Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 125

Wątek: B16A - kilka pytan i jak dlubac N/A :)

  1. #1
    Użytkownik Awatar karamba
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2+S2K+Cupra300
    Skąd
    Piła/Bydgoszcz
    Posty
    4,942

    Domyślnie B16A - kilka pytan i jak dlubac N/A :)

    Witam
    Za 2 tyg odbieram ten silnik , teraz moje pytanie : nie ma wiazki i kompa , czy to prawda ze uruchomie go na mojej wiazce z d16z6 i kompie ktory trzeba przestroic ?
    Silnik daje do szlifu , blok i glowica , do tego remont na OEMach typu pierscienie , uszczelniacze i uszczelki glowicy miski , panewy acl race itd...
    Jak juz poskladam jaki okres docierania zastosowac przed strojeniem wlasciwym , choc auto i tak nie pojedzie na kompie z Z6 wiec jak to rozegrac ? 2 razy stroic ?
    Jak sie obchodzic z silnikiem w trakcie docierania , czy nie mozna zakrecic na vteca od czasu do czasu bez odcinek itd ?

    Interesuje mnie tez cos dlubnac w silniku skoro i tak otwieram i robie remont to lepiej za jednym razem Czy bawic sie w doprezanie czy moze odrazu ostre walki ? Jaki ssacy , skunka czy obx ? dolot pewnie CAI wpadnie, i kompletny wydech magnaflow,czy bez turbo moge odrazu wybrac 2,5" z mysla o dalszym rozwoju ? Nie chce wydac na to rownowartosci silnika , bo w planie mam jeszcze softa

    Z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie .

    Moim zdaniem musisz się zdecydować czy iść w N/A, czy w soft/kompresor. Ja na twoim miejscu wybrałbym N/A( sam będę tak robił).

    Planuje. Zmianę wałków na te od Ek9, Dolot CAI, Wydech 4-1 z wyjściem 2,5 a potem wszystko na 2,25. I na koniec wystroić to porządnie. Liczę na ok 185-190 Km. Taki setup wydaje mi się bezpieczny....


    Co do strojenia, to nie nie jestem ogarnięty w temacie, ale wydaje mi się że w zależności co zrobisz w silniku( czy tylko remont, czy zmiana wałków lub dopręzenie/odpręzenie) powinna być mapa na dotarcie ( w czasie dotarcia nie powinno się kręcić wysoko silnika. ) Po dotarciu powinno być finalne strojenie
    Ostatnio edytowane przez qureku. ; 26-09-11 o 09:31 Powód: .

  3. #3
    Użytkownik Awatar ratyo
    Dołączył
    Feb 2010
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ9 B16
    Skąd
    Poznań
    Posty
    604

    Domyślnie

    Taniej na pewno będzie, jeśli już teraz będziesz wiedział, czy zostaje N/A, czy dmuchasz.

  4. #4
    Użytkownik Awatar karamba
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2+S2K+Cupra300
    Skąd
    Piła/Bydgoszcz
    Posty
    4,942

    Domyślnie

    N/A nie jest raczej finalna opcja , bedzie turbo/kompresor za 2 lata najpuzniej , silnik wsadze dopiero na nowy sezon dotre i potem sie pobawie a zime znowu bede dlubac
    Z tym ze nie chce z tego silnika wiecej jak 250KM wiec nie chce tez pakowac sie w kompletna kucizne
    Auto ma pozostac w bezpiecznym setupie ktory wytrzyma ladnych pare lat bez awarii


    Panowie a jak z tym kompem i wiazka , z d16z6 obsluguje B16A po zmianie map itd ?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Yotomeczek86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord USA Coupe
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,175

    Domyślnie

    Albo doprężasz i w N/A się pakujesz albo turbo... jedno z drugim nie może być - bo do turbo musisz go odprężyć. Szkoda kasy

  6. #6
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karamba Zobacz posta
    N/A nie jest raczej finalna opcja , bedzie turbo/kompresor za 2 lata najpuzniej , silnik wsadze dopiero na nowy sezon dotre i potem sie pobawie a zime znowu bede dlubac
    Z tym ze nie chce z tego silnika wiecej jak 250KM wiec nie chce tez pakowac sie w kompletna kucizne
    Auto ma pozostac w bezpiecznym setupie ktory wytrzyma ladnych pare lat bez awarii


    Panowie a jak z tym kompem i wiazka , z d16z6 obsluguje B16A po zmianie map itd ?
    Komp obsłuży bez problemu jak mu się wgra odpowiednią mapę a co do wiązki to nie mam pojęcia co jest do zmiany w niej, wiem tylko, że na bank dochodzi knock sensor.

  7. #7
    Użytkownik Awatar karamba
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2+S2K+Cupra300
    Skąd
    Piła/Bydgoszcz
    Posty
    4,942

    Domyślnie

    W takim razie N/A
    Jak sie do tego zabrac , bo nie chce 2 razy otwierac silnika ....
    Wiem ze nie ugram tyle ile chce , ale 200KM musi przekroczyc

    Wydech mam obecnie 2,25" czyli do N/A moze zostac nie ? Zakupie kolektor wydechowy do tego , z tym czy jest sens inwestowac w markowe czy ebay w bandażu styknie
    Kolektor ssacy wiadomo tez bedzie jakis markowy
    Teraz kwestia silnika Remont i tak i tak robie , wiec zaczne od panewek acl race , jakies inne tloki czy walek ? silnik caly idzie do szlifu , wiec moze tez cos zastosowac ?

  8. #8
    Użytkownik Awatar lozek
    Dołączył
    Jul 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    EP3+K20
    Skąd
    WWA / Wola Team
    Posty
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karamba Zobacz posta
    W takim razie N/A
    Jak sie do tego zabrac , bo nie chce 2 razy otwierac silnika ....
    Wiem ze nie ugram tyle ile chce , ale 200KM musi przekroczyc

    Wydech mam obecnie 2,25" czyli do N/A moze zostac nie ? Zakupie kolektor wydechowy do tego , z tym czy jest sens inwestowac w markowe czy ebay w bandażu styknie
    Kolektor ssacy wiadomo tez bedzie jakis markowy
    Teraz kwestia silnika Remont i tak i tak robie , wiec zaczne od panewek acl race , jakies inne tloki czy walek ? silnik caly idzie do szlifu , wiec moze tez cos zastosowac ?
    ja bym dał kolektor 2,5 cala od użytkownika NOUD bo robi super kolektory do B serii a wydech 2,36cala (60mm).
    Panewki - prędzej skłoniłbym sie ku OEMowych a nie ACL race choć tu już co kto lubi - są różne opinie.

    Nie kupuj pierscieni póki nie bedziesz wiedzial w jakim stanie sa tuleje - jak się okaże, że potrzebny jest szlif na nadwymiar już to się zmarnują i będziesz musiał kupować nowe. Jeżeli chcesz doprężyć to jest tylko jedno dobre wyjście - tłoki PCTX z B16B i wałki ze sprężynkami z niego ewentualnie z integry.

    Jak już głowica idzie do szlifu to zająłbym się zabawą z kanałami dolot/wylot itd.

    na koniec strojenie i w ten sposób 200 koni pęka spokojnie

  9. #9
    Użytkownik Awatar qureku.
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG b16 rally
    Skąd
    Warszawa-wesoła
    Posty
    4,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karamba Zobacz posta
    W takim razie N/A
    Jak sie do tego zabrac , bo nie chce 2 razy otwierac silnika ....
    Wiem ze nie ugram tyle ile chce , ale 200KM musi przekroczyc
    Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się że przekroczenie 200Km wcale nie będzie takie łatwe. Na pewno trzeba będzie odprężyć innymi tłokami( np PCTX z EK9) i zastosować do tego ostry wałek( jak ostry, to ci nie jestem w stanie powiedzieć, ale wydaje mi sie, że na min to ten z b16b). To są moje tylko dywagacje.

    Było parę projektów B16 z mocami 200 lub więcej na forum. Radzę sporo poczytać zanim zdecydujesz się na finalny setup...

  10. #10
    Użytkownik Awatar karamba
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2+S2K+Cupra300
    Skąd
    Piła/Bydgoszcz
    Posty
    4,942

    Domyślnie

    Zbieram informacje tak na szybko bo chcialem juz zamawiac graty na remont , ale z tego co piszecie zawioze silnik do szlifu i bedzie wiadomo w jakim jest stanie , ponoc ppuszcza baka przy zalaczeniu vteca wiec cos juz wiadomo , i wtedy sie ukierunkuje Walek i tloki ktore wymieniacie to OEM z serwisu hondy lub kolegow z forum czy ebay ? Mozeciee jakies przyblizone ceny zapodac Moze byc priv jak nie ma byc oficjalnie
    Dzieki za wszelka pomoc bo od tego zalerzy przyszlosc tego silnika

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •