Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Brak mocy powyżej 4 tys. RPM.

  1. #21
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryto
    Przyznam, że nigdy nie próbowałem, zazwyczaj mam max 4k rpm... A samochód mam dopiero od 2 miesięcy...
    :coo2: :coo2: :coo2:
    "jak tys sie tu uchowal ?? " przeciez silniczki hondy to wysoko obrotowe silniki i przy 4tys obr to one budza sie do zycia :aloha:
    nie martw sie o silnik jesli od czasu do czasu pokrecisz go do tych 6 tys obr to nic mu sie nie stanie, uwierz

  2. #22
    Użytkownik Awatar ryto
    Dołączył
    Sep 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    42

    Domyślnie

    ok spoko, ja przesiadłem się ok 2 miesiące temu z 24letniej skody 105s ;-) Tam nawet nie było takich obrotów, a prędkością max było jakies 80km/h :d
    Poza tym nie mam oryginalnego tłumika tylko taki "półsportowy", trochę głośniejszy i przy takich obrotach bębenki mi pękną

    Ale sprawdzę i trochę go pokatuje. zobaczymy czy osiągnę chociażby te 70km na drugim biegu ;-)
    Pozdrawiam.

  3. #23
    Użytkownik Awatar sajmon71
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    wrocław
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba1983
    "jak tys sie tu uchowal ?? " przeciez silniczki hondy to wysoko obrotowe silniki i przy 4tys obr to one budza sie do zycia :aloha:
    nie martw sie o silnik jesli od czasu do czasu pokrecisz go do tych 6 tys obr to nic mu sie nie stanie, uwierz
    podepne sie do tematu :d

    wiec oto moje pytanie
    czy jak zmieniam biegi przy koło 2.5/3 tyś to jest to zle dla silnika ??



    nie krece go wysoko bo nie czuje takiej potrzeby a 98% autem poruszam sie w miescie , nie krece go ponieważ troche szkoda mi silnika..

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2006
    Skąd
    Łódź, Łęczyca
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryto
    Ale sprawdzę i trochę go pokatuje. zobaczymy czy osiągnę chociażby te 70km na drugim biegu ;-)
    W naszych silnikach na dwójce można dociągnąć do ok 95 km/h, później jest już odcięcie

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2005
    Skąd
    Lublin
    Posty
    95

    Domyślnie

    Jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz, że nawet do 96... a z lekkiej górki to już prawie 100

  6. #26
    Oczekujący Awatar qba1983
    Dołączył
    Jan 2006
    Imię
    dynamodruk.pl
    Auto
    MB3 D15Z8/OIT
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2,299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sajmon71
    wiec oto moje pytanie
    czy jak zmieniam biegi przy koło 2.5/3 tyś to jest to zle dla silnika ??
    oczywiscie ze nic sie silnikowi ine stanie, to jest wlasnie fajne w silnikach hondy ze przy niskich obrotach sa cholernie oszczedne a przy wysokich dostarczaja stosunkowo duzo mocy(cos jak by dwa silniki w jednym :d )

  7. #27
    Użytkownik Awatar sajmon71
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    wrocław
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qba1983
    oczywiscie ze nic sie silnikowi ine stanie, to jest wlasnie fajne w silnikach hondy ze przy niskich obrotach sa cholernie oszczedne a przy wysokich dostarczaja stosunkowo duzo mocy(cos jak by dwa silniki w jednym
    to spoko . bo w ostatnimk numerze Auto Świata jakiś koleś napisał do redakcji ( był temat o oszczednej jezdzie ) ze silnik kręci na wyoskie obroty bo woli dopłacić kilka złotych wiecej , niz po roku jady na niskich obrotach robić remont silnika..

  8. #28
    Użytkownik Awatar zed
    Dołączył
    Sep 2005
    Imię
    Marcin
    Auto
    SW
    Skąd
    Świercze/Pułtusk
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sajmon71
    Cytat Zamieszczone przez qba1983
    oczywiscie ze nic sie silnikowi ine stanie, to jest wlasnie fajne w silnikach hondy ze przy niskich obrotach sa cholernie oszczedne a przy wysokich dostarczaja stosunkowo duzo mocy(cos jak by dwa silniki w jednym
    to spoko . bo w ostatnimk numerze Auto Świata jakiś koleś napisał do redakcji ( był temat o oszczednej jezdzie ) ze silnik kręci na wyoskie obroty bo woli dopłacić kilka złotych wiecej , niz po roku jady na niskich obrotach robić remont silnika..
    Jezeli jezdzisz tak ekonomicznie po normalnych plaskich drogach to nic sie nie stanie ale jak chcesz przy takich obrotach podjezdzac pod jakies gorki bez redukcji to po jakims czasie na pewno czeka Cie remont np. skrzyni biegow itd.

  9. #29
    Użytkownik Awatar sajmon71
    Dołączył
    Nov 2007
    Skąd
    wrocław
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zed
    podjezdzac pod jakies gorki bez redukcji to po jakims czasie na pewno czeka Cie remont np. skrzyni biegow itd.
    nie no to wiadomo..
    generalnie staram sie nie krecić silnika kiedy nie ma takiej potrzeby bo tak naprawde po co .. no chyba ze mi sie spieszy albo mam dzien ze chce szybciej pojezdzić to wtedy nie oszczedzam ale jak jade do pracy ii jest tłoczno na drogach to wtedy sobie wrzucam wyzszy bieg przy 2.5tyś jade stałą prędkoscią..

  10. #30
    Użytkownik Awatar maciak
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    pomiechówekWND
    Posty
    70

    Domyślnie

    hej!

    mam problem, ponieważ gdy kupiłem hondę to przy 4 tys. czuć było, że zaczyna się dużo szybciej wkręcać się na odroty, natomiast teraz przy 5200 czuć ostre przymulenie.

    wymieniłem ostatnio świece, filtry, olej, regulowałem zawory, nowe uszczelki, wydech cały od katalizatora w grudniu.

    pompa paliwa raczej odpada, bo sytuacja jest identyczna na gazie i benzynie.

    nie resetowałem Ecu po regulacji zaworów, może to przez to, albo lambda???

    Dodam jeszcze, że mam krokowy do wyczyszczenia, bo mi falują delikatnie obroty i przepustnicę pewnie też-czy nagary na nich mogą być przyczyną? Co sądzicie o środkach STP do czyszczenia silników?

    pozdro!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •