Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Co chwila gasnie Hania co sie dzieje ????

  1. #1
    szarpin
    Gość

    Domyślnie Co chwila gasnie Hania co sie dzieje ????

    Jade sobie dizja i nagle jak zwalniam chania mi gasnie póxniej znowu to samo co chwila. Miałem akurat rezerwe takze móie moze paliwa niemam. Zatankowałem no i jade przez 5 min no i ok wszytsko. Później po kilku h znowu wsiadam i znowu jade nic jak do swiateł dojeżdzam gasnie i tak co chwila przy kazdym postoju. Dojeżdzam patrze pod maske a ta z silnika troche dymu sie wydostaje Ococ chodzi???? Mam Hanie na gaźniku. Co moze byc przyczyną ???? Dodam ze jak wymieniałem olej 11 tys(pół roku) temu czy moze byc przyczyna stary olej??? Czy tez zuzyty akumulator ale skad ten dym z silnika????

  2. #2
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    co to znaczy z silnika??? skad dokladnie?

  3. #3
    Użytkownik Awatar pirat
    Dołączył
    May 2006
    Imię
    Radek
    Auto
    bylEH9D16Z6;jest:EK3D15Z6
    Skąd
    Brwinów
    Posty
    763

    Domyślnie

    a moze masz pekniety przewod paliwowy :roll: nic nie smierdzialo?

    to mi jako pierwsze przyszlo na mysl.

  4. #4
    szarpin
    Gość

    Domyślnie

    No z pokrywy silnika bardziej po lewej stronie jakis dymek sie unosił. W zime tez miałem cos takiego ze jade dojezdzam do swiateł i gasnie i znowu to samo ale tam to z dwa razy tak zgasł teras przejehcałem z 2 km i z 10 razy co zwalniałem isie zatrzymywałem i gasnie.

  5. #5
    Użytkownik Awatar wieshaq
    Dołączył
    Mar 2005
    Imię
    witek
    Auto
    EG5 / HR-V
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2,113

    Domyślnie

    spod pokrywy zaworow???? to dziwne bardzo i malo prawdopodobne bo tam jest scisnieta uszczelka wiec nic nie powinno sie wydobywac nawet jaby tak sie nie wiem co palilo bo masz odme z lewej strony na gorze z tylu pokrywy zaworow i to tamtedy by sie dym wydobywal. odma prowadzi do komory filtra powietrza. musialaby byc zatkana na amen. sprawdz ten wezyk odmy miedzy pucha filtra i pokrywa zaworow

    a tak w ogole zrob samodiagnostyke ktora w d13 jest bardzo prosta. przekrec kluczyk na swiecace kontrolki i od razu patrz na wziernik w komputerze ktory jest po prawej stronie nog pasazera pod dywanikiem. mrugnie raz, potem przerwa i pozniej zlicz ile razy mrugal pod rzad i sprawdz co blad oznacza

  6. #6
    szarpin
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem ten komputer i tam jest takie okienko i dioda. Przekrecam kluczyk az lampki się zapalaja. Tylko ze ta dioda wogóle nie miga nawet raz Bedzie tzreba innego rozwiazania szukac Nikt nigdy niemaiał takiego problemu ze mu gasło auto przy niskich obrotach????

  7. #7
    reso33
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem, jade jade a tu nagle auto gaśnie traci moc, okazało się się uszczelka pod głowicą do wymiany......

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Auto
    D16Y8
    Skąd
    warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,
    wlasnie kupilem Civica 94' d13b2. Zaznacze ze jeszcze nic nie robilem z nia tzn czeka mnie wymiana rozrzadu, plynow, filtrow, swiec kabli itd. Dzisiaj pierwszy dzien kiedy przykrecilem nowe tablice i moglem nia spokojenie pojezdzic (wreszcie!).
    Zauwazylem ze mam podobne "objawy" jak szarpin, z tym ze mi nie gasnie tylko przy zatrzymywaniu sie obroty spadaja do ok 200-300 obrotow. Silnik nie gasnie, caly czas pracuje ale chodzi tak cicho, ze za pierwszym razem myslalem ze zgasl (?).
    Podczas jazdy wszystko chodzi normalnie. Jutro jade do mechanika to moze cos wiecej napisze.

  9. #9
    reso33
    Gość

    Domyślnie

    U mnie to wygladało tragiczniej dopóki mu gazu dawałem na maksa to jakoś jechał ale jak przyszło do redukcji to kaplica, auto gasło blokada hamulców, wspomaganie tak samo nie działało, a z rury szedł czarny dym jak z pieca....

  10. #10
    szarpin
    Gość

    Domyślnie

    Ile kosztuje wymiana uszczelki pod głowica w gaźnikach tak srednio???? Ile moge sie spodziewac ze jesli to byłą by uszczelka to by mnie kosztowało???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •