Strona 2234 z 2244 PierwszyPierwszy ... 1234173421342184222422322233223422352236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 22,331 do 22,340 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #22331
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Jak często zdarzają się krzywe piasty w tych Civicach? Drugi raz mam problem z biciem tarcz odkąd mam samochód. Przy tych problem wrócił nawet po przetoczeniu tarcz na samochodzie co według serwisówki powinno wyeliminować krzywe piasty.

  2. #22332
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Jak często zdarzają się krzywe piasty w tych Civicach?
    Pewnie tak samo często jak w tamtych.
    Tym częściej, im częściej się kupuje gównianej jakości części zamienne albo części od niesprawdzonych sprzedawców, bo było "3,50 zł" taniej niż w "oficjalnej" dystrybucji .

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Jak często zdarzają się krzywe piasty w tych Civicach? Drugi raz mam problem z biciem tarcz odkąd mam samochód. Przy tych problem wrócił nawet po przetoczeniu tarcz na samochodzie co według serwisówki powinno wyeliminować krzywe piasty.
    A może byś tak skoro masz krzywe piasty to je po prostu wymienił na proste zamiast przetaczać tarcze?
    Na krzywe piasty równie skuteczne będzie pranie tapicerki jak przetaczanie tarcz hamulcowych. Próbowałeś?

  3. #22333
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Pewnie tak samo często jak w tamtych.
    Tym częściej, im częściej się kupuje gównianej jakości części zamienne albo części od niesprawdzonych sprzedawców, bo było "3,50 zł" taniej niż w "oficjalnej" dystrybucji .



    A może byś tak skoro masz krzywe piasty to je po prostu wymienił na proste zamiast przetaczać tarcze?
    Na krzywe piasty równie skuteczne będzie pranie tapicerki jak przetaczanie tarcz hamulcowych. Próbowałeś?
    To są kolejne zwrotnice Tarcze przetaczałem na samochodzie, co powinno też wyeliminować bicie samych piast. W manualu Hondy jest to opisane. Do tego doszedł mi jeszcze pojedynczy stuk bo nagłym dodaniu/odpuszczeniu gazu.

  4. #22334
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Zmierzone bicie piast? Czy klocki hamulcowe i prowadnice zacisku swobodnie poruszają się w jarzmach? Rozumiem, że bicie występuje wyłącznie przy hamowaniu?


    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Do tego doszedł mi jeszcze pojedynczy stuk bo nagłym dodaniu/odpuszczeniu gazu.
    Sprawdź dokręcenie kół (serio) i poduszki silnika. Czasami potrafi stukać też luźny zacisk ham. lub klocki w jarzmie, tuleje w wahaczach, itd. itd. itd.
    Ostatnio edytowane przez Kriss91 ; 01-01-21 o 10:40

  5. #22335
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kriss91 Zobacz posta
    Zmierzone bicie piast? Czy klocki hamulcowe i prowadnice zacisku swobodnie poruszają się w jarzmach? Rozumiem, że bicie występuje wyłącznie przy hamowaniu?



    Sprawdź dokręcenie kół (serio) i poduszki silnika. Czasami potrafi stukać też luźny zacisk ham. lub klocki w jarzmie, tuleje w wahaczach, itd. itd. itd.
    Mierzyłem piasty przed montażem tarcz, nie przekraczało 0.02mm. Koła sprawdzałem, takie historie już mi się zdarzały. Zaciski zregenerowane pracują ok, sprawdzę poduszki i śruby. Z tego wszystkiego to najprędzej chyba tuleje. Drążki i końcówki drążków też mam nowe.

  6. #22336
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta
    Tarcze przetaczałem na samochodzie.


    "Trzesz dupę szkłem" i robisz druciarstwo jak mało który tutaj.

  7. #22337
    Użytkownik Awatar alienek
    Dołączył
    Nov 2013
    Imię
    Kamil
    Auto
    HR-V GH3 + D16W4
    Skąd
    Chorzów
    Posty
    396

    Domyślnie

    jeszcze jak robi to samodzielnie i nie płaci za usługe to looz, ale jak daje zarobić magikowi od przetaczania na "aucie" to głupota i wywalanie pieniędzy.. jeśli kupujesz używane zwrotnice to przecież one też mają nalatane ze 200 000 km.. kupisz ze 2 kpl zwrotnic dasz 2 razy przetoczyć plus jeszcze kasa za robocizne jak nie robisz sam to za to masz nówke piaste dobrej jakości i św spokój chyba że paprok ją uszkodzi przy montażu xD z tym przetaczaniem tarcz jest jak wsadzanie nowego aku do 20 letniego auta bez przeglądu instalacji elektrycznej (pomiarow poboru prądu) i bez regeneracji alternatora i później dziwienie się że nowy aku wytrzymuje tylko 3 lata a fabryczny wytrzymał 12.. nie tędy droga kolego, a swoja drogą czy występowały oem w zaciskach podkładki (blaszki) kompensacyjne? bo jesli tak, a aktualnie ich nie ma to też moze powodować wibracje klocka.

  8. #22338
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta


    "Trzesz dupę szkłem" i robisz druciarstwo jak mało który tutaj.


    Najwyraźniej robienie druciarstwa jest procedurą zalecaną przez producenta Dobre piasty to jakie? Wszędzie widzę tylko NTY.

  9. #22339
    Użytkownik Awatar login
    Dołączył
    May 2010
    Imię
    Tomek
    Auto
    JHMEJ9 hb D14Z1/Z2
    Posty
    5,292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alienek Zobacz posta
    jeszcze jak robi to samodzielnie i nie płaci za usługe to looz, ale jak daje zarobić magikowi od przetaczania na "aucie" to głupota i wywalanie pieniędzy..
    Jak dla mnie jeden wał, bo samemu "lepi z gnoju", powielając błędy. Skoro pisze, że jest komplet kolejnych zwrotnic, to są 2 wyjścia. Albo mechanik dupa, albo kolejny raz kupił złom.
    Czy tylko mnie się wydaje, że przetaczanie tarcz hamulcowych przy gównianych piastach to mistrzostwo logiki w próbie usunięcia usterki w aucie?


    Cytat Zamieszczone przez bartek28124683 Zobacz posta


    Najwyraźniej robienie druciarstwa jest procedurą zalecaną przez producenta
    Szkoda że nie zaznaczyłeś fragmentu, gdzie producent zaleca tą operację jako naprawę piast.

  10. #22340
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login Zobacz posta
    Jak dla mnie jeden wał, bo samemu "lepi z gnoju", powielając błędy. Skoro pisze, że jest komplet kolejnych zwrotnic, to są 2 wyjścia. Albo mechanik dupa, albo kolejny raz kupił złom.
    Czy tylko mnie się wydaje, że przetaczanie tarcz hamulcowych przy gównianych piastach to mistrzostwo logiki w próbie usunięcia usterki w aucie?




    Szkoda że nie zaznaczyłeś fragmentu, gdzie producent zaleca tą operację jako naprawę piast.
    Zauważyłem Jutro będę mierzył tarcze czy to faktycznie one biją czy może coś innego daje taki objawy przy hamowaniu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •