Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Przygasanie po cut off

  1. #1
    Użytkownik Awatar dudi189
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    civic D14A8
    Skąd
    Wawa
    Posty
    159

    Domyślnie Przygasanie po cut off

    Miał ktoś problem z przygasaniem po hamowaniu silnikiem, po wcisnieciu sprzegla? Czyscilem przepustnice i krokowy i nic to nie dało, kupiłem więc używana przepustnice jednak nic to nie dało. Już nie mam sił z tymi wolnymi obrotami. Mam lpg i na lpg problem jest jeszcze wyraźniejszy niż na benzynie. Na benzynie oczywiście też spadają za nisko obroty. Spadają do kreski 500 i sie odbijają do właściwych 750 ale jest to bardzo wkurzajace. Czasami też spadają podczas zmiany biegów gdy nie zrobię tego szybko. Nie ma na samodiagnostyce błędów. Mam też filmik nagrany, ale muszę dojść do tego jak go wstawić.
    Ostatnio edytowane przez dudi189 ; 28-07-14 o 21:27

  2. #2
    Użytkownik Awatar MichałCK
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Michał
    Auto
    MB1 D16Y2
    Skąd
    Kielce
    Posty
    2,505

    Domyślnie

    Ja nie mam takiego problemu czasami nawet hamuje silnikiem do 5tys/rpm i przy wciskaniu sprzęgła nic się nigdy nie dzieje złego, raz obroty "zafalują" tzn opadną do ok 500rpm po czym wracają do ok 750-800 i jest git
    Wszystko przez te instalacje gazowe

  3. #3
    Użytkownik Awatar dudi189
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    civic D14A8
    Skąd
    Wawa
    Posty
    159

    Domyślnie

    u mnie opadają za nisko nawet gdy gazuje na postoju po prostu. Na benie mniej to widać na postoju, ale też na benzynie po wyjściu z hamowania silnikiem spadają do tych 500 obojętnie przy jakich obrotach wcisnę sprzęgło. Wydaje mi się że po prostu coś jest skopane i nie ma to związku z lpg.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Gacekk
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Dawid
    Auto
    D16B2
    Skąd
    DSR
    Posty
    570

    Domyślnie

    Jeżeli Ci nie gaśnie to się nie martw. U mnie po swapie na D16 też występuje ten problem, przy d14 tego nie miałem. Obroty spadają dość nisko i wracają do normy nie gasząc auta. Bałem się, że jak poskładam klime to będzie mi na niej gasł, ale na szczęści wszystko jest w porządku. Może ktoś coś podrzuci, ale nie ruszałbym tego jeżeli nie sprawia to wielkich problemów

  5. #5
    Użytkownik Awatar dudi189
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    civic D14A8
    Skąd
    Wawa
    Posty
    159

    Domyślnie

    W zimę potrafi zgasnac na lpg czasem i to na pewno nie jest normalne. Na benzynie też jest to odczuwalne ale w mniejszym stopniu. Benzyna łatwiej sie zapala i problem jest mniejszy, dla tego na benie nie gaśnie w zime. Mam filmik i może uda mi się go udostepnic. A i też mam klime i obroty spadają niżej gdy chodzi, czasem światła przygasaja nawet na chwilę.
    Ostatnio edytowane przez dudi189 ; 28-07-14 o 23:59

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Auto
    MB2 d14z4
    Skąd
    wwa
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. obroty spadaja po wcisnieciu sprzegla albo dodaniu gazu na luzie prawie do zera a potem wracaja na wolne. Wczesniej bylo tak ze przy mocniejszym hamowaniu potrafil nawet zgasnac jednak poprawilo sie po wyprzedzeniu zaplonu. Chyba nie byl dobrze ustawiony po wymianie rozrzadu. Przy okazji wie ktos gdzie solidnie ustawią zalon na lampie w Warszawie?? Myślicie ze zle ustawiony zaplon bardzo przeklada sie na przygasanie??

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Auto
    MC1 D16B2 S1LA
    Skąd
    Łódź
    Posty
    703

    Domyślnie

    Zaznaczam, że to co zaraz napiszę to może być "głupota" ale może się przyda i naprowadzi na źródło problemu.

    Kiedyś w innym aucie z silnikiem diesla też miałem taki problem. Dokładnie te same objawy.
    Na zimnym gdy działało "ssanie" nie było to dokuczliwe ale na ciepłym potrafił nawet gasnąć właśnie podczas "spadania" z obrotów.

    Okazało się, że nie działało specjalne serwo, które gdy silnik spadając z obrotów przy około 1200 obr/min na moment ciągnęło za linkę gazu.
    Dzięki temu silnik prawidłowo utrzymywał obroty biegu jałowego po zdjęciu nogi z gazu.

    Przypuszczam, że w naszych Hondach, a w szczególności benzynowych za taki "manewr" odpowiada komputer. Może brakuje mu wiadomości z któregoś z czujników?

  8. #8
    Użytkownik Awatar gekus85
    Dołączył
    Aug 2010
    Imię
    Tomek ( Wdówek)
    Auto
    d16y3
    Skąd
    Police
    Posty
    305

    Domyślnie

    a ja sie pozbylem tego ze spadaja mi obroty na gazie.
    zaczolem od tego ze nauczylem hondzie na nowo
    http://http://www.fotoporadnik.prv.pl/ dla tych co moze niewiedza tam jest opis resetowania kompa
    potem wziolem sie za gazoline , mam stara instalacje z mikserem czy jakos to sie tam nazywa i krecac na parowniku śruba odpowiedzialna za obroty jalowe ustalilem sobie obroty jakie maja byc czyli 800-850 na gazie z zalaczona cala elektryka radio zmachol klima itp. wylaczylem silnik uruchomilem ponownie i obroty same sie ustawily na gazie na okolo 800 nie przygasa i nie gasnie po wcisnieciu sprzelga i co najważniejsze nie faluja obroty jazda stala sie o niebo lepsza, tylko pamietajac ze na gazie ważne jest mieć w dobrym stanie uklad zaplonowy kable nowe swiece czysta kopulke , niewziolem sobie tego z glowy dla dociekliwych , poprostu znalazem to gdzies na forum samochodowym , pytalem jeszcze gazownika czy moge tak zrobic mowil ze jezeli nic sie nie zmieni to czeka mnie regulacja poprostu w servisie z lpg ,ale jak pomoze to bedzie ok

  9. #9
    Użytkownik Awatar dudi189
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Bartek
    Auto
    civic D14A8
    Skąd
    Wawa
    Posty
    159

    Domyślnie

    ja mam sekwencję którą sam sobie regulowałem porządnie, już robiłem reset kompa ale spróbuje jutro rano znowu zrobić. Bo chyba po zmianie przepustnicy nie zrobiłem resetu a obroty same się niby unormowały w drodze. Błędów w samodiagnostyce nie mam.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Poll
    Dołączył
    Sep 2011
    Auto
    PUG 407sw
    Posty
    4,619

    Domyślnie

    Wyreguluj zawory.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •