Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Problem ze skrzynią oraz trzęsieniem kierownicy

  1. #11
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gacekk Zobacz posta
    Nie zgadzam się. Sam stosuję taką teorię. Jeździłem i starymi i nowymi autami osobowymi, ciężarowymi i w każdym występował ten problem. Rok temu dostałem na stan Mana F2000 ze skrzynią po remoncie, w której zgrzytał wsteczny. Stosując zasadę 1 potem wsteczny nigdy nic mi nie zgrzytło, a koledzy z pracy pytali się mnie jak ja to robie bo im zgrzytał notorycznie
    popieram (też jeździłem zawodowo 14lat ) i pomaga wrzucenie byle jakiego biegu (-wyhamowanie
    wałka ) i wrzucenie wstecznego bez zgrzytu -chyba nie jeździliście starymi starami czy jelczem
    byście wiedzieli o co biega
    po prostu 1 bieg i wsteczny ma wspólne koło zębate i ładnie się koła zębate ustawiają


    Cytat Zamieszczone przez usdown Zobacz posta
    Siema,
    Mam takie 2 problemy ze skrzynią.

    Wsteczny zgrzyta przy wrzucaniu, ale jak dam luz i znów wsteczny to już jest ok. Ponownie zgrzyta dopiero jak puszcze sprzęgło i wcisnę jeszcze raz. Czyli zgrzyta raz na każde wciśnięcie i trzymanie sprzęgła.
    Drugi problem to zgrzytanie jak mam powyżej 5k obrotów i wrzucam 3. Ale tylko przy wysokich obrotach i na tym biegu.


    No i ostatnia dziwna rzecz, to trzęsienie się kierownicy przy hamowaniu. Nie występuje zawsze i nie są to hamulce bo sprawdziłem. Prędkość nie ma znaczenia.
    a sprawdzi najpierw olej w skrzyni
    trzęsienie się kierownicy- sworznie zwrotnic i końcówki drążków (luzy)
    bicie tarcz
    Ostatnio edytowane przez wiesko1261 ; 20-10-14 o 16:28

  2. #12
    Użytkownik Awatar mirasek
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Mirek
    Auto
    MA9/BD9/SF5/LN108
    Skąd
    Libia
    Posty
    3,196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiesko1261 Zobacz posta
    wyhamowanie wałka
    I tyle w temacie

    Cytat Zamieszczone przez kruczekvu Zobacz posta
    Przy dobrej skrzyni i sprzęgle wsteczny wrzucisz nawet jak ze stówy się zatrzymasz i momentalnie po zatrzymaniu wrzucisz wsteczny
    Podbij gaz na postoju, z obrotów wduś sprzęgło i momentalnie wbijaj wsteczny

    Wrzucenie jakiegokolwiek synchronizowanego biegu wyhamuje wałek sprzęgłowy, który musi zupełnie stanąć żeby nie było zgrzytu przy wbijaniu wstecznego. Jeśli na postoju wystąpił zgrzyt, oznacza to tylko tyle że wałek sprzęgłowy jeszcze się obracał.

  3. #13
    Użytkownik Awatar kruczekvu
    Dołączył
    Jun 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    A-CG8,C-EJ9,C-MC2
    Skąd
    Września Środa W
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Mirasek doskonale wiem o co chodzi i jak działa skrzynia.Egzamin na mechanika miałem ze skrzyni biegów jakby co
    Piszemy podobnie ale chyba nie do końca zrozumiale i może dlatego są jakieś nieścisłości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •