Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: D16v1 - vtec

  1. #1
    Użytkownik Awatar SebastianJ
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Sebastian
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie D16v1 - vtec

    Nie chcę po raz kolejny zaczynać dyskusji nt. VTECu w D16V1, bo tego jest od groma i chyba nikt nie ma pewności co do sposobu działania tego zaworu w tym silniku.

    Mam natomiast prośbę. Czy ktoś z użytkowników w/w silnika byłby na tyle uprzejmy, żeby odłączyć swój zaworek i zobaczyć czy na desce lub ewentualnie w miarę możliwości na kompie wyskoczy jakiś błąd?

    Mam wątpliwości co do działania tego układu w swoim aucie, ale czytałem już, ze działa on bardzo delikatnie. I delikatną zmianę charakterystyki silnika niby odczuwam, ale czy to jest związane z działaniem VTECa czy z przebiegu krzywej momentu - nie wiem.

    U mnie po odłączeniu tego zaworu raczej cisza. Na desce nie wywala check engine, silnik pracuje dość podobnie.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Awatar maciex
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Kraków
    Posty
    949

    Domyślnie

    VTEC w D16V1 nie calkowicie inny niz stare D serie i go nie uslyszysz. Dokladiej ujmuja rzec ten VTEC to rozwiniecie VTEC-E z D15Z6

  3. #3
    Użytkownik Awatar owsikk
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    R81 ep3 2005
    Skąd
    W-wa Skorosze
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    A czy po odpięciu kostki VTECa w d16v1 powinno wywalić check engine?

  4. #4
    Użytkownik Awatar SebastianJ
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Sebastian
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    Robert, po naszym spotkaniu rozmawiałem z Dominikiem z Ecu-Performance i stwierdził, że o ile w Type-R odłączenie V-TECa powoduje przejście auta w tryb awaryjny to w tych słabszych już niekoniecznie musi tam być.

    Przy okazji jeszcze raz dzięki za pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Awatar maciex
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Kraków
    Posty
    949

    Domyślnie

    VTEC is NOT "V-tec", "V-TEC", "V-tech", "V-TECH", "VTECH", "V-TEK", "vtech", "vtec", "vortech", "Vtec", or "Vtech". It's CAPITAL VTEC. No dashes, no lower case, no extra letters, no anything other than the correct and only spelling of VTEC. If you cannot respect the technology and simply use the correct spelling, you do not deserve what it gives you.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •