Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Brak mocy powyżej 4 tys. RPM.

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Chełmno
    Posty
    23

    Domyślnie

    oczywiscie ze to moze byc sonda uszkodzona daje nieodpowiedni sygnal i tak sie to moze objawiac

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    11

    Domyślnie

    witam mam w takim razie pytanie czy można sprawdzić sondę lambda i jeśli tak to w jaki sposób, jak określić czy jest ona do wymiany?? Jeżeli się już zdecyduję na zmianę to jaką wybrać? jakiś konkretny zamiennik proponujecie, czy może poszukać jakąś z odzysku?? dzięki za podpowiedz pozdro

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Chełmno
    Posty
    23

    Domyślnie

    masz d14a8?

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    11

    Domyślnie

    tak d14a8 a co??? 1.4is

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2006
    Skąd
    Chełmno
    Posty
    23

    Domyślnie

    Auto moze Ci minimalnie wiecej palic, przy kopnietej sondzie bedzie gorzej sie zbierac jedz na spaliny tam powinno wyjsc. Tu masz w miare niedroga pasujaco do Twojego modelu i czyta wszystko ok http://moto.allegro.pl/item275586015...nda_civic.html

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    6,430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez termit2323
    Przy stopniowym dodawaniu gazu powyżej 4 tyś RPM pojawia się dziura i idą martwo obroty ale samochód stoi.
    Hmmm... cała reszta objawów nie dotyczy tego za bardzo ale (jezeli dobrze zrozumiełem twój opis) jezeli obroty ida a auto nie idzie to by wskazywało na sprzęgło ... (coś mi się wydaje że źle cię zrozumiałem ale sprawdzić zawsze możesz sam ... )

  7. #17
    Użytkownik Awatar termit2323
    Dołączył
    Nov 2007
    Imię
    Wojtek
    Auto
    EP3
    Skąd
    Warszawa/Siedlce
    Posty
    10

    Domyślnie

    UWAGA UWAGA MÓJ PROBLEM UWAŻAM ZA ROZWIĄZANY

    Auto naprawione. Dziękuje za podpowiedzi, porady, nakierowania. Wiele aspektów można rozpatrywać.

    Pojechałem do mechanika mojego ojca, taki samouczek i majsterklepka.

    Jaka była ustarka pewnie zapytacie?

    OPOWIADAM: POMPA PALIWA!!!

    Doczytałem w jednej z książek jak się je mierzy pokazałem, mechanik włożył przyżąd zmierzył, i zdiagnozował. Dawała 1,8 a powinna 2,5 czy coś tam. Przy dodawaniu gazu ciśniene na skali malało i to był ten spadek mocy. Samochód nie dostawał paliwa. Kupił nową, po wymontowaniu sprawdził jeszcze raz montując zegar przy samej pompie. Potwierdziła się jej słaba wydajność. Tak ogólnie to była sprawna ale coś osłabła :brawo: :brawo: .

    Jakie poniosłem koszty?

    Pompka 120 zł
    Robocizna 60 zł (dałem mu 80 zł z uciechy)

    Co się zmieniło?

    Auto zapier.... jak szalone. Co prawda ślisko teraz to tak bardzo nie sprawdzi ale czuć moc.
    Na drugim biegu tylko pare chwil i już kręce go do odcięcia zapłonu.

    Na drugim biegu około 90 km/h na trzecim nie cisnołem, na czwartym 150 km/h miałem. Może to dla niektórych nie zabardzo osiągi ale ja jestem zadowolony. Auto naprawione.

    Teraz mogę zająć się wymianą końcówki drążka i sworzniem górnego wachacza w kole lewym.

    Paka!

  8. #18
    Użytkownik Awatar Gruszka
    Dołączył
    Jul 2004
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,216

    Domyślnie

    Ciesze sie, ze udalo Ci sie to naprawic!

    Dobrze tez wiedziec co bylo przyczyna, dzieki za opis - przyda nam sie na forum :hinczyk:

    Pzdr.

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Konrad
    Auto
    B18C4
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    60

    Domyślnie

    Hm...szukalem przyczyny oslabionej b18 i w takim razie jeszcze sprawdze pompe.. )

  10. #20
    Użytkownik Awatar ryto
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    42

    Domyślnie

    Witam, trochę nawiązując do Twojej wypowiedzi ;-)
    Cytat Zamieszczone przez termit2323
    Na drugim biegu około 90 km/h na trzecim nie cisnołem, na czwartym 150 km/h miałem
    Hmm nieźle, ja mam d14z4 więc trochę wcześniejszą wersję Twojego silnika. Powinna dawać podobne rezultaty więc rozumiem, że jak go tak przycisnę to nic się silnikowi nie powinno stać? Przyznam, że nigdy nie próbowałem, zazwyczaj mam max 4k rpm... A samochód mam dopiero od 2 miesięcy...
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •