PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkie pytanie - szybka odpowiedź TYLKO NADWOZIE MA/MB/MC!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

BartuX
21-04-14, 23:03
Wystarczy zdjąć koło.

Wielkie dzięki za pomoc


Witam czy ktoś wie jaką ilość oleju należy zakupić i dolać do d14a7...

W mojej z silnikiem 1.4i było to 3.3l

Szczur[R]
21-04-14, 23:53
no to musi być dość cienka nasadka na giętkiej przedłużce , innego sposobu nie widzę

zwykła nasadka 1/4cala z marketu i standardowa przedłużka do niej (2szt jeśli marketowe, lub jedna "specjalna")


Witam czy ktoś wie jaką ilość oleju należy zakupić i dolać do d14a7 - na bagnecie mam równo minimum i 9000km od wymiany wcześniej nie wypijał tyle i co wymianę było pół bagnetu, z tym że ostatnio dość często autko śmigało autostradami na wyższych obrotach powyżej 5000rpm.
Z taką ilością wolę nie jeździć i praca silnika głośniejsza
zakupić możesz przecież 5l bo przed kolejną wymianą dolejesz i przed następną...
0.5l się z reguły średnio opłaca

bartek_levis
22-04-14, 09:52
Od min do max masz jakies 0,8 l co ile wymieniasz olej bo skoro zostalo Ci 9 tys ?

Howcon
22-04-14, 11:46
Nie szybkie pytanie bo się nie spieszy, ale żeby nowego tematu nie zakładać:

Nadwozie MA8, wymieniona klapa bagażnika razem z "uchem" w budzie. Z kluczyka otwiera pięknie i bez problemu ale wajcha przy fotelu kierowcy nie za zbytnio. Zamek się otwiera(słychać że się odblokowuje, linka podłączona oczywiście) ale klapa nie "podskakuje" po otwarciu jak to miało miejsce przed wymianą. Po takiej próbie muszę użyć kluczyka, wajchą już się nie da.

I tutaj pytanie: da się to ustawić "uchem" w budzie czy jestem skazany na kluczykowanie?

photo
22-04-14, 14:56
9000km od wymiany, a wymieniam raz do roku czerwiec/lipiec dlatego pytam ile kupić na dolewkę.

bartek_levis
22-04-14, 16:30
Powinno sie co 10 tys dlatego sie dziwie kup litr i napewno starczy ale bardziej sie oplaci 5 l to na wymiane od razu bedziesz mial

Szczur[R]
22-04-14, 18:13
Powinno sie co 10 tys dlatego sie dziwie kup litr i napewno starczy ale bardziej sie oplaci 5 l to na wymiane od razu bedziesz mial

spokojnie co 15tyś bez szkody dla silnika - w książce przeglądów którą dodawali do angielki nawet było takie zalecenie. Szczególnie jak dolewasz i tak litr świeżego od wymiany do wymiany

Raus
22-04-14, 18:56
Panowie, mam w swojej Hani oryginalne radio Hondy, które jest podłączone taką oto kostką:

http://i.imgur.com/L1XGgui.jpg

Chcę podłączyć swoje radio JVC ze zwykłym wejściem ISO, ale za nic nie mogę znaleźć przejściówki.

Jak się ta kostka nazywa, która wychodzi z samochodu?

bartek1706
22-04-14, 19:04
Pierwszy raz taka widzę, chyba będziesz musiał zaadaptować uniwersalną kostkę iso - bez lutowania sie nie obejdzie


Sent from my iPhone using Tapatalk

Raus
22-04-14, 19:30
Dobra gamoń ze mnie :P Po prostu były długie przewody i musiałem je trochę wyciągnąć, a wtedy moim oczom ukazał się taka oto kostka:)

http://i.imgur.com/D21m6jd.jpg

Z tą już chyba nie będzie problemu bo widziałem takie na internecie ;)

Kucykov
22-04-14, 19:43
Coś dziwnego.. Zaczęło wywalać mi płyn ze zbiorniczka, ale wiatrak pracuje i temperatura w normie. Podjeżdżałem pod dom i usłyszałem bulgotanie po zgaszeniu silnika, macha do góry, patrze, a płyn w zbiorniczku się gotuje.
Ktoś ma jakiś pomysł?

Vincent
22-04-14, 19:46
Właśnie miałem pisać ze tam dalej już powinna być kostka do której znajdziesz przejsciowke ;)


Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Szczur[R]
22-04-14, 19:49
Coś dziwnego.. Zaczęło wywalać mi płyn ze zbiorniczka, ale wiatrak pracuje i temperatura w normie. Podjeżdżałem pod dom i usłyszałem bulgotanie po zgaszeniu silnika, macha do góry, patrze, a płyn w zbiorniczku się gotuje.
Ktoś ma jakiś pomysł?
gotuje się czy bulgocze - to różnica
Jeśli wywala płyn to pewnie dlatego że idą spaliny w płaszcz wodny = wysrało uszczelkę pod głowicą

Kucykov
22-04-14, 19:55
Bulgocze i wywala płyn ze zbiorniczka. Jeżeli UPG, to czemu wiatrak normalnie pracuje i temperatura w normie? Jakiś czas temu miałem jeszcze sytuację, jadąc 140km/h autostradą, temperatura zaczęła skakać do góry, awaryjki, zjazd na pobocze i podobna historia - bulgotanie i wywalanie płynu. Odczekałem godzinkę, dolałem wody do wyrównawczego i tak jeździłem prawie rok bez problemów.

fakir
22-04-14, 22:26
Bulgocze i wywala płyn ze zbiorniczka. Jeżeli UPG, to czemu wiatrak normalnie pracuje i temperatura w normie? Jakiś czas temu miałem jeszcze sytuację, jadąc 140km/h autostradą, temperatura zaczęła skakać do góry, awaryjki, zjazd na pobocze i podobna historia - bulgotanie i wywalanie płynu. Odczekałem godzinkę, dolałem wody do wyrównawczego i tak jeździłem prawie rok bez problemów.
sprawdzić testerem czy w płynie chłodniczym są spaliny ;)
oraz pomiar kompresji na cylindrach wskazany

Szczur[R]
22-04-14, 23:22
Bulgocze i wywala płyn ze zbiorniczka. Jeżeli UPG, to czemu wiatrak normalnie pracuje i temperatura w normie? Jakiś czas temu miałem jeszcze sytuację, jadąc 140km/h autostradą, temperatura zaczęła skakać do góry, awaryjki, zjazd na pobocze i podobna historia - bulgotanie i wywalanie płynu. Odczekałem godzinkę, dolałem wody do wyrównawczego i tak jeździłem prawie rok bez problemów.

No typowe objawy moim zdaniem, jak poszukasz na forum to znajdziesz mnóstwo takich tematów i jak napisałem w 9 na 10 to UPG była przyczyną.
Najprościej zrobić test na zawartość CO w płynie i będzie wiadomo czy dmucha z cylindra w płaszcz.
Czasem przedmuch jest tak minimalny że płyn wywala tylko gdy jedziesz szybko i z obciążeniem - np. przegonisz w 5 osób 140km/h kawałek autostrady

Kucykov
23-04-14, 09:50
;2270282']No typowe objawy moim zdaniem, jak poszukasz na forum to znajdziesz mnóstwo takich tematów i jak napisałem w 9 na 10 to UPG była przyczyną.
Najprościej zrobić test na zawartość CO w płynie i będzie wiadomo czy dmucha z cylindra w płaszcz.
Czasem przedmuch jest tak minimalny że płyn wywala tylko gdy jedziesz szybko i z obciążeniem - np. przegonisz w 5 osób 140km/h kawałek autostrady

Wtedy jechałem sam :)
Dzisiaj już wszystko w normie, 0 bulgotania i wywalania płynu.
Ktoś wie, gdzie w Wawie na szybkości sprawdzę spaliny?

mirasek
23-04-14, 10:11
Też kiedyś miałem problem z wyganianiem płynu raz na jakiś czas, nawet opisywałem to gdzieś na forum. Mogłem zrobić xxxx km bez problemu i nagle jednorazowo bez przyczyny wywaliło trochę płynu, dolewałem i znowu xxxx km. Jadąc dalej z ubytkiem to nie ma bata, musi się zacząć przegrzewać, a przynajmniej temp. rosnąć, sprawdź to bo może coś ze wskaźnikiem masz nie halo.

Usterkę usunąłem przypadkiem, jak popsułem głowicę i założyłem drugą, na nowej UPG rzecz jasna, od tamtej pory przestał wyganiać płyn. Też twierdziłem że to nie może być UPG, bo nawet jak silnik dostawał porządną chłostę to nic się nie działo, robił te xxxx km, co2 w płynie też nie było (!!!) - przynajmniej nie w tym momencie kiedy nie wyganiał płynu :)

Widocznie była minimalna przetoka na uszczelce, którą puszczał kompresję dopiero w jakiejś określonej sytuacji - innego wytłumaczenia nie mam.

Kucykov
23-04-14, 10:53
Też kiedyś miałem problem z wyganianiem płynu raz na jakiś czas, nawet opisywałem to gdzieś na forum. Mogłem zrobić xxxx km bez problemu i nagle jednorazowo bez przyczyny wywaliło trochę płynu, dolewałem i znowu xxxx km. Jadąc dalej z ubytkiem to nie ma bata, musi się zacząć przegrzewać, a przynajmniej temp. rosnąć, sprawdź to bo może coś ze wskaźnikiem masz nie halo.

Usterkę usunąłem przypadkiem, jak popsułem głowicę i założyłem drugą, na nowej UPG rzecz jasna, od tamtej pory przestał wyganiać płyn. Też twierdziłem że to nie może być UPG, bo nawet jak silnik dostawał porządną chłostę to nic się nie działo, robił te xxxx km, co2 w płynie też nie było (!!!) - przynajmniej nie w tym momencie kiedy nie wyganiał płynu :)

Widocznie była minimalna przetoka na uszczelce, którą puszczał kompresję dopiero w jakiejś określonej sytuacji - innego wytłumaczenia nie mam.


Na starych zegarach i nowych, wskazówka temp ciągle w tym samym położeniu.
Kurde, ciągle wyrzucam sobie z głowy myśl, że to UPG, gdyż koszt uszczelki, planowania głowicy, demontażu i montażu mnie przerażają, ale chyba nie będzie wyjścia.

mirasek
23-04-14, 16:22
Podmień korek chłodnicy ze sprawnej hondy i te co2 sprawdź. Bez wyraźnych przesłanek nie ma co zrzucać głowicy. Koszt nie jest jakiś astronomiczny, za 1,5 baku paliwa powinieneś ogarnąć temat, chyba że lubisz skróty ASO i OEM :)

U mnie po wywaleniu ledwo szklanki płynu z układu, temp. zawsze szła do góry, inaczej to nawet bym tam nie zaglądał i nie szukał problemu ;)

bartek_levis
23-04-14, 16:47
Nie jest tak drogo jak sam zrobisz: planwanie 50-100 przy okazji polecam wymienic uszczelniacze ok 50.zl uszczelka 100 pasek 40-50 ja zawsze przynajmiej pasek wymienialem chyba ze rozrzad sie zbliza to dokup rolke i pompe nie wiele wiecej roboty i 2 dni zabawy chyba ze od reki masz planowanie

Kucykov
23-04-14, 17:52
Uszczelka pod głowicą - 200zł OEM, w inne nie warto się bawić, za planowanie majster mi dzisiaj krzyknął 200zł + demontaż i montaż głowicy 250zł. Jak to pozbierać do kupy, to 650zł + znając życie, to wyjdzie jeszcze po drodze tysiąc innych rzeczy. Wszystkie uszczelniacze były robione jakoś 25tys temu razem z rozrządem.

bartek_levis
23-04-14, 18:26
Erling tez daje rade ale to Twoja sprawa drogie masz za to planowanie bo czy to wawa czy okolice to zadko przekracza to 100 zl co do uszczelniaczy mialem na mysli zaworowe a bez zdejmowania glowicy ciezko je wymienic. I teraz problem zrobic miec spokuj i wiedziec co sie ma albo zawsze mozesz silnik wymienic d14 do drogich nie naleza.

luchuma
23-04-14, 19:04
Uszczelka pod głowicą - 200zł OEM, w inne nie warto się bawić, za planowanie majster mi dzisiaj krzyknął 200zł + demontaż i montaż głowicy 250zł. Jak to pozbierać do kupy, to 650zł + znając życie, to wyjdzie jeszcze po drodze tysiąc innych rzeczy. Wszystkie uszczelniacze były robione jakoś 25tys temu razem z rozrządem.

uszczelka kol ssacego, uszczelniacze zaworowe sa jednorazowe ;]

Szczur[R]
23-04-14, 19:22
Uszczelka pod głowicą - 200zł OEM, w inne nie warto się bawić, za planowanie majster mi dzisiaj krzyknął 200zł + demontaż i montaż głowicy 250zł. Jak to pozbierać do kupy, to 650zł + znając życie, to wyjdzie jeszcze po drodze tysiąc innych rzeczy. Wszystkie uszczelniacze były robione jakoś 25tys temu razem z rozrządem.
uszczelkę wyrwiesz za 180, planowanie 50, uszczelki ssącego Ci odpadną (w z4 są gumowe "gruszki", można zakładać 2x lub uszczelniać silikonem), robocizna max 200 jak ktoś chce więcej to znak że nie umie oszacować co jest do zrobienia i lepiej idź gdzie indziej. Jak zrobisz sam robocizna odpada ale: musisz odkręcić śrubę koła pasowego co czasami jest niemożliwe bez odpowiednich narzędzi oraz potrzebujesz klucz dynamometryczny do przykręcania szpilek - a właściwie dwa żeby ogarniały zakres 10 - 180NM

bartek_levis
23-04-14, 19:37
Fakt o ssacym zapomnialem

Kucykov
23-04-14, 20:35
Mam już opcje za +/- 300zł, więc nie jest źle i muszę to ogarniać jak najszybciej, gdyż olej wesoło harcuje w zbiorniczku wyrównawczym :)
UPG na 100%.

luchuma
23-04-14, 21:04
to dolicz do tego nowy olej, filtr, plyn chlodniczy i plukanke do ukladu chlodzenia

Kucykov
23-04-14, 21:05
No ładnie, zmieniłem olej i filtr 1kkm temu..

alienek
23-04-14, 21:31
a czy brak mocy i "żabkowanie" w przedziale 2-3k obrotów na 2 i 3 biegu totezwina UPG ? bo mam podobna historie, zagotowalo płyn, wali mi olejem do zbiorniczka i czasami leci bialy dymi jeszcze te spadki mocy.. czy je tez wyeliminuje robiac UPG ?? czy mam szukac gdzie indziej przyczyny ? kable nie kopiaa iskry ponich nie skacza, modułi cewka wymienione,watpie czy to odswiec bo bo na innych biegachi przy wyzszych obrotach jest ok..

Kucykov
23-04-14, 21:38
UPG Panie, UPG

mirasek
23-04-14, 23:15
Uszczelka pod głowicą - 200zł OEM, w inne nie warto się bawić
To jednak lubisz skróty OEM :) Skąd wiesz że w inne nie warto się bawić?
U nas płaszczyźniarka to 50 pln po znajomości, 70 bez znajomości, 200 to chyba z obciąganiem ręką. Do tego olej, filtr, płyn i uszczelka, to tak dużo?

MM63
23-04-14, 23:58
To jednak lubisz skróty OEM :) Skąd wiesz że w inne nie warto się bawić?
U nas płaszczyźniarka to 50 pln po znajomości, 70 bez znajomości, 200 to chyba z obciąganiem ręką. Do tego olej, filtr, płyn i uszczelka, to tak dużo?

No ale to właśnie kwestia tego, że trzeba mieć coś sprawdzonego. OEM kosztuje, ale i w ciemno można brać.
Z tekst z handjobem postawiłbym wirtualne piwo, ale nie ma na tym forum takiej opcji -.-

Kucykov
24-04-14, 09:35
Wybieram jednak wersję niskobudżetową, czyli +/-300zł, ale bez obciągnięcia :(

Marecki
24-04-14, 12:44
Ktoś z was wymieniał bębny? Jeśli tak, to jakiej firmy polecacie i czy wymieniać razem ze szczękami?

sent out from my lovely phone

Krawiec
24-04-14, 13:01
Wiem że gdzies już było, ale nie mogę znaleźć:

Jaką średnicę mają seryjne tweeterki w trójkątach VTI?
jeden zaczął mi syczeć i chcę kupić w ciemno, ale nie znam średnicy.

Grzesiek90
24-04-14, 13:46
Siema, od rana probuje dostać zestaw naprawczy hebli z tyłu do MB2 99r i gdzie nie zadzwonie czy cos, to mowia ze część niedostępna .... ktos to wymienial? skad braliscie zestaw i co to wogole było? dowiedzialem sie ze wg podanego VINu układ hamulcowy Akebono... help

djhubertusss
24-04-14, 13:57
Kontaktuj się z gościem http://jdmshop.eu/index.php?route=common/home ja za zestaw naprawczy zacisku na tył płaciłem 70zł pod tarcze 260mm gumki plus tłoczek 34mm

Grzesiek90
24-04-14, 14:01
Dzieki Ci panie za szybkie info, bede sie tam dobijał !

djhubertusss
24-04-14, 14:05
na stronie jak nie ma to pisz / dzwoń a dobierze części

Marecki
24-04-14, 14:08
Ktoś z was wymieniał bębny? Jeśli tak, to jakiej firmy polecacie i czy wymieniać razem ze szczękami?

sent out from my lovely phone

Ktoś??

sent out from my lovely phone

dezeRRter
24-04-14, 17:42
Ja wymieniałem komplet bębnów w moim MA8 i wsadziłem LPR szczęki i bębny, jest po wymianie jakies 400-500km i jestem bardzo zadowolony. Czuć że tył porządnie hamuje w porównaniu do tego co miałem przedtem. Nawet kumpel co miał MB2 polecił mi je, bo też włożył LPR i na badaniach technicznych tylne koła wypadły z rolek, że aż diagnosta się zdziwił także ja i kumpel jesteśmy bardzo zadowoleni. Wymień ze szczękami bo w intercarsie za komplet (bębny + szczęki) plus sprężynki razem ze zniżkami zapłaciłem ok. 270zł.
Niech się wypowiedzą pozostali jakiej firmy wkładali bębny żeby mieć porównanie.

Marecki
24-04-14, 18:47
Ok, dzięki za odpowiedź.

MM63
24-04-14, 21:06
Ktoś wie jak zdemontować plastikową obudowę dźwigni otwierania bagażnika i wlewu paliwa? Jest tam jedna śruba pod zaślepką, ale nijak nie chce to zejść...

wulkanisko
24-04-14, 21:13
Ktoś??

sent out from my lovely phone

Ja natomiast kupiłem po taniości bębny ABE to okazały się krzywe. Oddałem na reklamacje i kupiłem TRW. Teraz ładnie hamuje i wszystko OK.

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

Dejv
24-04-14, 23:03
Wie ktoś jaka jest średnica seryjnego wydechu przy silniku 1,5?
1,75 czy się mylę?

adamos86
24-04-14, 23:23
Siema, od rana probuje dostać zestaw naprawczy hebli z tyłu do MB2 99r i gdzie nie zadzwonie czy cos, to mowia ze część niedostępna .... ktos to wymienial? skad braliscie zestaw i co to wogole było? dowiedzialem sie ze wg podanego VINu układ hamulcowy Akebono... help

W intercars byly zestawy tłoczek gumki i chyba tyle




Moje pytanie czy jeśli stukają wibrująca hamulce tarcza czy już tarcze będą do wymiany czy można uratować je tocząc je czy już raczej nowe dodam iż wymieniałem tarcze około 8 miesięcy temu a teraz przy hamowaniu strasznie rzuca kierownicą

Kucykov
24-04-14, 23:35
Moje pytanie czy jeśli stukają wibrująca hamulce tarcza czy już tarcze będą do wymiany czy można uratować je tocząc je czy już raczej nowe dodam iż wymieniałem tarcze około 8 miesięcy temu a teraz przy hamowaniu strasznie rzuca kierownicą

Miałem podobnie, przetoczyłem tarcze, zmieniłem klocki na Ferodo(strasznie pylą), poprawiło się na całe 3 tyg. Polecam nowe tarcze (mam ATE i chwale), inaczej się narobisz, ale za wiele nie zdziałasz.

bartek_levis
25-04-14, 01:02
Musisz ja jakos odkrecic tylko ona ten plastik trzyma polecam odrdzewiacz albo rozwiercanie zostaje

jakub2332
25-04-14, 14:06
Czy przycisk świateł awaryjnych i tylnych przeciwmgielnych jest podświetlany? jak tak to jakie żarówki tam są i gdzie można zdobyć poza ASO ? Za żarówki do podświetlenia nawiewu chcieli ode mnie 44zł/szt, więc im podziękowałem i założyłem diody :P

Szczur[R]
25-04-14, 14:19
Czy przycisk świateł awaryjnych i tylnych przeciwmgielnych jest podświetlany? jak tak to jakie żarówki tam są i gdzie można zdobyć poza ASO ? Za żarówki do podświetlenia nawiewu chcieli ode mnie 44zł/szt, więc im podziękowałem i założyłem diody :P

żarówki z cokołami są bez problemu dostępne w sklepach samochodowych/ marketach/ elektrykach/ allegro
przycisk od szyby nie ma podświetlania, zapala się dopiero jak go wciśniesz, ten od awaryjnych chyba ma podświetlanie - jak go wyjmiesz to zobacz czy jest jedna czy dwie żarówki na cokołach

jakub2332
25-04-14, 15:05
A przycisk do podświetlania tylnych świateł przeciwmgielnych ??? Jak wcisnę to sieci się ten pasek pionowy na pomarańczowo.

Marecki
25-04-14, 15:28
Jaka jest prawidlowa grubość klocków hamulcowych z przodu bez abs w mb 2?
Dzięki


sent out from my lovely phone

Vincent
25-04-14, 15:41
Jaka jest prawidlowa grubość klocków hamulcowych z przodu bez abs w mb 2?
Dzięki


sent out from my lovely phone

Ale minimalna, maksymalna czy jaka?

mirasek
25-04-14, 16:48
Czy przycisk świateł awaryjnych i tylnych przeciwmgielnych jest podświetlany? jak tak to jakie żarówki tam są i gdzie można zdobyć poza ASO ? Za żarówki do podświetlenia nawiewu chcieli ode mnie 44zł/szt, więc im podziękowałem i założyłem diody :P
Wszystko jest podświetlane po włączeniu świateł - awaryjki, grzanie szyby i przeciwmgielne, dodatkowo też kontrolki na przyciskach dwóch ostatnich. Nie musisz kupować żarówek z cokołem, wystarczy kupić same fasolki z długimi drucikami, włożyć i owinąć je na cokole tak jak stare. Niestety nie podam symboli, zaniosłem jedną na wzór do sklepu "1001 rzeczy elektrycznych, w tym żarówki do przycisków w hondzie" i zanabyłem za grosze :)

MM63
25-04-14, 18:13
;2272515']
przycisk od szyby nie ma podświetlania, zapala się dopiero jak go wciśniesz, ten od awaryjnych chyba ma podświetlanie - jak go wyjmiesz to zobacz czy jest jedna czy dwie żarówki na cokołach

O jakim podświetlanym przycisku mówisz?

Marecki
25-04-14, 18:13
Ale minimalna, maksymalna czy jaka?

O, przepraszam. Chodzi o nowe zakupione w sklepie.

sent out from my lovely phone

Vincent
25-04-14, 18:22
To nie wiem szczerze mówiąc ale może ktoś akurat kupił klocki i się wypowie ;) ale stawiam ze cos około 8mm ;)



Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

alienek
25-04-14, 18:25
MM63 wnioskuje ze chodzi mu o tylna podgrzewana ;p no i przycisk grzanych lusterek ma podswietlenie jak mu sie wlozy żarówke;p

dezeRRter
25-04-14, 18:27
Wszystko jest podświetlane po włączeniu świateł - awaryjki, grzanie szyby i przeciwmgielne, dodatkowo też kontrolki na przyciskach dwóch ostatnich. Nie musisz kupować żarówek z cokołem, wystarczy kupić same fasolki z długimi drucikami, włożyć i owinąć je na cokole tak jak stare. Niestety nie podam symboli, zaniosłem jedną na wzór do sklepu "1001 rzeczy elektrycznych, w tym żarówki do przycisków w hondzie" i zanabyłem za grosze :)

Wymieniałem ostatnio te żarówki. Roboty max 10 minut a koszt 1,20zł/ sztuka u mnie w elektronicznym.

Marecki
25-04-14, 18:39
To nie wiem szczerze mówiąc ale może ktoś akurat kupił klocki i się wypowie ;) ale stawiam ze cos około 8mm ;)



Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Problem w tym, że nie mogę za nic w świecie zamknąć zacisku, bo są za grube. Albo coś źle robię:confused:

sent out from my lovely phone

MM63
25-04-14, 18:51
MM63 wnioskuje ze chodzi mu o tylna podgrzewana ;p no i przycisk grzanych lusterek ma podswietlenie jak mu sie wlozy żarówke;p

Tia, to chyba musi być to.

Vincent
25-04-14, 19:01
A wcisnales do.końca tłoczek? Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Marecki
25-04-14, 20:02
A wcisnales do.końca tłoczek? Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

No właśnie chyba nie wcisnalem:o
Jutro odbieram tarcze, więc zabiore się za całość.;)

sent out from my lovely phone

bartek_levis
25-04-14, 21:06
Czy przycisk świateł awaryjnych i tylnych przeciwmgielnych jest podświetlany? jak tak to jakie żarówki tam są i gdzie można zdobyć poza ASO ? Za żarówki do podświetlenia nawiewu chcieli ode mnie 44zł/szt, więc im podziękowałem i założyłem diody :P
Wszystkie są podświetlane ale po za aso będzie ciężko co do nawiawow to żarówki W1,2w12 majaboznaczenie zwykle bezcokolowe niedawno wymieniałem i działają w kotrolkach w.zegarkach tez takie siedza. Co do żarówek w przyciskami to poszukaj może w kompendium ja pisze z tel wiec mi ciężko

Marecki
25-04-14, 21:18
Tak swoją drogą: zakładał ktoś z Was tarcze i klocki firmy Delphi?
Szukam opinii.

Kucykov
25-04-14, 22:50
Wszystkie są podświetlane ale po za aso będzie ciężko co do nawiawow to żarówki W1,2w12 majaboznaczenie zwykle bezcokolowe niedawno wymieniałem i działają w kotrolkach w.zegarkach tez takie siedza. Co do żarówek w przyciskami to poszukaj może w kompendium ja pisze z tel wiec mi ciężko

Tak to wygląda:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9105e8560c9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/f9105e8560c9.jpg.html)




Tak swoją drogą: zakładał ktoś z Was tarcze i klocki firmy Delphi?
Szukam opinii.
Kolega miał tarcze Delphi w golfinie i chwalił, ja osobiście polecam ATE

luchuma
26-04-14, 01:41
Tak to wygląda:
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f9105e8560c9.jpg (http://naforum.zapodaj.net/f9105e8560c9.jpg.html)


trzeba sie udac z tym cokolem i zarowka do samochodowego i powinni dac odpowiednia zarowke
potem trzeba nowa zaplatac w ten cokol i obciac nadmiar drucikow

daras27ldz
26-04-14, 10:31
witam.muszę wymienić łączniki oraz tuleje przedniego stabilizatora w MA9,a wiec jakiej firmy najlepiej kupic takowe elementy waszym zdaniem?z góry wielkie dzięki

Szczur[R]
26-04-14, 11:07
witam.muszę wymienić łączniki oraz tuleje przedniego stabilizatora w MA9,a wiec jakiej firmy najlepiej kupic takowe elementy waszym zdaniem?z góry wielkie dzięki
Łączniki oem, 555 lub przekładka samych gum na poliuretany z Olkusza jeśli śruba i talerzyki nie są bardzo skorodowane.
Tuleje staba ? chyba poduszki masz na myśli - najlepiej też poliuretan, będziesz miał je już do końca :)

jerdenk
26-04-14, 12:31
Jak zdemontować to "drewienko" wokół drążka zmiany biegów w kabinie? Chcę zobaczyć co się dzieje w środku, nasmarować itd.

Numer 11: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=18225,18226,18227,18228,18229,18230,18231, 18232,18233,18234,18235,18236,18237,18238,18239,18 240,18241,18242,18243,18244,18245,18246,18247,1824 8,18249,18250,18251,18252,18253,18254,18255,18256, 18257,18258,18259,18260,18261,18262,18263,18264,18 270,18271,18272,18273,18274,18275,18276,18277,1827 8,18279&nplgrp=5&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=1996&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4I&nplblk=B__3740

Szczur[R]
26-04-14, 12:35
Jak zdemontować to "drewienko" wokół drążka zmiany biegów w kabinie? Chcę zobaczyć co się dzieje w środku, nasmarować itd.

Numer 11: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=18225,18226,18227,18228,18229,18230,18231, 18232,18233,18234,18235,18236,18237,18238,18239,18 240,18241,18242,18243,18244,18245,18246,18247,1824 8,18249,18250,18251,18252,18253,18254,18255,18256, 18257,18258,18259,18260,18261,18262,18263,18264,18 270,18271,18272,18273,18274,18275,18276,18277,1827 8,18279&nplgrp=5&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=1996&carea=KG&ctrsmtyp=5MT&xgrade=1.4I&nplblk=B__3740
wyrywasz do góry - od strony ręcznego są tam dwie spinki

nervosol
26-04-14, 13:45
W prawym przednim kole słychać stukanie po najechaniu na dziurę/nierówność w drodze. Dodatkowo samochód ściąga na lewo( pomimo ustawionej zbieżności i nowych opon). Co to może być i ile by kosztowała naprawa?

Szczur[R]
26-04-14, 14:52
W prawym przednim kole słychać stukanie po najechaniu na dziurę/nierówność w drodze. Dodatkowo samochód ściąga na lewo( pomimo ustawionej zbieżności i nowych opon). Co to może być i ile by kosztowała naprawa?

to może być wszystko :) jak Ci ustawiali zbieżność to powinni najpierw obejrzeć całe zawieszenie, bo inaczej bez sensu cokolwiek ustawiać. Zmień warsztat

mirasek
26-04-14, 17:04
;2273268]wyrywasz do góry - od strony ręcznego są tam dwie spinki
od strony ręcznego są zaczepy, spinki są od strony konsoli :)

Szczur[R]
26-04-14, 18:33
od strony ręcznego są zaczepy, spinki są od strony konsoli :)

racja - kac :)

Vincent
26-04-14, 18:34
Panowie mam problem z tylnymi zaciskami a mianowicie. Robiłem jakiś czas temu regenerację i chyba przy wyciąganiu segera delikatnie porysowalem gładź cylindra w którym pracuje tłoczek. I teraz pytanie...
Czy to może być przyczyną tego ze hamulce delikatnie trzymają??

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

tomalacivic
26-04-14, 18:50
Witam!! koledzy o co chodzi w piątek czyściłem krokowy i przepustnice bo była bardzo brudna po umyciu wszystkiego w ropie zamontowałem a tu zonk obroty falują cały czas 1000-1500 obr a gdy odłączę krokowy działa.

waldas
26-04-14, 20:18
A komputer resetowałeś?

A przypadkiem po odłączeniu krokowego nie powinien zgasnąć?

tomalacivic
26-04-14, 20:35
resetował się podczas montażu,no właśnie po odłączeniu korkowca chodził normalnie

kieszonka
26-04-14, 22:48
też tak miałem, że mi falował po czyszczeniu, ale go zgasiłem, poszedłem na obiad i zapaliłem znowu i było już dobrze :P

Szczur[R]
26-04-14, 23:52
Panowie mam problem z tylnymi zaciskami a mianowicie. Robiłem jakiś czas temu regenerację i chyba przy wyciąganiu segera delikatnie porysowalem gładź cylindra w którym pracuje tłoczek. I teraz pytanie...
Czy to może być przyczyną tego ze hamulce delikatnie trzymają??

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
delikatnie to pojęcie względne :P najpierw zobacz czy prowadnice jarzma chodzą bez żadnych zacięć i oporu

tomalacivic
27-04-14, 13:03
mi sienstalo to w piatek a juz zrobilem ze 200 km i nic dalej to samo
też tak miałem, że mi falował po czyszczeniu, ale go zgasiłem, poszedłem na obiad i zapaliłem znowu i było już dobrze :P

Endrju1
27-04-14, 13:13
U siebie jak walczyłem z problemami obrotów to oprócz czyszczenia przy krokowcu samej tej przesłony (to co wchodzi do przepustnicy) rozebrałem też sam silniczek krokowy i wewnątrz były takie opiłki, które niekiedy powodowały. że przesłona krokowca nie chodziła płynnie a z takimi lekkimi skokami.

tomalacivic
27-04-14, 13:21
ale u mnie nie da się rozebrać krokowca

Endrju1
27-04-14, 13:45
Niestety nie pamiętam jak wygląda ten z D15. A czy jeśli palcem poruszasz przysłoną, to pracuje ona lekko, bez skoków?

tomalacivic
27-04-14, 14:19
ale dziwne bo wzielem drugi krokowiec z drugiego auta i jest to samo

Endrju1
27-04-14, 14:50
Sprawdź szczelność przepustnicy, może ci lewe powietrze łapie i dlatego po odpięciu krokowca działa normalnie.

tomalacivic
27-04-14, 15:10
raczej to mi zostaje dzięki:)

BartuX
27-04-14, 19:23
http://allegro.pl/fetele-polskorzane-polskora-honda-civic-5d-95-00-i4134627329.html
Co myślicie o takim zestawie?

fakirsd
27-04-14, 20:44
Standard - fotele z wersji UK .
Drogo. Poza tym cena przesyłki bardzo ,,przystępna'' :D

BartuX
27-04-14, 20:46
faktycznie, nawet nie zauważyłem. Ta przesyłka to chyba samolotem dookoła ziemi:D

fakirsd
27-04-14, 20:49
Jeśli jesteś z Wro to tańszy byłby odbiór osobisty , o ile byłby za darmo a nie np. za 79zł :D

Pyskaty
27-04-14, 21:32
Witam chłopaki. Mam problem, posiadam od niedawna MB2 i ostatnio bawiłem się zegarami (zmiana podświetlenia), niestety, ruszyłem wskazówką od paliwa, teraz opadla i się w ogóle nie podnosi. Na dodatek obrotomierz na biegu jałowym pokazuje obroty mniej więcej w granicy 200-300. Powiem szczerze, że z głupoty swojej wyjąłem wskazówkę bo próbwałem włożyć od innego auta ale ruszałem tylko tą. Macie może jakieś pomysły jak można sobie poradzić ?

WojTEC
27-04-14, 21:51
Jak popsułeś to najlepiej powymieniać wskaźniki, albo całe zegary. Nie są przecież drogie. Wątpię żeby się to dało jakoś naprawić. Możesz spróbować palcem przesunąć wskazówkę od paliwa w miejscu gdzie była i obserwować co się dzieje. Zatankuj więcej wachy i zobacz czy się podniesie. Jak nic się nie będzie dziać to zrób to co napisałem wyżej :)

Pyskaty
27-04-14, 22:00
Chyba wymienie cale zegary tylko znowu bedzie drapanie ...

esel
27-04-14, 23:15
Czy przy pasach bezpieczeństwa jest jakiś ładunek pirotechniczny? Jeśli tak to w jaki sposób go zdezaktywować przed wymontowaniem pasów?

Szczur[R]
27-04-14, 23:24
Czy przy pasach bezpieczeństwa jest jakiś ładunek pirotechniczny? Jeśli tak to w jaki sposób go zdezaktywować przed wymontowaniem pasów?

przy przednich jest w bębenku, "dezaktywujesz" taką białą plastikową spinką na nim - podnosisz i przekręcasz o 90stopni jeśli dobrze pamiętam

esel
27-04-14, 23:34
Dzięki za odpowiedź.
U mnie przedni prawy się nie wysuwa, widocznie ktoś kiedyś przy nim majstrował i coś poszło nie tak.

fakir
27-04-14, 23:48
;2274650']przy przednich jest w bębenku, "dezaktywujesz" taką białą plastikową spinką na nim - podnosisz i przekręcasz o 90stopni jeśli dobrze pamiętam

przy wszystkich "angielkach" takie coś montowali?
mam wersje bez airbag'ów i zastanawiam się czy coś takiego u mnie jest, jeśli tak to w jaki sposób jest to aktywowane?

bartek1706
27-04-14, 23:57
W przedliftach nawet jak są jaśki to napinaczy nie ma. Co więcej pasy z polifta z tymi napinaczami nie pasują kompletnie do przedlifta.

dxtomekxb
28-04-14, 00:02
Nie chcąc zakładać nowego wątku, czy ktoś może miał problem z rozsypaniem się łożyska w lusterkach zewnętrznych ? Mam civica MB i wypadly mi wszystkie metalowe kulki ze środka, lusterko się nie zgina tylko lata luźno jak ch.j na miotle. Da się to jakoś naprawić? Ktoś próbował czy zostaje wymiana?

Napisałem do paru firm które naprawiają lusterka, zobaczymy co odpowiedzą =)

Pozdro

bartek1706
28-04-14, 00:18
Moje oba lusterka są poklejone taśmami. Nie zgłębiałem tematu dlaczego :D

Endrju1
28-04-14, 10:22
Co do lusterek to już przerabiałem to u siebie (ktoś na parkingu wpadł na super pomysł złożyć mi lusterka ale dla odmiany do przodu).
Wystarczy rozebrać całość, w środku jest tulejka aluminiowa robiąca za zawias, pod nią 3 śruty robiące za blokadę lusterek w odpowiednich miejscach, zaś na niej sprężyna i podkładka która ma za zadanie docisnąć sprężynę i zablokować się na końcu tej tulei.
Zwykle wyrabia się zgrubienie na końcu tej tulei, wystarczy brzeszczotem nadciąć koniec tej tulei 2mm od końca na głębokość 1mm (jest dość gruba) i lekko sklepać tą podkładkę, a później całość złożyć (ja składałem w imadle) i do tej pory oba działają poprawnie.

Howcon
28-04-14, 11:21
Szykuje sie u siebie do swapa hebli na te z MB6. Znalazłem informacje o tłoczkach z tyłu (zestaw naprawczy i średnicę też (34mm)). Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć zestawu na przód (średnica 57mm?).
Przewaliłem kilka tematów na forum, stąd informacja że przód ma 57mm, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć zestawów naprawczych :/

Ma ktoś jakiś sklep z tym może?

Szczur[R]
28-04-14, 11:39
przy wszystkich "angielkach" takie coś montowali?
mam wersje bez airbag'ów i zastanawiam się czy coś takiego u mnie jest, jeśli tak to w jaki sposób jest to aktywowane?

nie wiem czy w każdym jest - jeśli jest to na bębenku masz ostrzeżenie i rysunek jak rozbroić. Aktywuje się przy jeb...ciu :) brak tam elektroniki, więc myślę że będzie wrażliwe na mocne uderzenia :D


Szykuje sie u siebie do swapa hebli na te z MB6. Znalazłem informacje o tłoczkach z tyłu (zestaw naprawczy i średnicę też (34mm)). Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć zestawu na przód (średnica 57mm?).
Przewaliłem kilka tematów na forum, stąd informacja że przód ma 57mm, ale nigdzie w necie nie mogę znaleźć zestawów naprawczych :/

Ma ktoś jakiś sklep z tym może?
intercars sprawdzałeś ? oczywiście wybierasz budę MB6 lub aero z 1.8 vti

Howcon
28-04-14, 12:01
Sprawdzałem pod MB6, nie wpadłem na to żeby sprawdzić pod MC2. Jest oddzielnie tłoczek i oddzielnie gumki. Dla potomności: średnica tłoczka zacisku hamulcowego w MB6: przód średnica 57 wysokość 53,6 tył średnica 37 wysokość 47,25.

Dzięki Szczur[R]

jerdenk
28-04-14, 20:03
Siemanko, radio słabo mi odbiera, przerywa itd. Jest na to jakiś patent, czy po prostu mam słaby panel?

Pyskaty
28-04-14, 20:36
Chłopaki mam pytanie, czy po założeniu innego używanego licznika (wskazówka paliwa przy odłączonym była między 0 a 1/2) poziom paliwa się resetuje czy trzeba coś zrobić żeby doprowadzić "do ładu" ?

MM63
28-04-14, 20:56
Chłopaki mam pytanie, czy po założeniu innego używanego licznika (wskazówka paliwa przy odłączonym była między 0 a 1/2) poziom paliwa się resetuje czy trzeba coś zrobić żeby doprowadzić "do ładu" ?

Nic nie powinieneś robić, wskazówka sama powinna wskazać aktualny poziom paliwa.

Pyskaty
28-04-14, 21:23
właśnie nie jestem pewny czy pokazuje dobrze , bo coś jakby za duzo ...

timmoteusz
28-04-14, 21:48
Dzień dobry.

Jestem posiadaczem Hondy Civic ( w sumie już drugiej pierwsza to był sedan z 99 D14z2). I mam kilka pytań żeby się odnaleźć nawał inf w google mnie pogubił.

Rocznik to 97 generacja (i tu pierwsze pytanie)

V albo VI - na pewno jest to anglik HB (albo liftback ???) i tzw przed liftingiem ( przynajmniej tak piszą we wszystkich ogłoszeniach )

silnik D16y3 - i znowu ile tot to w końcu ma HP 114 czy 115

I w sumie najważniejsze pytanie: czy przedni lewy błotnik z Hondy po liftingu pasuje do mojej??? Bardzo dużo jest ogłoszeń z Hond 5d 97-01.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Albo polecenie kogoś na Śląsku kto może mi w tym temacie pomóc.

Gwoli wyjaśnienia i usprawiedliwienia - jak kupiłem auto 2 lata temu przekopałem pół internetu i byłem przekonany że to V generacja ale jak szukam tego błotnika to różnie piszą.

Ppozdrawiam

civic_lsi
28-04-14, 22:15
Jeśli D16Y3 to jest to przedlift 113 KM VI generacja. No chyba że ktoś zrobił swap.
Małe H czy duże H na grilu?

Coś takiego posiadasz?
http://otomoto.pl/honda-civic-1-6-ils-C32715543.html

timmoteusz
28-04-14, 22:28
Małe (duże H) nie ma swapa dokładnie to co na zdjęciu.

Dzięki za szybką odp

Pomóżcie proszę jeszcze z tym błotnikiem

pozdrawiam

mirasek
29-04-14, 00:10
Błotnik nie pasuje, inne wycięcie na lampę.

timmoteusz
29-04-14, 00:24
dziękuję

Endrju1
29-04-14, 00:50
Siemanko, radio słabo mi odbiera, przerywa itd. Jest na to jakiś patent, czy po prostu mam słaby panel?
Sprawdzić na wszelki wypadek na innym radiu, jeśli będzie tak samo, prawdopodobnie antena ma jakiś niestyk, lub jest przerwa na kablu (może gdzieś się przyciął), a może wtyk nie jest wpięty do końca w radio (jest tam dość ciasno).


Chłopaki mam pytanie, czy po założeniu innego używanego licznika (wskazówka paliwa przy odłączonym była między 0 a 1/2) poziom paliwa się resetuje czy trzeba coś zrobić żeby doprowadzić "do ładu" ?

Powinna się sama zresetować (jeśli nikt jej palcem nie nastawiał), czasem trzeba dłużej na to poczekać (napełnienie i opróżnienie zbiornika) aby wskazywała poprawnie. Można to przyspieszyć wyciągając pływak i ręcznie ustawiając go najpierw na max w górę (trzeba poczekać aż wskazówka nadgoni, oczywiście na włączonym zapłonie) i na max w dół.

jakub2332
29-04-14, 12:10
Ktoś wie może jakie są przełożenia w skrzyni biegów w Civicu MB2 z silnikiem d14z4 ? Skrzynia ma symbol 9A.

kristico86
29-04-14, 12:34
Ktoś wie może jakie są przełożenia w skrzyni biegów w Civicu MB2 z silnikiem d14z4 ? Skrzynia ma symbol 9A.

cięzko poszukac :P

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?2496-Przelozenia-skrzyn-biegow-w-serii-D

MichałCK
29-04-14, 12:37
Witam!
Wiem że ten dział jest w sprawie nadwozia, lecz generalnie mam pytanie z innej beczki.
Od wczoraj jestem miłym posiadaczem felg BBS 15" model 433 wraz z dekielkami, montowane bodajże w Golfach GTi 92r.
Mam pytanie w sprawie odkręcania kół, obecnie koła nie są jeszcze na aucie ale nie rozumiem pewnej kwestii odnośnie zdejmowania dekielków gdy chce odkręcić koło.
Dekielki wchodzą jak to dekielki wiadomo na zatrzaski, lecz z drugiej strony jest stalowy pierścień zabezpieczający by mocniej blokował dekielek.
Więc jakim sposobem zdjąć dekielek gdy koła są już na aucie, czy używać po prostu płaskiego śrubokręta i na siłę odginać czy też potrzebny jest jakiś dziwny klucz, dekle mają takie dwie dziurki od zewnętrznej strony.
Jak ktoś posiada takie felgi fajnie jak by mi wyjaśnił o co kaman. Wiem że niestety dekielki BBS są pożądanym azylem miejscowych złodziejaszków. Swoją drogą nie rozumiem jak można być takim beszczelem by je kraść :D
Aha i jeszcze jedno jakie najlepiej kupić opony do tych felg, 195/55/R15?? Pozdro!

kruczekvu
29-04-14, 13:06
dekle mają takie dwie dziurki od zewnętrznej strony.
No i właśnie w te dziurki wkładasz klucz i wyciągasz dekle
A jak nie masz klucza to z drutu dognij
Generalnie musisz zrobić haczyk i po temacie

jakub2332
29-04-14, 13:08
cięzko poszukac :P

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?2496-Przelozenia-skrzyn-biegow-w-serii-D

No wiem, że jest ta tabela, ale jak to ma się do życia codziennego - tabela posiada ponoć wiele błędów :(

Szczur[R]
29-04-14, 13:19
No wiem, że jest ta tabela, ale jak to ma się do życia codziennego - tabela posiada ponoć wiele błędów :(
ma się tak że jak policzysz zęby to będziesz miał 100% pewność :P

MichałCK
29-04-14, 13:44
No i właśnie w te dziurki wkładasz klucz i wyciągasz dekle
A jak nie masz klucza to z drutu dognij
Generalnie musisz zrobić haczyk i po temacie

Rozumiem, a wiesz jak powinien wyglądać oryginalnie ten klucz? Szukam na google grafika pod hasłem BBS Key, Klucz i nie ma takich z kluczy który wchodzi na dwie dziurki, a chciałbym zrobić coś na wzór owego klucza.

jakub2332
29-04-14, 14:31
;2275965']ma się tak że jak policzysz zęby to będziesz miał 100% pewność :P

Czyli nie ma możliwości sprawdzenia bez rozbierania :P

mirasek
29-04-14, 14:34
Ktoś wie może jakie są przełożenia w skrzyni biegów w Civicu MB2 z silnikiem d14z4 ? Skrzynia ma symbol 9A.
Takie jak w tabelce. Było rozbierane i liczone, zgadza się.

Szczur[R]
29-04-14, 15:31
Czyli nie ma możliwości sprawdzenia bez rozbierania :P

bez rozbierania nie ma możliwości sprawdzenia, albo ufasz temu co w tabeli albo liczysz zęby

jakub2332
29-04-14, 15:47
;2276075']bez rozbierania nie ma możliwości sprawdzenia, albo ufasz temu co w tabeli albo liczysz zęby

W sumie patrząc w tabelę to ta skrzynie nie jest jakaś długa ???

mirasek
29-04-14, 18:26
Jedna z najkrótszych do d-serii. Jak nie masz pewności a bardzo Ci zależy, to jak SzczuR napisał, liczysz :) Fabrycznie była jak w tabelce.

Szczur[R]
29-04-14, 21:01
Jedna z najkrótszych do d-serii. Jak nie masz pewności a bardzo Ci zależy, to jak SzczuR napisał, liczysz :) Fabrycznie była jak w tabelce.

w mb2 z z4 na piątce jest 120km/h @ 3500rpm nie wiem czy tak samo było w aerodeck'u mimo że oznaczenie na skrzyni jest to samo

mirasek
29-04-14, 21:40
jakiś tydzień temu jeździłem MB8 i było w tych granicach jak napisałeś, raczej buda nie miała znaczenia dla zastosowanych przełożeń, istotny był silnik/rocznik

ps. może ktoś chce kupić ładnego aerodecka bez rdzy? :)

TheAdus3006
30-04-14, 00:26
gdzie jest bezpiecznik od klimy w ma8 ? w komorze silnika czy pod kierownicą ? bo mi chyba padł

kruczekvu
30-04-14, 02:18
Rozumiem, a wiesz jak powinien wyglądać oryginalnie ten klucz? Szukam na google grafika pod hasłem BBS Key, Klucz i nie ma takich z kluczy który wchodzi na dwie dziurki, a chciałbym zrobić coś na wzór owego klucza.


To wygląda jak litera U z zagiętymi końcówkami pod kątem 90 stopni
Dokładnie to jest taki klucz do tych dekli co masz
Innych nie było
http://garbusowy.pl/foto/d/1150.jpg
Ty masz coś podobne do tego jeśli chodzi o otwory
http://img26.tablica.pl/images_tablicapl/51814837_1_644x461_dekielki-vw-do-felg-13-golf-volkswagen-lublin.jpg


Do dzisiaj takie są w nowych autach jakby co ;)

Jens O
30-04-14, 08:42
Panowie poleciłby ktos klocki hamulcowe do mojej Hanki na przód i tył? coś ze średniej półki - nie chińszczyzna ale tez nie najdroższe

tomalacivic
30-04-14, 09:15
Pokonałem gada:)
Witam!! koledzy o co chodzi w piątek czyściłem krokowy i przepustnice bo była bardzo brudna po umyciu wszystkiego w ropie zamontowałem a tu zonk obroty falują cały czas 1000-1500 obr a gdy odłączę krokowy działa.

Endrju1
30-04-14, 09:18
i co było?

dezeRRter
30-04-14, 09:43
Panowie poleciłby ktos klocki hamulcowe do mojej Hanki na przód i tył? coś ze średniej półki - nie chińszczyzna ale tez nie najdroższe
Ja osobiście używam Ferodo Premiere do D14A2. Kurzą się bardzo, ale bardzo dobrze mi się na nich hamuje.

Jens O
30-04-14, 09:51
Ja osobiście używam Ferodo Premiere do D14A2. Kurzą się bardzo, ale bardzo dobrze mi się na nich hamuje.

a pamietasz jaka była ich cena? nie chce kupic bubla albo niepotrzebnie przepłacic a chciałem dzisiejszy dzień wykorzystac na kupienie klocków bo kolejnego wolnego pewnie szybko nie dostane

MichałCK
30-04-14, 09:53
To wygląda jak litera U z zagiętymi końcówkami pod kątem 90 stopni
Dokładnie to jest taki klucz do tych dekli co masz
Innych nie było
http://garbusowy.pl/foto/d/1150.jpg
Ty masz coś podobne do tego jeśli chodzi o otwory

Do dzisiaj takie są w nowych autach jakby co ;)

Dzięki wielkie, styram sobie takie coś :D pozdro

Kucykov
30-04-14, 10:09
a pamietasz jaka była ich cena? nie chce kupic bubla albo niepotrzebnie przepłacic a chciałem dzisiejszy dzień wykorzystac na kupienie klocków bo kolejnego wolnego pewnie szybko nie dostane
Też ich używam, pylenie masakryczne, ale hamują bardzo dobrze. Ja za komplet na przód zapłaciłem ok 200zł.

bartek_levis
30-04-14, 16:20
klocki załóż boscha nie są za twarde ani za miękkie, cenowo też średnia półka, mocno nie pylą, nie piszczą, do normalnej jazdy albo trochę ostrzejszej wręcz idealne

gumis1990
30-04-14, 17:01
jakie ma srednice kolo zamachowe w d15z8?

fakir
30-04-14, 23:54
Panowie poleciłby ktos klocki hamulcowe do mojej Hanki na przód i tył? coś ze średniej półki - nie chińszczyzna ale tez nie najdroższe

Polecam kashiyama ;)

Lucas.FK2
01-05-14, 11:46
Polecam kashiyama
Wiadomo,że żart. W pierwszej Angielce takie miałem i powiedziałem nigdy wiecej. Klocki twarde jak skała,piszczą maskarycznie i hamują a raczej nie hamują.

Jarecki
01-05-14, 12:23
Witam jakie mozecie zaproponowac sprezyny do civica mb1 zeby nie zglebic totalnie a jednoczesnie zeby troszke zszedł w doł z gory dziekuje za pomoc:D

luchuma
01-05-14, 12:29
Witam jakie mozecie zaproponowac sprezyny do civica mb1

obnizajace

Jarecki
01-05-14, 12:31
obnizajace

Ale jakiej firmy najlepiej

Endrju1
01-05-14, 13:19
szukaj jakichś -30 do -40, będzie już bliżej ziemi, ale nadal spokojnie zdatny do normalnej jazdy.

wiesko1261
01-05-14, 14:47
jakie ma srednice kolo zamachowe w d15z8?

212 :D sam kupowałem od d15z8 do odleżenia

Jarecki
01-05-14, 16:32
szukaj jakichś -30 do -40, będzie już bliżej ziemi, ale nadal spokojnie zdatny do normalnej jazdy.

a jaka firme kolego polecasz czy MTS bedzie dobry?

gumis1990
01-05-14, 22:25
212 :D sam kupowałem od d15z8 do odleżenia
dzieki za info bo własnie chciałem kupic i stoczyc, a nie unieruchomic auto na tydzien:D

Endrju1
02-05-14, 02:43
a jaka firme kolego polecasz czy MTS bedzie dobry?
Osobiście jeżdżę na gwincie mts-a i jest całkiem nieźle, sporo osób poleca eibach pro kit.

fakir
02-05-14, 12:26
Wiadomo,że żart. W pierwszej Angielce takie miałem i powiedziałem nigdy wiecej. Klocki twarde jak skała,piszczą maskarycznie i hamują a raczej nie hamują.

nie mam porównania do innych, u mnie po prostu hamują i nie piszczą
takie mi polecili tutaj na forum ;)

Lucas.FK2
02-05-14, 12:29
To ten kto Ci polecił niech się puknie w głowe lepiej to będzie najlepsza rada

taptalkniete z Xperia L

Marecki
02-05-14, 17:39
Jeżeli chodzi o klocki to 3 dni temu zakładalem razem z tarczami firmy delphi. Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Hamują bardzo dobrze, nie wydają niepotrzebnych dźwięków. Za komplet zapłaciłem 90€, choć znajomy stwierdził, że przeplacilem;)

sent out from my lovely phone

Vincent
02-05-14, 19:09
Chłopaki, widział ktos gdzieś może zaciski pod tarcze 260 do tylu. Szukam i totalnie nie moge znalezc :/ Interesuja mnie same zaciski, oczywiscie sprawne.

vasyld
02-05-14, 20:35
Potrzebna mi pomoc z SRSem. Civic 1.4 iS 99 5D. Miałem stłuczkę, nic poważnego, poduszki i napinacze nie odpaliły. Niestety wciąż pali się kontrolka SRS i rozłączyło centralny zamek. Reszta elektryki ok, samochód pali normalnie. A i jeszcze pod kierownicą słychać taki dźwięk jak przy włączonych kierunkowskazach. Jak zresetować to cholerstwo? Wiem, że dawno temu były jakieś tematy na forum, ale teraz nie mogę nic znaleźć. Proszę o linki lub jakąkolwiek inną pomoc.

MM63
02-05-14, 20:47
Potrzebna mi pomoc z SRSem. Civic 1.4 iS 99 5D. Miałem stłuczkę, nic poważnego, poduszki i napinacze nie odpaliły. Niestety wciąż pali się kontrolka SRS i rozłączyło centralny zamek. Reszta elektryki ok, samochód pali normalnie. A i jeszcze pod kierownicą słychać taki dźwięk jak przy włączonych kierunkowskazach. Jak zresetować to cholerstwo? Wiem, że dawno temu były jakieś tematy na forum, ale teraz nie mogę nic znaleźć. Proszę o linki lub jakąkolwiek inną pomoc.

Na Twoim miejscu spróbowałbym odłączyć baterię na chwilę. Później poszukałbym bezpieczników od tych gadżetów.

vasyld
02-05-14, 21:10
Odłączałem aku. Po stłuczce zabrało mnie pogotowie a samochód na lawetę. Żona mówi, że zanim go zabierali, to zamykała normalnie z pilota i SRS się nie świecił, teraz centralny działa tylko z klucza, lampka świeci się cały czas. Bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie są ok.

Guscioren
03-05-14, 21:32
To ten kto Ci polecił niech się puknie w głowe lepiej to będzie najlepsza rada

taptalkniete z Xperia L

W swoim MB6 na przód założyłem tarcze przód TRW i klocki Kashiyama. Twarde i dosyć konkretnie to dla mnie hamowało :)

Lucas.FK2
03-05-14, 21:34
To teraz jakbyś założył Ferrodo Premier to byś dopiero powiedział ,że Hamuje :)

waldas
03-05-14, 23:46
Odłączałem aku. Po stłuczce zabrało mnie pogotowie a samochód na lawetę. Żona mówi, że zanim go zabierali, to zamykała normalnie z pilota i SRS się nie świecił, teraz centralny działa tylko z klucza, lampka świeci się cały czas. Bezpieczniki sprawdziłem i wszystkie są ok.

W instrukcji jest opisana procedura usuwania usterki SRS.
Pozdrawiam

vasyld
04-05-14, 09:58
SRS już zresetowany. Został tylko problem z alarmem i centralnym. Bezpieczniki na wiązce z centralki alarmu są ok, z samej centralki słychać cykanie ( jakby jakiś przekaźnik się zwierał i rozwierał ). Nie wiem czy grzebać samemu czy lepiej jednak oddać elektrykowi. Alarm to Sat Tronic Dynamic 01

Endrju1
04-05-14, 10:10
Trzeba by sprawdzić czy na wyjściu centralki alarmowej w momencie zamykania/otwierania pojawia się napięcie dla siłowników, jeśli tak, to trzeba sprawdzić czy przy siłownikach w drzwiach pojawia się to napięcie (zacznij od drzwi kierowcy), jeśli po drodze zginęło, to trzeba szukać gdzie, jeśli nie ma sygnału na wyjściu z centralki to trzeba szukać wcześniej lub wewnątrz samej centralki.
Jeśli nie czujesz się na siłach, to do elektryka.

vasyld
04-05-14, 10:24
W takim razie pan elektryk parę złociszy zarobi :-) Hanka odpala i jeździ, więc nie będę sam grzebał, uaktywni się IMMO ( u mnie sprzężone z alarmem ) i będzie lipa. Dzięki za pomoc.

rsvd
04-05-14, 14:13
Witam.
Jakiej firmy polecacie wytrzymałe przeguby do Hondy Civic 1,4 90km 5D MB2 ?

Lucas.FK2
04-05-14, 15:58
NKN.
Ale musisz pamiętać jedną rzecz. Długo pochodzi Ci nawet tani przegub pod warunkiem że wlejesz tam smar molibdenowy a nie ten co jest w pudełku.

fakirsd
04-05-14, 16:33
Wylaczylo mi sie radio. Po zbadaniu miernikiem stwierdzilem, ze nie ma masy. Moje pytanie - Gdzie jest przykrecony kabel masowy od radia? Czy mogl sie on poluzowac? (Jakies sposoby na szybka naprawde bez ciagniecia dodatkowych kabli?)

rychupeja
04-05-14, 19:38
Wyprowadź z przejściówki iso (jak masz), mase na takim okraglym konektorowym oczku, przykrec do jakiegoś metalowego elementu, ale to takie rozwiązanie niezgodne ze sztuka i doraźne,sam szukalbym początku masy wlasnie.

Sent from my RM-821_eu_poland_493 using Tapatalk

fakirsd
04-05-14, 20:58
Dzieki za odpowiedz! A nie ma moze jeszcze innego sposobu? Bardzo nie chcialbym ciagnac kabli.. ciekawi mnie jak masa mogla tak nagle zniknac w ogole!

rychupeja
04-05-14, 21:35
A jestes pewien ze to masa? Moze wysiadł bezpiecznik w radiu albo w puszcze w kolorze silnika? Rozumiem, ze sprawdzałeś jak zachowuje sie radio po podaniu masy na krotko? Imo bardziej cos tu nie gra z winy bezpieczników jak masy - wiązki seryjnie są raczej dobrze zabezpieczone i raczej rzadko sie zdarza ze sie przecierają/uszkadzają.

Sent from my RM-821_eu_poland_493 using Tapatalk

fakirsd
04-05-14, 22:17
Bezpieczniki wszystkie dobre zarowno w kabinie jak i ten pod maska , w radiu rowniez - samo radio dziala w innym samochodzie bez problemu...
Po prostu znikneła masa na kablu na którym była przez ostatnie 17 lat :D nie mam juz pomyslu zbytnio gdzie sie ona podziala ..

rychupeja
04-05-14, 23:18
Nim cokolwiek zaczniesz robić sprawdz na krotko czy jest masa, doprowadź kabelek zakręcony Np. O metalowe elementy z tylu miejsca montażowego na radio, i wetknij drugi koniec w kostkę tam gdzie idzie czarny przewod (uwazaj żeby nie pomylić), zadziała to masz juz na 100% winowajce, ale jeśli masz juz w tej chwili pewność ze to wina masy to możesz sobie to odpuścić i szukać tych kabli.

Sent from my RM-821_eu_poland_493 using Tapatalk

Cloud
04-05-14, 23:29
ma ktoś jakiś pomysł albo fotki zamontowania w 5d kubła z szelkami 4 punktowymi? chodzi mi o pomysł na zamocowanie pasów 4pkt bez montowania harness bara i bez wywalania kanapy. Innymi słowy jak mieć 4 punkty i zachować maximum funkcjonalności?

dezeRRter
04-05-14, 23:43
a pamietasz jaka była ich cena? nie chce kupic bubla albo niepotrzebnie przepłacic a chciałem dzisiejszy dzień wykorzystac na kupienie klocków bo kolejnego wolnego pewnie szybko nie dostane
Sorrki że dopiero teraz, ale majowy weekend także odpoczywałem z dala od "internetów".
Zapłaciłem za nie po zniżce w IC 86zł a normalna cena ok. 110zł. Zrobiłem na nich już ok. 7 tys. zł i ładnie auto hamuje tylko to kurzenie ale nie przeszkadza tak bardzo:-)

Endrju1
04-05-14, 23:54
fakirsd
Spróbuj sprawdzić te masy:
http://lubelscy.d2.pl/temp/na_fora/wiazki1.gif
http://lubelscy.d2.pl/temp/na_fora/wiazki2.gif

Cloud
widziałem jak ktoś miał zamocowane kubełki i pasy z tyłu montowane do punktów montażowych klamr pasów dla foteli tylnych.

Cloud
05-05-14, 00:14
zastanawiałem się czy nie dałoby się po prostu wywiercić otworów w podłodze i wkręcić mocowań pasów pod nogami pasażera, albo zamontować coś na wzór rozpórki pod nogami pasażera między ścianą progu a tunelu środkowego. Kiedyś miałem foto z UK jak koleś miał z tyłu przy podłodze za fotelami przednimi puszczonego harness bara od drzwi do drzwi wywiniętego tak żeby ominąć tunel środkowy ale nie mogę znaleźć foto ani kolesia tematu żeby go podpytać :/ , jak coś znajdę to wrzucę foto żeby pokazać co mi po głowie lata

EDIT - znalazłem fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f8312c1caa3b874.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca7d9fdb2769a81f.html

fakirsd
05-05-14, 09:52
Endrju1
Też właśnie znalazłem te masy w manualu , tylko jak się do nich dostać ? co rozebrać (liczniki/nawiewy) ?

Cloud
05-05-14, 20:58
Znalazłem nieco więcej info o tym wynalazku - nazywa się to room bar lub room brace. Ultra Racing ma podobne w ofercie, tej na fotkach jeszcze nie zidentyfikowałem (producenta)

Raus
05-05-14, 21:18
Witam!

Mam zamiar kupić do swojej Hani głośniki Hertz DSK 165 - dokładnie taki zestaw http://allegro.pl/hertz-dsk-165-3-dedykowane-dystanse-mdf-lub-maty-i4185522361.html

Tweetery mam zamiar zamontować w trójkącikach od lusterek dokładnie jak jeden z użytkowników forum na tym zdjęciu:
http://i.imgur.com/j04rmlg.jpg

I teraz pytanie gdzie najlepiej schować zwrotnicę?

ps. Jeszcze szybkie pytanko - Jakie letnie opony powinny być na felgę stalową 14 cali? Bo wszyscy raczej piszą 185/65 tymczasem na naklejce w drzwiach podane jest 185/60. Czy może to tak mała różnica, że nie ważne, który z tych rozmiarów wybiorę?

Cloud
05-05-14, 23:16
a czy ktoś porównywał czy lampki bagażnika z eg lub ej pasują zamiennie do ma mb mc? bo chciałbym sobie zamienić na taką z wyłącznikiem a może i dołożyć 2gą

bartek_levis
06-05-14, 09:46
Endrju1
Też właśnie znalazłem te masy w manualu , tylko jak się do nich dostać ? co rozebrać (liczniki/nawiewy) ?
do tej górnej przy kolumnie kierowniczej dostaniesz się zdejmując sołone kolan pod deską i chyba nawet ja widać na pewno da się ręką wymacać ale moim zdaniem najlepiej sprawdzić na krótko

Szczur[R]
06-05-14, 11:58
Witam!

Mam zamiar kupić do swojej Hani głośniki Hertz DSK 165 - dokładnie taki zestaw

Tweetery mam zamiar zamontować w trójkącikach od lusterek dokładnie jak jeden z użytkowników forum na tym zdjęciu:
http://i.imgur.com/j04rmlg.jpg

I teraz pytanie gdzie najlepiej schować zwrotnicę?

ps. Jeszcze szybkie pytanko - Jakie letnie opony powinny być na felgę stalową 14 cali? Bo wszyscy raczej piszą 185/65 tymczasem na naklejce w drzwiach podane jest 185/60. Czy może to tak mała różnica, że nie ważne, który z tych rozmiarów wybiorę?

zwrotnice najlepiej przykleić na taśmę dwustronną do boczka drzwi:
+ brak konieczności przeciągania kolejnych kabli przez drzwi do tweetera
-kłopotliwe ściąganie boczka bo trzeba będzie za każdym razem zwrotnicę odrywać lub kable od niej odkręcać

opony jak na słupkach 185/60 bo w takiej konfiguracji licznik będzie Ci pokazywał prawidłową prędkość, jak dasz 65 to koło będzie miało większy obwód i będzie licznik zaniżał

MichałCK
06-05-14, 12:22
;2281324'] opony jak na słupkach 185/60 bo w takiej konfiguracji licznik będzie Ci pokazywał prawidłową prędkość, jak dasz 65 to koło będzie miało większy obwód i będzie licznik zaniżał

Z tym się nie do końca zgodzę, mam właśnie takie koła o których pisze powyżej 185/60/R14 według GPS sprawdzane (nie na jednym urządzeniu) 100km/h licznikowe to 96km/h GPS'owe ;p
Chociaż coś może mam nie tak z budzikiem ale wątpie bo nie cudowałem nic specjalnie przy nim. Pod koniec tego tygodnia zakładam 15" na 195/50/R15 ciekawe czy coś się zmieni :D

mirasek
06-05-14, 12:25
u siebie zwrotnice uczepiłem do drzwi w miejscu tego wybrzuszenia pod przedramię na boczku, nigdzie indziej się nie mieściły, do tego odpada ten minus który opisał SzczuR

Szczur[R]
06-05-14, 12:53
Z tym się nie do końca zgodzę, mam właśnie takie koła o których pisze powyżej 185/60/R14 według GPS sprawdzane (nie na jednym urządzeniu) 100km/h licznikowe to 96km/h GPS'owe ;p
Chociaż coś może mam nie tak z budzikiem ale wątpie bo nie cudowałem nic specjalnie przy nim. Pod koniec tego tygodnia zakładam 15" na 195/50/R15 ciekawe czy coś się zmieni :D
matematyka nie kłamie - większe koło to większa prędkość przy tych samych obrotach. Licznik jest wyskalowany do opon jak na słupku czyli 60 na R14

Deszczyk0000
06-05-14, 14:19
Pany, jak będzie wyglądać felga 6,5 cala z opona 175/50/15 ? jakiś naciąg bedzie widoczny? przerabiał to ktoś ?

Szczur[R]
06-05-14, 14:29
Pany, jak będzie wyglądać felga 6,5 cala z opona 175/50/15
śmiesznie :)

Deszczyk0000
06-05-14, 14:36
no to jaką opone polecasz w takim razie ?;>

dejwid
06-05-14, 14:49
Błotnik przedni pasuje z polifta do przedlifta?

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Endrju1
06-05-14, 14:55
Pany, jak będzie wyglądać felga 6,5 cala z opona 175/50/15 ? jakiś naciąg bedzie widoczny? przerabiał to ktoś ?

o tak:
http://www.tyrestretch.com/6.5_175_50_R15/

barthek
06-05-14, 16:46
Błotnik przedni pasuje z polifta do przedlifta?

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Nie.

Matixs
06-05-14, 16:48
Siema. Mam do Was pytanie. Jaki jest stopień trudności wyjęcia tylnych szyb w civicu 5D 97r? Po zdjęciu boczków od czego najlepiej zacząć?

MichałCK
06-05-14, 16:58
no to jaką opone polecasz w takim razie ?;>

Jeżeli masz 15" to najładniej wygląda kapeć 195/50 właśnie siedzę obok felg BBS 15" na które są założone dwie sparciałe 205/50 oraz dwie 205/55 więc mam dosyć sensowne porównanie wysokości opon.
- na profilu 55 koło wygląda już moim zdaniem gorzej, baloniasto..nie wspominając już o wyższym profilu.
Kwestia komfortu to już osobna sprawa im wyższa opona tym mniej wyczuwasz nierówności na drodze. Dochodzi jeszcze kwestia stanu zawieszenia czy masz powybijane tuleje ale to już jest chyba logiczne.

Szczur[R]
06-05-14, 17:05
no to jaką opone polecasz w takim razie ?;>

195/50/15 na felgę 7 lub 185 na 6.5
sporo zależy też od opony, jedna będzie bardziej jajowata druga mniej. Jeśli się uprzeć to 175 na felgę 6,5 założysz bez problemu, ale moim zdaniem nie wygląda to wcale jakoś lepiej

Endrju1
06-05-14, 17:42
Siema. Mam do Was pytanie. Jaki jest stopień trudności wyjęcia tylnych szyb w civicu 5D 97r? Po zdjęciu boczków od czego najlepiej zacząć?

Ale o które szyby ci chodzi? Te otwierane w drzwiach?

bartek_levis
06-05-14, 19:33
Siema. Mam do Was pytanie. Jaki jest stopień trudności wyjęcia tylnych szyb w civicu 5D 97r? Po zdjęciu boczków od czego najlepiej zacząć?
nie jest łatwo trzeba wyjąć tą małą szybkę i listwę prowadzącą potem odkręcasz od mechanizmu szybę i po paru alpejskich kombinacjach powinna wyjść

dejwid
06-05-14, 21:08
Mi jak wymieniali tylna szybe to nie wyciagali trojkata moze jakies czary mary nie wiem

Sent from my Nokia Lumia 920 using Tapatalk

Endrju1
06-05-14, 23:32
Co do szyby w tylnych drzwiach, wystarczy opuścić szybę na max w dół, odkręcić tą środkową prowadnicę (tą pomiędzy szybą otwieraną, a tą trójkątną) i wyjąć ją do góry, potem demontujemy uszczelkę wkoło i po odkręceniu szyby z mechanizmu otwierania wyciągamy ją do góry.

gumis1990
07-05-14, 12:02
Co moze byc gdy mb 1.4 nie odpala jak jest cieply? Kable, swiece i aparat niby gosc wymienil, sada wporzadku, samodiagnostyka nic nie pokazala.

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Marecki
07-05-14, 13:14
A paliwko dopływa?
Może jakiś problem z przekażnikiem, lub też samą pompą.
Może zawór EGR zanieczyszczony.

gumis1990
07-05-14, 13:41
Paliwo jest bo az smierdzi, iskra tez jest

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

mierzaj
07-05-14, 13:50
Witam

Wie ktoś gdzie dostane uszczelkę do kolektora wydechowego 421 do d-serii tzw e bayowego, konkretnie to chodzi mi o ta z 2 dziurami

Badman
07-05-14, 14:13
Panowie jakiej firmy szukać piasty do tyłu ? :) ma ktoś sprawdzone typy ?

bartek_levis
07-05-14, 14:45
Witam

Wie ktoś gdzie dostane uszczelkę do kolektora wydechowego 421 do d-serii tzw e bayowego, konkretnie to chodzi mi o ta z 2 dziurami
swego czasu na allegro była ja chyba 15 zł płaciłem


Panowie jakiej firmy szukać piasty do tyłu ? :) ma ktoś sprawdzone typy ?
w hipolu dokuji albo skf w intercarsie/inter teamie

Badman
07-05-14, 15:04
w hipolu dokuji albo skf w intercarsie/inter teamie

dzwoniłem do hiopolu ale nie mają dokuji do wersji bez ABS

mierzaj
07-05-14, 15:11
[QUOTE=bartek_levis;2282405]swego czasu na allegro była ja chyba 15 zł płaciłem


niestety nie moge znależc na allegro, pytałem sie nawet sprzedawców takich kolektorów o same uszczelki, ale nie maja

Vincent
07-05-14, 16:05
[QUOTE=bartek_levis;2282405]swego czasu na allegro była ja chyba 15 zł płaciłem


niestety nie moge znależc na allegro, pytałem sie nawet sprzedawców takich kolektorów o same uszczelki, ale nie maja


Użytkownik ryba88 ogłasza sie ze sprzedaje takowe uszczelki.

MichałCK
07-05-14, 16:12
Panowie jakiej firmy szukać piasty do tyłu ? :) ma ktoś sprawdzone typy ?

Polecam Kanaco, BTA, SKF; ja w zeszłym roku wstawiłem sobie piasty Kanaco strona lewa oraz prawa cena była spora , ale jestem bardzo zadowolony i nie martwię się że będzie znów coś huczeć czy buczeć ;)

mierzaj
07-05-14, 16:45
Wielkie dzieki Vincent

Marecki
07-05-14, 17:21
Paliwo jest bo az smierdzi

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Może tu jest problem. Nie zalało Ci świec?

gumis1990
07-05-14, 18:16
Na zimnym jest wszystko ok, dopiero na cieplym jest kicha, i to nie moje auto tylko znajomego z pracy. A moze to czujnik polorzenia walu?

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Vincent
07-05-14, 19:54
Smierdzi mi w tym przypadku aparatem zaplonowym, jak ma opcje niech podmieni. U mnie co prawda na cieplym zapalal ale przerywal gasl i takie tam, na zimnym bylo wszystko lux.
podsumowujac myślę że warto to sprawdzic ;)

kieszonka
07-05-14, 20:36
jakie pierścienie centrujące do felg kupić: (nie chodzi o wymiary, tylko o materiał z jakiego są wykonane)
- tworzywo sztuczne
- wzmacniane włóknem węglowym
- aluminiowe
- stalowe
- tworzywo ABS
ktoś coś testował, przykre doświadczenia? najtańsze z alledrogo stykają?

gumis1990
07-05-14, 20:47
Aparat zmienil wraz z kablami wysokiego i swiece

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Vincent
07-05-14, 21:03
Aparat zmienil wraz z kablami wysokiego i swiece

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Ale przed awaria czy teraz?

gumis1990
07-05-14, 21:07
Po awari, znaczy ma juz wszystko wymienione tak jak wyzej, i ma problem z odpaleniem na cieplym, na zimnym jest ok. Ja nie wiem co moze byc i co mial za usterke(objawy) ze aparat wymienial

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

makes
07-05-14, 21:41
Przy wymianie diod przycisku ogrzewania tylnej szyby padły wszystkie biegi nawiewu. Jakieś spięcie mogło pójść ?jest jakiś bezpiecznik od dmuchawy ?
Dla potomnych. Bezpiecznik w środku nr 25 7,5

MM63
07-05-14, 22:32
jakie pierścienie centrujące do felg kupić: (nie chodzi o wymiary, tylko o materiał z jakiego są wykonane)
- tworzywo sztuczne
- wzmacniane włóknem węglowym
- aluminiowe
- stalowe
- tworzywo ABS
ktoś coś testował, przykre doświadczenia? najtańsze z alledrogo stykają?

Bez różnicy, ja mam jakieś z tworzywa.
Nie ma sensu kupować nie wiadomo jakich ;)

beneck1
08-05-14, 15:15
Czy klapa i lampy z przedlifta będą pasować do polifta?

Marecki
08-05-14, 15:17
Czy klapa i lampy z przedlifta będą pasować do polifta?

Ale tył, czy przód?

sent out from my lovely phone

beneck1
08-05-14, 15:19
Tylne .

bartek1706
08-05-14, 15:39
Tak.

beneck1
08-05-14, 15:44
Dziękuję za odpowiedzi.

beneck1
08-05-14, 18:08
A tylna ćwiartka przypasuje?

MM63
08-05-14, 18:25
A tylna ćwiartka przypasuje?

Też.
Nie pisz post pod postem edytuj.

gumis1990
08-05-14, 22:15
a lampy z aerodecka do mb? oczywiscie tylne.

Vincent
08-05-14, 22:49
Gumis nie podejda, są inne.


Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

gumis1990
08-05-14, 22:59
aha dzieki za odpowiedz. tak sie wlasnie zastanawialem bo od aerodeca sa takie jakby swiezsze:D

MM63
08-05-14, 23:12
aha dzieki za odpowiedz. tak sie wlasnie zastanawialem bo od aerodeca sa takie jakby swiezsze:D

Tylna klapa z aerodecka też nie podejdzie.
Mówię tak w razie gdyby Ci się spodobała.

Marecki
08-05-14, 23:48
Ani zderak z accorda 6 gen. tak na wszelki wypadek:D

gumis1990
09-05-14, 06:12
Mm63 klapa mi sie nie podoba, ba za kombi nie przepadam.
Marecki; acorda to bym chcial ale calego:)

Wysyłane z mojego HTC HD2 za pomocą Tapatalk 2

Matixs
09-05-14, 12:05
Siema. Chciałbym zamontować u siebie światła do jazdy dziennej. I mam do Was jedno pytanie. Gdzie mogę podłączyć kabel "po stacyjce" w którym będzie pojawiał się prąd po włączeniu zapłonu? Gdybym miał miernik nie byłoby z tym problemu.
Ps. Dowiedziałem się że kabel od modułu dziennych muszę podpiąć pod bezpiecznik plusowy stały. Gdzie go znajdę?

Camellia Racing
09-05-14, 12:38
Pod stały plus? a nie po stacyjce?

Matixs
09-05-14, 12:41
Taką informację podał mi sprzedawca. Żeby podłączyć pod stały plus.

Camellia Racing
09-05-14, 13:35
Może zacznij od tego co kupiłeś. Stały plus możesz wziąść jeśli moduł sterowania będzie to rozłączał po wyłączeniu na stacyjce bo inaczej będzie Tobie akumulator jadło.

Matixs
09-05-14, 13:38
Mam moduł LIMING 4120 i do niego muszę wszystko podłączyć.

bartek_levis
09-05-14, 15:07
co do dziennych świateł pozwolę się podłączyć czy ktoś ma i może polecić coś pasującego w fabryczne halogeny (polifta) na pewno okrągłe i 4xled na stronę jakaś marka/model nie chcę kupić byle czego co zaleje się wodą i przestanie działać może macie fote jak to wygląda po jakimś przebiegu... dzięki za info

luchuma
09-05-14, 15:35
Mam moduł LIMING 4120 i do niego muszę wszystko podłączyć.

staly plus (bezpiecznik) z aku
zaplon po stacyjce
swiatla mozesz z oprawek lamp

Camellia Racing
09-05-14, 16:15
Jest schemat na elektrodzie nawet bo patrzyłem :)

falek84
09-05-14, 17:37
jakie pierścienie centrujące do felg kupić: (nie chodzi o wymiary, tylko o materiał z jakiego są wykonane)
- tworzywo sztuczne
- wzmacniane włóknem węglowym
- aluminiowe
- stalowe
- tworzywo ABS
ktoś coś testował, przykre doświadczenia? najtańsze z alledrogo stykają?
nie kupuj aluminiowych i stalowych aluminium zaśniedzieje stal zardzewieje i będzie duży problem ze zdjęciem bez uszkodzenia. miałem kiedyś z tworzywa sztucznego (napewno nie był to plastik coś ala te wzmacniane włóknem węgłowym, ale też nie te) dawały rade przez dwa lata. Ojciec jeździ na tych pierscieniach plastikowych i też jest ok

cypis
09-05-14, 21:04
Panowie potrzebuje szybkiej i pewnej informacji od kogoś kto ma pojecie, czy rozrząd z d14a4 bedzie pasował do d14z4?? z góry dzieki za odp

adi1488rahowa
10-05-14, 00:03
Szybka myśl, szybkie pytanie.
Panowie myślicie, że dało by radę dopasować z czegoś spojlerek na szybę i na klapę jak w 4d na fotce? Może coś z absu? Swego czasu myślałem o tym i teraz myśl powróciła.
Sam lip na klapę jest do dostania i zapewne rzeźby ale bardziej irytuje mnie lotka przy szybie.
http://image.hondatuningmagazine.com/f/34113201/htup_1009_02_z+1999_honda_civic_EX_sedan+.jpg

Karpiczek
10-05-14, 11:15
Szybka myśl, szybkie pytanie.
Panowie myślicie, że dało by radę dopasować z czegoś spojlerek na szybę i na klapę jak w 4d na fotce? Może coś z absu? Swego czasu myślałem o tym i teraz myśl powróciła.
Sam lip na klapę jest do dostania i zapewne rzeźby ale bardziej irytuje mnie lotka przy szybie.
http://image.hondatuningmagazine.com/f/34113201/htup_1009_02_z+1999_honda_civic_EX_sedan+.jpg

Tylko jakby to wyglądało w 5d? Lotkę by trzeba było zamocować do szyby w taki sposób, aby nie kolidowała z otwieraniem klapy. W 4d ładnie to się zgrywa bo dochodzi spoiler aż do linii dachu.

wojtigen
10-05-14, 11:51
Koledzy, gdzie kupić wewnętrzne przeguby do b18c4, może ktoś coś podpowie?

adi1488rahowa
10-05-14, 12:20
Tylko jakby to wyglądało w 5d? Lotkę by trzeba było zamocować do szyby w taki sposób, aby nie kolidowała z otwieraniem klapy. W 4d ładnie to się zgrywa bo dochodzi spoiler aż do linii dachu.

Myślę, że nie wyglądało by to źle i nie powinno być problemu z otwieraniem bagażnika. Tylko z czego przypasować taką owiewkę. Jakiś pomysł na auto o podobnej linii?

Endrju1
10-05-14, 12:23
Przyczepiona do klapy nie powinna kolidować z otwieraniem, inna sprawa że będzie widoczna przerwa między lotką a dachem.

Morgulek
10-05-14, 12:33
Potrzebuje wymiary wszystkich 3 wycieraczek do civic VI 5d fastback 96' bo niektórzy piszą że np z przodu kierowcy jest 530 albo 500 albo 510.

mattiz1
10-05-14, 13:14
w '99 mam 450 i 510 z przodu, a z tyłu 530, w mb1 bedą pasować tak samo.

MichałCK
10-05-14, 16:04
Panowie smutna buzia, przy wymianie żarówki w lampce bagażnika przy zakładaniu z powrotem szybki rozleciała się, dziwne bo nie brałem nic na siłę widocznie swoje już przeżyła.
http://www.iv.pl/images/88320881703648574561_thumb.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=88320881703648574561.jpg)
Nie chcę kleić tej szybki bo będzie już brzydko wyglądać, czy istnieją jakieś zamienniki lampek bagażnika pasujące do 5D które posiadają włącznik ON/OFF ?? Widziałem jedynie że chyba pasują z Hondy HR-V
Jeżeli ktoś posiada to chętnie odkupię po taniości. Pozdro!