Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Parówa prawdy czy mity ?

  1. #11
    Użytkownik Awatar vipek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    Mini Cooper D R56
    Skąd
    Orzech
    Posty
    7,135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekcrx Zobacz posta
    na parówie dołu i środka w ogóle nie było i jak np dało się pedał w podłoge na 5ce od 80 to licznik stał praktycznie w miejscu, za to góra ciągnęła fajnie i po zmianach biegu auto cały czas fajnie szło, silnik d15z6 z 4-2-1 przelot, do takiej normalnej jazdy na co dzień wybrałbym cai, na stawiańska parówę.
    To masz zupełnie inne odczucie niż ludziska na forum. Ja też zawsze czytałem, że parówa poprawia dół i środek. Ciekawe skąd się biorą te wszystkie rozbieżności.
    Ostatnio edytowane przez vipek ; 01-07-14 o 17:10

  2. #12
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekcrx Zobacz posta
    ja jeździłem na cai i parówie i odczucia były takie że na cai auto ciągnęło całym zakresem obrotów, na parówie dołu i środka w ogóle nie było i jak np dało się pedał w podłoge na 5ce od 80 to licznik stał praktycznie w miejscu, za to góra ciągnęła fajnie i po zmianach biegu auto cały czas fajnie szło, silnik d15z6 z 4-2-1 przelot, do takiej normalnej jazdy na co dzień wybrałbym cai, na stawiańska parówę.
    Góra pewno została jak była, ino przez ujowy środek miałeś wrażenie, że się poprawiło

  3. #13
    Użytkownik Awatar vipek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    Mini Cooper D R56
    Skąd
    Orzech
    Posty
    7,135

    Domyślnie

    wykres ze starego tematu cai vs parówa testowane na B16B



    Widać tam, że parówa na dole idzie troszeczkę wyżej w zakresie 2-3k rpm, a później zalicza dołek, który doskonale był u mnie widoczny na seryjnym dolocie z EK3/EK4. Ważne, że auto było hamowane przy otwartej masce, gdyby dobrze odgrodzić parówę i doprowadzić do niej zimne powietrze wynik mógłby być lepszy...ale nie musi

    Tak czy siak różnice chyba nie są jakieś duże i jeśli ktoś lata po mieście to można chyba rzucić monetą

  4. #14
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Jak miałem Y7 i parówczaka na parę miesięcy, to tylko umiejętne operowanie gazem dawało efekty. Wciśnięcie pedłau gazu na maksa na 3-4 biegu powodowało mega doła i buczenie, auto nie przyspieszało. Na górze oddychało dobrze względem seryjnego dolotu.

    Obecnie w B16 mam CAIa i to jest wg mnie najlepszy dolot z możliwych. Dla mnie nie ma minusów. Nie mam żadnych bzdurnych hydroshieldów, jeżdżę codziennie, upał, deszcz i daje radę. Po prostu w ulewach nie wariuję i omijam kałuże a jak trzeba, to zwalniam i toczę się przez takową. Ot, tyle ode mnie,

  5. #15
    Użytkownik Awatar vipek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    Mini Cooper D R56
    Skąd
    Orzech
    Posty
    7,135

    Domyślnie

    Wychodzi na to, że parówa działa dokładnie tak samo jak seryjny dolot z EK3/EK4 ...tam też tak było, że jak wciskało się pełnego buta to tylko buczało, a nie jechało

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za tak aktywną pomoc. Skoro parówa bardziej buczy niż jedzie to co możecie powiedzieć o CAIu sygnowanym przez Fujite, a takim samym CAIu z rurek PCV ? Jest jakikolwiek powód wydawanie większej gotówki po za lansem ?
    Gdzie kupie Fujite najtaniej ?
    Szkoda, że kolega H4WK nie stanie w obronie parówy i nie poprze swoich słów jakimiś wykresami

  7. #17
    Użytkownik Awatar vipek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Jacek
    Auto
    Mini Cooper D R56
    Skąd
    Orzech
    Posty
    7,135

    Domyślnie

    Ostatni wpis H4WKa w jego temacie...
    Cytat Zamieszczone przez H4WK Zobacz posta
    Sprawdzaliśmy różne długości i jeśli chodzi o "rurę" to ta długość którą miałem była do tej pory najbardziej optymalna, krótszy dolot zabierał mi moc od samego dołu i im więcej obrotów tym większa różnica, poza tym pojawiało się okrutne stukowe. Dłuższa rura "CAI" zabierał mi dół którego i tak zbyt wiele nie mam a góry w ogóle nie zmieniał Parówa na wcześniejszym wałku też się nie spisywała wtedy dawała praktycznie sam środek i trochę dołu i góry ale i tak wypadała gorzej niż rura. Wiadomo że na ilość i prędkość przesuwanego powietrza na poszczególnych obrotach ma też wpływ średnica dolotu i doładowanie dynamiczne które zmienia się pomijając całą resztę silnika właśnie miedzy innym od długości i średnicy rury a tym samym pojemności dolotu. "Parówa" swoim kształtem działa jeszcze troszeczkę inaczej bo działa jak zwężka Venturiego. do parówy mam doprowadzone zimne ze zderzaka które zresztą było przy każdym rodzaju testowanego dolotu. AFR i knocksensor nie kłamie. Dzięki parówie niskie obroty mogliśmy podlać (najwięcej w średnim obciążeniu) a od 5500rpm tak jak Snafu pisał odzyskaliśmy trochę zapłonu. Sama kultura i dźwięk też się poprawił i jest bez większych zmian od 3400rpm
    W kwestii dolotu możesz zagadać do Fawora, chłop wie sporo o dolotach. Może, zresztą sam tu zajrzy i rzuci swoje trzy grosze.

  8. #18
    Użytkownik Awatar Starstruck
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Duff
    Auto
    WRX | FD7
    Skąd
    Warszawa [WA]
    Posty
    8,534

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Fujite to wal do modified.pl (Chaves z forum). Niestety doloty te już przeszłość, wyprzedają się stany magazynowe. Do B-serii już praktycznie nikt tego nie ma, czasem się trafi do D-serii (różnią się średnicą).

    Tutaj masz filmik jak brzmi u mnie dolot Fujity przy przyspieszaniu na "2" biegu.


  9. #19
    Użytkownik Awatar FaziRBK
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    Ej9-H22, EG4, EC9
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    1,281

    Domyślnie

    Pisz do Fawora niech Ci wyspawa dolot, on go porządnie pomierzy i będziesz musiał mu podać pewne dane o które Cię poprosi, ale serio robota jest profi

  10. #20
    Użytkownik Awatar karamba
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Damian
    Auto
    DC2+S2K+Cupra300
    Skąd
    Piła/Bydgoszcz
    Posty
    4,942

    Domyślnie

    CAI może wyspawać sobie każdy sam nawet. Każdy CAI bedzie działać lepiej od najlepiej odgrodzonej parówki.
    Te mity o lepszym dole i srodku to efekt "odetkania" silnika na seryjnym dolocie i dużo hałasu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •