Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 118 z 118

Wątek: Xenony do seryjnych lamp

  1. #111
    Użytkownik Awatar Seba27
    Dołączył
    Nov 2012
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EG8 D16Z6T
    Skąd
    KrK eNHa
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    Mnie wlasnie intryguja te oznaczenia/homologacje.
    Kupowalem ostatnio z kolega Zafire 2006r - lampy soczewy, szklo czyste i 0 jakichkolwiek oznaczen.
    Dopiero na diagnostyce wyszlo ze nie da sie ustawic poprawnie swiatel - okazalo sie ze lewa lampa jest z Angola...

  2. #112
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Seba, też myślałem właśnie o czymś takim :-) ale wtedy może jeszcze "zczaic" policjant po przetwornicach, chyba że umiejętnie wszystko schowamy to raczej nie będzie szans żeby do czegokolwiek się doczepic, ale sami wiecie dużo zależy od policjanta, jak chce to i o byle g***** się przyczepi

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  3. #113
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    Ja właśnie niewiem jak to jest bo ten focus napewno ma org. lampy bo jest u jednego właściciela od salonu, wnioskując pewnie jakby założyć spryski i wsadzić hid pod H1 (bo tam takie są) i można by jeździć legalnie bo wkońcu homologacja jest DC/R (czyli ta na xenon na długie i krótkie) , tylko dziwi mnie fakt że ford nierobił chyba xenonu bez soczewki. A co do oznaczeń jak Seba napisał to focus też niema na kloszu a jedynie na obudowie lampy.

  4. #114
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    mialem nie zabierac wiecej glosu i powstrzymac sie juz do konca tego tematu ale nie moge.

    Wlodek, skoncz pierdzielic glupoty raz na zawsze prosze, ile razy mozna Ci to powtarzac.

    Homologacja DC/R to homologacja bi-xenon wszystko sie zgadza, ale znak / oznacza, ze swiatla mijania i drogowe nie sa wlaczane wspolnie, czytaj za swiatlo mijania i drogowe odpowiada jedna zarowka.

    Focus o ktorym mowisz ma dwa odblysniki w jednej lampie jeden od swiatel mijania, drugi od drogowych a takie swiatla sa wlaczane wspolnie wiec taka lampa po wlozeniu hidu nigdy nie bedzie legalna, zeby byla musilaby miec oznaczenia DC (xenonowe mijania) HR (halogenowe drogowe).

    Dodatkowo Focus o ktorym wspomniales niezaleznie od tego czy jest to MK2 przedlift czy MK2 polift ma oznaczenia na lampie HCR a nie HC/R, co oznacza jedno a co drugi mam nadzieje, ze sam dojdziesz skoro sie powolujesz na cos czego znaczenia nie rozumiesz. Wypadaloby rozumiec te oznaczenia, skoro swoje wspaniale teorie opierasz wlasnie na nich Oznaczenie HC/R sa widoczne na reflektorach na zarowke H4.

    Oznaczenia na obudowie moga byc dla jednego HCR (halogenowych mijania i drogowych wlaczanych wspolnie) i drugiego DC/R (bixenonu, mijania i drogowe wlaczane osobno) bo tak jest zdecydowanie taniej w produkcji, obudowy lamp sa takie same tylko bebechy inne.

    widzisz roznice ? skonczysz wreszcie ze swoimi teoriami wyciagnietymi z dupy i pokazywaniem jaki to jestes najmadrzejszy na swiecie i jak to inni, ktorzy twierdza inaczej w Twoim mniemaniu sa zacofani i nie powinni sie wypowiadac ?

    Od kilku stron Twoje wypowiedzi sa mocno zenujace, naprawde wypadaloby juz skonczyc ten kabaret.
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 11-12-13 o 06:31
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  5. #115
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Paweł
    Auto
    D14A8
    Skąd
    zach=pom
    Posty
    542

    Domyślnie

    Człowieku przecież pisze że TAKIE jak napisałem wcześniej są oznaczenia na lampie! Moge nawet wrzucić foto jak mnie prowokujesz

  6. #116
    Użytkownik Awatar MikeFoto
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    Mike
    Auto
    Lexus CT200h
    Skąd
    www.mikefoto.pl
    Posty
    6,108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rbkt666 Zobacz posta
    1. Chcesz mieć tanio i w miarę dobrze widzieć (na ile fabryka pozwala)? Możesz co najwyżej zregenerować obecne odbłyśniki i dać lepszą żarówkę (Philips blue vision, Osram Night Breaker itp. - z tym, że drogie i za długo nie świecą, z tego co czytałem, można spróbować Tungsram Megalight - te świecą podobno ładnie i są trwałe, a przy tym cena niewygórowana).
    Doprecyzuję. Sprawdziłem na sobie i polecam Osram Night Breaker PLUS - pokreślam wersją PLUS - została zmodyfikowana w stosunku do serii niePlus. O ile niePlusy wytrzymywaly ok 4-6 tygodni, to Plusy zmieniłem po roku czasu i wcale nie dlatego że się spaliły a dlatego że chciałem wyporóbować Tungsram Megalight +90% na których jeżdzę od pół roku. Świetne żarówy, najlepszy kolor światła pośród wszystkich jaki miałem.

    Cytat Zamieszczone przez rbkt666 Zobacz posta
    2. Chcesz mieć tanio i ładnie, ale kosztem widoczności (swojej) - kupujesz żarówki "ala ksenon" - te nie oślepiają, wyglądają jak xenon, ale światła z kolei dają mało kosztem barwy, więc nadają się co najwyżej do "lansu" niż do jazdy nocą.
    Powinni tego zakazać. Najwięszy szmelc żarówkowy. Powiedzmy sobie szczerze - kotlety sojowe "ala" schabowe to nie schabowe. Wyglądają jak schabowe, ale koło mięsa to nawet nie leżały
    Podobnie żarówki ala Xenon. Wyglądają jak żarówki, ale koło Xenonu to nawet nie leżały. Zacznijmy od tego że jak chcesz efekt odwrotny od xenonu - załóż żarówki ala Xenon. Dzięki temu będzesz widział gorzej szczególne w nocy.


    Dołożyłbym jeszcze punkt 5:

    5. Chcesz dobre / niedrogie / z dobrą widocznością w nocy / chcesz odświerzyć wygląd auta / liczy się dla ciebie bezpieczeństwo / nie chcesz łamać przpisów i mieć problemów jak w przypadku przeriobonych lamp / nie jesteś wieśniakiem drogowym - zainwestuj 370zł.

    A w co? Już mówię:
    - 320zł - nowe 2 lampy DEPO (do Civic 5D)
    - 40zł - nowe żarówki Tungsram Megalight +90%
    - 10zł - regulacja wysokości świateł na stacji diagnostycznej

    Tyle mnie to kosztowało pół roku temu. Warte każdej jednej złotówki.

  7. #117
    Użytkownik Awatar bObOrObOl
    Dołączył
    Sep 2004
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ6H22 blk półmat
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,404

    Domyślnie

    Są już nightbreaker unlimited, w przyszłym tygodniu montaż.

    Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 4

  8. #118
    Użytkownik Awatar Krawiec
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    Adam
    Auto
    CiViC MB2 D14A8
    Skąd
    ByToM
    Posty
    1,208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikefoto Zobacz posta
    5. Chcesz dobre / niedrogie / z dobrą widocznością w nocy / chcesz odświerzyć wygląd auta / liczy się dla ciebie bezpieczeństwo / nie chcesz łamać przpisów i mieć problemów jak w przypadku przeriobonych lamp / nie jesteś wieśniakiem drogowym - zainwestuj 370zł.

    A w co? Już mówię:
    - 320zł - nowe 2 lampy depo (do civic 5d)
    - 40zł - nowe żarówki tungsram megalight +90%
    potwierdzam


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •