Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Kilka problemów o których nie mam pojęcia

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie Kilka problemów o których nie mam pojęcia

    Witam,

    Od kilku miesiecy jestem szczęścliwym posiadaczem Civica 1,3 16V , z małymi modyfikacjami tzn obniżonym zawieszeniem na przedich sprężynach i sportowymi tarczami hamulcowymi.

    Mam też kilka problemów, z których nijak nie wiem jak wybrnąć:
    1. Odwieczny problem tego typu Hond to linka łącząca panel nagrzewnicy wraz z dźwignią w silinku, oczywiście o płynnej regulacji zimne ciepłe można zapomnieć. Można za to otworzyć klapę i albo zrobić sobie zimne tą dźwignią albo ciepłe... Ma ktoś moze pomysł na rozwiązanie problemu z tą linką ?

    2. Mam światła z tyłu i z przodu typu "lexus style". Jedyny problem że kiedys stanąłem jakoś niefortunnie na jakimś targowisku i ktoś uszkodził mi prawe światło. Tzn jest otwór około 4cm2 w tym momencie zakleiłem go taśmą klejącą, ale wypadało by coś z tym zrobić. Komplet lamp tego typu na tył (bo niestety pojedyńczych takich jak moje nie ma) kosztuje około 500zł. Natomiast słyszałem, że są jacyś ludzie którzy zajmują sie klejeniem takich lamp, tzn obudów. Może znacie kogos takiego z okolic Poznania.

    3. Chciałem zmienić swiatła przednie, tj żarówki na Xenony, czym musze się kierować podczas takiej wymiany, mocą żarówki, specyfikacja, jej budową ? Może wiecie, które żarówki warto kupować ?

    dzięki za odpowiedzi

    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar bydle
    Dołączył
    Jul 2007
    Imię
    NoName
    Auto
    350Z & EJ9
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    488

    Domyślnie

    Masz pojecie o Xenonach wogole???

  3. #3
    Użytkownik Awatar the.ghost.dog
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    z bagien
    Posty
    859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    Chciałem zmienić swiatła przednie, tj żarówki na Xenony
    dobry kill... nie mozna zrobic sobie xenonów wymieniając żarówki...poczytaj o tym, poszukaj na guglach i na forum

  4. #4
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie Re: Kilka problemów o których nie mam pojęcia

    3. Chciałem zmienić swiatła przednie, tj żarówki na Xenony, czym musze się kierować podczas takiej wymiany, mocą żarówki, specyfikacja, jej budową ? Może wiecie, które żarówki warto kupować ?
    Jestem wdzięczny takim specjalistom jak Ty za każdym razem jak jadę w nocy przez pół Polski. Do cholery weź pod uwagę że światła to nie bajer tuningowy i podlegają pewnym zasadom.

  5. #5
    Użytkownik Awatar hosi
    Dołączył
    Nov 2004
    Skąd
    Dublin, IRL
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Padly 3 odpowiedzi z ktorych kompletnie nic nie wynika. Spamujecie tylko, nic wiecej. Chlopak wyraznie w temacie napisal ze nie ma pojecia o problemach, dlatego zwrocil sie o pomoc na forum.

    s3kawek, jesli piszesz o swiatlach to podaj przynajmniej co to za zasady, bo Twoja wypowiedz nic nie wnosi do watku, wrecz przeciwnie.

    bydle, :czerwona kartka:

  6. #6
    Użytkownik Awatar s3kawek
    Dołączył
    Apr 2006
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hosi
    Padly 3 odpowiedzi z ktorych kompletnie nic nie wynika. Spamujecie tylko, nic wiecej. Chlopak wyraznie w temacie napisal ze nie ma pojecia o problemach, dlatego zwrocil sie o pomoc na forum.

    s3kawek, jesli piszesz o swiatlach to podaj przynajmniej co to za zasady, bo Twoja wypowiedz nic nie wnosi do watku, wrecz przeciwnie.
    No dobra, więc wniosę troszeczkę.
    Xenony (te prawdziwe) to po pierwsze nie same żarówki a cały układ który między innymi składa się ze spryskiwaczy reflektorów i mechanizmu samopoziomującego. Oba te elementy mają za zadanie (między innymi) nie walenie po oczach innym kierowcom.
    Osobiście jestem przeciwnikiem modyfikacji lamp, zakładania ksenonów, czy innych tuningowych żarówek (np. większej mocy), tudzież innych wynalazków.

  7. #7
    raMMzes
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    1. Odwieczny problem tego typu Hond to linka łącząca panel nagrzewnicy wraz z dźwignią w silinku, oczywiście o płynnej regulacji zimne ciepłe można zapomnieć. Można za to otworzyć klapę i albo zrobić sobie zimne tą dźwignią albo ciepłe... Ma ktoś moze pomysł na rozwiązanie problemu z tą linką ?
    Było już coś o tym na forum... Możesz wyjąć konsolę, schowek i zobaczyć,, czy przypadkim linka nie zaplątała się gdzieś, albo czy coś jej nie blokuje...

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    2. Mam światła z tyłu i z przodu typu "lexus style". Jedyny problem że kiedys stanąłem jakoś niefortunnie na jakimś targowisku i ktoś uszkodził mi prawe światło. Tzn jest otwór około 4cm2 w tym momencie zakleiłem go taśmą klejącą, ale wypadało by coś z tym zrobić. Komplet lamp tego typu na tył (bo niestety pojedyńczych takich jak moje nie ma) kosztuje około 500zł. Natomiast słyszałem, że są jacyś ludzie którzy zajmują sie klejeniem takich lamp, tzn obudów. Może znacie kogos takiego z okolic Poznania.
    Nie słyszałem o klejeniu lamp... A jeśli uszkodzona jest tylko powłoka odblaskowa, możesz się wybrać do kogoś kto spawa plastiki, może ci coś poradzi. Muszę Ci jeszcze zwrócić uwagę, że jazda z uszkodzonymi lampami bezpieczna nie jest i możesz przez to stracić dowodzik. Dlatego może lepszym rozwiązaniem będzie kupno używanych lamp?

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    3. Chciałem zmienić swiatła przednie, tj żarówki na Xenony, czym musze się kierować podczas takiej wymiany, mocą żarówki, specyfikacja, jej budową ? Może wiecie, które żarówki warto kupować ?
    Kierować się musisz zdrowym rozsądkiem... Światła będą się lepiej działać, ale nie może się to odbywać kosztem innych uczestników drogi. Dlatego koniecznie wyreguluj je od razu po zamontowaniu! Czy warto? Na pewno, jeśli jeździsz sporo w nocy/o zmierzchu... Do codziennej jazdy w mieście wystarczą ci zwykłe żarówki 'z Żabki'

    Pozdr.

  8. #8
    Użytkownik Awatar marcin EZG
    Dołączył
    Aug 2006
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez s3kawek
    Xenony (te prawdziwe) to po pierwsze nie same żarówki a cały układ który między innymi składa się ze spryskiwaczy reflektorów i mechanizmu samopoziomującego
    dodam jeszcze ze potrzebne sa specjalne przetwornice napiecia prądu(12V to zbyt mało aby ksenon zaswiecil)

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4

    Domyślnie

    @the.ghost.dog, @bydle,
    świetnie i strasznie konstruktywnie na poziomie, a wystarczyło odpisać tak albo nie, da sie nie da się, ciekawe czy jesteście tacy bystrzy we wszystkich dziedzinach nauki.

    @s3kawek, @marcin EZG, @raMMzes,

    1. Konsola została rozebrana, temat był już na forum to też widziałem ale tam nic ciekawego nie pisze nikt. Poza tym linka od ogrzewania idzie w pewnej otulinie gumowej i wydaje mi sie że tam leży błąd, ponieważ nie porusza się w niej płynnie linka. Nie wiem czy istnieje szansa na zakup jakiegoś zaminnenika, ale moze nie od uzywanej hondy (bo to jest zawodne) raczej linke działającą poprawnie.

    2. Zmiana lamp zatem jest przesądzona, juz zamówiłem odpoweidnie zamienniki na allegro, także myśle ze z wymianą nie będzie problemu

    3. Z Xenonów rezygnuje. @s3kawek żaden ze mnie specjalist, bo nie załozyłem xenonów tylko zapytałem, to po pierwsze a światła w aucie sprawdzam co 4 miesiące regularnie nie tylko pod kątem padania, ale takze pod kątem światłości

    dzięki za odpowiedzi

  10. #10
    raMMzes
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    2. Zmiana lamp zatem jest przesądzona, juz zamówiłem odpoweidnie zamienniki na allegro, także myśle ze z wymianą nie będzie problemu
    Trochę cię to pociągnie po kieszeni... Twoja decyzja...

    Cytat Zamieszczone przez tamii
    3. Z Xenonów rezygnuje. @s3kawek żaden ze mnie specjalist, bo nie załozyłem xenonów tylko zapytałem, to po pierwsze a światła w aucie sprawdzam co 4 miesiące regularnie nie tylko pod kątem padania, ale takze pod kątem światłości
    Nie napisałeś dlaczego rezygnujesz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •