Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Awaria wymiana sprzęgła i-shift ishift 1.8

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Imię
    Piotrek
    Auto
    Civic (ufo) 1,8
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sicer Zobacz posta
    A wymieniałeś akumulator? Mi się zębatka pojawiła dwa razy - za pierwszym razem przyczyną był umierający akumulator. Za drugim razem odłączenie akumulatora, rozładowanie kondensatorów i podłączenie akumulatora rozwiązało problem .
    Tak dokładnie pół roku temu kupiłem i to w ASO lol.....

    " od poniedziałku następnego oddaje samochód do podobno bardzo dobrego elektryka, gość po kodzie błędu od razu wiedział już mniej więcej na czym polega błędna komunikacja pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów....także zza tydzień ok środy dam znać czy czegoś się dowiedziałem "

  2. #12
    Użytkownik Awatar pawsaw
    Dołączył
    Apr 2013
    Auto
    Civic 1,8 I-Shift
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mi ostatnio też wyskoczyła zębate z winy padającego akumulatora. Wymieniłem aku i zobaczymy.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

    Cytat Zamieszczone przez pawsaw Zobacz posta
    Mi ostatnio też wyskoczyła zębate z winy padającego akumulatora. Wymieniłem aku i zobaczymy.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
    Do chwili obecnej wszystko w normie.

    Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

    Wiele w tym modelu Civica zależy od stanu akumulatora, a Civic dosłownie wykańcza akumulatory w moim aucie - 11 lat 4 akumulatory. W wakacje 2017r wymieniałem akumulator dzisiaj w warsztacie z ciekawości poprosiłem o sprawdzenie akumulatora jakąś nowoczesną maszynką. Okazało się że mimo że nie zauważyłem żadnej zmiany to akumulator mam sprawny na poziomie 76% - tak pokazał tester.

    Właśnie jestem po naprawie I-shift i sprzęgła przy przebiegu 216.800km. Poniżej faktura.
    Układ padł bez żadnych wcześniejszych sygnałów no poza tym, że w czerwcu br. w serwisie przy wymianie płynu DOT w układzie sprzęgła pomierzyli komputerowo tarczę i stwierdzili że niebawem czas na wymianę sprzęgła ale to mże być za kilka lub kilkanaście miesięcy - upłynęło 8 tygodni.
    Koszt wymiany sprzęgła i kilku innych komponentów oraz naprawa i-shift po rabatach 6700PLN. Poniżej faktura
    https://drive.google.com/file/d/1PGB...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez login ; 06-09-23 o 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •