Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: Wymiana wszystkich olejów, płynów i filtrów.

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Auto
    1.4 MB D14Z4 2000r
    Posty
    146

    Domyślnie

    A jakie graty zamawiasz? Może zaproponuję na przykład taki zestaw: pasek Gates + napinacz koyo + rolka + pompa GMB/Aisin

    Będzie ciężko z tym olejem przez bagnet, może lepiej trochę korkiem spustowym poluzować i co by trochę temtędy oleju wyciekło? Z wyczuciem operacja!!!
    Ostatnio edytowane przez Marcin2000 ; 28-06-13 o 23:54

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Karol
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Wa-wa Mińsk Maz.
    Posty
    41

    Domyślnie

    sciągnąłem przez bagnet wężykiem i strzykawką.


    2 tygodnie temu zaświecił mi się check i ubyło koni pod maską. pojechałem podłączyc pod kompa i okazało się, że katalizator jest do wymiany. Bład skasowali i tak jezdzilem do dzisiaj. Check znów się zaswiecil i chyba trzeba wymienic kata. Oczywiście nie ma mowy o oryginale. Biorąc pod uwagę, że starego sprzedam na skupie to może nawet wyjde na 0 Takie coś się nada do MB2 D14Z4?



    http://allegro.pl/katalizator-zamien...365692973.html


    Zgasi mi to checka?
    Mogłbym tak jezdzic jak teraz tylko denerwuje mnie choinka na desce.


    EDIT: checka sobie zgasiłem wyjmujac bezpiecznik, ale problem pozostał he he
    Ostatnio edytowane przez karol91 ; 01-07-13 o 22:36

  3. #23
    Użytkownik Awatar ViTi
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    ViTi
    Auto
    VI MB1 (5D)
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    39

    Domyślnie

    Małe info odnośnie AUTOMATYCZNYCH skrzyni biegów
    jak wiadomo olej ATF DW-1 Honda (na allegro wersja U.S. do dostania od 55zł za butelkę)
    Sam zabieram się do dynamicznej wymiany więc pasuje również filtr zmienić - i tu ciekawostka

    Filtr automatycznej skrzyni biegów firmy FEBI B. kosztuje w popularnym sklepie o nazwie ipasrt 106zł, a filtr firmy SWAG coś ponad 180zł
    obydwa w/w filtry pochodzą z jednego koncernu... i obecnie niedostępne w większości sklepów www

    I tu jeszcze większa ciekawostka (nr 2 z mocą +200):
    filtr SWAG-85917485 w sklepie www.e-autoczesci.pl zamówiełem za jedyne (UWAGA!!!!!!!!!!) 45zł + koszt kuriera 19zł
    http://www.e-autoczesci.pl/katalog/a...nia_bieg).html

    mam nadzieję, że komuś się przyda

    @down
    mam angielkę (D16Y3) 95 z 4AT czyli tam jest skrzynia S1LZ
    sprawdź sobie w katalogu czy masz taki numer OEM filtra skrzyni 25420-P24-J01
    Jeżeli tak, to kupuj filtr już dzisiaj - bo jak kapną się, że konkurencja goni to po 180 a nie po 45 to będzie za późno
    Ostatnio edytowane przez ViTi ; 24-09-14 o 22:15 Powód: @down

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    ViTi to co piszesz tyczy się skrzyni S1LA ?
    Jak tak to się przyda u mnie za jakieś 20k km.

  5. #25
    Użytkownik Awatar cien3d
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Piotr/Joanna
    Auto
    Civic VI d14a8 MB2
    Skąd
    Elbląg, UK
    Posty
    519

    Domyślnie

    To nie są żadne zamienniki kata tylko strumienice w kształcie kata. Samochód będzie jeździł.

    Cytat Zamieszczone przez WojTEC Zobacz posta
    że się tak wtrące czy 1l mtfa starczy żeby wymienić olej w skrzyni biegów, widzę chyba jakaś cena się lepsza zrobiła to też bym kupił
    Ilość oleju w skrzyni zgodnie z manualem
    1.8 l - do wymiany oleju
    1,9 l - przy naprawie skrzyni biegów
    Ostatnio edytowane przez cien3d ; 24-09-14 o 20:15

  6. #26
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cien3d Zobacz posta
    Samochód będzie jeździł.
    ....ale w przypadku D14Z4 "check'a" nie zgasi.

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    Civiv 1.6 2D
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dzieki ViTi - do tej pory zylem w niewiedzy ze w automacie moze byc taki filter a takowy automat u siebie posiadam [D16Y7 coupe 97r] faktycznie sprawdzilem po VIN-ie i numery filtra sie zgadzaja

    Natomiast jesli chodzi o filtr kabinowy, tylko i wylacznie weglowy, zwyklego nie chce znac, chodzi o parowanie szyb miedzy innymi. Gdy kupilem auto gdize jest klima o dziwo jakis nieudacznik zalozyl mniejszy filtr co powodowali iz dokladnie 1/3 parownika byla odkryta, ale to jest nic, gdy przyswiecilem latarka w srodku to oniemialem, na dnie bylo bloto i prawie robaczki tam sie ruszaly grzybow nie bylo. Wyczyscilem to na raty sprezonym powietrzem, bloto bryzgalo gdzie popadnie ale wyczyscilem. Kupilem filtr katalogowy lecz po wlozeniu 0,5 cm parownika byla odslonieta, dopiero po przeprowadzonych pomiarach i konkluzji doszlem do wniasku ze trzeba bedzie kupic filtr weglowy do "FILTR KABINOWY WĘGLOWY HONDA ACCORD 7 8 CIVIC 8 9" tylko ze jest troszki za wysoki i dwa sprzydelka filtra beda przyciete i to bedzie idealnie, zamowilem takowy filtr "HART symbol filtra: 371 137" po przycieciu dwoch skrzydelek pasuje idealnie i kryje caly parownik od klimy od poczatku do konca - od gory do dolu.

    Tak przy okazji jesli chodzi o parowanie szyb to proponuje specyfik 4nano Glass Anti Fog 250ml specyfik nie nalezy do tanich bo owa butelczyna kosztuje mniej wiecej79 ziko + przesylka lecz z polaczeniem filtra weglowego nie ma absolutnie mowy o jakiej kolwiek parze na szybach w aucie, od ponad miesiaca spisuje sie idealnie to kombo

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sumek80 Zobacz posta
    Natomiast jesli chodzi o filtr kabinowy, tylko i wylacznie weglowy, zwyklego nie chce znac, chodzi o parowanie szyb miedzy innymi.
    Rodzaj filtra ma marginalne znaczenie.


    Cytat Zamieszczone przez sumek80 Zobacz posta
    Tak przy okazji jesli chodzi o parowanie szyb to proponuje specyfik 4nano Glass Anti Fog 250ml
    a nie lepiej zlikwidować przyczynę parowania szyb niż walczyć ze skutkami? Jeśli wentylacja jest sprawna, a karoseria nie ma przecieków to nie ma problemu z parowaniem szyb.

  9. #29
    Użytkownik Awatar krzys_o
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Krzysiek
    Auto
    MB2 D14Z4
    Skąd
    Lublin
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karol91 Zobacz posta
    s
    http://allegro.pl/katalizator-zamien...365692973.html


    Zgasi mi to checka?
    Mogłbym tak jezdzic jak teraz tylko denerwuje mnie choinka na desce.


    EDIT: checka sobie zgasiłem wyjmujac bezpiecznik, ale problem pozostał he he
    Link nie działa ale jeśli do zamiennika kata czy co tam kupisz zastosujesz emulator sondy to check'a sie pozbedziesz, u mnie działa
    http://allegro.pl/najtanszy-emulator...657161545.html

  10. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Auto
    Civiv 1.6 2D
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    24

    Domyślnie

    Kolego Bartko, skoro tak podchodzisz do tematu to nie wroze sukcesu, tym bardziej ze przegladalem twoje wypowiedzi na forum.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •