PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

czara
07-03-10, 10:19
Panowie problem co radzicie zrobić/sprawdzić? Dzisiaj wieczorem przy odpaleniu normalnie przekręcam kluczyk, wszystkie kontrolki na desce zaświeciły, przekręcam dalej żeby uruchomić rozrusznik a tu cisza. Zero odzewu a dodatkowo kontrolki od ładowania, ciśnienia oleju i check przygasły. Natomiast kontrolka srs i zamkniętych drzwi się świeci normalnie. Dodatkowo przy kolejnych próbach również kontrolki przygasły i było słychać dzwięk "przeskakującego" przekaźnika, takie dzwonienie gdzieś w okolicy puszki bezpieczników pod deską. Pierwszy raz mi się to zdarzyło i nie wiem czego się czepić żeby więcej mnie to nie zaskoczyło
a masz immo? może przekaźnik pompy paliwa?

loyek5
07-03-10, 12:46
misiek1 - ja stawiam jeśli masz immo, że to jego wina. Mi się kiedyś spieprzył kluczyk (właściwie czujnik od immo w nim) i sytuacja była identyczna. Z drugim kluczykiem, nie mam problemów do dziś.

wojti
07-03-10, 20:44
mam pytanie, otóż wczoraj zmieniałem płyn i termostat, i moje pytanie dotyczy tego po jakim czasie u Was otwiera sie duży obieg? Bo mnie zastanawia to czy u mnie nie jest coś nei tak. Przejeżdżam po 7 8 km a dolny wąż jest nadal zimny więc wydaje mi się że chyba coś jest nie halo. Ale może się mylę...

Elmer89
07-03-10, 20:51
Panowie słyszał ktoś z was o poduszkach tłumiących do amortyzatorów i zawieszenia?? zakłada się to na sprężyny http://www.otostrona.pl/poduszkatlumiaca2/index.php?p=1_3_Mota-Poduszki

Mati_1979
07-03-10, 20:53
mam pytanie, otóż wczoraj zmieniałem płyn i termostat, i moje pytanie dotyczy tego po jakim czasie u Was otwiera sie duży obieg? Bo mnie zastanawia to czy u mnie nie jest coś nei tak. Przejeżdżam po 7 8 km a dolny wąż jest nadal zimny więc wydaje mi się że chyba coś jest nie halo. Ale może się mylę

Duży obieg otwiera się dopiero po całkowitym nagrzaniu silnika jak termostat puści.

wojti
07-03-10, 21:09
tak wiem tyle że mnie zastanawia czy u mnie nie jest czasami coś nie tak bo wydaje mi się że jest to zbyt długo nagrzewa się mój silnik dlatego pytam o ten dolny wąż.

szastal
07-03-10, 21:29
tak wiem tyle że mnie zastanawia czy u mnie nie jest czasami coś nie tak bo wydaje mi się że jest to zbyt długo nagrzewa się mój silnik dlatego pytam o ten dolny wąż.

Skręć ogrzewanie na minimum, tzn żeby zimne dmuchało i zobacz jak wtedy ci się szybko nagrzewa cały układ, bo może obieg przez nagrzewnice ci tak wyciąga.

Mati_1979
07-03-10, 21:34
Panowie słyszał ktoś z was o poduszkach tłumiących do amortyzatorów i zawieszenia?? zakłada się to na sprężyny http://www.otostrona.pl/poduszkatlum..._Mota-Poduszki

Tego typu "poduszka" po montażu podwyższa delikatnie auto. aj jeżeli montuje się coś między sprężyny to drgania w większym a nie mniejszym stopniu idą na nadwozie, to tak jakby połączyć zwoje. I ta cena:o za kilka kawałków gumy.

Elmer89
07-03-10, 22:04
jaka cena po nie widziałem??

Mati_1979
07-03-10, 22:13
jaka cena po nie widziałem??

http://www.otostrona.pl/poduszkatlumiaca2/index.php?p=1_2_Produkty

ksysiu16
07-03-10, 22:18
Witajcie!
Szukam dolotu do mojej Hani (D14Z4). Moim zdaniem jak coś kupować to kupować coś porządnego, a więc zdecydowałem się na dolot Simota. Zauważyłem już, że nie ma dedykowanego zestawu do naszych aut. Stąd moje pytanie czy takie zestawik:
http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=294&Itemid=1

lub taki:
http://allegro.pl/item934069556_uklad_dolotowy_cai_simota_dolot_hond a_civic_96_00.html

będą pasowały oraz czy to dobry wybór? Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie, ponieważ kompletnie nie wiem co mam wybrać...

misiek1
07-03-10, 23:40
Ja tak miałem w momencie gdy padł akumulator. Sprawdzałeś naładowanie aku?
Tak, akumulator sprawdzony


a masz immo? może przekaźnik pompy paliwa?
Mam immo, sprawdzę z drugim kluczem jak sprawa wygląda, przekaźnik pompy profilaktycznie przelutowałem


misiek1 - ja stawiam jeśli masz immo, że to jego wina. Mi się kiedyś spieprzył kluczyk (właściwie czujnik od immo w nim) i sytuacja była identyczna. Z drugim kluczykiem, nie mam problemów do dziś.
Sprawdzę jutro inny klucz i dam znać czy się poprawiło

czara
08-03-10, 07:48
Witajcie!
Szukam dolotu do mojej Hani (D14Z4). Moim zdaniem jak coś kupować to kupować coś porządnego, a więc zdecydowałem się na dolot Simota. Zauważyłem już, że nie ma dedykowanego zestawu do naszych aut. Stąd moje pytanie czy takie zestawik:
http://filtry.simota.home.pl/filtry/...d=294&Itemid=1

lub taki:
http://allegro.pl/item934069556_ukla...vic_96_00.html

będą pasowały oraz czy to dobry wybór? Jeżeli macie jakieś propozycje to piszcie, ponieważ kompletnie nie wiem co mam wybrać...

wiesz w ogolę na czym polega CAI i jakie są "zagrożenie" jak go zamontujesz?
z tego co wiem każdy kto założył parowe jest zadowolony tylko nie zapomnij ze na Twoim linku jest parowa do EK a Ty masz angola MB
Jest jeszcze 3 wyjście - air box, sam mam i sprawuje sie rewelacyjnie, nie trzeba osłaniać filtra od silnika, a jak wyciągnąłem filtr do czyszczenia po sezonie to włożyłem do z powrotem byl jak nowy (zero zabrudzeń)

mAgik
08-03-10, 14:58
Zakładałem wczoraj parówę właśnie tą od EK4 do MB6, podchodzi bez większych problemów. Trzeba tylko kostki z przewodami poodczepiać i przewody puścić luźno

ksysiu16
08-03-10, 16:50
wiesz w ogolę na czym polega CAI i jakie są "zagrożenie" jak go zamontujesz?
Co masz na myśli? :mad:

@UP: bardzo mi pomogłeś :) Czyli rozumiem, że do D14 również wejdzie, ponieważ tj. widzę mamy w tym samym miejscu przepustnicę itd.

I jeszcze jedno dodatkowe pytanko, który z tych filtrów odmy mam kupić?
http://filtry.simota.home.pl/filtry/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=13&Treeid=3&Itemid=1

emwu
08-03-10, 17:24
Witam, czy zakłądając sprężyny od MB3 -40mm do MB2 auto klapnie na taką samą wysokość co MB3 ?

mirasek
08-03-10, 19:48
Regulacja zamka maski - jest u nas coś takiego (przedlift)? Widzę że przykręcony jest trzema śrubkami, będzie można go nieco opuścić jak sie je poluzuje?

meltoner
08-03-10, 21:27
mozna wyjac ten zbiorniczek, musis tylko wybic swozen pod zbirniczkiem i sam zbiorniczek normalnie wyciagasz. tyle ze ci sie caly uyklad zapowietrzy i moze ci sie zapowietrzyc pompa ABS(jesli masz) musisz wtedy najpierw odpowietrzyc wezyki na pompie, jest temat o tym jak to zrobic.

Rozumiem, że muszę najpierw opróżnić zbiorniczek (strzykawką lub poprzez przewody). Nie rozumiem tylko dlaczego układ miałby się zapowietrzyć, przecież nie będę wciskał hamulca jak wyciągnę zbiorniczek. Na szczęście ABS-u nie mam. Po drugie, czy taki zbiorniczek będzie później szczelny, czy płyn nie będzie później wyciekał jak ten zbiorniczek zamocuję tak po prostu z powrotem ? Czy są tam jakieś specjalne uszczelki? Nie mogłem nigdzie znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat.

qba1983
08-03-10, 21:59
uszczelki sa w pompie, nic sie nie stanie jak wyjmiesz i wlozysz na miejsce. oczywiscie najpierw strzykawka wyciagasz co sie da... a jesli nie masz ABSu to problem z glowy, jak ci sie zapowietrzy to przeprowadzasz normalna procedure odpowietrzania i bedzie hulac jak ta lala.

vtec
08-03-10, 22:09
Regulacja zamka maski - jest u nas coś takiego (przedlift)? Widzę że przykręcony jest trzema śrubkami, będzie można go nieco opuścić jak sie je poluzuje?

Owszem, jest pewien zakres regulacji.

Xus
09-03-10, 01:39
Zakładałem wczoraj parówę właśnie tą od EK4 do MB6, podchodzi bez większych problemów. Trzeba tylko kostki z przewodami poodczepiać i przewody puścić luźno
masz jakie dokladny model nr tej parowki i moze jakies foto??

mAgik
09-03-10, 09:02
masz jakie dokladny model nr tej parowki i moze jakies foto??

Oznaczenie H003F, w zakupach grupowych masz opisy i zdjęcia

Elmer89
09-03-10, 15:19
Panowie czy ma ktoś jakiej rozwiązanie na stukanie tego plastiku chyba tzw. Blendy tam gdzie znajduje się rejestracja ?

Daniello87
09-03-10, 15:26
Panowie czy ma ktoś jakiej rozwiązanie na stukanie tego plastiku chyba tzw. Blendy tam gdzie znajduje się rejestracja ?

To ramka rejestracji uderza o klapę dlatego tak stuka, ostatnio temat przerabiałem. Odkręciłem cała ramkę rejestracji i wyczyściłem klapę(blendę) benzyną ekstrakcyjną, wziąłem taśmę piankową stosowaną do profili przy tworzeniu ścianek działowych:

http://www.allegro.pl/item937961586_tasma_piankowa_akustyczna_do_profili _75x30.html

Nakleiłem warwy jedna pod drugą jednocześnie docinając na wymiar ramki od tablicy rejestracyjnej. Efekt jet taki, że przykręcasz ramkę na tablicę tak naprawdę na tą piankę dzięki czemu nie ma prawa nic stukać.

Pozdrawiam

Mati_1979
09-03-10, 15:31
Panowie czy ma ktoś jakiej rozwiązanie na stukanie tego plastiku chyba tzw. Blendy tam gdzie znajduje się rejestracja

Ja okleiłem blendę w około(część która dochodzi do klapy) a także ramkę od tablicy rejestracyjnej uszczelką samoprzylepną

Elmer89
09-03-10, 16:34
rozumiem że trzeba wyjąc tą blendę z klapy i teraz pytanie jak to wyjąć trzeba od środka się dobrać ..? z rejestracją walczyłem już wcześniej i nie brzęczy posmarowałem rejestracje i ramkę silikonem i rozmazałem cienką warstwę to po całej tablicy rejestracyjnej sprawdziło się w 100% teraz czas na blendę ;) a tak przy okazji są jeszcze jakieś miejsca które musieliście wygłuszyć ? ( żeby nie stukało pukało itd..)

emwu
09-03-10, 16:45
Czy 130 zł za tylny stabilizator z łącznikami od VTI to dobra cena ?

Mati_1979
09-03-10, 17:00
rozumiem że trzeba wyjąc tą blendę z klapy i teraz pytanie jak to wyjąć trzeba od środka się dobrać

też się w to bawiłem. między światełkami od oświetlenia rej jest plastikowy kołek, a reszta od wewnątrz pod plastikami.

czara
09-03-10, 22:33
Czy 130 zł za tylny stabilizator z łącznikami od VTI to dobra cena ?

ja ostatnio kupiłem z vti bez łączników za 60 zł a co do samych łączników to chyba lepiej kupić nowe sa po 30 zł sztuka wiec w sumie masz 120zł i nowiutkie łączniki hehe poszukaj dobrze też od rovera 400 TDI pasują p&p a powinny byc tańsze niż 130 zł, u nas na forum chłopaki chyba gonią takie stabilizatory za 100 zł

mafia35
10-03-10, 13:41
1) Zaglądałem dziś w bezpieczniki za schowkiem po lewej stronie i zaintrygował mnie dyndający żółty kabel (fabrycznie zarobiony) z końcówką do podpięcia w te wtyki nad bezpiecznikami. Od czego on jest? Zaznaczę, że Civie wszystko działa poprawnie.

2) Wy też macie czerwoną lampkę do niczego nie podłączoną schowaną za zaślepką obok regulacji lusterek? Sądzę, że to od alarmu, ale nigdy go w samochodzie nie było...

johny-b
10-03-10, 14:06
1) Zaglądałem dziś w bezpieczniki za schowkiem po lewej stronie i zaintrygował mnie dyndający żółty kabel (fabrycznie zarobiony) z końcówką do podpięcia w te wtyki nad bezpiecznikami. Od czego on jest? Zaznaczę, że Civie wszystko działa poprawnie.

z tego co piszesz jest to zlaczka serwisowa do ukladu SRS

Elmer89
10-03-10, 15:44
Panowie przed chwilą jakaś k**wa wgniotła mi błotnik z prawej strony(złom odszedł lakier) oczywiście nikt nic nie widział chociaż ja widzę na moim błotniku odciśnięta za przeproszeniem DUPĘ :mad: z lewej niechcący znajomy mi lekko wgniótł(wypadek przy pracy) jakiś cza temu(wielkość monety 5zł) pytanie teraz czy ktoś z was stosował zamrażacz(na zbicia itd) z apteki słyszałem że podobnież jak się na rozgrzaną blachę pryśnie czymś bardzo zimnym to wygniecenia odskakują i nic nie widać ogólnie jestem wściekły może dzieląc się z wami moim nieszczęściem trochę mi ulży

Dissnej
10-03-10, 20:26
Czy takie szczęki będą OK?
http://moto.allegro.pl/item952915941_szczeki_honda_accord_iii_civic_iv_v_ vi_1985_2005.html
Przeszukałem Allegro i większość to Kashiyama a słyszałem, że to shit.

noctyfer
11-03-10, 08:07
Witam, otóż moje pytanko brzmi:
- po wymianie płynu hamulcowego i wymianie tarcz i klocków tylnych przy gwałtownym naciśnięciu pedału hamulca słychać głuchy stukot jakby coś o coś uderzało, co to może być?;
- dzisiaj usłyszałem że przy skręcie kół również słychać dziwne strzelanie.

Mati_1979
11-03-10, 08:10
- po wymianie płynu hamulcowego i wymianie tarcz i klocków tylnych przy gwałtownym naciśnięciu pedału hamulca słychać głuchy stukot jakby coś o coś uderzało, co to może być?;
- dzisiaj usłyszałem że przy skręcie kół również słychać dziwne strzelanie.

Przegub

noctyfer
11-03-10, 09:55
Przegub
No właśnie przegub to wiem jak słychać i raczej wydaje mi się że to nie to, a to coś to strzela przy układzie kierowniczym jak zaczynam skręcać kierownicę.

czara
11-03-10, 09:58
to sie stało po wymianie płynu i tarcz, czy miałeś jzu wcześniej takie objawy?

noctyfer
11-03-10, 10:17
to sie stało po wymianie płynu i tarcz, czy miałeś jzu wcześniej takie objawy?

no właśnie po wymianie płynu, tarcz i klocków z tyłu, jak hamuje delikatnie to jest wszystko w porządku, natomiast jak przycisnę pedał gwałtowniej to słychać stuk, no i co dziwne po puszczeniu pedału też słychać stuk :confused:

czara
11-03-10, 11:03
sam wymieniales tarcze czy w warsztacie?



moje pytanie czy drążek zmiany biegów ( shifter) był taki sam we wszystkich 6 generacjach? nie ważne czy 3d czy 5d?

noctyfer
11-03-10, 11:10
sam wymieniales tarcze czy w warsztacie?



moje pytanie czy drążek zmiany biegów ( shifter) był taki sam we wszystkich 6 generacjach? nie ważne czy 3d czy 5d?


nie no tarcze i klocki wymieniałem u znajomego mechanika, a co wydaje Ci się że coś spierdzielił w tym temacie?

czara
11-03-10, 11:51
skoro przed wymiana wszystko było ok a zaraz po wymianie zaczęły sie stuki wiec wydaje mi sie ze sprawa tkwi w zle zamontowanych częściach oczywiście może byc to tylko zbieg okoliczności ze pojawienie sie stukotu zbiegło sie z wymiana hamulców ale skoro twierdzisz ze stuka przy hamowaniu, a wymieniałeś hamulce mało tego wcześniej nic nie stukało to ja bym na początek pojechał do tego mechanika niech to jeszcze raz sprawdzi..

szastal
11-03-10, 13:43
Ale jak można spier**** tak prostą czynność jak wymiana tarcz i klocków, chyba że tarcze były średniej jakości i już są krzywe. Inna opcja to taka że jak miałeś stare klocki i tarcze to tłoczek wystawał bardziej, może miał wżery i teraz jak jest wciśnięty głębiej to przy pracy powoduje taki stukot, chociaż wątpię w to, inna sprawa że może to po prostu zbieg okoliczności i tak by wyszło, a wyszło akurat po wymianie tarcz.

qba1983
11-03-10, 18:41
moje pytanie czy drążek zmiany biegów ( shifter) był taki sam we wszystkich 6 generacjach? nie ważne czy 3d czy 5d?
nie nie sa takie same... bylo milion razy... wszytskie 5D(oprucz VTI) maja mniejsza kulke i nie pasuje shifter od 3d

Goldeq
11-03-10, 18:52
Witam , Mam malutki problem otoz od kilku dni mam stukanie podczas bujania samochodem stukanie pochodzi z prawego tylnego kola .. Na co mozna stawiac ?

Mati_1979
11-03-10, 21:00
Witam , Mam malutki problem otoz od kilku dni mam stukanie podczas bujania samochodem stukanie pochodzi z prawego tylnego kola .. Na co mozna stawiac ?

A masz z tyłu stabilizator?? jak tak to być może łącznik staba wyrobiony, ja tak miałem z przodu.

xstanx
12-03-10, 08:37
SZYBKIE PYTANIE...otoz czy moze ktos wie gdzie mozna dostac i jakie sa ceny uszczelki VTECa...czy musze kupowac w ASO czy sa zamienniki ..silnik B18C4

mAgik
12-03-10, 15:08
SZYBKIE PYTANIE...otoz czy moze ktos wie gdzie mozna dostac i jakie sa ceny uszczelki VTECa...czy musze kupowac w ASO czy sa zamienniki ..silnik B18C4

oo mi też właśnie puściła.
Jak kupisz to daj znać gdzie znalazłeś. Obawiam się, że tylko ASO

misiek1
12-03-10, 19:38
Panowie gdzie w przedlifcie znajdę złącze do diagnostyki? Wyskoczyła mi kontrolka SRS i nie chce zgasnąć, jutro jadę do majstra żeby błęda wywalił, ale nie wiem gdzie jest złącze?

emwu
12-03-10, 20:06
Które nakrętki wybrać do zakręcenia rozpórki ? http://img96.imageshack.us/img96/3660/20100312158.th.jpg (http://img96.imageshack.us/i/20100312158.jpg/)
Rozpórke montować z autem stojącym na kołach ?

Mati_1979
12-03-10, 20:16
Które nakrętki wybrać do zakręcenia rozpórki ?
Rozpórke montować z autem stojącym na kołach ?

chyba najlepsza będzie ta kontrująca z plastikiem, a zazwyczaj rozpórkę montuje się przy uniesionym samochodzie.

BealteMazi
12-03-10, 20:56
pany ilu calowy jest cały wydech od VTI/VTI-s ;>?? 2 cale;>?? jeśli tak to czy nie widział nikt na sprzedaż interesuje mnie calutki oprócz kolektora i katalizatora

skolopendra
13-03-10, 16:12
jeśli tak to czy nie widział nikt na sprzedaż interesuje mnie calutki oprócz kolektora i katalizatora

allegro ,dział giełda

drex87
13-03-10, 18:17
szybkie pytane po przejechaniu 100 km zaczeło mi sie dymic z prawego przedniego koła co to moze byc złozysko czy hamulec

qba1983
13-03-10, 18:41
hamulec, zapiekla sie prowadnica lub tloczek

misiek1
13-03-10, 20:42
Panowie czy po odpięciu map sensora silnik powinien zgasnąć? Pytam dlatego, że walczę z opadającymi za nisko obrotami i gdzieś wyczytałem, że po odpięciu mapa silnik pracował normalnie bez problemu a u mnie jak odłącze to gaśnie...

drex87
13-03-10, 20:56
hamulec, zapiekla sie prowadnica lub tloczek

dzieki juz zrobione zapiekły sie klocki i nie odbijały ale po rozebraniu przeczyszczeniu i przejechaniu 10km wszystko ok mysle ze bedzie dobrze ale czeka mnie wymiana tarcz i klocków oraz ciekni mi płym z tłoczka i tu moje pytanie jkai zestaw napawczy kupic i czy dostane same gumki czy tlko w komplecie z tłoczkiem ??? i mniej wiecej jaki jest koszt takiego zestawu w sklepie

qba1983
14-03-10, 10:54
latwiejznajdziesz zestaw bez tloczka niz "z" koszt taki np w IC to 20-25zl

a skoro same klocki ci sie zapiekly to... przy nastepnym montarzu zjedz pilnikiem troche mategialu z klocka(z tegomiejsca co sie suwa w jarzmie) tak by chodzi luzno w jarzmie

zieliniaczek
14-03-10, 12:23
mam pytanko czy 16" 7 et 35 bedzie pasowalo do mojej budy w serii zawiasie? i jakie na to kapcie naciagac? czy szukac 15" 6,5 et40

no i by zmienić kierunek boczny na biały to trzeba zdejmować nadkole?

Dissnej
14-03-10, 12:47
by zmienić kierunek boczny na biały to trzeba zdejmować nadkole?
Wystarczy podważyć kierunek z jednej strony płaskim śrubokrętem (tylko ostrożnie żeby nie upieprzyć).

qba1983
14-03-10, 14:59
no nie wiem jak z tym podwazaniem, zalezy s ktorej strony wymieniasz...
z tegocopamietam, nalezy przesunac cala obudowe w otworze nadkola w kierunku przodu auta i dopiero odchylic lub podwazyc kierunkowskaz

reXio
14-03-10, 15:40
Nie. Plaski srobokret i popchnij migacz ku przodowi auta jednoczesnie delikatnie go podwazajac - wyskoczy.

zieliniaczek
14-03-10, 15:57
ok dziękuje, a co do felg?

reXio
14-03-10, 16:03
Zapomnialem :P

Ja mam 205/45/16 (7"szerokosci) ET 35. (205/45 to odpowiedni zamiennik do naszej fury). Bez gleby wyglada spoko - zawias seria. Jesli nie chcesz gleby bierz wlasnie ET35. 15" to nie to samo i robi sie duzo wieksza szczelina miedzy kolem i nadkolem.

zieliniaczek
14-03-10, 16:23
gleba byla ale w zime byla zmiana na serie i tak juz zostaje ma byc dupowozik no i troszke wygodniej

mickee
14-03-10, 16:31
Koledzy ile wchodzi płynu hamulcowego do sprzęgła, planuję wymianę i nie wiem ile kupić.

Gulon
14-03-10, 16:45
szybkie pytanko - jak się zdejmuje korbki w drzwiach od opuszczania szyb?

Rozwiązanie - należy wcisnąć śrubokręt od drugiej strony i docisnąć taki drut. Od drugiej strony czyli jeżeli korbka jest jak w zegarze na godzinie 3 to śrubokręt dajemy na godzinie 9

szastal
14-03-10, 16:55
Koledzy ile wchodzi płynu hamulcowego do sprzęgła, planuję wymianę i nie wiem ile kupić.

I tak sprzedawany jest po 0,5 litra i tyle w zupełności ci powinno wystarczyć i nawet zostanie.

hariusz
14-03-10, 17:11
Koledzy, powiedzcie czy ktoś kupował u tego pana http://www.allegro.pl/item943237882_rozrzad_japonski_pompa_wody_honda_ci vic_94_01.html komponenty rozrządu i czy taki zestaw jest wskazany do d15z8? Oczywiście czytałem forum i wydaję się, że te firmy są polecane przez forumowiczów.

mickee
14-03-10, 17:13
I tak sprzedawany jest po 0,5 litra i tyle w zupełności ci powinno wystarczyć i nawet zostanie.

Akurat ten, który chcę kupić sprzedają niestety w litrowych bańkach. Zostało mi ok. 0,4l DOT4 po wymianie w hamulcach i zastanawiałem się czy starczy na sprzęgło.


Koledzy, powiedzcie czy ktoś kupował u tego pana komponenty rozrządu i czy taki zestaw jest wskazany do d15z8? Oczywiście czytałem forum i wydaję się, że te firmy są polecane przez forumowiczów.

U jakiego pana ???

taif1991
14-03-10, 17:51
Panowie czy w D14 mozna wywalic rezonator z pod zderzaka? Tak wgole w jakim celu ta wielka pucha tam jest? Czy cos sie zmieni po wywaleniu tego?

misiek1
14-03-10, 18:12
czy w D14 mozna wywalic rezonator z pod zderzaka?
Ja u siebie wywaliłem i nic się nie dzieje, a po co ona jest tego nie wiem:D

hariusz
14-03-10, 18:21
U jakiego pana ???
Mój błąd :) już naprawione, u tego pana http://www.allegro.pl/item943237882_rozrzad_japonski_pompa_wody_honda_ci vic_94_01.html

szastal
14-03-10, 18:39
Akurat ten, który chcę kupić sprzedają niestety w litrowych bańkach. Zostało mi ok. 0,4l DOT4 po wymianie w hamulcach i zastanawiałem się czy starczy na sprzęgło.


Ja kupiłem litr na sprzęgło i hamulce i chyba też zostało, powinno ci wystarczyć te 0,4 w zupełności.

mickee
14-03-10, 20:38
Ja kupiłem litr na sprzęgło i hamulce i chyba też zostało, powinno ci wystarczyć te 0,4 w zupełności.

No mam nadzieję. Odszedłby mi koszt zakupu płynu.


Mój błąd :) już naprawione, u tego pana http://www.allegro.pl/item943237882_rozrzad_japonski_pompa_wody_honda_ci vic_94_01.html

Mitsuboshi (pasek), GMB(pompa) + NSK(rolka) to dobry wybór. Co do sprzedawcy nie wypowiadam się bo go nie znam. Cena też raczej przyzwoita.

Mati_1979
14-03-10, 20:57
Ja u siebie wywaliłem i nic się nie dzieje, a po co ona jest tego nie wiem

Rezonator służy do niwelowania dzwięków wydobywających się z układu dolotowego i tylko po to on jest.
Jak go wywalisz to przy dodaniu gazu będzie głośniej, montując stożek to rezonator i tak już nie jest potrzebny.

Dissnej
14-03-10, 21:00
Wstawiłby ktoś fotkę tego rezonatora? Jak to wygląda i jak to wywalić? Też chciałbym poprawić dźwięk dolotu;)

szastal
14-03-10, 21:01
No mam nadzieję. Odszedłby mi koszt zakupu płynu..

Odessij resztę ze zbiorniczka płynu w układzie sprzęgła, wytrzyj go z brudu, zalej nowym płynem i przepompuj układ, odpuszczaj tak żebyś nie zapowietrzył układu i jak zobaczysz że leci już nowy czysty płyn to sprawa załatwiona, druga osoba do pompowania sprzęgłem konieczna.

mickee
14-03-10, 21:05
Odessij resztę ze zbiorniczka płynu w układzie sprzęgła, wytrzyj go z brudu, zalej nowym płynem i przepompuj układ, odpuszczaj tak żebyś nie zapowietrzył układu i jak zobaczysz że leci już nowy czysty płyn to sprawa załatwiona, druga osoba do pompowania sprzęgłem konieczna.

Niby prosty zabieg ale chyba oddam do ASO. Mam z nimi dobry układ i co jakiś czas warto dać im coś do zrobienia żeby traktowali mnie jak stałego klienta :D a to naprawdę się opłaca.

Mati_1979
14-03-10, 21:15
Wstawiłby ktoś fotkę tego rezonatora? Jak to wygląda i jak to wywalić? Też chciałbym poprawić dźwięk dolotu

żeby go zdemontować to trzeba ściągnąć zderzak i będziesz widzał takie czane plastikowe pudło przy dolocie.

michal168
14-03-10, 23:04
pytanie moze banalne:) szukam klocków do mojej D15Z3 (MA9) na tył:) pasują od innych modeli?? od których?

Djadi
15-03-10, 00:13
Mam pytanko czy do naszych 5D są "Short shiftery" bo nigzie nie mogę znaleść takiej informacji, u mnie np to kulka na shorcie jest plastikowa :/ wieć oco tu chodzi ???

Konrad84
15-03-10, 00:17
najprosciej i najtaniej bedzie przerobic twój lewarek na szorta wg opisu z działu teksty.

Djadi
15-03-10, 00:26
najprosciej i najtaniej bedzie przerobic twój lewarek na szorta wg opisu z działu teksty.
Dzięki Konrad za odpowiedz :) więc nawet takiego z allegro to nie mam co kupwać :)??

szastal
15-03-10, 00:30
A do MC2 też trzeba samemu zrobić czy można jakieś z allegro dostać, gdzieś chyba widziałem info że są w tym aucie właśnie z dużą kulką i nie ma problemu z dostępnością, czy się mylę ?

Djadi
15-03-10, 00:36
A do MC2 też trzeba samemu zrobić czy można jakieś z allegro dostać, gdzieś chyba widziałem info że są w tym aucie właśnie z dużą kulką i nie ma problemu z dostępnością, czy się mylę ?
DO ciebie nie ma problemu z shortem ty masz metalową kulkę :D

Mati_1979
15-03-10, 00:41
A do MC2 też trzeba samemu zrobić czy można jakieś z allegro dostać, gdzieś chyba widziałem info że są w tym aucie właśnie z dużą kulką i nie ma problemu z dostępnością, czy się mylę ?

Do ciebie pasuje od 4gen, 5gen i 6gen pozostałe modele oprócz 5D nie VTI


Mam pytanko czy do naszych 5D są "Short shiftery" bo nigzie nie mogę znaleść takiej informacji, u mnie np to kulka na shorcie jest plastikowa :/ wieć oco tu chodzi ???

Już pisałem na ten temat. Można spróbować tą plastikową kulkę przesunąc ku górze i short gotowy (tylko może to iść trochę ciężko i najlepiej kulkę wtedy wkleić na mocny klej) ja tak zrobiłem.
Jedyny minus to taki że cały lewarek schodzi niżej:)

czara
15-03-10, 07:13
taki do 6 gena od biedy podejdzie do 5D ale trzeba mocno rzeźbić a i tak nie zdaje do końca rezultatu bo wpada w rezonans (co jest bardzo w****....) a co do przesuwania tej kulki w gore no ja próbowałem i kulka pękła hehe

Mati_1979
15-03-10, 07:32
no ja próbowałem i kulka pękła hehe

:confused:

czara
15-03-10, 08:13
powaga Mati pękła wzdłuż i drążek mam do wywalenia hehe

Mati_1979
15-03-10, 09:52
powaga Mati pękła wzdłuż i drążek mam do wywalenia hehe

to kulka naprawdę musiała mocno siedzieć.:)

czara
15-03-10, 09:59
no to fakt siedziała jak by była przyspawana, próbowałem ja ruszyć na wszystkie sposoby az za którymś za mocno przywaliłem i ... ruszyła sie heheh ale w bok ;]
__________________________________________________ _______________________
mam prośbę czy mógł by ktos wrzucić fotkę jak jest w VTI i gdzie przymocowany podstopnik? wczoraj go przymierzalłem ale jakoś mi nigdzie nie pasuje.

Xus
15-03-10, 10:30
mam prośbę czy mógł by ktos wrzucić fotkę jak jest w VTI i gdzie przymocowany podstopnik? wczoraj go przymierzalłem ale jakoś mi nigdzie nie pasuje.
mogl bym ci to zrobic nawet zaraz tylko co to jest podstopnik??
:confused:

szastal
15-03-10, 10:36
mogl bym ci to zrobic nawet zaraz tylko co to jest podstopnik??
:confused:

Zapewne chodzi mu o ten 4 pedał z lewej strony gdzie się w trasie opiera nogę żeby ciągle nie wisiała nad sprzęgłem , no chyba że o coś jeszcze innego mu chodzi.

Xus
15-03-10, 10:51
http://img106.imageshack.us/img106/9250/stupka1.jpg (http://img106.imageshack.us/i/stupka1.jpg/)
http://img709.imageshack.us/img709/4761/stupkadolnasruba.jpg (http://img709.imageshack.us/i/stupkadolnasruba.jpg/)
http://img193.imageshack.us/img193/1903/stupkagornasruba.jpg (http://img193.imageshack.us/i/stupkagornasruba.jpg/)
mam nadzieje ze o to ci chodzilo i foty pomoga:) obie sruby sa na klucz nr 10

czara
15-03-10, 11:38
dokładnie o to, wielkie dzięki :D

reXio
15-03-10, 11:46
Nie tylko w VTi to bylo, wypraszam sobie :D

Fota z angola... posprzatalbys to auto :)

Djadi
15-03-10, 11:57
Nie tylko w VTi to bylo, wypraszam sobie :D

Dokładnie , ja też takie cudo mam :D przydatne jest.

czara
15-03-10, 11:59
podobno sa już przygotowane otwory w podłodze na śruby pod ta stopkę? tylko trzeba ich szukać po dywanem. pamięta może ktos?:D

reXio
15-03-10, 12:16
Najprosciej - zrzuc oslone progu, oslone tak gdzie sie maske otwiera, podegnij wykladzine i bedziesz mial miejsca mocowania jak na dloni. wtedy zrobisz dziury w wykladzinie i przykrecisz podstopnik.

mickee
15-03-10, 12:21
Musisz jeszcze wydziabać dziurę w wygłuszeniu, które jest pod dywanikiem. Jest tam nawet wykrojony obrys. Jak dobierzesz się do tego to wszystko stanie się jasne. Podstopnik pasuje nawet z Rovera z kierą po prawej stronie.

Xus
15-03-10, 12:41
Nie tylko w VTi to bylo, wypraszam sobie :D

Fota z angola... posprzatalbys to auto :)

czekam na lepsza pogode i postrzatam obiecuje:)

tak fota z angola bo tam mieszkam:p

michal168
15-03-10, 15:17
jakie klocki na tył do MA9 D15Z3:)??

Djadi
15-03-10, 16:26
Mam pytanko czy zużyta poducha silnika tył może powodować skoki auta góra dół jak chcę spalić gumę ??

misiek1
15-03-10, 16:39
skoki auta góra dół jak chcę spalić gumę
Mogą to być też zużyte amortyzatory, albo opony...

suchy2004
15-03-10, 17:00
Mam pytanko czy zużyta poducha silnika tył może powodować skoki auta góra dół jak chcę spalić gumę ??

Możesz miec takie wrażenie, przy dupniętej poduszce.

Mati_1979
15-03-10, 17:51
Mam pytanko czy zużyta poducha silnika tył może powodować skoki auta góra dół jak chcę spalić gumę ??

Nie zawsze podskakiwanie oznacza jakieś zużycie, gdy mój ojciec miał nowe z salonu MA to przy ostrzejszym ruszaniu też się to zdarzało.

suchy2004
15-03-10, 17:56
Panowie potrzebuje namiar na kogoś z forum, kto maluje pokrywy zaworów. Chcę mieć ładnie pomalowaną pokrywę w b-serii ale tak jak to jest w oryginale(struktura - bardzo drobna struktura, polerowany napis). Wiem, że ktoś oferował takie usługi, ale nie mogę znaleźć. Wiem też, że ten ktoś oferował przysłanie pomalowanej pokrywy, z możliwością odesłania swojej za dopłatą.
Pozdrawiam

krzys_o
15-03-10, 21:16
Zauważyłem, że zaczęły mi "gwizdać uszczelki w drzwiach. Po bliższym przyjrzeniu się zauważyłem, że listwa ta na dole szyby z przodu jest pozieleniała od strony szyby i bardzo sztywna. Czasami jak zamykam szybę to nie wprowadza się ona w swoje miejsce tylko wyskakuje na zewnątrz. Czy ktoś ogarniał ten temat?? Chodzi i o czyszczenie i konserwację uszczelek, proszę o info czym można to potraktować?

Mati_1979
15-03-10, 21:41
jakie klocki na tył do MA9 D15Z3??

http://allegro.pl/item922459022_szczeki_honda_civic_ma_mb_concerto.h tml


Panowie potrzebuje namiar na kogoś z forum, kto maluje pokrywy zaworów. Chcę mieć ładnie pomalowaną pokrywę w b-serii ale tak jak to jest w oryginale(struktura - bardzo drobna struktura, polerowany napis). Wiem, że ktoś oferował takie usługi, ale nie mogę znaleźć. Wiem też, że ten ktoś oferował przysłanie pomalowanej pokrywy, z możliwością odesłania swojej za dopłatą.
Pozdrawiam

A czy przypadkiem "Lcfr" tego nie ogarnia??

gawron78
15-03-10, 21:56
od czego pasuje kiera do aerodecka, Vgen? czy VIgen?

domingez
15-03-10, 23:15
Panowie, zamówiłem wydech M-TECH M-1501, czy ktoś się orientuje jak ten wydech będzie się spisywał przy seryjnym tłumiku środkowym, ewentualnie jaki środkowy założyć, aby to ładnie zagrało w D14A8?

Czy kabelki do podłączenia tweeterów w przednich słupkach są montowane tam już fabrycznie, czy trzeba coś wyprowadzać na własną rękę?

Elmer89
15-03-10, 23:37
Panowie jest wielka prośba czy mógł by ktoś z was zmierzyć i podać mi średnice halogenów tych małych i średnice zaślepek ?? pilna sprawa w sumie ,a jeżeli ktoś będzie mógł podać średnice tych większych halogenów to bym sprawdził z ciekawości w Maździe Premacy z 2004r bo strasznie podobne są te halogeny

krzys_o
15-03-10, 23:56
Panowie, zamówiłem wydech M-TECH M-1501, czy ktoś się orientuje jak ten wydech będzie się spisywał przy seryjnym tłumiku środkowym, ewentualnie jaki środkowy założyć, aby to ładnie zagrało w D14A8?

U mnie ten tłumik jest bardzo basowy, na samym srodkowym jest ciszej niż w połączeniu z końcowym. Ogólnie można przywyjknąć ale z czasem przeszkadza. Do 100km/h da się wytrzymać. Wpisz sobie na youtube d14z4 jest tam mój filmik, obczaj jak to chodzi:D

mickee
16-03-10, 08:16
Czy kabelki do podłączenia tweeterów w przednich słupkach są montowane tam już fabrycznie, czy trzeba coś wyprowadzać na własną rękę?

Nie ma kabelków, musisz sam pociągnąć od głośników.

czara
16-03-10, 11:38
jak kupisz zestaw z tweetarami jakiejś porządnej firmy to będziesz miał juz tam te kabelki :D

Elmer89
16-03-10, 18:18
Zrobiłem zdjęcie http://img695.imageshack.us/img695/9650/dsc00653y.jpg (http://img695.imageshack.us/i/dsc00653y.jpg/)

Panowie coś pstykło i nie działa ogrzewanie szyby tylnej i dmuchawa który to może być bezpiecznik ? pod maską ? pożyczyłem zdjęcie od Jakuba

reXio
16-03-10, 18:21
To jest spod deski prawda? Sprawdz bezpieczniki kolo aku pod maska.

Elmer89
16-03-10, 18:34
tak to jest z pod deski ,ok sprawdzimy :D a jeżeli to nie bezpiecznik to co to może być bo już strach mnie ogarnia :P

reXio
16-03-10, 18:43
Sadze ze bezpiecznik ale z komory silnika.

Dissnej
17-03-10, 14:59
Ile będę potrzebował hammerite'a do pomalowania zacisków i bębnów? 0,7l wystarczy?

Marecki
17-03-10, 15:07
Panowie coś pstykło i nie działa ogrzewanie szyby tylnej i dmuchawa który to może być bezpiecznik ? pod maską ? pożyczyłem zdjęcie od Jakuba


Spójrz tutaj:http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/23-a34.pdf
Bezpiecznik nr.33(30A) odpowiada za tylną szybę, nr.34 to wiatrak chłodnicy(15A), a nr.37, to wiatrak chłodzenia wnętrza(30A). Wszystkie znajdują się pod maską.

Mati_1979
17-03-10, 16:30
Ile będę potrzebował hammerite'a do pomalowania zacisków i bębnów? 0,7l wystarczy?
Wystarczy z tym żę pod wpływem wysokiej temperatury Hammerite zejdzie.

Dissnej
17-03-10, 17:06
Czytałem na forum, że sporo osób użyło hammerite'a i są zadowoleni z efektu. A co Ty byś polecał?
PS. Właśnie dzwonił do mnie mechanik, który wymienia mi szczęki i przy okazji zajrzał do przednich hamulców. Okazało się, że klocuszki do wymiany. Zaproponował klocki firmy JURID. Co to?:confused: Warto?

mickee
17-03-10, 18:14
Jurid to dobra firma. Szły na pierwszy montaż do Merca i jeszcze czegoś tam ale nie pamiętam. Miałem w Astrze Juridy sportowe i spisywały się dobrze. Po rozgrzaniu lepiej hamowały niż zimne.

Elmer89
17-03-10, 19:24
Spójrz tutaj:http://media.honda.co.uk/car/owner/media/manuals/CivicManual/pdf/23-a34.pdf
Bezpiecznik nr.33(30A) odpowiada za tylną szybę, nr.34 to wiatrak chłodnicy(15A), a nr.37, to wiatrak chłodzenia wnętrza(30A). Wszystkie znajdują się pod maską.

możliwe żeby się spaliły 2 naraz ?

skolopendra
17-03-10, 19:31
możliwe żeby się spaliły 2 naraz ?

przy jakimś zwarciu,tak.

Mati_1979
17-03-10, 19:37
Czytałem na forum, że sporo osób użyło hammerite'a i są zadowoleni z efektu. A co Ty byś polecał?

Najlepsza by była oryginalna farba do zacisków ale po ówczesnym pozbyciu się rudy.
przeczytałem w karcie technicznej że hammerite odporność na wysoką temperaturę stałą to +80st. a chwilową +150st, więc jeżeli auto nie jeździe w wyścigach to może być:D:D
wydajność 7mkw/L to 0,7l starczy na kilka aut:D:D

Dissnej
17-03-10, 19:48
Jurid to dobra firma. Szły na pierwszy montaż do Merca i jeszcze czegoś tam ale nie pamiętam. Miałem w Astrze Juridy sportowe i spisywały się dobrze. Po rozgrzaniu lepiej hamowały niż zimne.
OK, uspokoiłeś mnie, dzięki:)


jeżeli auto nie jeździe w wyścigach to może być
wydajność 7mkw/L to 0,7l starczy na kilka aut
Ja robię średnio 200km w tygodniu po mieście więc na pewno nie są to wyścigi;)
Jeżeli taka duża wydajność to może 0,25l wystarczy.

Mati_1979
17-03-10, 21:47
Ja robię średnio 200km w tygodniu po mieście więc na pewno nie są to wyścigi
Jeżeli taka duża wydajność to może 0,25l wystarczy.

powinno starczyć na 2 razy.

Marecki
18-03-10, 00:19
możliwe żeby się spaliły 2 naraz ?

A czemu nie??:p

czara
18-03-10, 09:21
Właśnie dzwonił do mnie mechanik, który wymienia mi szczęki i przy okazji zajrzał do przednich hamulców. Okazało się, że klocuszki do wymiany. Zaproponował klocki firmy JURID. Co to? Warto?
ja jeżdżę od 2 lat na tarczach jurid i sobie chwale, bardzo mocne i dość wytrzymałe mam je juz 2 lata a nie zużyły sie nawet w połowie ;) także myślę ze klocki tez będą dobre jakościowo:)

Djadi
18-03-10, 09:39
Szybkie pytanie potrzebuje numer pasków klinowych od wspomagania, alternatora i klimy do mojej budy MB3 D15Z8 myślę tutaj nad paskami contitecha? pomóżcie bo już trzeba wymieniać popękane są :/

Xus
18-03-10, 11:36
Wspomaganie 925mm
klima 850
takie mam u siebie w b18
alternaror 840mm do potwierdzenia!! tego nie zalozylem bo koles wyslal mi za dlugi 875mm i z tego co udalo mi sie od czytac bylo 840mm ale nie mam 100% pewnosci

Djadi
18-03-10, 12:49
Xus ale to jest do B18 do mnie pewnie nie podejdzie zastanawiam się czy w aso mi powiedzą :)

mickee
18-03-10, 13:01
A w EPC sprawdzałeś ? Masz linka w podwieszonym wątku do wersji online.

Djadi
18-03-10, 13:22
Zapodaj linka do EPC online

mickee
18-03-10, 13:39
Ty leniu :D

http://japancars.ru/cat/honda/

Djadi
18-03-10, 14:15
Dzięki dobry człowieku:p

emwu
18-03-10, 21:02
Panowie mam pytanie, mogę założyć felgi 16 calowe z oponą 195/45 do mb2 obniżonego o ~35 mm ? Czy będzie ocierało ?
pzdr

Konrad84
18-03-10, 21:32
no i standardowe pytanie o et felgi

emwu
18-03-10, 21:44
Pewien nie jestem ale chyba ET 45.

czara
19-03-10, 11:09
przy tym Et może Ci obcierać przy maksymalnym skręcie o plastikowe nadkole w środku

tomson1192
19-03-10, 12:27
zależy jaka szerokość felgi jak 7 cali to obstawiam ze może obcierać

kamsmol
19-03-10, 23:19
Witam

Panowie potrzebuje szybkiej odp... Jak wymontować czujnik poziomu paliwa w 5D... Czym go odkrecic jak sie nie ma takiego klucza jak opisuja w manualu????

Pozdrawiam
Kamil

bartiH22A
20-03-10, 03:12
potrzebuje kod nadwozia VIN z obojętnie jakiego MB6 na wczoraj... i b.dziękuje.

szastal
20-03-10, 13:12
Czy tłoczek w MC2 z tyłu ma średnice 30mm , musiałbym zrobić regeneracje i wpadlem na taki zestaw http://moto.allegro.pl/item954943008_zestaw_naprawczy_zacisku_tyl_tloczek _honda_civic.html , warto w ogóle ?

bartiH22A
20-03-10, 14:13
z tego co sie dowiedziałem to mb6, preluda vti, accord 2,3 i 2,2 maja podobno takie same średnice tłoczka tylnego(34mm) reszta 30mm wiec to co podajesz to wg. mnie dobra cena razem z tłoczkiem jeżeli twój jest skorodowany..

Xus
20-03-10, 16:34
mc2 na 100% ma 34mm
mam nawet zacisk na wierzchu moge ci go zmierzyc;)

moze ci co maja mb6 nie powiedza ile ma u nich tloczek

szastal
20-03-10, 20:28
Przydało by się jak byś to zmierzył, ogólnie to od samego początku mam problem z tym jednym zaciskiem tylnym, ale w zeszłym roku po wymianie tarcz i klocków trochę go przeczyściłem i było ok. Teraz znów wyszło , ale zrobiłem regulacje ręcznego i po ponownym naciągnięciu linki było jeszcze gorzej, popuściłem linkę że ręczny jest luźny ale jakoś tam hamuje i o dziwo już mi nie grzeje tarczy, jednak mimo wszystko chcę to konkretnie ogarnąć aby to po raz kolejny nie wyszło.

kamil-wawa
20-03-10, 20:34
Witam - mam pytanie odnosnie serwa w MB8 Aerodeck-u. Po odpaleniu silnika i podniesieniu maski słysze syk w okolicach pompy - tak samo jest jak siedze w srodku - po nacisnieciu pedału hamulca ton sykania sie zmienia, Hamulce działaja prawidłowo obroty nie falują. Jak odłącze rurkę od dolotu i zatknę paclem syk ustępuje.

Wydaje mi sie ze moze to byc zaworek zwrotny - czy jest on gdzies na przewodzie czy jest to ten cycek który jest w kol. dolotowym ?? na który zakłąda sie przewód.

lar
21-03-10, 10:13
orientuje sie ktos jakie są mniej wiecej koszty wymiany pompki sprzęgła w ASO?

Xus
21-03-10, 11:19
Przydało by się jak byś to zmierzył, ogólnie to od samego początku mam problem z tym jednym zaciskiem tylnym, ale w zeszłym roku po wymianie tarcz i klocków trochę go przeczyściłem i było ok. Teraz znów wyszło , ale zrobiłem regulacje ręcznego i po ponownym naciągnięciu linki było jeszcze gorzej, popuściłem linkę że ręczny jest luźny ale jakoś tam hamuje i o dziwo już mi nie grzeje tarczy, jednak mimo wszystko chcę to konkretnie ogarnąć aby to po raz kolejny nie wyszło.

tez mialem jazde z zaciskiem tzn reczny byl ale slaby po naciagnieciu linki bylo lepiej ale tarcza sie grzala. okazalo sie ze w zacisku mechanizm recznego byl uszkodzony i nie pracowal prawidlowo

Elmer89
21-03-10, 14:19
Panowie po włączeniu ogrzewamie szyby tylnej pali mi bezpiecznik ,dodam że mam podpięte ogrzewanie lusterek przez rok nie było problemu niestety teraz problem się pojawił,macie jakieś pomysły co to może być ??

czara
21-03-10, 15:10
może maty w lusterkach dają dupy i jest jakieś zwarcie?

szastal
21-03-10, 17:40
tez mialem jazde z zaciskiem tzn reczny byl ale slaby po naciagnieciu linki bylo lepiej ale tarcza sie grzala. okazalo sie ze w zacisku mechanizm recznego byl uszkodzony i nie pracowal prawidlowo

Nie wiem właśnie ile w tym winy ręcznego a ile tłoczka, już było ok, auto stało bez ręcznego i tylko przy wyjeżdżaniu na chwilę go zaciągnąłem żeby auto na kompletnym luzie nie stało, później na trasie czuje przy 110km/h ostre bicie jak bym kapcia złapał, no i okazuje się że koło znów gorące, trzeba jednak się za to zabrać.

raq22100
22-03-10, 12:08
Czym usunąć tą gume któa trzyma folie do drzwi? Pod boczkami. bwić się rozpuszczalikiem?

Mati_1979
22-03-10, 13:14
Czym usunąć tą gume któa trzyma folie do drzwi? Pod boczkami. bwić się rozpuszczalikiem?

a dlaczego chcesz to usuwać??

raq22100
22-03-10, 13:21
Naklejam maty.

Mati_1979
22-03-10, 13:24
Naklejam maty

aha;)
pierwsze byś musiał za pomocą szpachelki maksymalnie ściągnąć te "pastę" a później rozpuszczalnik nitro powinien dać radę

raq22100
22-03-10, 13:28
benzyna ekstrakcyjna nie daje, to to samo?

Mati_1979
22-03-10, 13:32
benzyna ekstrakcyjna nie daje, to to samo?

no raczej nie, ale jeszcze możesz spróbować rozpuszczalnik do akryli.

Dissnej
22-03-10, 17:57
Czy to normalne, że lewa strona w mojej H jest minimalnie niżej? - zawiecha seria, amorki sprawne.

lar
22-03-10, 18:00
Czy to normalne
normalne. ja mam z tył lewą stone niżej o 4 cm od prawej. podobne te modele tak mają...

Mati_1979
22-03-10, 18:22
5gen też tak mają:)

szastal
22-03-10, 18:56
tez mialem jazde z zaciskiem tzn reczny byl ale slaby po naciagnieciu linki bylo lepiej ale tarcza sie grzala. okazalo sie ze w zacisku mechanizm recznego byl uszkodzony i nie pracowal prawidlowo

No u mnie kapturek już nie istnieje, tłoczek ma wżery i nie można go wkręcić do końca, zaciągnięcie ręcznego nie powoduje zbytnio wysunięcia tłoczka, szukać nowego zacisku czy może najpierw spróbować jednak wymienić chociaż gumki bo tłoczków niby brak.

wojti
22-03-10, 19:22
Panowie byłem dziś na sprawdzeniu zawiasu i reszty po zimie i wyszło mi do wymiany że końcówka drążka ale powiedzieli mi żeby od razu zmienić drążek wewnętrzny, znowu znajomy mi mówił żeby wewnętrznego nie ruszać. Poradźcie mi co zrobić.

Mati_1979
22-03-10, 19:24
Panowie byłem dziś na sprawdzeniu zawiasu i reszty po zimie i wyszło mi do wymiany że końcówka drążka ale powiedzieli mi żeby od razu zmienić drążek wewnętrzny, znowu znajomy mi mówił żeby wewnętrznego nie ruszać. Poradźcie mi co zrobić.
Ja wewnętrznych nie ruszałem:)

wojti
22-03-10, 20:46
okej :)) to i ja zmienie same końcówki, bo nawet w sam naprawiam jest napisane zeby wewnętrznych nie ruszać, swoją drogą da się jakoś wyczuć czy same drążki nie są zużyte??

raq22100
22-03-10, 22:15
no raczej nie, ale jeszcze możesz spróbować rozpuszczalnik do akryli.

Dowiedziałem się że to moża usunąc tylko mechanicznie... Zerwałem z grubsza odtłuściłem i przykleiłem...

Została mi jeszcze do zaklejenia 1 dziura techniczna w drzwiach, zużyłem już 7mat, i w graniu takiej róznicy nie widać... Możliwe że to przez tą 1 dziurę ?

Mati_1979
22-03-10, 22:20
Została mi jeszcze do zaklejenia 1 dziura techniczna w drzwiach, zużyłem już 7mat, i w graniu takiej róznicy nie widać... Możliwe że to przez tą 1 dziurę ?

Przypuszczam że to tak jak w kolumnie zrobisz jedną dziurę i kicha. A drzwi wewnątrz też oklejałeś??

bialy06
22-03-10, 22:54
Oprawki dwuwłóknowe pozycja/stop do 5D podejdą z każdego innego civica?

Mati_1979
22-03-10, 23:35
Oprawki dwuwłóknowe pozycja/stop do 5D podejdą z każdego innego civica?

Ja w 5gen mam od MB

raq22100
23-03-10, 07:37
Przypuszczam że to tak jak w kolumnie zrobisz jedną dziurę i kicha. A drzwi wewnątrz też oklejałeś??

Tak, dzisja postaram sie okleić ta dziurę to powiem co i jak.

Xus
23-03-10, 11:56
No u mnie kapturek już nie istnieje, tłoczek ma wżery i nie można go wkręcić do końca, zaciągnięcie ręcznego nie powoduje zbytnio wysunięcia tłoczka, szukać nowego zacisku czy może najpierw spróbować jednak wymienić chociaż gumki bo tłoczków niby brak.

moze powalczyc zobaczyc co i jak jak pracuje tloczek pozniej reczny jak po malej regeneracji bedzie ok to mozesz zostawic, chyba ze dalej nie bedzie poprawy to pozostaje wymiana.


czy moze ktos od M napisac jaka ma srednice tloczke w tylnim zacisku??
30 czy 34mm bo starsznie mnie to interesuje

raq22100
23-03-10, 20:02
gdzie jest w końcu centralka CZ w Hondzie Civic 99r 5D 1.4iS ? W prawych drzwiach czy za radiem ?!

Mafiu
24-03-10, 07:29
Błotnik przedni pasuje od polifta do przedlifta?? Bo do przedlifta nie mogę nigdzie znaleźć i nie wiem co mam już robić :(

mickee
24-03-10, 07:38
Błotnik przedni pasuje od polifta do przedlifta?? Bo do przedlifta nie mogę nigdzie znaleźć i nie wiem co mam już robić :(

Nie pasuje.


gdzie jest w końcu centralka CZ w Hondzie Civic 99r 5D 1.4iS ? W prawych drzwiach czy za radiem ?!

Ja mam w drzwiach.

teg
24-03-10, 10:42
Jak to jest z łącznikami stabilizatorów na przód... Jedne katalogi podają coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item967556245_lacznik_stabilizatora_honda_civic_95 _01.html

Inne coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item948292727_civic_87_01_accord_rover_lacznik_yam ato_przod.html

Rozumiem, że prawidłowa dla 5D jest druga wersja? Nie mam jak wejść pod autko i spojrzeć. Yamato wytrzyma chociaż z rok ?:) Akurat muszę coś tańszego założyć bo mam sporo wydatków. Jak padnie kupię 555 albo oryginał, ale na razie nie mam wyboru za bardzo.

Xus
24-03-10, 12:22
w obu H mam opcje 2 ale moge sie przeciez myslic:p

opcje nr1 widzialem u kolesia co ma ej9

Mati_1979
24-03-10, 13:08
Rozumiem, że prawidłowa dla 5D jest druga wersja? Nie mam jak wejść pod autko i spojrzeć

Ja dziś zajrzę pod autko.

krzys_o
24-03-10, 14:00
Szybkie pytanie, ile kosztuje NOWY ORYGINALNY zderzak tylny do mb2 po lifcie????

hariusz
24-03-10, 14:30
Tez mam szybkie pytanie: ile kosztowała was wymiana rozrządu kompletna z pompą? Mi dziś mechanik jak pytałem zaśpiewał 640 zł (on załatwia części) i trochę mnie to zniszczyło...

Westfield
24-03-10, 14:34
Ja za wymianę kompletnego rozrządu z pompą, oleju w silniku i płynu hamulcowego zapłaciłem 750 zł w zeszłym roku. Wszystko załatwiał on.

Konrad84
24-03-10, 14:37
Szybkie pytanie, ile kosztuje NOWY ORYGINALNY zderzak tylny do mb2 po lifcie????

1700 zł

Elmer89
24-03-10, 15:28
panowie pilna sprawa czy da się sprawdzić mechanizmy elektrycznych szyb za pomocą akumulatora ?? tzn czy się opuszczają i podnoszą dodam że mechanizmy nie są zamontowane w samochodzie czy wystarczy może podłączyć "+" do jednego złącza od silniczka i "-" do drugiego złącza ??

szastal
24-03-10, 15:47
Jak to jest z łącznikami stabilizatorów na przód... Jedne katalogi podają coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item967556245_lacznik_stabilizatora_honda_civic_95 _01.html

Inne coś takiego:

http://moto.allegro.pl/item948292727_civic_87_01_accord_rover_lacznik_yam ato_przod.html

Rozumiem, że prawidłowa dla 5D jest druga wersja? Nie mam jak wejść pod autko i spojrzeć. Yamato wytrzyma chociaż z rok ?:) Akurat muszę coś tańszego założyć bo mam sporo wydatków. Jak padnie kupię 555 albo oryginał, ale na razie nie mam wyboru za bardzo.

Ja w 5D vti mam opcje drugą , a tą pierwszą zmieniałem w 3D ale z silnikiem 1.5 i nie jestem pewien czy w 5D z silnikami 1.4 a 1.5 nie ma opcji pierwszej, a druga sprawa że jest więcej zabawy z opcją 1.

krzys_o
24-03-10, 19:33
1700 zł

Dzięki za odpowiedz.
Zadzwoniłem do swojego ASO, gość powiedział, że sprzedają tylko już polakierowane pod kolor nadwozia, trzeba im podać nr lakieru. Koszt 1566zł. Dziwne bo przecież po 10 latach odcień będzie się różnił, nie wiem czemu tylko lakierowane sprzedają?

Wpadnie mi trochę kasy ze szkody parkingowej i tak sobie planuje wyremontować zawieszenie. Chcę wsadzić poliuretan na tył. Pytanie czy TE (http://www.strong-flex.eu/images/stories/schematy/schemat_honda_civic_95-00_5d_ma-mb-mc_tyl_bp.jpg) tulejki wszystkie oprócz dużego cukierka dam radę sam wymienić w garażu, czy są może wprasowane i będę musiał oddać do warsztatu???

I drugie pytanie czy duży cukierek podejdzie bez problemu? Napisane jest tam tak: "Do zamontowania elementu 081105B potrzebne są części metalowe (tuleja zewnętrzna i wewnętrzna) ze starej oryginalnej tulei. Tuleja 081105 nie jest zamiennikiem tulei oryginalnej, zamontowanie jej znacznie usztywni zawieszenie."
A może lepiej dać sobie z nim spokój i zainwestować w ori z ASO??(chodzi mi tylko o duży cukierek)

Elmer89
24-03-10, 20:48
panowie 2 pytania:
1. do civica Felga 15" czy 16" co będzie lepszym wyborem ?? z 16" jest problem??
2.mając jak dobrze pamiętam oponki takie 175/65R14 jakie musiał bym kupić opony do felgi 15 bądź 16 cali ??

Mati_1979
24-03-10, 21:01
Dzięki za odpowiedz.
Zadzwoniłem do swojego ASO, gość powiedział, że sprzedają tylko już polakierowane pod kolor nadwozia, trzeba im podać nr lakieru. Koszt 1566zł. Dziwne bo przecież po 10 latach odcień będzie się różnił, nie wiem czemu tylko lakierowane sprzedają?

Wpadnie mi trochę kasy ze szkody parkingowej i tak sobie planuje wyremontować zawieszenie. Chcę wsadzić poliuretan na tył. Pytanie czy TE tulejki wszystkie oprócz dużego cukierka dam radę sam wymienić w garażu, czy są może wprasowane i będę musiał oddać do warsztatu???

I drugie pytanie czy duży cukierek podejdzie bez problemu? Napisane jest tam tak: "Do zamontowania elementu 081105B potrzebne są części metalowe (tuleja zewnętrzna i wewnętrzna) ze starej oryginalnej tulei. Tuleja 081105 nie jest zamiennikiem tulei oryginalnej, zamontowanie jej znacznie usztywni zawieszenie."
A może lepiej dać sobie z nim spokój i zainwestować w ori z ASO??(chodzi mi tylko o duży cukierek)

z montażem nie będzie problemu a co do tego dużego cukierka z PE to pisało że jest trochę za sztywny i tył skacze jak kangur a i z wymianą to najlepiej na prasę.

emwu
24-03-10, 21:22
panowie 2 pytania:
1. do civica Felga 15" czy 16" co będzie lepszym wyborem ?? z 16" jest problem??
2.mając jak dobrze pamiętam oponki takie 175/65R14 jakie musiał bym kupić opony do felgi 15 bądź 16 cali ??
Ja mam 16" na 6.5 z oponą 195/45 i jest dobrze, mozna powiedziec ze w sam raz ;)

mn87
24-03-10, 22:03
Mam pytanko, czy kostki od czujników ABSu kół tylnych sa pod podłogą, czy gdzieś pod kanapą. Nie mam kanału a chcę zobaczyć czy nie ma przerwy w obwodzie

teg
24-03-10, 23:57
Kupiłem opcję 2 bo tak mi powiedzieli w sklepie, w którym już raz mi udowodnili że nie mam racji kierując się katalogami :) Ile powinien mechanik za wymianę tego wziąć? Czy sobie jaj nie robić i samemu to wymienię, bo śruby aż tak tragicznie się nie odkręcają? Mam opcję załatwić sobie kanał na kilka godzin.

czara
25-03-10, 07:18
jeśli masz dojście do kanału to spokojnie Sam dasz rade;) a śruby jak sie nie będą chciały odkręcić, bo przeważnie sie nie chcą hehe to będziesz musiał ściągnąć cały stab i potraktować je szlifierka i już :D

Mati_1979
25-03-10, 07:36
Kupiłem opcję 2 bo tak mi powiedzieli w sklepie, w którym już raz mi udowodnili że nie mam racji kierując się katalogami Ile powinien mechanik za wymianę tego wziąć? Czy sobie jaj nie robić i samemu to wymienię, bo śruby aż tak tragicznie się nie odkręcają? Mam opcję załatwić sobie kanał na kilka godzin.

Ja musiałem wymieniać łączniki staba jak byłem 500km od domu i wymieniali mi tam gdzie kupiłem. Koszt montażu około 40zł

uuuplask
25-03-10, 09:12
A ja mam do was koledzy pytanie, może nie bezpośrednio związane z naszą Hondą ;) No ale czy takie rozdzielacze są w pełni bezpieczne: http://www.moto.allegro.pl/item968768085_rozdzielacz_zapalniczki_do_ladowarek _2_gniazda.html
Pytam bo potrzebuje do cb i nawigacji, no a nie chce sobie nic w aucie uszkodzić ;)

suchy2004
25-03-10, 09:44
A ja mam do was koledzy pytanie, może nie bezpośrednio związane z naszą Hondą ;) No ale czy takie rozdzielacze są w pełni bezpieczne: http://www.moto.allegro.pl/item968768085_rozdzielacz_zapalniczki_do_ladowarek _2_gniazda.html
Pytam bo potrzebuje do cb i nawigacji, no a nie chce sobie nic w aucie uszkodzić ;)

Ja mam taki za 5zł na kablu i jest ok.


Dzięki za odpowiedz.
Zadzwoniłem do swojego ASO, gość powiedział, że sprzedają tylko już polakierowane pod kolor nadwozia, trzeba im podać nr lakieru. Koszt 1566zł. Dziwne bo przecież po 10 latach odcień będzie się różnił, nie wiem czemu tylko lakierowane sprzedają?


Pewnie dlatego, że mb2 nie wychodziły z nielakierowanymi zderzakami.
Pozdrawiam

wojti
25-03-10, 12:44
łożysko na alternatorze mi huczy i moje pytanie do Was, co byście zrobili, zregenerowali alternator stary? czy kupili używany? słyszałem że regeneracja nie zawsze pomaga a znowu nie wiadomo na jaką używke się trafi...

damianeq87
25-03-10, 22:11
Miałem opony 195/50/15 ale muszę wymienić je na lato. Powiedzcie mi na jaki profil? Bo te co miałem były trochę twardawe i chciałbym opony o tej samej szerokości (wizualnie) ale żeby trochę bardziej miękko było

Mati_1979
25-03-10, 23:12
łożysko na alternatorze mi huczy i moje pytanie do Was, co byście zrobili, zregenerowali alternator stary? czy kupili używany? słyszałem że regeneracja nie zawsze pomaga a znowu nie wiadomo na jaką używke się trafi..

Ja regenerowałem i tak bym następnym razem zrobił:) polecam

clientR
26-03-10, 07:46
Dobra koledzy nie będe zakładał nowego tematu, sprawa jest taka - chodzi o płyn chłodniczy a konkretnie koncentrat Glycoshell (zielony) oraz Glycoshell (czerwony) niestety sprzedawca pomylił butelki (mają bardzo podobne opakowania) j ałmi 1l zielonego i 1l czerwonego. Rozrabiając te koncentraty nie zauważyłem róznicy w kolorze (nie pytajcie dla czego :D ) i wszystko połączyłem. Wg etykiety zielony jest na 60000km i nie można go łączyć z czerwonym, natomiast czerwony jest na 120 000 i nie można go łączyć z zielonym. Jakie skutki będą gdy wleje takie ustrojstwo do ukłądu??

braun
26-03-10, 09:03
Mam pytanko, czy kostki od czujników ABSu kół tylnych sa pod podłogą, czy gdzieś pod kanapą. Nie mam kanału a chcę zobaczyć czy nie ma przerwy w obwodzie

Pod podłogą. Okolice wahaczy.

altair
26-03-10, 10:40
Samochód zostawiłem u rodziców, a potrzebuje informacji jaka jest średnica wężyków do spryskiwaczy przednich w Civicu 5D z lat 1995-2001 r. Ktoś wie? :)

dzięki,

Marek

Dissnej
26-03-10, 12:15
Podczas przyspieszania auto ściągało w lewo. okazało się, że górny wahacz do wymiany. Czy jak go wymienię to nie będzie dla odmiany ściągało w prawo (po stronie gdzie wahacz nie jest nowy)? Czy po wymianie wahacza trzeba ustawiać zbieżność?

darp4
26-03-10, 15:25
nie trzeba, bo to ma związek z kątem nachylenie koła. ale dla pewności nie zaszkodzi sprawdzić

arnie600
26-03-10, 18:06
witam. orientuje sie ktos moze czy do civica 5d 97r bedzie pasowal podnosnik elektryczny szyby na lewy przod z wersji anglieskiej?. pozdrawiam

lar
26-03-10, 18:37
jakie są zawory w naszych hondach, dziś obdzwoniłem kilka warsztatów bo chciałem sie dowiedzieć ile za regulacje i wszędzie sie mnie pytali jakie są te zawory płytkowe czy jakieś tam inne jeszcze no i nie wiedziałem. wołają 70-100 zł + uszczelka ;/ masakra, tą uszczelke to trzeba koniecznie wymieniać?

krzys_o
26-03-10, 18:42
jakie są zawory w naszych hondach, dziś obdzwoniłem kilka warsztatów bo chciałem sie dowiedzieć ile za regulacje i wszędzie sie mnie pytali jakie są te zawory płytkowe czy jakieś tam inne jeszcze no i nie wiedziałem. wołają 70-100 zł + uszczelka ;/ masakra, tą uszczelke to trzeba koniecznie wymieniać?

Jak się mechanik pyta jakie ma zawory auto to ja bym go omijał szerokim łukiem, poza tym 100zł za regulację to chyba przesada. Ja zapłaciłem 30zł w pierwszym lepszym warsztacie. Można złóżyć na starej uszczelce, jeśli nie będzie ciekło to ok, ale jak będzie przeciekać to wymieniasz wtedy.

qba1983
26-03-10, 22:53
Jak się mechanik pyta jakie ma zawory auto to ja bym go omijał szerokim łukiem, poza tym 100zł za regulację to chyba przesada. Ja zapłaciłem 30zł w pierwszym lepszym warsztacie. Można złóżyć na starej uszczelce, jeśli nie będzie ciekło to ok, ale jak będzie przeciekać to wymieniasz wtedy.

widzisz kolego... cena tak duza, bo kolega nie wie ze nie ma plytowych zaworow...wiec mechanik musi sie zabezpieczyc... tam jest troche wiecej pracy... (B-seria) w d serii reguloje sie sruba z kontra. i kosztuje to od 30 do 60zl, a uszczelke mozesz sobie odpuscic, no chyba ze juz widac ze sie poci pod deklem. to warto wymienic

Djadi
27-03-10, 04:33
Mam pytanko byłem wczoraj na szarpakach i mam do wymiany tulejki stabilizatora (tył też i czy to są te same tylko z mniejszym fi ?) i łączniki stabilizatora. Posiadam stabilizator od MB6 i teraz pytanie czy ten zestaw podejdzie http://www.strong-flex.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=42&category_id=286&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl i jeszcze jedno nie pamiętam dokładnie ale czy ktoś wie jaka jest średnica stabilizatora 21 czy 24mm i jeszcze jedno pytanie luzy mam też w miejscach gdzie zaznaczyłem, gdzie kupić te elementy??
http://img25.imageshack.us/img25/1204/imagephpy.gif (http://img25.imageshack.us/i/imagephpy.gif/)

qba1983
27-03-10, 08:12
do stabiliozatora podejdzie... podajesz wymiary staba i bedzie ok.
co do patykow od skrzynki...
element nr 15 kupujesz w ASO za 45zl:D
a tulejke 18 w komplecie z 20 upisz tu:
http://www.strong-flex.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=470&category_id=286&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=pl

misiek1
27-03-10, 08:19
element nr 15 kupujesz w ASO za 45zl
Też mnie czeka wymiana, więc jeśli masz to proszę o numer katalogowy:D

Djadi
27-03-10, 10:27
Dzięki wielkie quba :), misiek a numer katalogowy części 15 to : 54201-ST3-E01 super jest ta stronka :D http://japancars.ru/cat/honda/

Mati_1979
27-03-10, 13:37
Mam pytanko byłem wczoraj na szarpakach i mam do wymiany tulejki stabilizatora (tył też i czy to są te same tylko z mniejszym fi ?) i łączniki stabilizatora. Posiadam stabilizator od MB6 i teraz pytanie czy ten zestaw podejdzie http://www.strong-flex.eu/index.php?...emid=1&lang=pl i jeszcze jedno nie pamiętam dokładnie ale czy ktoś wie jaka jest średnica stabilizatora 21 czy 24mm i jeszcze jedno pytanie luzy mam też w miejscach gdzie zaznaczyłem, gdzie kupić te elementy??

właśnie NR15 też wymieniałem ale miałem to po swapie od B18:D
a zestaw oczywiście fi26 pod stab MB6

Djadi
27-03-10, 14:49
właśnie NR15 też wymieniałem ale miałem to po swapie od B18:D
a zestaw oczywiście fi26 pod stab MB6

Mati ja kiedyś mierzyłem i zabardzo nie pamietam ale miał fi 24 stabilizator kupowałem od Cairo

Mati_1979
27-03-10, 17:50
Mati ja kiedyś mierzyłem i zabardzo nie pamietam ale miał fi 24 stabilizator kupowałem od Cairo

MB6 ma 26mm jak masz 24mm to raczej nie jest od MB6

moskfa
28-03-10, 10:15
tłoczki do mb6 gdzies dostepne? Patent na zalozenie gumeczek na tłoczek i do zacisku nie moge tego wykminc moze jakis pomysl maice? caly czas mi wypada z rowka

czara
28-03-10, 10:16
może 24mm były w roverze?

moskfa
28-03-10, 13:36
nie glupi piomysl tylko w jakim bo o roverach to ja blade poojescie mam.(34 mm) a przod (54) W intercasrse rzecz jasna powiedzieli ze nie ma.

szastal
28-03-10, 13:55
Ja już większość sklepów obskoczyłem i wszędzie brak, podobno jakaś hurtownia dała cynka że producent ma je mieć jakoś po 7 - 8 kwietnia więc czekam.

Mati_1979
28-03-10, 14:29
.

okruch
28-03-10, 21:11
Witam,
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce od razu włącza mi się wentylator na chłodnicy i działa non stop do wyłączenia stacyjki. Co to może być?

hariusz
28-03-10, 21:23
Witam,
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce od razu włącza mi się wentylator na chłodnicy i działa non stop do wyłączenia stacyjki. Co to może być?
Hmm.. może czujnik termiczny jest walnięty?

Salata
29-03-10, 00:05
Czy kierownica od itr/atr bedzie pasowala bez problemu do civic 5d 1997??? nadwozie mb2

krzys_o
29-03-10, 13:39
Jak stuka przegub przy max skręcie w lewo, to który to będzie?? Przy skręcie w prawo jest cisza.

Mati_1979
29-03-10, 13:42
Jak stuka przegub przy max skręcie w lewo, to który to będzie?? Przy skręcie w prawo jest cisza

Tak raczej nie będzie wiadomo:D najlepiej jakby ktoś na zewnątrz słuchał.

krzys_o
29-03-10, 14:10
Tak raczej nie będzie wiadomo:D najlepiej jakby ktoś na zewnątrz słuchał.

Myślałem, że jest taka zasada, że jak stuka przy którymś skręcie to już wiadomo który to przegub:D Wchodziłem dzisiaj pod auto i wydaje mi się, że trochę przecieka lewy wewnętrzny, tzn w jego okolicy widać w miarę świeży olej. Może to on się odzywa...

suchy2004
29-03-10, 14:34
Witam,
Po przekręceniu kluczyka w stacyjce od razu włącza mi się wentylator na chłodnicy i działa non stop do wyłączenia stacyjki. Co to może być?

Wydaję mi się, że jakby pad termowłącznik to by w ogóle się nie kręcił wentylator. Bardziej bym obstawiał, że ktoś spiął wentylator na krótko.

czara
29-03-10, 15:06
Czy kierownica od itr/atr bedzie pasowala bez problemu do civic 5d 1997??? nadwozie mb2

chyba nie, tam jest inny wieloklin

Mati_1979
29-03-10, 15:39
Wchodziłem dzisiaj pod auto i wydaje mi się, że trochę przecieka lewy wewnętrzny, tzn w jego okolicy widać w miarę świeży olej. Może to on się odzywa...

jak klekota przy skręcaniu to raczej zewnętrzny

Dissnej
29-03-10, 16:37
jak klekota przy skręcaniu to raczej zewnętrzny
Tak było u mnie. Podczas jazdy ze skręconymi kołami (ciasne zakręty, parking itp.) stukało w moim przypadku w prawym kole. Po wymianie zewnętrznego jest spokój (psychiczny też:)).

krzys_o
29-03-10, 17:12
A te przeguby są takie same po lewej i prawej stronie czy się różnią??

Dissnej
29-03-10, 17:22
Z tego co wiem to wewnętrzne dzieli się na prawe i lewe a zewnętrzne są takie same ale mogę się mylić.

okruch
29-03-10, 17:33
Wydaję mi się, że jakby pad termowłącznik to by w ogóle się nie kręcił wentylator. Bardziej bym obstawiał, że ktoś spiął wentylator na krótko.

Nie jest spięty na krótko, po odłączeniu wtyczki przestaje kręcić więc raczej termowłącznik.

Mati_1979
29-03-10, 18:16
A te przeguby są takie same po lewej i prawej stronie czy się różnią??

przegub zewnętrzny jest uniwersalny na prawą i lewą stronę, ja zawsze zakładam firmy GLO:)

a co do wewnętrznych to nie wiem:) nie walczyłem z nimi:D;)

qba1983
29-03-10, 18:39
tez nie walczylem z wewnetrznymi(choc wyjmowalem je ze skrzynki nie raz, ale na moje oko przeguby sa takie same, roznica jest tylko w dlugosci polosi.

krzys_o
29-03-10, 19:04
Ok, dzięki koledzy. Przegub będę kupował HDK lub NKN jeśli dostanę

stoowa
30-03-10, 00:42
jakie felgi podejda do MB6 ? troche sie zdziwilem ostatnio ze 16 z et38 "wystaja"...;/

tomkoczis
30-03-10, 07:20
Odnośnie przeglądu: wiadomo, czy w tym roku (no i kiedy) będą organizowane wiosenne kampanie serwisowe Hondy? Z tego co pamiętam w zeszłym roku kosztowało to 50 zł. Poprzednio były darmowe

darp4
30-03-10, 09:39
Oryginał ma chyba et 55 więc max to na moje 45.

bobibagno
30-03-10, 10:21
felgi momo gtr 17' opony 205/40 ile do tego powietrza nabic zeby fegi nie stracic ??

szastal
30-03-10, 13:47
felgi momo gtr 17' opony 205/40 ile do tego powietrza nabic zeby fegi nie stracic ??

Ja mam mniej więcej wg producenta, 2.8 przód i 2.6 tył

suchy2004
30-03-10, 16:12
Mam szybkie pytanie. Czy halogeny od VTI są rozbieralne?Czy da się zdjąć to szkiełko przednie i uszczelnić?
Pozdrawiam

michalk
30-03-10, 16:37
Są pod warunkiem że za bardzo nie oksydowały.Jeśli szkiełka popękały to jest duża szansa, że ich nie rozbierzesz.

Z pośród dwóch które kiedyś kupiłem ten w lepszym stanie po rozebraniu wyglądał tak

http://img69.imageshack.us/img69/7104/halog.th.jpg (http://img69.imageshack.us/i/halog.jpg/)

a drugiego nie dało się otworzyć.

krzys_o
30-03-10, 16:59
Mam szybkie pytanie. Czy halogeny od VTI są rozbieralne?Czy da się zdjąć to szkiełko przednie i uszczelnić?
Pozdrawiam

Jeśli chodzi o te duże to są rozbieralne, wyciąga się szkiełko, chociażby żeby zmienić żarówkę.

qbara
30-03-10, 19:16
czy po obniżeniu AERO o 30mm będą tarły koła o nadkola i ranty przy ET 40 i oponach 195/55/16 ?

siwik
30-03-10, 23:17
czy po obniżeniu AERO o 30mm będą tarły koła o nadkola i ranty przy ET 40 i oponach 195/55/16 ?

może to nie jest bezpośrednia odpowiedź na pytanie ale et 40 to już troche... khmm.. dresowato ;) nie wiem jak to wygląda w civicu ale w astrze H przy 205/55/16 wyglądało makabrycznie. wg mnie max et to 35-37..

Dissnej
30-03-10, 23:37
dresowato? Czyli za bardzo wystawały? Jeśli tak to raczej ET powinno być większe. Im mniejsze ET tym fela bardziej wystaje poza obrys.

wojti
30-03-10, 23:51
jaki jest rozmiar nasadki która bedzie mi potrzebna do odkręcenia tej śruby zabezpieczającej piaste przedniego koła?? zaznaczone na zdjęciu.
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2emoco4&s=5

Pytam bo bede zmieniał dolne sworznie samemu a nie mam takiego dużego rozmiaru nasadki i wiem że łatwiej mi będzie ściągnąć całość niż próbować wybijać sworzeń od dołu.

Dzięki za szybką odp.

Djadi
31-03-10, 00:45
Wojti przedewszystkim powodzenia w wymianie dolnych zworzni, też mnie to czeka i zbieram się do roboty oczywiście samemu :D jakie sworzenie kupiłe? a rozmiar klycza ale to na 100% nie wiem to chyba 24
Pytanko też do wszystkich byłem na warsztacie ziomki zajmują się tylko japońcami i powiedzieli że mam źle zamontowane łączniki stabilizatora tył, zerknijcie czy to jst poprawnie ? Hmmm wsumnie nie mam pojęcia sam montowałem opierałem sie na informacjach z forum i jak drugą stroną założe to mi o amortyzator haczy :/

http://img718.imageshack.us/img718/8262/300320101479.th.jpg (http://img718.imageshack.us/i/300320101479.jpg/)http://img682.imageshack.us/img682/8239/300320101480.th.jpg (http://img682.imageshack.us/i/300320101480.jpg/)

Pytanko jeszcze ostatnie jednak padła decyzja bo sam już nie wime co to może być - buczenie które wydobywa sie podczas jazdy najbardziej słychać 60 na godzine stawiam na skrzynie - a nawet jeśli to nie skrzynia to jak wcisne sprzegło jest cisza jak puszcze słychać żeżenie także łożyska dają znać. Kupiłem skrzynie D14A3 co o tym myslicie? miał to ktoś w silniku D15Z8 myślę że dużo nie starce na ekonomi a i elastycznośc wzrośnie :)

siwik
31-03-10, 00:54
dresowato? Czyli za bardzo wystawały? Jeśli tak to raczej ET powinno być większe. Im mniejsze ET tym fela bardziej wystaje poza obrys.

hmm.. jak się dobrze zastanowić to chyba masz rację..to było jkoś tak że jak minus wiekszy to bardziej wystaje..taa.. za dużo browca na dziś ;) no ale fakt faktem ze nadkola w civicu zbyt glebokie nie sa i te ET 40 to chyba tak na styk.. z reszta zalezy od feli jak wyglada.. wlasciwie seryjne fele jaki maja offset?