Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: D15B2 Przerywa i gasnie

  1. #1
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie D15B2 Przerywa i gasnie

    Sluchajcie mam taki problem

    Wszystko bylo z moim pazdzierzem OK, jezdzilem na LPG caly czas nawet w te mrozy po -20C i bylo wszystko jak najbardziej w porzadku, palil mi cos za duzo LPG wiec wymienilem kable bo mialy przebicie(na Boshe), nowe swiece NGK, bylo wszystko OK, przejechalem moze z 200km i nagle przy odpalaniu wydawalo mi sie ze nie pali na wszystkie cylindry bo jak dodalem gazu to taki dziwek ala V8 sie wydobywal (kiedys tak mialem jak wydmuchalo uszczelke pod ssacym) ale jak ruszylem to ze 100m i juz dzialal dobrze, teraz za to odpala tez tak jakby nie na wszystkie cylindry trybil ale jest taki problem ze ruszam i jedzie dobrze doslownie ze 30 sekund i potem masakra, przerywa, gasnie, daje gazu to obroty spadaja bo sie dlawi, co swiatla gasnie praktycznie, ale juz jak sie rozgrzeje to mu przechodzi i dziala dobrze... Dodam ze odpala sie na beznzynie, przy 2tys przelacza na LPG i tak jak pisalem ze 30 sek i masakra, przelaczam na beznzyne i dalej to samo jeszcze przez moze minute i sie w miare uspokaja ale gasnie co swiatla...


    ktos ma pomysl co tu moze byc????
    Ostatnio edytowane przez kiler113 ; 11-02-12 o 13:48

  2. #2
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    przeglądnij aparat zapłonowy

    i sprawdź rezystancje tych nowych kabli ...

  3. #3
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie

    dobra a jak kable sprawdzic?? pewnie miernikiem ale jak go ustawic?? i jakie wartosci maja byc??

  4. #4
    Użytkownik Awatar skolopendra
    Dołączył
    Jun 2006
    Imię
    ダレ
    Auto
    Ej9-B18 T
    Skąd
    nowa huta
    Posty
    10,452

    Domyślnie

    nie większe jak 25kΩ dla najdłuższego kabla

  5. #5
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie

    ok a jak to pomierzyc???

  6. #6
    Użytkownik Awatar nowmorde
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    MC2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiler113 Zobacz posta
    ok a jak to pomierzyc???
    Bierzesz miernik (multimetr), nastawiasz na ohmy i mierzysz Ja chyba też to zrobię bo mam podobne objawy, po odpaleniu chodzi jak V8 (niezłe porównanie ), a jak się rozgrzeje to jest OK i nie gaśnie jak Twój. Ale ja chyba dłużej rozgrzewam na benzynie. Tobie automatycznie przełącza się na gaz jeszcze na zimnym?

    Jak chcesz to wpadnij na pomiary

  7. #7
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie

    no dobra i mam dotykac koncowkami multimetru na koncach kabli???

    no na gaz przelacza sie jak tylko dam do 2k RPM, caly czas tak jezdzilem nawet jak bylo -20C i jezdzil bez absolutnie zadnych problemow i teraz nagle cos mu sie odwidzialo...
    jeszcze dzis troche pozniej jak bedzie mniejszy ruch to wyjade zobaczyc czy na samej benzynie jest dobrze i czy jak sie dobrze rozgrzeje to czy po przelaczeniu na LPG dalej bedzie taka lipa

    Maciek a dysponujesz jakims garazem??


    EDIT

    wlasnie wrocilem z przejazdzki na dworzu -17C, odpalilem i pojezdzilem na beznynie z 5-7 minut, bez problemow, silnik juz byl nagrzany, przelaczylem na LPG, zgasl, odpalilem na LPG, jezdzil bez problemow najmniejszych wiec chyba to wina samego LPG, dzis juz pewnie nie zdarze ale jutro sprobuje znowu odpalic na benzynie i przelaczyc na LPG od razu i zobaczyc czy bedzie dupa, bo jak bedzie to znaczy ze cos z LPG...
    Ostatnio edytowane przez kiler113 ; 11-02-12 o 23:45

  8. #8
    Użytkownik Awatar nowmorde
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Maciek
    Auto
    MC2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiler113 Zobacz posta
    no dobra i mam dotykac koncowkami multimetru na koncach kabli???
    dokładnie tak

    Cytat Zamieszczone przez kiler113 Zobacz posta
    Maciek a dysponujesz jakims garazem??
    Tak, mam ciepły garaż

    Cytat Zamieszczone przez kiler113 Zobacz posta
    EDIT

    wlasnie wrocilem z przejazdzki na dworzu -17C, odpalilem i pojezdzilem na beznynie z 5-7 minut, bez problemow, silnik juz byl nagrzany, przelaczylem na LPG, zgasl, odpalilem na LPG, jezdzil bez problemow najmniejszych wiec chyba to wina samego LPG, dzis juz pewnie nie zdarze ale jutro sprobuje znowu odpalic na benzynie i przelaczyc na LPG od razu i zobaczyc czy bedzie dupa, bo jak bedzie to znaczy ze cos z LPG...
    A gdzie tankujesz gaz? Ja miałem coś takiego zaraz po kupnie, nie wiem co było w zbiorniku ale wolne obroty miał tak niskie, że kilka razy zgasł. Wyjeździłem to i tankuję na BP i jest OK.

  9. #9
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie

    to jak cos to sie odezwe bo wczoraj na dworzu to nawet 1 sruby nie odkrecilem od aparatu bo tak ****zilo

    tankuje od zawsze na Statoilu i problemow nigdy nie bylo

  10. #10
    Użytkownik Awatar kiler113
    Dołączył
    Dec 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    Eclipse
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4,299

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiler113 Zobacz posta
    EDIT

    wlasnie wrocilem z przejazdzki na dworzu -17C, odpalilem i pojezdzilem na beznynie z 5-7 minut, bez problemow, silnik juz byl nagrzany, przelaczylem na LPG, zgasl, odpalilem na LPG, jezdzil bez problemow najmniejszych wiec chyba to wina samego LPG, dzis juz pewnie nie zdarze ale jutro sprobuje znowu odpalic na benzynie i przelaczyc na LPG od razu i zobaczyc czy bedzie dupa, bo jak bedzie to znaczy ze cos z LPG...


    EDIT2
    A wiec wsiadlem wlasnie, odpalilem i przelaczylem na LPG, 500 metrow bylo dobrze i potem zaczely sie opisywane cyrki czyli przerywanie, gasniecie, przelaczylem na benzyne i bylo dobrze tylko jeszcze po wcisnieciu sprzegla gasl



    powiem szczerze ze nie mam pojecia co to moze byc, aha i jak przelaczylem na beznyne to wlasnie czulem w srodku zapach beznyny...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •