Strona 51 z 2244 PierwszyPierwszy ... 414950515253611011515511051 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 22436

Wątek: pytania i odpowiedzi - VI gen EJ/EK

  1. #501
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    Tak powinna być pusta dziura. a powiedz wywaliłeś tego śmiecia który tam był wadzony?

  2. #502
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Właśnie tego nie wiedziałem Zdjąłem podszybie i spodziewałem się, że będzie tam pełno syfu, który zbiera wilgoć. Syfu było raczej niewiele, lecz moją uwagę przykuł właśnie ten "śmieć". Sądziłem, że jednak jest jakiś dodatkowy filtr w hankach i wolałem się upewnić na forum zanim bym to wyrzucił (swoją drogą było dosyć solidnie zamocowane). Na dniach zakupię nowe podszybie i przy okazji wyrzucę tę gąbkę
    Ostatnio edytowane przez Kriss91 ; 02-01-12 o 21:45

  3. #503
    Użytkownik Awatar Budziniak
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Rafał
    Auto
    ek3
    Skąd
    Wwa
    Posty
    6,323

    Domyślnie

    to cyknij fotkę aby inni którzy nie mają filtra w kabinie wiedzieli jak taką rzecz zamontować no i przez tego śmiecia mogą parować szyby

  4. #504
    Użytkownik Awatar rysiek_MMz
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Kamil
    Auto
    EK4
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jaka czasówka 0-100km/h powienien legitymowac sie ek4 w całkowitej serii?

  5. #505
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    Oki Choć może być problem by dostać się tam z obiektywem

  6. #506
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    8

    Exclamation Civic VI (EJ9) - silnik nagle zgasł

    Witam wszystkich,
    Ostatnio moja Żabka (nazywam tak ze względu na kolor ) zrobiła mi brzydki kawał. Wróciłem do domu w nocy, wszystko było ok. Nazajutrz odpaliłem auto i ruszyłem w droge jak zawsze. Moją uwage przykuły pulsujące światła i wskaźniki. Po przejechaniu około 4km mrugnęła 3 razy kontrolka immo (zielony kluczyk) i silnik zgasł. Na nic zdały sie próby ponownego uruchomienia. Rozrusznik kręcił w najlepsze a silnik ani prychnie. Moją uwage przykuły dwie dziwne rzeczy. 1. Kontrolka od immo nie włączała się wcale. 2. Kontrolka ładowania również się nie zapalała. Podejrzewam "chorobe wielonarządową", tzn. uszkodzenie obwodu ładowania i uszkodzenie immobilisera (lub rozkodowanie kluczyka). Nie miałem czasu przy tym grzebać (wieczorem miałem siedzieć w samolocie i po prostu nie było czasu). Pikanterii sprzwie dodaje fakt, iż pod moją nieobecność brat naładował aku i próbował uruchomić. Wszystko byłoby super, gdyby "w afekcie" nie użył czerwonego kluczyka.
    Miał ktoś może podobną przygode? Pomijam epizod czerwonego kluczyka.
    Moje auto:
    Civic 1,4iS 5d (produkcja Honda Motor Japonia) 1998r, przebieg 230000km
    silnik 90KM (wersji w tej chwili nie pamiętam)

    Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki

    Dziękuję i pozdrawiam

    Paweł

  7. #507
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    817

    Domyślnie

    niestety, chociaż nie mam żadnych kwalifikacji to z przykrością muszę potwierdzić Twoją diagnozę z Twoją żabcią nie jest dobrze
    do podstawowych badań wpiszę
    samodiagnostyke na CITO (wykaże czy są jakieś uszkodzenia mózgu)
    sprawdzenie obwodu wzbudzenia alternatora (może to tylko przerwany kabel) a w razie nie stwierdzania uszkodzeń:
    wymianę regulatora w alternatorze, bądź wymienienie całego alternatora,

    brak kontrolki ładowania oznacza przerwę w obwodzie wzbudzenia alternatora, co wywoływało te pulsujące światła i wskaźniki, te pulsacje to skoki napięcia, które sam wiesz jak mogą być śmiertelne dla elektryki

    Skoki napięcia prawdopodobnie nie uszkodziły ECU, ale moduł immobilizera który masz w okolicy kierownicy, jako że w mojej praktyce zabawa z immo zawsze kończyła się ostatecznym wycięciem tego guza, co zawsze okazywało się najtańszą opcją, która w żaden sposób nie okaleczała pacjenta i przywracała go do zdrowia w zadziwiająco dobrym stanie ;]

  8. #508
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    Panowie czy jest jakaś różnica między przepustnicą z d14 a przepustnicą z d16y7?

  9. #509
    Moderator Awatar miles
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Mariusz
    Auto
    eRka
    Skąd
    wwa
    Posty
    3,933

    Domyślnie

    nie...są takie same

  10. #510
    Użytkownik Awatar kjmuszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Keli
    Auto
    FK2 i PC63
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Posty
    1,612

    Domyślnie

    tak myślałem , dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •