forum taki temat.
Na pewno musisz zacząć od tunelu a potem pionową konsolę.

darp4
07-11-09, 22:05
Marek na 100% hamulce. Przerabiałem problem w zeszłym roku. Lewy tył tak mi się zapiekł, że nie szlo jechać:(Musiałem regenerować zaciski. Może wystarczy tylko ruszyć tłoczek, ale prędzej czy później będziesz musiał zabrać się za to.Taki urok tego mechanizmu.

Dissnej
08-11-09, 12:49
Od jakiegoś czasu słychać stukanie w prawym kole (pewnie łożysko). Ile mogę na tym pojeździć? Wymiana jest pilna czy mogę sobie na jakiś czas odpuścić? Przejechałem już na tym ok. 1tys. km.

taif1991
08-11-09, 13:22
Od jakiegoś czasu słychać stukanie w prawym kole (pewnie łożysko). Ile mogę na tym pojeździć? Wymiana jest pilna czy mogę sobie na jakiś czas odpuścić? Przejechałem już na tym ok. 1tys. km.

Dokladnie to nie wiem ale wydaje mi sie ze lozysko by nie pukalo... Jak by to bylo lozysko to buczalby, szumialo przy jezdzie najbardziej na zakretach\ skreconych kolach.

Dissnej
08-11-09, 13:39
To może raczej przegub bo stukanie występuje przy skręconych kołach. Najczęściej podczas manewrowania na parkingu lub przy ostrym ciasnym zakręcie. Przy jeździe na wprost jest OK.

taif1991
08-11-09, 14:27
Na 99% bedzie to przegub. Skrec kola na maxa w prawo i rusz troszke ostrzej tak samo w lewo, jesli bedzie pukac napewno to beda przeguby...

BealteMazi
08-11-09, 15:52
czy spręzyny od aerodecka podejdą plug and play do zwykłego liftbacka 5d przed liftem ??

darp4
08-11-09, 18:15
Powinny podejść, ale tył będzie twardszy(chociaż nie dam ręki uciąć czy tył pasi).Tylko nie bierz od VTI

mirasek
08-11-09, 20:27
Gdzie moge znaleźć dane dot. emisji CO2 przez różne wersje silnikowe? Pamiętam że gdzieś widziałem w jakiejś tabeli ale mi umknęło.

Dissnej
08-11-09, 20:58
Na 99% bedzie to przegub. Skrec kola na maxa w prawo i rusz troszke ostrzej tak samo w lewo, jesli bedzie pukac napewno to beda przeguby...
W takim razie czy wymiana jest konieczna od razu czy mogę jeszcze trochę pojeździć? Skoro stuka tylko z prawej strony to wymieniać też lewy przegub?

BealteMazi
08-11-09, 21:24
Powinny podejść, ale tył będzie twardszy(chociaż nie dam ręki uciąć czy tył pasi).Tylko nie bierz od VTI

a mi trzeba wiedzieć od takiego kogoś co daje reke uciąć sobie:D:D

taif1991
08-11-09, 21:48
W takim razie czy wymiana jest konieczna od razu czy mogę jeszcze trochę pojeździć? Skoro stuka tylko z prawej strony to wymieniać też lewy przegub?

Zależy jak bardzo stuka. Jesli nie tlucze sie przy kazdym skrecie, tylko sie odezwie co jakis czas to mozna jeszcze jezdzic...

Mozesz wymienic tylko prawy, ale ja na Twoim miejscu wymienilbym oba, bo zapewne drugi odezwie sie tez za jakis czas...

darp4
08-11-09, 22:29
Inter Cars podaje, że nie podejdzie.