Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwny dzwięk przy przyspiesznaiu

  1. #1
    Użytkownik Awatar Ozzcar
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Oskar
    Auto
    MA9
    Skąd
    Radom
    Posty
    31

    Domyślnie Dziwny dzwięk przy przyspiesznaiu

    j.w. na każdym biegu np. jadąc 90km/h przy załaczonym vtecu dodajac gazu i wyproadzając go poza 3000 obr silniczek przyspiesza w miare ok, wiadomo ze przy wlaczonym vtecu nie bedzie mial takiego kopa jak przy wylączonym - ale wracajac do tematu - po zgaśnieciu vteca po dadaniu gazu auto przyspiesza ladnie, natomiast gdy sie depnie na gaz mocniej ( gdzies tak o 3 cm w głab) np. przy przyspieszaniu itp to z silnika słychać dziwne "puste" buczenie i przyspieszenie od razu jest gorsze. Ale gdy zdejme troszke noge z gazu - dosłownie tak zeby czuć spadek prędkości i dodam go ponownie w mniejszej ilości to zapiernicza jak szalony. Co to może do licha byc? Moze filtr paliwa zapchany?[/b]

  2. #2
    Użytkownik Awatar havok
    Dołączył
    Oct 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    czarne
    Skąd
    Białystok
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Chyba się pogubiłem w Twoim opisie. Jedziesz na VTEC i dopiero wyprowadzasz ponad 3000 obrotów? I na włączonym VTEC ma mniejszego kopa niż na wyłączonym? To chyba odwrotnie...
    "ale wracając do tematu"
    Gaz masz?

  3. #3
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    ta zielona lampka [econo] nie ma nic wspulnego z walaczeniem lub wylaczeniem VTECa

  4. #4
    Użytkownik Awatar Wiśniaa
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    Patryk
    Auto
    Outlander
    Skąd
    nt\pz
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ja tak mam w 1.4 jak wcisne pedał do dechy to nie za bardzo idzie ale wystarczy troche popuścic to lepiej sie rozpedza, lepiej leci jak sie gaz stopniowo daje a nie od razu w podloge no i wlasnie czy tak ma być czy cos jest nie tak?

    Pozdros

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    39

    Domyślnie

    Polecam sprawdzić stan świec, przewodów, rozdzielacza zapłonu... Następnie sprawdzić czy nie macie za dużo nagaru w przepustnicy, mozna ją wyczyścić eterem (starterem do diesla - dostępny na każdej stacji benzynowej). To takie małe ABC na początek zanim wydacie majątek na komputery i mechaników

  6. #6
    Użytkownik Awatar Ozzcar
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Oskar
    Auto
    MA9
    Skąd
    Radom
    Posty
    31

    Domyślnie

    Moze faktycznie pogmatwałem troche. Pomińmy te obroty bo to był tylko przykład, praktycznie na wszystkich obrotach gdy dodam duzo gazu to zaczyna buczeć i slabo przyspiesza. Przy lekkim dodaniu gazu silnik normalnie wchodzi na wyższe obroty i silnik pracuje normalnie. Dźwiek tego buczenia mozna porównać z dzwiekiem sportowego tłumika, którego nie posiadam Napewno w pierwszej kolejności wymienie świece i przewody i ew. filtr paliwa, zobaczymy czy to coś pomoże.

    P.S. gazu nie mam, jeżdże na PB98

  7. #7
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    hmm... nie wiem o co choddzi ale mam takie mysli ze moze:
    -masz dziure w tlumiku lub kolektorze i dodanie gazu powoduje zawirowania i fale zwrotne co skutkuje zmniejszeniem mocy

    -moze to jest takie dzwonienie? i to oznacza spalanie stukowe, jesli tak to jak naszybciej ustaw zaplon.

    -panewki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •