Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Brak mocy w mojej Hani D14A8

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Nisko
    Posty
    8

    Domyślnie Brak mocy w mojej Hani D14A8

    Witam wszystkich klubowiczów
    Szukałem informacji na forum, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć stąd mój post.
    Posiadam Hondę Civic z 1997 r 5D silnik D14A8 i od pewnego czasu mam problem brakuje jej mocy tak jeszcze do 3000 obr. rozpędza się w miarę (chociaż nie to co wcześniej), ale powyżej tych obrotów straszny muł - max prędkość to 100km/h, i więcej jakoś nie chce nić z siebie dać, taka sama sytuacja jest na paliwie tak i na gazie (instalacja holenderska). Auto ma w tej chwili przebieg 160 tyś, po tym spadku mocy wymieniłem świece (nic to nie dało), 20 tyś temu regulowane były zawory, auto na luzie w obroty powyżej 3k bardzo dobrze wkręca. Myślałem, że jakiś wąż jest odpięty ale sprawdzałem dość dokładnie i nic nie widać. Raz mi się zdarzyło, że wróciło wszystko do normy, ale po przejechaniu 200 km znowu pojawił się ten mankament.
    Reset kompa robiłem tj. odłączałem akumulator, a po tym odpalałem i samochód chodził do załączenia się wentylatora.

  2. #2
    Użytkownik Awatar superman2
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Jarek
    Auto
    Mazda 323F BA V6
    Skąd
    Ostrowiec/Lublin
    Posty
    184

    Domyślnie

    moj kolega w audi 80 b3 mial brak mocy spowodowany zatkanym katalizatorem... ale szczegółów nie znam wiec nie bde sie wypowiadac nic wiecej na ten temat bo niechce w błąd wprowadzac...

    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    U mnie moc stracilo auto po przestawieniu rozrzadu przez mechanikow w czasie wymiany pompy wodnej. Poszukaj postu wczesniej o tym, bo wiele tam o tym pisalismy.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Konrad84
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Konrad
    Auto
    Bullit, Vgen k20c1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    5,065

    Domyślnie

    A robiłeś rozrząd ??

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Warka
    Posty
    36

    Domyślnie

    wytnij katalizator, to dodaje powera...

  6. #6
    Użytkownik Awatar Gruszka
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,216

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez knedi
    wytnij katalizator, to dodaje powera...
    Wiecej daje nowy filtr paliwa, wyczyszczona przepustnica i wtryski (Podpora sprawdzales ten trop?). No moze 4 magnetyzery daja porownywalnego powera...

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Nisko
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Jesli chodzi o katalizator to sprawdzę w ten wekend.
    Rozrząd robiłem jakieś 20kkm temu i wszystko było OK przed i po wymianie rozrzadu. Jesli chodzi o wtryski i filtr paliwa to raczej to nie jest przyczyną gdyż na LPG jest ta sama sytuacja. Samochód mimo mrozów pali za pierwszym razem oraz dobrze trzyma wolne obroty. Wybiorę się w sobotę do mechanika może znajdzie przyczynę. Co mnie zastanawia to to że słychać cichy syk z okolicy przepustnicy (może tak mam być).

    [ Dodano: Wto 30 Sty, 2007 ]
    Witam wszystkich.

    Byłem dzisiaj u mechanika i co się okazuje - katalizator jest w porządku, natomiast przyczyną takiego spadku mocy był tłumik końcowy (zapchany).

    Temat uważam za zamknięty.
    Dzieki za pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Awatar gregorb
    Dołączył
    Feb 2005
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez podpora
    ...Byłem dzisiaj u mechanika i co się okazuje - katalizator jest w porządku, natomiast przyczyną takiego spadku mocy był tłumik końcowy (zapchany).

    Temat uważam za zamknięty.
    Dzieki za pomoc.
    Mozesz mi napisac jak sprawdzal Ci katalizator ? Sam chcialbym profilaktycznie sprawdzic czy u mnie pare konikow nie ubylo z tego powodu...

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2005
    Skąd
    Nisko
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam

    Jeśli chodzi o katalizator to wizualnie jest w środku w porządku (tak stwierdził mechanik nic się w nim nie rusza i siatka patrząc do środka jest nie naruszona) - powiem tylko tyle że poruszam się drugi dzień bez końcowego tłumika (czekam na tłumik) i nie mogę się nacieszyć mocą po takim braku mocy :-)

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •