Strona 11 z 2244 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #101
    Użytkownik Awatar Dario022
    Dołączył
    Mar 2011
    Auto
    Ej9
    Skąd
    WuWua
    Posty
    804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wwljohn Zobacz posta
    Zacznij jeździć do 4..4500 i sprawdź efekt. Honda ma niewielki moment obrotowy. Męcząc silnik skądś trzeba czerpać. Rozpędzaj się kręcąc wyżej a na 5 biegu trzymaj sobie te 2,5 ..3.


    no to poleciales chlopie..... 2.5-3 k jest wystarczajace. to ze sa to wysoko obrotowe silniki nie znaczy ze musimy palowac je do 5k. poprostu chlopakowi sie cos wysypalo i tyle. a 1.4 jest znane z duzego spalania. moze fakt 11 jest troche przesadzone ale srednio to 8-9 ten silnik lyka. a co do krecenia silnika to nie powinno sie spadac do 1500 obr bo wtedy silnik jest obciazony i moze panewka zapukac.

  2. #102
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Są w silniku jakieś czujniki obciążenia chwilowego czy mocy lub momentu? Bo tylko takie coś mogłoby wpłynąć na fakt, że silnik trzeba wysoko kręcić, aby mało palił.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

  3. #103
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ6 > B18C4
    Skąd
    KMI****
    Posty
    764

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raffaelloo Zobacz posta
    czy napis mirror przy el. lusterkach jest podświetlany
    nie
    Cytat Zamieszczone przez rooter666 Zobacz posta
    Panowie, będę wymieniać płyn hamulcowy w EJ9 z abs-em, jaka kolejność odpowietrzania i czy to robić na włączonym zapłonie trzeba?
    prawy tyl, lewy przod, lewy tyl, prawy przod, zaploon nie musi byc wlaczony
    Cytat Zamieszczone przez Saiti Zobacz posta
    Są w silniku jakieś czujniki obciążenia chwilowego czy mocy lub momentu?
    nie


    czy uszczelka przedniej szyby jest jednorazowa?

  4. #104
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam civic VI 97r 1.4i. W tym momencie samochód niestety jest po wypadku i mam problemy z dostaniem części. Trafiła mi się jednak honda anglik po liftcie tj zderzaki nie mają np plastikowych listw.

    W sumie mam do wymiany oba zderzaki błotnik nadkola zwrotnice półośke i wachacz. Ceny mam bardzo dobre powiedzcie tylko czy te części będą pasowały do mojej hani? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na te temat.

    Proszę o szybką odpowiedź bo jutro muszę dać odpowiedź.

    a zapomniałem dodać civic 3d

  5. #105
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie

    musiał byś przełożyć cały przód, błotniki maska zderzak grill lampy, nie wiem jak dokładnie jest z pasem przednim ale chyba pasuje, do tego lampy z anglika świecą nie tam gdzie trzeba. Jedyne co będzie pasować to tylni zderzak.

  6. #106
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    szkoda będę musiał odmówić a gość chciał po 100 za element a nie wiesz jak te nadkola ? powinno być w sumie to samo?

    co z zwrotnicą wachaczem i półośką nadadzą się? Nie doczytałem się żeby były jakieś zmiany
    Ostatnio edytowane przez miklo ; 06-12-11 o 20:59

  7. #107
    Użytkownik Awatar gromek86
    Dołączył
    Feb 2011
    Imię
    DAROS
    Auto
    EJ9
    Skąd
    mb
    Posty
    23

    Domyślnie

    elementy mechaniczne w angliku sa te same, roznice tylko wynikaja jezeli np masz abs a w angliku go nie ma to musisz sobie umiejscowic czujnik w zwrotnicy no i zalozyc stary przegub z wiencem abs...

  8. #108
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    EK3 d15z6
    Skąd
    Zielona Góra / Dychów
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miklo Zobacz posta
    Witam
    Posiadam civic VI 97r 1.4i. W tym momencie samochód niestety jest po wypadku i mam problemy z dostaniem części. Trafiła mi się jednak honda anglik po liftcie tj zderzaki nie mają np plastikowych listw.

    W sumie mam do wymiany oba zderzaki błotnik nadkola zwrotnice półośke i wachacz. Ceny mam bardzo dobre powiedzcie tylko czy te części będą pasowały do mojej hani? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na te temat.

    Proszę o szybką odpowiedź bo jutro muszę dać odpowiedź.

    a zapomniałem dodać civic 3d
    Cytat Zamieszczone przez endriu21 Zobacz posta
    musiał byś przełożyć cały przód, błotniki maska zderzak grill lampy, nie wiem jak dokładnie jest z pasem przednim ale chyba pasuje, do tego lampy z anglika świecą nie tam gdzie trzeba. Jedyne co będzie pasować to tylni zderzak.
    wszystkie w/w różnice wynikają z tego że Ty masz przedlifta a części są z polifta ( inne : zderzak, maska, lamy, błotnik (elem. karoserii.) )
    Z tego co napisałeś to pozostało by kupić maskę (angol) + odbłyśniki lamp z EU i masz polifta.
    Zwrotnice półośki itd to jest to samo , o ile nie siedzi tam B seria.

  9. #109
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    58

    Domyślnie

    wymiana świec i kabli mogła by coś pomóc?

    a co do regulacji to kurde, raz bylem w warsztacie gdzie koleś rozkręcił całą kopułe silniczka od VW Passata i regulował zawory. Troche motaniny z tym jest

    klucz dynamometryczny i książka to podstawa + ofc nowy olej

  10. #110
    Użytkownik Awatar Saiti
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Mariusz
    Skąd
    Worldwide.
    Posty
    6,889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lopi83 Zobacz posta
    czy uszczelka przedniej szyby jest jednorazowa?
    Dla ogarniętego szklarza jest wielorazowa.
    [ ] Nie odpowiadam na ŻADNE pytania techniczne poprzez PW
    [ ] Nie możesz założyć tematu w giełdzie? Widocznie nie masz 30 postów i odpowiedniej aktywności na forum. I NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZESKOCZENIA TEGO

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •