Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 89

Wątek: Zrób to sam - wejście liniowe AUX do radia fabrycznego (4D)

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie Zrób to sam - wejście liniowe AUX do radia fabrycznego (4D)

    Witam,
    Pprzeglądając jedno z forów amerykańskich natknąłem się na patent zrobienia domowym sposobem wejścia liniowego. W części samochodów amerykańskich podpinano się do już istniejącej wiązki, u mnie jak i pewnie w większości wersji europejskich 4D, takowej nie było, było za to wolne gniazdo w radiu.

    Co potrzebujemy:

    -Kabelek zakończony 3,5mm Jackiem (odradzam słuchawkowe)
    -Stary kabelek łączący napędy optyczne komputera z kartą dźwiękową
    -skrzynkę piwa
    -odrobinę cierpliwości

    Przygotowujemy kabelek - ja kupiłem 1m kabla stereo i wtyczkę do samodzielnego zlutowania. Pamiętamy, że czubeczek i pierścień to kanały, obudowa/największa cześć wtyczki to masa. Kable od kanałów przeważnie mają własne izolacje wewnątrz. To co je oplata to przewód masowy.

    Z drugiej strony dolutowujemy 3 blaszki wyciągnięte z naszego kabla od napędu. Ładnie trzymają się pinów w naszym radiu.



    Potrzebujemy też zworki. Do zrobienia wedle uznania, można połączyć dwie blaszki z ww kabla, lub użyć jakiejś komputerowej.

    Podłączamy do radia wg schematu:



    My wykorzystujemy tylko trzy piny dla przygotowanego kabelka, dwa mostkujemy (5 i 15). Mostkowanie daje radiu "sygnał", że wtyczka jest w gnieździe.
    b3 = aux sgnd (ground for the signal) Masa
    b4 = aux sh gnd (shielding ground for preventing the signal interference from other devices)
    b5 = aux gnd (aux detection wire for switched type female jack)
    b13= aux l (left signal) Lewy kanał
    b14 =aux r (right signal) Prawy kanał
    b15 = aux det (aux detection wire for switched type female jack)

    Powinno to wyglądać tak: (na zdjęciu nie ma zworki, a musi ona być)



    Piny liczymy od lewej do prawej, od góry później dół. Żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok mostkujemy najpierw b5 i b15 i włączamy radio. Jeśli podłączyliśmy dobrze powinno nam się na wyświetlaczu pokazać "AUX" po naciśnieciu przycisku CD/AUX. Powinno się też przełączać między CD a wejściem liniowym.



    Wyprowadzamy kabelek gdzie nam pasuje, ja doprowadziłem do schowka za lewarkiem. Składamy wszystko i cieszymy się muzyką z mp3 i innych grajków

    Final effect:


  2. #2
    Użytkownik Awatar Młody ŁDZ
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EG8 + VTEC
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1,251

    Domyślnie

    Od siebie radzę użyć najwyższej jakości kabi aby się później nie rozczarować

  3. #3
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie

    Prawda, na początku odradzałem kable słuchawkowe - za pierwszym razem użyłem kabla od starych słuchawek z iPODa i miałem straszny przydźwięk, a muzykę słychać było tylko przy radiu odkręconym prawie na full. Wiem, że ludzie mieli podobne akcje właśnie z kablami słuchawkowymi

  4. #4
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Marzy mi się takie rozwiązanie. Przywiało mnie z innego działu - da się takie coś zrobić w kaseciaku?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Paluch_tcw
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    FK2 Executive navi
    Skąd
    Tczew
    Posty
    655

    Domyślnie

    Wiesz coś może czy w seryjnym radiu z 5D z przedlifta (wersja z navi) będzie to wyjście ?

  6. #6
    Użytkownik Awatar Kasio
    Dołączył
    Jun 2012
    Imię
    Mariusz
    Auto
    Civic VIII Exe
    Skąd
    South Poland
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paluch_tcw Zobacz posta
    Wiesz coś może czy w seryjnym radiu z 5D z przedlifta (wersja z navi) będzie to wyjście ?
    Proszę bardzo opis : KLICK


  7. #7
    Użytkownik Awatar wydma8
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    z iglo
    Posty
    714

    Domyślnie

    Panowie czy w 8gen hb 3d zabawa polega dokladnie na tym samym??

    SUPER SPRAWA

    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Awatar butler.gdansk
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Szymon
    Auto
    Civic FK3
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    3,179

    Domyślnie

    No generalnie mowa tu o alternatywie dla emulatorów zmieniarki które umożliwiają (między innymi) podłączenie AUX i kosztują około 260-330zł np tu XCarLink albo YaTour.
    Te emulatory podłącza się z tyłu do radia w gniazdo zmieniarki CD. Na fotce którą wyżej wrzucił Connector to pierwsze gniazdo z lewej.



    Jeśli chodzi wersje z wbudowanym navi to sytuacja się trochę komplikuje bo w to gniazdo podłączona jest właśnie nawigacja.
    Wyjściem z tej sytuacji jest dokupienie kabelka rozdzielającego Honda Y cable. Tak mam u siebie.
    .
    Plusem tych emulatorów jest to że dodatkowo mamy wyjście USB, kartę pamięci, opcjonalnie Bluetooth...
    Ale tu kolega podał w sumie DARMOWĄ alternatywę.
    Jeśli ktoś potrzebuje tylko wejście liniowe i zbędne mu inne gniazda to nie musi już przepłacać za emulator więc duży plus za info
    Ostatnio edytowane przez butler.gdansk ; 11-05-13 o 12:50

  9. #9
    Użytkownik Awatar Connector
    Dołączył
    Oct 2012
    Imię
    Maciej
    Auto
    Civic 4D 2006
    Skąd
    Łódź
    Posty
    15

    Domyślnie

    Nie wiem jaki komplet złącz ma radio w 5D, jeśli tylko znajduje się tam takie 20 pinowe złącze, to myślę że da się zrobić. Proponuje zajrzeć do serwisówki i odnaleźć schemat okablowania z podporządkowaniem pinów, tak jak na zdjęciu które wrzuciłem

  10. #10
    Użytkownik Awatar wydma8
    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    z iglo
    Posty
    714

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie czy można gdzie kupić samą wtyczkę do radia??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •