Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Awaria szyby pasażera - pomocy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    49

    Domyślnie Awaria szyby pasażera - pomocy

    Trzy miasiące temu założyłem szyby elektryczne kupione z rozbitka i do dziasiaj wszystko fajnie działało. Do dzisiaj bo dzisiaj już nie działa szyba pasażera nie można nią sterować ani z panelu kierowcy ani pasażera. Bezpieczniki sprawdziłem. Ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina?

    [ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 ]
    Ten przełącznik w panelu sterowania kierowcy powinien blokować sterowanie szyba pasażera z obu paneli czy tylko pasażera?

  2. #2
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    posprawdzaj przewody ,silniczek,złączki

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Bielsko
    Posty
    40

    Domyślnie Re: Awaria szyby pasażera - pomocy

    Cytat Zamieszczone przez munio83
    Ten przełącznik w panelu sterowania kierowcy powinien blokować sterowanie szyba pasażera z obu paneli czy tylko pasażera?

    Z obu paneli

  4. #4
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie Re: Awaria szyby pasażera - pomocy

    Cytat Zamieszczone przez munio83
    Trzy miasiące temu założyłem szyby elektryczne kupione z rozbitka i do dziasiaj wszystko fajnie działało. Do dzisiaj bo dzisiaj już nie działa szyba pasażera nie można nią sterować ani z panelu kierowcy ani pasażera. Bezpieczniki sprawdziłem. Ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina?

    [ Dodano: Pią 13 Kwi, 2007 ]
    Ten przełącznik w panelu sterowania kierowcy powinien blokować sterowanie szyba pasażera z obu paneli czy tylko pasażera?
    powinien blokowac do obu...


    a trzeba sprawdzic bezpieczniki/panel kierowcy(te przełaczniki)/docisnac kostki w drzwiach...
    jak to nic nie da to pewnie gdzies przerwa na przewodach....

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    49

    Domyślnie

    Posprawdzałem wszystko dzisiaj i nie mam prądu na przewodach które idą do panelu sterowania pasażera. Podejrzewam więc ten przełącznik do blokowania szyby pasażera który u mnie wcześniej nie działał. Więc pytanie szyba jest zablokowana gdy wciśnięta jest jego prawa czy lewa strona i czy istnieje możliwość rozebrania całego tego panelu kierowcy i obejścia tego włącznika.

  6. #6
    Członek honorowy SCKP Awatar Lcfr
    Dołączył
    Dec 2005
    Imię
    Lucjan
    Auto
    FG2
    Skąd
    WU/WR
    Posty
    8,641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez munio83
    Posprawdzałem wszystko dzisiaj i nie mam prądu na przewodach które idą do panelu sterowania pasażera. Podejrzewam więc ten przełącznik do blokowania szyby pasażera który u mnie wcześniej nie działał. Więc pytanie szyba jest zablokowana gdy wciśnięta jest jego prawa czy lewa strona i czy istnieje możliwość rozebrania całego tego panelu kierowcy i obejścia tego włącznika.
    panel mozna rozebrac..
    przełacznik blokuje jak "widac czerwone"
    jak padl panel poszuka drugiego-tanio mozna kupic uzywke

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    49

    Domyślnie

    Tylko u mnie nie ma tej nakładki z tym czerwonym i nie wiem w jakiej pozycji on sie blokuje a narazie jeszcze chce przy tym troche pogrzebać może uda mi się to zrobić nim kupie nowy panel.

  8. #8
    Użytkownik Awatar kwiatus19
    Dołączył
    Dec 2006
    Imię
    Sławek
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    205

    Domyślnie

    A czy kolega sprawdzał czy przełącznik działa, tzn czy wychodzi z niego prąd na drzwi pasażera ?? ja bym prędzej doszukiwał się braku styku w kostce w drzwiach, lub jakimś przyciętym przewodzie.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    49

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie co zrobiłem ale oczyściłem to wszystko i spryskałem smarem silikonowym czy czymś podobnym nie wiem co to bylo dokładnie bo pisało na tym w jakims niezrozumiałym dla mnie języku ale podobno poprawiało to przewodność prądu na stykach i szyba już działa, a przełącznik jak nie działał tak dalej nie działa ale tym się już nie przejmuje bo wszystko wróciło do normy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •