Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Konserwacja - czy warto?

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Auto
    Civic VI gen, D14a4
    Skąd
    Malopolska
    Posty
    51

    Domyślnie Konserwacja - czy warto?

    No wiec na wiosne kupuilem w Niemczech moja Haneczke rocznik 97 4d. Blacharka idealnie zdrowa. Zadnych wypryskow, sladow korozii, poprawek lakierniczych itp. No ale Niemiec mial garaz, autko zawsze suche z niego wyjezdzalo niezaleznie od pory roku. A ja musze garazowac pod chmurka :/ . I tu pytanie. Czy wy konserwujecie swoje Hanki, zeby ich nie bralo? Sam nie wiem, czy brac sie za konserwacje, skoro blacha idealnie zdrowa. Bedzie ja bralo, jesli nie zakonserwuje? I jakie sa "ulubione" miejsca dla korozji w Haniach?

  2. #2
    Użytkownik Awatar jogal
    Dołączył
    Jun 2005
    Imię
    Łukasz
    Auto
    CIVIC EG3 VTEC
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    1,792

    Domyślnie

    Uważaj na tylne nadkola, w hatchbacku dodatkowo rdza upodobała sobie tylną klapę...

  3. #3
    Użytkownik Awatar Frydzio
    Dołączył
    Aug 2006
    Auto
    H22A5 193 HP
    Skąd
    Poznań/Luboń
    Posty
    1,601

    Domyślnie

    ale te Hondy od 6 gen chyba były już po ocynku więc większy spokój

  4. #4
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frydzio
    chyba były już po ocynku więc większy spokój
    nie chyba ,lecz na pewno
    .............ale nadkola przed zimą nie zaszkodzi zamaziać :d

  5. #5
    Użytkownik Awatar gryzmo
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    208

    Domyślnie

    JA wychodzę z założenia,że lepiej zapobiegać niż leczyć/Moja też była zdrowa a i tak na nadkola poszedł baranek,wosk w profile i na spód Body Safe.Teraz mi lżej na sercu

  6. #6
    Użytkownik Awatar marcov
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJ2 B18C4
    Skąd
    SG
    Posty
    258

    Domyślnie

    Jak wyzej.

    Jesli teraz hania nie ma zadnych sladow pod psodem rdzy, to wymyc porzadnie karcherem, i polozyc dobrego baranka, dodatkowo zapobiegnie kamyczkom i piaskowi ktory zima bedzie bombardowal twoje nadkola - nasze z reszta tez :]

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań\Luboń
    Posty
    18

    Domyślnie

    Pytanko: czy prace wymienione przez gryzmo można wykonać samodzielnie (laik) czy trzeba oddać do warsztatu ?
    Jeśli samemu to prośba o podanie preparatów i ew. wskazówki. :hinczyk:

  8. #8
    Użytkownik Awatar gryzmo
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    208

    Domyślnie

    Jak najbardziej można.Najlepiej jak byś miał karchera wymył porządnie podwozie.I tak powinno poschnąć ze dwa dni.Jeśli jest gdzieś niewielkie ognisko korozji usunąć ile się najwięcej da i zamalować.Ja robiłem sobie wszystko sam i jestem zadowolony.Najlepiej autko położyć na boku ale ja podnosiłem je najpierw z jednej strony a potem druga podpierając belkami i dodatkowo pod koła coś jeszcze podłożyć.Pożyczyłem od znajomego mały kompresor więc wszystkie środki nakładałem za pomocą pistoletu do baranka.Jak pisałem na nadkola baranek,w profile zamknięte i progi środek na bazie wosku a na spód (cała podłoga,zbiornik,przewody paliwowe) tzw. body safe.Osobiście nie oszczędzałem na środkach i wszystko kupiłem firmy VALVOLINE ale z tańszych podobno dobry jest również Wurth i Bool-w tej kolejności Uporałem się z wszystkim w tydzień (chodząc międzyczasie do pracy).Przynajmniej wiem jak mam zrobione.Ale jeśli nie masz czasu i warunków to za taką konserwacje co najmniej 500-600zł zapłacisz.Wszystkie środki są również w sprayu jeśli nie miał byś kompresora ale to już nie to samo no i na spód jest jeszcze możliwość kupienia środka pod pędzel.
    Podsumowując - mam zasadę:jeśli chcesz żeby coś było dobrze zrobione zrób to sam.Oczywiście to co można we własnym zakresie zrobić.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Poznań\Luboń
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki. Zgadzam się z Tobą, że właściciel najlepiej zakręci się koło swojego autka. Trzeba mieć jednak trochę pojęcia o tym co się robi. W razie problemów odezwę się do Ciebie :aloha:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •