Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: jaki olej do civica 1.8 2006

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic d15z6 `99 3d
    Skąd
    Poznań
    Posty
    6

    Domyślnie jaki olej do civica 1.8 2006

    Cześć!
    Mam problem z doborem oleju do mojego Civica DX 2005 sprowadzonego z Kanady.
    W instrukcji samochodu napisano (podobnie jak na korku oleju), żeby stosować 5w-20, samochód kupiłem jako używany i jest on po jednym przeglądzie w ASO w Polsce gdzie zmieniono mu olej na Shell Helix 5w-40 (przy przebiego 15 tys km). Obecnie auto ma 24 tys, na wyświetlaczu na desce pokazuje oil life 60%, ale wydaje mi się, że lepiej będzie go już wymienić. Moje pytanie w związku z tym brzmi: jaki olej zastosować 5w20, 5w30 czy 5w40?
    Dodam jeszcze ze spotkalem sie z opinia, ze w Ameryce stosuje sie i zaleca 5w20 dlatego, ze pozwala on uzyskac minimalnie mniejsze spalanie benzyny.
    Jakiej marki olej zastosować? Myślalem o Motulu albo Valvoline.
    Dodam jeszcze, że jest to sedan i silnik tego auta jest identyczny jak w wersji europejskiej. Podobno.
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2
    Użytkownik Awatar Milek
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Vette c7
    Skąd
    Białystok
    Posty
    3,985

    Domyślnie

    jezeli obecnie masz zalany shell 5W40 to i taki lej, nic nie kombinuj. Honda najpierw jezdzila na minerale potem na shellu a teraz chcesz zmieniac na jeszcze inny, bez sensu tym bardziej, ze jest to R18 a nie K20.
    Kolejna sprawa..... po co zmieniac olej jezeli pokazuje ci 60%. Wymiany nalezy dokonac gdy zobaczysz 20 badz 30% - tak nakazuje instrukcja.
    Ja u siebie mam obecnie 30% i niedlugo zamierzam dopiero wymieniec a jezdze duuuuzo szybciej niz twoj ojciec zapewne.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic d15z6 `99 3d
    Skąd
    Poznań
    Posty
    6

    Domyślnie

    Skąd ten pomysł, że jeździła na mineralu?
    W fabryce leją mineralny olej?
    A Ty co lejesz do swojego auta?
    Autem jeżdżę ja a nie mój ojciec.
    Olej powinno zmieniać się raz do roku bez względu na przebieg, a moje auto ostatnią wymianę miało 11 miesięcy temu.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Milek
    Dołączył
    Feb 2006
    Imię
    Wojtek
    Auto
    Vette c7
    Skąd
    Białystok
    Posty
    3,985

    Domyślnie

    Hondy opuszczajac fabryke jezdza na minerale. Do siebie wkrotce bede zalewal Mobil1 5W30 syntetyk (chcialem kupic w US 5W50 ale nigdzie nie moglem znalezc). A to ze olej sie zmienia raz do roku jezeli nie wyrobisz przebiegu to wie kazdy wiec nie bylo sensu nawet o tym mowic

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Gorzów
    Posty
    34

    Domyślnie

    Mi zalali właśnie Shell Helix Ultra Racing 10W-60

  6. #6
    Użytkownik Awatar mw1978
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    audi S3
    Skąd
    Poznan
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martin_j80
    Mi zalali właśnie Shell Helix Ultra Racing 10W-60
    To bardzo dobry olej ale dziwi mnie ze zalali Ci na zime z takimi parametrami.
    To olej typowo letni i do silników tzw "wysilonych" Przy niskich temp robi sie z niego kaszka. Niskie temp. to takie poniej -10
    Mi takie cudo chciano zalac do CTRa w salonie. Kazałem zalac MOTULA x-cess 8100 5w40
    W instrukcji zalecaja oleje o parametrach 5W...

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Gorzów
    Posty
    34

    Domyślnie

    Wiem, że taki olej to nie bardzo się nadaje na zime ale jak przymrozi to go zmienie na coś odpowiedniego, chciałem castrola jakiegoś ale nie mieli tylko shell

  8. #8
    Użytkownik Awatar mw1978
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    audi S3
    Skąd
    Poznan
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Czy w salonie robią Ci problemy z oliwa????? Jesli tak to lej tego shela. Moze byc helix ultra 5w40. Castrola sobie daruj.

  9. #9
    Moderator Awatar TENCIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    bartek
    Auto
    kilka Hundów
    Skąd
    MOTUL-owo
    Posty
    6,302

    Domyślnie

    najlepszym i uniwersalnym parametrem bedzie 5w40. jezeli interesuje cie motul to zapraszam do siebie. polecam motula 8100 x-cessa 5w40.
    Oleje MOTUL , GULF, filtry, elementy eksploatacyjne do Twojego auta. Pytaj...tel 604597098 email tencio@o2.pl

  10. #10
    Użytkownik Awatar arekh5
    Dołączył
    May 2007
    Imię
    Arkadiusz
    Auto
    Honda Civic 5D Executive
    Skąd
    Libiąż
    Posty
    29

    Domyślnie

    panowie olej 10w60 jest do silnikow wysokobrotowych (do samochodow sportowych), nasze hondy wymagają obrotaów powyzej 5000 obr/min by poczuc ich moc i powinny miec wlasnei taki olej bez wzgledu jaka pora roku, oleju nie wymienia sie ze wzgledu na pore roku tylko ze wzgledu na utrate jego wlasciwosci. zeby z niego kaszka sie zrobila musial by stac w temperaturze duzo ponizej zera (-45 temp. plyniecia), podczas jazdy silnik jest rozgrzany i olej spelnia swoje zadanie. Co prawda jest drogi 60zl / litr). Honda oryginalnie zalewa mineralnym samochod (na dotarcie) po 2 tys powinno sie ten olej wymienic i zalac olejem do silnikow wysokobrotowych (np shell - tego zaleca honda). Charakter tego auta jest sportowy wiec i olej do sportowych aut, jeśli ktoś jest "niedzielnym" kierowcą i zbyt dużo nie wymaga od swojego auta to bez problemu może zalać silnik olejem o mneijszych parametrach, o takich jak np poleca TENCIO 5w40

    Specyfikacja tego oleju:

    Gęstość w temp. 15°C kg/m3
    845
    Temp. zapłonu COC °C minimum
    218
    Temp. płynięcia °C maximum
    -45
    Lepkość kinemat. mm2/s (cSt) w temp. 40°C
    163
    Lepkość kinemat. mm2/s(cSt) w temp. 100°C
    24,6
    Wskaźnik lepkości
    183

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •