Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 232

Wątek: stukot w przednim zawieszeniu!

  1. #21
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    No i ja w końcu pojechałem z tymi stukami z przodu do ASO w Białymstoku i mi tez powiedzieli, ze to przekładnia... Konkretnie to 2 rzeczy do wymiany
    - suwak - 47zł netto (nr części: 06538-S5A-H01)
    - sprężyna prowadnicy listwy zębatej - 10zl netto. (53413-S04-G51)
    Niestety koszt wymiany 360zł !! ...mam nadzieje, ze już nie netto

    Oczywiście wszystko z dopiską o jak najszybszej wymianie, bo jeżeli sprawa sie bedzie pogarszała, to do wymiany będzie cala przekładnia :/ części już zamówiłem, ale czy to na pewno jest to? Wcześniej mówili, ze to łączniki stabilizatora, które wymieniłem i nic nie pomogło.. W środę mam odbiór części, możecie coś poradzić? ktoś z Was już wymieniał to w przekładni?

    Jak sprawdzić, czy to spowodowane jest guma stabilizatora? Da sie bez rozkręcania czegokolwiek?

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    175

    Domyślnie

    Hee byłem wczoraj ( Białystok) i mam to samo z tym ze suwak 70,35 i sprezynka 9,45
    Ciekawe czy se klientów nie nabijają...???....Sa moze jakies zamienniki..
    A i śmiech na sali ..osłona kata 171,52 górna, 107,43 dolna

  3. #23
    Użytkownik Awatar Alchemiq
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Dominik
    Auto
    Civic Coupe EM2, D17A8
    Skąd
    Piła
    Posty
    383

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o luzy przekładni, to widzę, że to norma w wielu modelach..
    W ostatnim m-cu byłem dwukrotnie na przeglądzie w ASO (tak wyszło :d i dwukrotnie kazałem przyjrzeć się przekładni kierownicy.
    Stwierdzili, że już fabrycznie jest luz i że najprościej jest "dociągnąć" sprężynkę (lub wymienić na twardszą) ale wtedy szybciej będzie dostawać zawieszenie.
    Poradzili, by tak jeździć do czasu aż stuki będą faktycznie mocno słyszalne i powtarzalne..

    Tak to jest, jak się jeździ profilem 45 na polskich drogach ...

  4. #24
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    Troll, ciekawe, czy Ci tez sprawdzal to ten mlodszy, grubszy koles... Cena za czesci banalna, ale ta robocizna Ja zapomnialem zapytac o te gumy stabilizatora

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    175

    Domyślnie

    Tak ten młodszy grubszy kolo chyba lekko łysy. Byłem po 15
    A u mnie koszt robocizny 350PLN
    53413s3y003---sprężynka 9,45 PLN
    53605s5a003---ślizgacz 70,35 PLN

  6. #26
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    u mnie wlasnie ten sam mechanik = lysiejacy, ja bylem juz o 12:30..

    Moze ktos mial podobny problem? Dziwie sie troche, bo moje autko jest z 2004, tak szybko by padla przekladnia?

    [ Dodano: Pią 18 Kwi, 2008 ]
    no i nie wytrzymalem i pojechalem na przegladzik zawieszenia w zakladzie zajmujacym sie regeneracja przekladni. Gumy stabilizatorow mam w nienagannym stanie, potwierdzil delikatny luz na przekladni. Powiedzieli tez, ze cena w ASO bardzo przystepna jak na zakres roboty..

    Troll, to bylo 350 brutto, czy netto, bo juz zaczalem sie zastanawiac?

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    175

    Domyślnie

    Jadę po pracy zamówie czesci i się dopytam o robocizne i wolne terminy...

  8. #28
    Moderator Awatar Leeo
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotrek
    Auto
    5er/3er/MX5/EK4
    Skąd
    NMR/BI/BAU
    Posty
    8,784

    Domyślnie

    to daj znac jak tam stoja z czasem i terminami. Jezeli bedzie trzeba dlugo czekac, to tez zamowie, przez kampanie servisowa :P Dowiedz sie koniecznie, czy te 350zl to cena ostateczna i czy to cena brutto.

  9. #29
    Użytkownik Awatar _Z_I_K_
    Dołączył
    Aug 2007
    Auto
    EG 4
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    411

    Domyślnie

    nie dajcie sie nabrac najpierw samemu najlepiej poszarpac za kola za poloski itp niz dawac do mchanika i ten wymysla rozne rzeczy ja mialem to samo co wy wymienilem przekladnie na prawie nowke z francji i po wyjechaniu z warsztatu to co bylo czyli solidnie napie-**** wychodze z auta i mowie ze dalej to samo i ze wiecej do was nie przyjade jak sie okazalo byl luz na wachaczu tam gdzie sworzen wchodzi wybilo sie gniazdo i teraz z innej beczki wali mi solidnie na nierownosciach jade na jedna stacje wszystko z zawieszeniem ma pan ok jade na druga tez ok wnerwilem sie szarpnalem za poloske i pytam" a czy taki loz moze byc ze lekko reka go ruszam i napi***, zobaczy pan na drugiej nie ma takiego luzu, a dzwiek jaki idzie z lewej jest taki jaki slysze podczas jazdy" a on na to hmm to nie poloska, i sie wachocem nazywa

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2005
    Skąd
    Białystok
    Posty
    175

    Domyślnie

    tak 350 zł to cena ostateczne (brutto) terminy od maja. czesci nalezy max zamówic jutro bo sie kampania kończy.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •