Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: W co zainwestować żeby mieć spokój na dłużej

  1. #11
    Użytkownik Awatar probestic
    Dołączył
    Aug 2011
    Auto
    VQ35DE E114EFE
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skydiverek Zobacz posta
    Na mokrym asfalcie troche nierównym zerwac przyczepnośc kół przy ruszaniu. Jak czuc że 'trzepie' podczas buksowania kół to amory nie tłumią dragań. Czyli do wymiany.
    To samo dobrze jest wykonać na stromej górce, oczywiście ruszając pod górę :]

    Dlatego wcześniej napisałem o "niemiarodajności" trzepaków, bo kolega na trzepakach uzyskał świetny wynik, a przy mokrym asfalcie jego auto z pełnym obciążeniem na pokładzie, podczas testu ruszania pod górkę, po prostu się zsuwało. Tak że tego ... nie wierzyć w te trzepaki

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Auto
    Civic 5D, D14Z4
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    73

    Domyślnie

    Pod górkę nie ma problemu, ale jak na wiosnę ruszałem na mokrym na skrzyżowaniu to trochę trzepało.
    Tak czy siak muszę wymienić przekładnię bo się rozcieka coraz bardziej więc jak już pójdzie to od razu amortyzatory + sprężyny i może elementy gumowe
    Do tego mam zgryz bo tarcze na pewno wymienię, ale mechanik powiedział mi, że nie ma sensu kupować zacisków tylko to co jest sprawdzić wyczyścić ewent. kupić zestawy regeneracyjne bo nowe dużo kosztują i nie zawsze wszystko pasuje do modelu ??? trochę się zdziwiłem...

  3. #13
    Użytkownik Awatar jaskul
    Dołączył
    Nov 2010
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Civic D14A5
    Skąd
    Kraków
    Posty
    186

    Domyślnie

    Ja w starej Hondzie miałem tak, że jak jeździłem na przeglądy to amory z przodu cacy, zero problemów. Ale gdy popadało i chciałem wyjechać spod górki po asfalcie to auto podskakiwało do góry. Teraz gdy są powymieniane koło co najwyżej "zrywa asfalt"

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    MB2 D14Z4 99r.
    Skąd
    Rumia
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ogniotrwaly Zobacz posta
    ...
    Do tego mam zgryz bo tarcze na pewno wymienię, ale mechanik powiedział mi, że nie ma sensu kupować zacisków tylko to co jest sprawdzić wyczyścić ewent. kupić zestawy regeneracyjne bo nowe dużo kosztują i nie zawsze wszystko pasuje do modelu ??? trochę się zdziwiłem...
    Właśnie jestem po wymianie tarcz i klocków oraz własnoręcznej regeneracji zacisków. Tak samo jak Ty myślałem o kupnie zregenerowanych lub nowych zacisków, ale ceny dość skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodły. Komplet gumek do zacisku to koszt około 30 zł na stronę, podobnie blaszki ustalające klocek, z tym że to już cena za dwie strony. Prowadnice to nie wiem, moje były generalnie OK tylko w każdym zacisku jedna zapieczona, tłoczki natomiast do delikatnego przeszlifowania były. Myślę że mechanik ma rację, taniej zregenerować zacisk, a jakbyś jeszcze sam to robił to byś mógł wyczyścić zacisk na błysk

  5. #15
    Użytkownik Awatar Bobas
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    E39 525i, MB2
    Skąd
    GL
    Posty
    1,007

    Domyślnie

    Chyba, że masz zacisk taki, że jak go zdejmiesz to Ci sie połamie w rękach. To już nie będzie co regenerować.

  6. #16
    Użytkownik Awatar Brylant1
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 -> EJ6
    Skąd
    Leoncin k. NDM
    Posty
    2,810

    Domyślnie Odp: W co zainwestować żeby mieć spokój na dłużej

    Trzeba naprawde sie postarac zeby zacisk polamac w rekach.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Imię
    Darko
    Auto
    MC1 D16W4
    Skąd
    DG
    Posty
    28

    Domyślnie

    Też przerabiałem regenerację zacisków - jak dasz rade je odkrecić od auta, to z resztą też sobie poradzisz I więcej satysfakcji niż kupić nowe
    Z mojej strony dodam, żebyś posprawdzał pompy: wspomagania uk. kierow., hamulcową i sprzęgła (+wysprzęglik). Jak nie ma wycieków i skrzypienia to tylko wymienić płyny.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ogniotrwaly Zobacz posta
    No niby tak ale:
    1. Kasę mam teraz
    To załóż lokatę bankową i będziesz miał też później i po problemie. ;-)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •