Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pytanie o zamontowanie dokładek do 6 gena

  1. #1
    Użytkownik Awatar cybuch
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    EJ9 White Weedow
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Domyślnie Pytanie o zamontowanie dokładek do 6 gena

    Mam mały problem kupiłem z tych aukcji:

    http://moto.allegro.pl/dokladka-zder...674232084.html
    http://moto.allegro.pl/dokladka-zder...669325958.html

    dokładki do 6 generacji EJ9 przedlift. Dokładki rzekomo są do przedliftów. Ale mój lakiernik za cholere nie może ich spasować
    Pomimo że obie są o 1,5 cm za krótkie to przednia w ogóle jakoś dziwnie nie wpasowuje się w zderzak.

    Dodam, że nie jestem alfą i omegą w temacie stajlingu i materiału z którego zrobione są części, dowiedziałem się że mam kupić dokładki poulietarenowe albo właśnie z ABSu. Z racji że nie znalazłem poulietarenowych - kupiłem te.

    W sklepie natomiast powiedzieli mi, że właśnie robią specjalnie krótsze, żeby można było je nagrzać i idealnie spasować do zderzaka (nie wiem czy to ma sens, czy też nie)

    Proszę Was o pomoc, bo mój lakiernik powiedział, że może je spasować ale wiąże się to z dużym ryzykiem i sporą pracą z jego strony(co za tym idzie kasa), więc jeżeli ktoś montował i wie jak to zrobić to prosiłbym o jakąś porade.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    577

    Domyślnie

    rosciagnij rekoma i nakladaj

  3. #3
    Użytkownik Awatar Dealer
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    marcin
    Auto
    Dc5 & Is220
    Skąd
    okolice wawy
    Posty
    1,526

    Domyślnie

    daj jakieś real foto tych dokładek.

  4. #4
    Użytkownik Awatar cybuch
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    EJ9 White Weedow
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Domyślnie

    Kurde, nie mam, musiałbym lakiernika poprosić żeby zrobił i mi przesłał, więc będą pewnie na jutro najwcześniej
    A narazie mogę opisać, czarne normalne dokładki takie jak na zdjęciu, z tego materiału bo odkształcają się bardzo ładnie, w zestawie śruby montażowe ale żadnych nacięć ani uchwytów do zamontowania.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Dealer
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    marcin
    Auto
    Dc5 & Is220
    Skąd
    okolice wawy
    Posty
    1,526

    Domyślnie

    przednia właściwie trzyma się po samym założeniu jej prawidłowo tylna trzeba podkręcić

  6. #6
    Użytkownik Awatar cybuch
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    EJ9 White Weedow
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Domyślnie

    Ale co rozumiesz przez słowo "podkręcić" - Sklep powiedział mi że trzeba je rozgrzać nagrzewnicą i naciągnąć/uformować na zderzak, i że oni specjlanie właśnie robią krótsze właśnie po to, co wydaje mi się troche głupie (ale ja się nie znam)
    Lakiernik mówi że zderzaki mam orginalne ładnie pasują i po zdjęciu nie widać żeby były robione, sklejane czy dosztukowane, więc problem tkwi w dokładkach albo w lakierniku w co wątpie bo facet zna się na rzeczy. Poza tym mówi, że może to zrobić ale jest to ryzykowne, a ja nie chce wpędzić się w dodatkowe koszta, więc kazałem mu się wstrzymać i piszę do Was

  7. #7
    Użytkownik Awatar cybuch
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    EJ9 White Weedow
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Domyślnie

    Mam już fotki dokładek






    Lakiernik zamontował dokładke przednia na takiej zasadzie, że przyczepił ją szczypcami i rozgrzał żeby uformować na zderzaku - niestety pękłą ale nie tak żeby się tego zrobić nie dało. Pytanie lakiernika jest takie: Jak Wy montowaliście te dokładki, bo zaczepów żadnych niema i jedyna możliwość to na jakiś specjalny klej ale jeżeli ona nie pasuje a klej musi schnąć 24h na jakiej zasadzie można ją na ten czas docisnąć do zderzaka?
    Ostatnio edytowane przez cybuch ; 10-10-12 o 10:20

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    577

    Domyślnie

    wkrety dwa po bokach i sie trzyma... gora trzyma sie sama zderzaka na tej puleczce... ale czemu masz za kotka dokladke to nei wiem, pokaz jakie masz zderzaki bo moze masz nie serjne

  9. #9
    Użytkownik Awatar cybuch
    Dołączył
    Jan 2011
    Auto
    EJ9 White Weedow
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150

    Domyślnie

    Jak mogą być nieseryjne, jak ładnie pasują do budy i nie były ani połamane, ani klejone ani nic, o czym pisałem wyżej. Pisałem też, że w sklepie powiedzieli mi jak dzwoniłem, że specjalnie robią krótsze o centymetr, dwa, żeby każdy mógł sobie nagrzać nagrzewnicą i naciągnąć na zderzak i idealnie dopasować

    Generalnie potrzebuje informacji, o tym na co klejcie dokładki i czym je dociskacie albo w jaki sposób żeby klej wysechł
    Ostatnio edytowane przez cybuch ; 10-10-12 o 11:10

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    577

    Domyślnie

    robi sie na wkrety aby potme mozna bylo w razie czego odkrecic, a nie seryjne chodzilo mi o "tuningowe itp" to ze pasuje nei znaczy ze sa seryjne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •