Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Elektryczne szyby - tył

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Tu pytanie: podłączyłem wiązki do siłowników i cisza. Na schemacie tego nie widać, ale czy one są w drzwiach zmasowane (przez śruby?) Tzn. czy testując "na sucho" powinienem doprowadzać masę?
    W tylnych drzwiach nie ma masy, instalacja elektrycznych szyb bierze ją ze śruby pod fotelem kierowcy.

    Jak patrzę na foto tej Twojej wiązki to widzę tam to oczko masowe które powinieneś podpiąć pod tą śrubkę.

  2. #2
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    W tylnych drzwiach nie ma masy, instalacja elektrycznych szyb bierze ją ze śruby pod fotelem kierowcy.

    Jak patrzę na foto tej Twojej wiązki to widzę tam to oczko masowe które powinieneś podpiąć pod tą śrubkę.
    To zrobiłem, wpiąłem pod tą śrubę od masy instalacji elektryki przednich drzwi.
    Fak, myślałem że najtrudniejsze będzie wyprucie niepotrzebnych kabli, żeby nic nie uszkodzić, reszta wydawała się niezbyt trudna. Tym bardziej że sporo widać na zdjęciach od Ciebie i lookatego.
    Jeśli masz jeszcze jakieś foty, gdzie lepiej widać kolory kabli wchodzących/wychodzących do szarej i brązowej kostki, to pomoże mi ocenić czy zyebałem gdzieś połączenia pomiędzy przyciskami.

    Pasowałoby dla też sprawdzić same siłowniki podpinając do przednich drzwi (jak nie będzie padać przez cały dzień...)

  3. #3
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Dziku, ale przeciez możesz popatrzeć na kolory od przycisków do wtyczek. Przecież po co miałby ktos przy tym grzebać.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Dziku, ale przeciez możesz popatrzeć na kolory od przycisków do wtyczek. Przecież po co miałby ktos przy tym grzebać.
    Teoretycznie tak jak mówisz, ale kable mają inny kolor pomiędzy siłownikiem i kostką, a inny między kostką a wyłącznikiem (nie wszystkie, niektóre mają taki sam, zresztą tak jest w manualu)

    Tam na 99% nic nie było grzebane, gdzieś popełniłem błąd, tylko jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, choć mam przypuszczenia

    Kminiłem tak:
    - zostawiam starą wiązkę (sterowanie przednich drzwi, alarm, centralny)
    - dokładam odpowiednie kable z nowej wiązki
    - wszystko razem pięknie układam, izoluję, przyczepiam
    Chciałem zostawić starą kostkę z do sterowania PP (tak jak było, z dotychczasową wiązką) a oddzielnie podłączyć nowe (brązową i szarą). No i chyba tu poległem, choć masa niby wszędzie podpięta, zasilanie dochodzi.
    Jutro sprawdzę czy nie popierniczyłem pinów.
    Czy od razu dać sobie siana i przepiąć PP i PT w jedną kostkę z nowej wiązki?

    Deszcz nie dał mi dziś popracować, zacząłem przygotowania do podłączenia ogrzewanych lusterek, może to i dobrze, bo odpocznę od tematu... elektryki
    Oczywiście pojawiły się nowości, ale wrzuciłem je do "Szybkie pytanie..."

  5. #5
    Użytkownik Awatar Guscioren
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Artur
    Auto
    Mb6 b18c4
    Skąd
    WND
    Posty
    3,220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Teoretycznie tak jak mówisz, ale kable mają inny kolor pomiędzy siłownikiem i kostką, a inny między kostką a wyłącznikiem (nie wszystkie, niektóre mają taki sam, zresztą tak jest w manualu)

    Tam na 99% nic nie było grzebane, gdzieś popełniłem błąd, tylko jeszcze nie wiem dokładnie gdzie, choć mam przypuszczenia

    Kminiłem tak:
    - zostawiam starą wiązkę (sterowanie przednich drzwi, alarm, centralny)
    - dokładam odpowiednie kable z nowej wiązki
    - wszystko razem pięknie układam, izoluję, przyczepiam
    Chciałem zostawić starą kostkę z do sterowania PP (tak jak było, z dotychczasową wiązką) a oddzielnie podłączyć nowe (brązową i szarą). No i chyba tu poległem, choć masa niby wszędzie podpięta, zasilanie dochodzi.
    Jutro sprawdzę czy nie popierniczyłem pinów.
    Czy od razu dać sobie siana i przepiąć PP i PT w jedną kostkę z nowej wiązki?

    Deszcz nie dał mi dziś popracować, zacząłem przygotowania do podłączenia ogrzewanych lusterek, może to i dobrze, bo odpocznę od tematu... elektryki
    Oczywiście pojawiły się nowości, ale wrzuciłem je do "Szybkie pytanie..."
    Żeby było bliżej to byśmy u mnie wszystko wypruli i byś "popaczył"

  6. #6
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Guscioren Zobacz posta
    Żeby było bliżej to byśmy u mnie wszystko wypruli i byś "popaczył"
    Ano, ale już się zaparłem że to zrobię, więc... nie za bardzo mam czym jeździć.
    (ale lusterka jutro będziesz miał, już spakowane)

  7. #7
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Chciałem zostawić starą kostkę z do sterowania PP (tak jak było, z dotychczasową wiązką) a oddzielnie podłączyć nowe (brązową i szarą). No i chyba tu poległem, choć masa niby wszędzie podpięta, zasilanie dochodzi.
    Jutro sprawdzę czy nie popierniczyłem pinów.
    Czy od razu dać sobie siana i przepiąć PP i PT w jedną kostkę z nowej wiązki?
    Nie wiem po co tak kombinujesz.
    Przepiąć PP i PT tak, żeby można było podpiąć pod fabryczne przyciski PP i PT.

    Ty masz tą wiązkę z anglika, co nie? Czy aby różnice nie polegają na tym, że tam gdzie EU miałby zielony, Ty masz żółty, a gdzie EU ma żółty, Ty masz zielony?

  8. #8
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM63 Zobacz posta
    Nie wiem po co tak kombinujesz.
    Przepiąć PP i PT tak, żeby można było podpiąć pod fabryczne przyciski PP i PT.
    Czekaj, bo zgłupiałem - fabrycznie, czyli tak jak u Ciebie?
    Brązowa kostka OFF/LT, szara PP i PT? (w tej chwili mam jeszcze działającą wiązkę do przednich szyb, PP jest na małej szarej kostce)
    Dołączyć dwie z nowej wiązki (brązową i dużą szarą) czy przepinać z małej szarej (stary PP) do dużej szarej (nowy PT), tak aby PP i PT był w jednej kostce?

    Ty masz tą wiązkę z anglika, co nie? Czy aby różnice nie polegają na tym, że tam gdzie EU miałby zielony, Ty masz żółty, a gdzie EU ma żółty, Ty masz zielony?
    Tak, mam z anglika, ale różnic jeszcze nie rozkminiłem.
    Ale lookaty pisał w swoim temacie:
    Najłatwiej elektrykę szyb zrobić przeszczepiając wiązkę oryginalną choćby z anglika. Wystarczy odwrócić tylko stronami i przełożyć prowadnice mocujące o 180*. Piny we wtyczkach wchodzących do drzwi są ułożone dokładnie w tych samych miejscach, nie ma więc problemu z pomyleniem przewodów od zamka centralnego z tymi od sterowania
    PS. Nie dziergałem nigdy wcześniej takiej wiązki, więc dzięki za cierpliwość.

  9. #9
    Użytkownik Awatar MM63
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Young Buck
    Auto
    911 GT3
    Skąd
    SKL
    Posty
    7,407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radzyn Zobacz posta
    Czekaj, bo zgłupiałem - fabrycznie, czyli tak jak u Ciebie?
    Brązowa kostka OFF/LT, szara PP i PT? (w tej chwili mam jeszcze działającą wiązkę do przednich szyb, PP jest na małej szarej kostce)
    Dołączyć dwie z nowej wiązki (brązową i dużą szarą) czy przepinać z małej szarej (stary PP) do dużej szarej (nowy PT), tak aby PP i PT był w jednej kostce?
    Oczywiście, że tak. Nie rób rzeźby, wy******* oryginalną kostkę PP.
    Wypnij z niej przewody które odpowiadają za sterowanie siłownikiem i podepnij pod nową kostkę PP i PT zgodnie z kolorami.
    W tunelu mają te kable wyglądać jak na moich fotach - tylko szara i brązowa wtyczka.

  10. #10
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Dobra, przestało padać, idę robić

    Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •