Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Aerodeck B18C4 Dead...

  1. #1
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie Aerodeck B18C4 Dead...



    Tak... stało się. Silnik zgasł podczas jazdy, dotoczyłem się na przystanek i czekałem szczerze około 2 godzin. Następnie sprawdziłem olej, płyn chłodniczy, czy są wycieki pod autem: olej i płyn są, wycieków brak. Dolałem "rezerwę 5L" z bagażnika na wypadek gdyby wskaźnik poziomu kłamał i spróbowałem zakręcić ale bez żadnych efektów. Kręci, nic nie stuka i nie szarpie. Pompe słyszę więc ciśnienie trzyma raczej. Nie dogrzebałem się do czujnika wstrząsowego - może to on? Wygląda tak jakby nie było paliwa na wtryskach bo ani razu się nie zakrztusił. Dziwi mnie, że się to stało podczas jazdy (ale jeśli to czujnik wstrząsowy to możliwe bo to była chwila po szybkiej redukcji na 3). Dodatkowo zrzuciłem pokrywę sprawdzić pasek bo nie miałem ze sobą podnośnika zajrzeć dołem i pasek na swoim miejscu bez luzów, odpiąłem aku "zresetować" imo bo mogło się zawiesić ale też nic.

    Ktoś coś podpowie? Gdzie w Aero VTi znajdę wstrząsówkę? Coś innego sprawdzić?

  2. #2
    Użytkownik Awatar R356
    Dołączył
    Sep 2010
    Auto
    MC2 B18C4 Aero
    Skąd
    Poznań
    Posty
    180

    Domyślnie

    Ja dzisiaj wymieniłem cewkę zapłonową , może zobacz czy masz iskrę na świecach .

  3. #3
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    "Wyłącznik znajduje się za dolną osłoną deski rozdzielczej" z manuala. Jeśli dobrze pamiętam to musisz wymacać go właśnie za konsolą środkową, bardziej od strony kierowcy. Iskrę sprawdzałeś, jest?

  4. #4
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie

    Sprawdzę dziś, mam drugą cewkę i OEM kopułkę z palcem w zapasie także podmienie i zobaczymy.
    Ale na pierwszy rzut chcę się dogrzebać do wstrząsówki bo dziwi mnie że po prostu się wyłączył i nawet na 5 biegu przy mojej prędkości ani na chwilę się nie podniósł.


    Jestem wkurzony i czuję się poniżony... że to się stało jeszcze jak śmigałem z kobietą...
    Tyle rzeczy wymieniłem na nowe OEM a tu takie podziękowanie a dzień wcześniej jeszcze padły słowa, że mnie nigdy nie zawiódł...
    Ostatnio edytowane przez Camellia Racing ; 27-07-14 o 11:00

  5. #5
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Tak to niestety jest, to niestety już używane samochody, ile byś nie powymieniał to i tak zaraz znowu coś się odezwie, i tak w koło..
    Jak z kobietą leciałeś to faktycznie smutna buzia musi być, będzie dobrze pewnie to nic bardzo poważnego.
    Wiele osób myśli że jak auto trafia na lawetę to wyobraża sobie stłuczki czy też że auto leci na złom więc można sobie wyobrazić co czujesz

  6. #6
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie

    Nie uwierzycie...

  7. #7
    Użytkownik Awatar barthek
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Bartek
    Auto
    Civic MB1 D16Y2
    Skąd
    Warszawa_Bemowo
    Posty
    466

    Domyślnie

    Zabraklo paliwa?

  8. #8
    Użytkownik Awatar Camellia Racing
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Camellia Racing
    Posty
    2,582

    Domyślnie

    Srubka palca sie wykrecila i zmielila palec z kopulka... Srubki nie znalazlem ale w aparacie jej nie ma, pewnie wypadla z resztkami palca tylko na silniku i pod autem nie widze jej... ;-)

  9. #9
    Użytkownik Awatar R356
    Dołączył
    Sep 2010
    Auto
    MC2 B18C4 Aero
    Skąd
    Poznań
    Posty
    180

    Domyślnie

    Ta usterka jest ostatnio popularna .Jesteś trzecią osobą od której to słyszałem .Często po takiej awarii cewka ulega spaleniu .

  10. #10
    Użytkownik Awatar Karpiczek
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,292

    Domyślnie

    A kopułkę tez rozwalilo?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •