Strona 1 z 22 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 215

Wątek: Swieza klima w 6gen SLABO MROZI...

  1. #1
    Użytkownik Awatar Wally
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    Forek 2.5XT MY08
    Skąd
    Pruszkow
    Posty
    2,205

    Domyślnie Swieza klima w 6gen SLABO MROZI...

    All,

    rok temu postanowilem sprawic sobie klimke w mojej Hani - zakupilem ja wiec z identycznego civica, znajomy wszystko zlozyl "zusamen do kupy", zawiozl do serwisu klimy, sprawdzil szczelnosc, przeczyscili i nabili. Wszystko bylo pieknie i ladnie i na koniec poprzedniego sezonu klimka dzialala fajnie - wystarczylo nastawic ja na 1wszy bieg i nawet z nawiewem na szybe, w autku bylo przyjemnie chlodno nawet przy duuuzych upalach. Minela jesien, wymienilem jeszcze filtr kabinowy przed zima i dopoki moglem, uzywalem jej dop odparowywania szybek i odswiezania powietrza w srodku. Nastalo lato, zaczalem jezdzic na klimie ale kurde... klima stracila swoja moc mrozenia karwa :djablek: . Slysze jak zlacza sie wentylator po przycisnieciu klawisza a/c, czuje i to BARDZO DOTKLIWIE jak zalacza sie sprezarka (straaasznie zamula auto) i czuje ze z nawiewow leci chlodniejsze powietrze ale cos nie gra. O ile rano, przy obecnych upalach klima radzi sobie dobrze choc nawiew musze juz ustawiac bezposrednio na siebie i odpalac 2-3 bieg. Niestety po wyjsciu z pracy, nagrzane auto nawet po konkretnym wywietrzeniu i wlaczeniu klimy na maxa, po 15 km nie jest w stanie skutecznie obnizyc temperatury w aucie. Co sie stalo, czy mogl zatkac sie gdzies jakis kanalik albo uszkodzic jakis czujnik ?? Kurde no kobita wolala sobie przy tym skwarze okno otworzyc niz czekac az klima schlodzi powietrze. Co sie moglo stac ?? Cholera rozumiem, ze mialbym jeszcze auto ze starym gazem czy tam czynnikiem chlodzacym ale kuswa, klime nabijalem raptem 9 miesiecy temu !!

    To pewnie normalne przy D14A4 bo to malutki silnik, ale klima STRASZNIE zamula mi auto, do tego stopnia, ze w 2 osoby i nawiewie chodzacym na 2-3 biegu, ciezko sie rusza i nie ma mowy o przyspieszaniu - czy to normalne ??


    POMOCY PLeaSe !!

    [ Dodano: Czw 24 Maj, 2007 ]
    No i tak jak myslalem, dzis rano z racji tego ze bylo dosc przyjemnie nie-upalnie, klima chodzila znosnie. Dam znac pod wieczor jak bede wracal z pracy

  2. #2
    Użytkownik Awatar mic
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    Accord CN1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    121

    Domyślnie

    Przy rozgrzanym wnetrzu u mnie pomaga na poczatku ustawienie nawiewu na 4 bieg i obieg wewnetrzny. Wtedy powietrze wewnatrz schladza sie znacznie szybciej niz przy obiegu otwartym. Ja mam stara klime (na freon) i sprezarke chyba tez juz troche zajechana ale zawsze, kiedy w srodku zaczyna byc bardzo goraca wlaczam obieg wewnetrzny i po kilku minutach mam chlodno.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Simonides
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Szymus
    Auto
    Klasy VAN
    Skąd
    WN/LPU
    Posty
    899

    Domyślnie

    ja po sezonie zimony takze mam wrazenie ze juz nie mrozi jak powinna, chociaz rok temu byla serwisowana, ale jak to mowia moze rzeczywiscie trzeba co sezonik
    dodatkowo przynaje sie ze nie wymianialem dawno filtru kabinwego

    co do zamulania, niestety albo rybki albo akwarium :d u mnie w D16 to jakby ktos mi 300kg dorzucil

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    wlkp
    Posty
    159

    Domyślnie

    brak czynnika w obiegu.
    jedź niech podłączą i spuszczą i ocenia ile jest. Używanie klimy bez czynnika grozi zatarciem sprężarki

  5. #5
    Użytkownik Awatar Wally
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    Forek 2.5XT MY08
    Skąd
    Pruszkow
    Posty
    2,205

    Domyślnie

    Hmmm a powiedzcie mi prosze, czy czynnikiem chlodzacym jest gaz czy ten zielony szlam ?? Bo podjechalem wczoraj po pracy do jakiejs firmy od klimatyzacji samochodowych i koles z serwisu podszedl tylko do mojej fury, odkrecil jeden z "czepkow" przy skraplaczu, odsunal sie i wcisnal zaworek i uszedl gaz pod duzym cisnieniem - stwierdzil ze klima jest pelna (no przynajmniej ma gaz pod odpowiednim cisnieniem).

  6. #6
    Użytkownik Awatar majkel
    Dołączył
    Oct 2005
    Skąd
    Kraków
    Posty
    553

    Domyślnie

    Nie ma co fachowo to sprawdził :aloha:
    Czynnikiem chłodzącym jest gaz. To zielone to barwnik, który świeci w UV. Pomaga zlokalizować ewentualny wyciek i nieszczelność układu.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Wally
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    Forek 2.5XT MY08
    Skąd
    Pruszkow
    Posty
    2,205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez majkel
    Nie ma co fachowo to sprawdził
    hehhehhe tez tak mysle, ale nie ma co sie dziwic, przyjechalem tam niezapowiezdziany, o 16:55 (otwarte do 17 teoretycznie) a tam na placu z 10 aut z otwartymi maskami i kolesie biegaja od jednego do drugiego. Zagralem toatalnego laika wiec sie zlitowal i sprawdzil... zaworek :speszony:

  8. #8
    Użytkownik Awatar dymek
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic Coupe B18C
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,488

    Domyślnie

    W gazie w klimie jest też olej smarujący układ i on jest zielonkawy!

  9. #9
    Użytkownik Awatar Wally
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    Forek 2.5XT MY08
    Skąd
    Pruszkow
    Posty
    2,205

    Domyślnie

    Wlasnie przejechalem sie w tym zaje....nym warszawskim upale i myslalem ze ocipieje, nie dalo sie ruszyc z miejsca, klima praktycznie nie chodzila bo delikatnusko wiala z nawiewow lekko chlodnym powietrzem. Efekt po 20km jest taki ze jestem mokry, wkur...ny ze auto jest niebezpieczne w ruchu miejskim bo maluch szybciej na bank ruszy niz ja, poza tym moja klima jest wrecz gorsza niz otwatrcie szyb... tragedia

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Kraków
    Posty
    74

    Domyślnie

    A moze masz zapchana rurkę przy parowniku i prawie wcale nie masz wymiany ciepła?? Sprężarka wtedy pracuje ciężej bo ma większe opory do pokonania no i silnik ma jeszcze mniej mocy??? Jedź do fachowca od klimy niehc ją zbada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •